Odwiedzin 37797300
Dziś 1077
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Studia w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStudia w Szwecji
emce


Wpisów: 3
Od: 2010-03-14
2010-03-14 13:47
Witam serdecznie
Marzę o wyjeździe na studia do Szwecji, jako że w tym roku kończę studia mgr w Polsce.
Zamierzam studiować i pracować w tym samym czasie aby jakoś się utrzymać (choć wiem że ze znalezieniem pracy bywa ciężko)
Nurtuje mnie jedynie pytanie czy mogę liczyć na jakąś pomoc socjalną w trakcie moich studiów? Wiem że studenci spoza Europy otrzymują sporą kwotę na miesiąc. Jak to jest ze studentami z UE? Może ktoś wie coś na ten temat?
pozdrawiam
  Profil uzytkownika: emce     
QWERTYQWERTY1


Wpisów: 23
Od: 2010-01-13
2010-03-14 15:07
oczywiscie za mozesz, a nawet powinnas dostac pomoc bo ci sie przeciez nalezy! a mieszkanie? prosze bardzo, do wyboru, Täby pasuja? nie, moze Lidingö albo Vasastan w najgorszym wypadku. Pracy tez w brod, pracodawcy czekaja
  Profil uzytkownika: QWERTYQWERTY1     
BEATRISS


Wpisów: 10
Od: 2009-02-17
2010-03-14 15:27
Nie jestem pewna,czy to takie proste.Właśnie ostatnio słyszałam,że imigranci będą płacic za studia w Szwecji.A jesli chodzi o pracę,to jest dosc sporo ogłoszeń,to fakt.Jednakże bez znajomości języka są marne szanse na znalezienie dobrej pracy.
  Profil uzytkownika: BEATRISS     
kadi


Wpisów: 24
Od: 2009-11-28
2010-03-14 20:15
O pomocy socjalnej to możesz zapomnieć Teoretycznie jest to możliwe, ale w zasadzie warunki spełniają tylko osoby mieszkające na stałe w Szwecji. A z pracą... powodzenia Mnie to zajęło sporo czasu i tylko part-time znalazłem. Ale może będziesz miała więcej szczęścia.
  Profil uzytkownika: kadi     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-03-14 22:21
obywatele uni nadal za darmo moja miec studia.
  Profil uzytkownika: karolina68     
robo_kk
Goteborg


Wpisów: 35
Od: 2009-08-12
2010-03-14 23:01
Hej,
Na Twoi miejscu, spróbowałbym najpierw wyjechać z własnej uczelni na program typu Erasmus, dostaniesz kasę na mieszkanie i jeszcze 'coś' zostanie Ci na jedzonko. Po roku, jak minie Erasmus, możesz normalnie aplikować na studia w Szwecji, i tylko je dokończyć. Jeśli chodzi o pracę dla studentów... nie jest łatwo, może nie staram się za bardzo, ale ogólnie wszędzie gdzie się pytałem to chcą choćby minimalną znajomość języka szwedzkiego... ale myślę że jak bardzo mocno będziesz chciał/a to da rade

Powodzenia,
Robert

ps. studia w Szwecji to inna bajka, sama przyjemność
  Profil uzytkownika: robo_kk     
emce


Wpisów: 3
Od: 2010-03-14
2010-03-15 10:40
Dzięki wszystkim za wypowiedzi

robo_kk moja chęć wyjazdu na studia do Szwecji jest związana z tym że spędziłam tam cudowne pół roku jako Erasmus właśnie. Mimo początkowych potyczek, był to najlepszy okres w moim życiu

Wyjechałam na II sem przez co nie mogłam zostać dłużej, ale spędziłam tam dodatkowo większą część wakacji. Chciałam nawet wziąć tu w Polsce dziekankę żeby tylko móc tam dłużej zostać. Niestety plany mi się posypały wróciłam do Polski i kontynuuję studia i tu, i w Szwecji dzięki systemowi e-learning.

A Ty jesteś Erasmusem czy Freemover'em? W którym miejscu jesteś dokładnie?
pozdr i daleszego powodzenia
  Profil uzytkownika: emce     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-03-16 15:21
najlatwiej jest sie dostac na tzw. master programme
przykladowe wymagania na 2 year master programme w przedmiotach scislych, otwarty i dla szwedzkich i miedzynarodowych studentow:
tylko przepisze:
basic admission requirements are bachelor of Science or equivalent proficiency

English: passed an internationally recognized English language test such a TOEFL (at least 550/213), IELTS (at least 6.0) or Cambridge Certificate of Proficiency.

dla studentow ze Szwecji English course B w liceum.

to przyklad, przyjmowanie juz zamkniete, ale wymagania standardowe.
  Profil uzytkownika: karolina68     
emce


Wpisów: 3
Od: 2010-03-14
2010-03-16 18:36
dzięki Karolina
ogólnie wiem już wszystko na temat naboru, wymagań, potrzebnych dokumentów i terminów. Wiem też że wszystkie studia są bezpłatne.
Moją jedyną obawą jest to, czy będę się w stanie tam sama utrzymać, tzn wyżywić i opłacić rachunki. W tym roku zamierzam trochę zaoszczędzić, co mam nadzieję wystarczy mi na start. Potem jednak obawiam się że może być różnie ze znalezieniem pracy
O ile wiem (może się mylę) Szwedzcy studenci zaciągają "pożyczki na edukację" które spłacają po zakończeniu studiów. Do tego otrzymują pewną kwotę pieniędzy w wysokości 2000 SEK z samego tytułu bycia studentem. Chciałabym zapytać czy ktoś z forum wie jak wygląda sytuacja finansowa studentów z Europy ( z Polski np.
  Profil uzytkownika: emce     
robo_kk
Goteborg


Wpisów: 35
Od: 2009-08-12
2010-03-17 22:45
Hej emce,
Ja jestem erasmusiakiem pasożytem. Unia europejska stawia
Studiuje na Chalmers w Goteborgu, raczej nie będę przedłużał tego pobytu bo w Polsce teoretycznie w czerwcu powinienem bronić magistra, pewnie przez ten wyjazd przedłuży się to do grudnia ale i tak jestem zadowolony.
Co do kwestii finansowej... Przyjechałem tu z dziewczyną więc wynajmujemy wspólnie mieszkanie w akademiku. 25m2 płacimy niecałe 5000SEK. W tym wszystko mamy dla siebie, tylko pralnię dzielimy. Wiem że są pokoje za 2500SEK do wynajęcia w akademikach, ale dość ciężko jest je dostać, trzeba w kolejkach swoje odstać. Ale pewnie te o słabszym standardzie gdzieś tam są
Co do reszty, typu jedzenie, imprezy itp. to wszystko zależy od Ciebie. Myślę że jeśli nie masz nic przeciwko żywieniu się wyłącznie produktami Eldorado to spokojnie 1500SEK Ci wystarczy.

Życzę powodzenia
  Profil uzytkownika: robo_kk     
Forum -> Życie w Szwecji -> Studia w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony