Odwiedzin 37844306
Dziś 475
Środa 8 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - firma w szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorfirma w szwecji
Natalia1881
Stockholm


Wpisów: 63
Od: 2009-07-14
2010-03-08 18:06
chce założyć firme w szwecji ,ale przedtym chcialabym aby ktos mnie poinformowal w nastepujacych pytaniach ile moge miec czasu na rozkrecenie firmy i czy w tym czasie musze wystawiac rachunki,czy do skatewerketu trzeba napisac tez biznes plan ,i czy moge zamknac firme jezeli by zle prosperowala.jak dlugo czeka sie na decyzje z migrationwerket ze moge tu pracowac
  Profil uzytkownika: Natalia1881     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-03-08 21:12
http://www.poloniainfo.se/ bazar/ogloszenia-w-szwecji/8/uslugi-oferu je

ogłoszenie z 6 marca z godz, 10.17

jesteś mi winna obiad
  Profil uzytkownika: PaweleM     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-03-08 21:14
i teraz by się przydała opcja usunięcia/edycji postu panie Szefie

nie zauważyłem ze szukasz w Sztokholmie, wybacz to z ogłoszenie jest w Gtb.

  Profil uzytkownika: PaweleM     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-03-08 21:17
http://www.poloniainfo.se/ bazar/ogloszenia-w-szwecji/8/uslugi-oferu je


ogloszenie z 26 lutego godz 17:53

ogloszenie z 23 lutego godz 13:43

  Profil uzytkownika: PaweleM     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2010-03-15 22:03
cos slabo opisujesz o co ci chodzi firme. Mozesz zarejestrowac w 10minut od momentu wyslania np przez internet takiego wniosku juz mozesz wystawiac faktury na dokumenty czeka sie chyba niecaly miesiac, nierozumiem dlaczego pytasz o migracyjny ,kolejna sprawa by firme zalorzyc musisz miec potwierdzenie o niezaleganiu podatkow z polski, jednak jak nieznasz prawa szwedzkiego polecam zajrzyj na katalog firm znajdziesz tam niejednego rewizora ze sztokcholmu podejrzewam ze bardziej ci wytlumacza co i jak ze zalorzeniem firmy i pomoga ci sie zdecydowac oraz rozwiac wszelkie zapytania jakie masz
  Profil uzytkownika: gusia2425     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2010-03-15 22:20
WATPIE ZE JESLI BENDZIESZ OFEROWAC SWOJE USLUGI JAKO FIRMA KTOKOLWIEK BENDZIE CHCIAL BYS PRACOWALA BEZ WYSTAWIANIA FAKTURY
  Profil uzytkownika: gusia2425     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2010-03-15 22:22
a masz perszon????
  Profil uzytkownika: gusia2425     
lukaszlukasz
Göteborg


Wpisów: 265
Od: 2009-03-26
2010-03-15 22:29
kolejna sprawa by firme zalorzyc musisz miec potwierdzenie o niezaleganiu podatkow z polski
Ja niepotrzebowalem czegos tekiego chyba ze automatycznie sprawdzaja.A co do pracy na czarno to bardzo czesto sa pytania ile to koszkuje bez faktury i zcy jest taka mozliwosc
  Profil uzytkownika: lukaszlukasz     
egirevs


Wpisów: 212
Od: 2010-03-15
2010-03-15 22:46
Hej
Najlepszym sposobem na pomoc dla ciebie , to popros kogos kto zna szwedzki i idzcie do skatteverket. Zalozenie firmy w szwecji jest proste , a urzednicy sluza pomoca. Nie obawiaj sie . Rachunkow wcale nie musisz wystawiac, ale co to bedzie za dzialalnosc ???
Biznes plan , jak najbardzie musisz zrobic , bo na podstawie jego , skatteverket ustali ci na poczatek tzw preliminärskatt, ( zaliczki ) ktory bedziesz placic. Dlatego jezeli uwazasz ze twoja dzialalnosc na poczatku nie przyniesie ci duzych dochodow , biznes plan mozesz bardzo zanizyc , np dzis rejestrujesz firme i deklarujesz ze do konca roku zafakturujesz 50000 kr, ta kwote rozkladasz na miesiace , i to jest twoj biznes plan, na podstawie ktorego wylicza ci zaliczki ktore miesiecznie musisz placic. Oczywiscie na koniec roku revisor wyliczy ci ile masz zaplacic podatku , lub ile masz zwrotu:-o .
Z tym migrationsverket to nie kumam o co ci.
Ponoc teraz tu jest tak ze jak ktos chce zalozyc firme , i na podstawie tego zostac w szwecji, to musi miec poreczenie przeszlych klientow ze ta prace bedzie miec . Tego nie jestem pewien , gdzies to slyszalem , moze nie moze tak.
Na koniec podpowiem ci ze tutaj , ktos kto nie ma inkomstu, wiec jak nie placi podatkow, nie wystawia faktur, to jest nikim. Jezeli chcesz zyc w szwecji , placenie podatkow to jak kupno chleba dla polaka.
To tyle .
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: egirevs     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2010-03-16 09:01
A co do pracy na czarno to bardzo czesto sa pytania ile to koszkuje bez faktury i czy jest taka mozliwosc,,,, niewiem lukaszlukasz gdzie ty dzialasz ale jak na szwecje dzialanie na czarno grozi durzymi karami. ,, nie spotkalam sie jeszcze ze szwedem ktory by chcial prace na czarno. f-skatt to podstawa.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
lukaszlukasz
Göteborg


Wpisów: 265
Od: 2009-03-26
2010-03-17 22:54
gusia
niewiem lukaszlukasz gdzie ty dzialasz ale jak na szwecje dzialanie na czarno grozi durzymi karami.
To wsztstko takie proste w teori.
Ale f-skatt to podstawa zgadzam sie.
Dzialam w takiej branzy ze ROT avdrag nieobowiazuje niestety.
  Profil uzytkownika: lukaszlukasz     
Forum -> Życie w Szwecji -> firma w szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca po 17 (Skogås )
Praca na stanowisku recepcjonisty/ki (Sztokholm )
Zatrudnię brukarza (Stockholm )
Praca w Polsce (Goteborg)
Sprzatanie Bromma i nie tylko (Täby)
Firma sprzatajaca Sztokholm (Stockholm)
Sprzatanie Stokholm (Stockholm (Älvsjö))
sprzatanie (Haninge )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Dzis palạ koran w Skärholmen
Moze nastepny pomnik glupoty ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony