Odwiedzin 37796557
Dziś 334
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ile moze isc paczka ekonomiczna Polska-Szwecja?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorIle moze isc paczka ekonomiczna Polska-Szwecja?
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-10 14:06
Witam!
Czy ktos z Was wie ile idzie paczka ekonomiczna Polska-Szwecja? poczta polska ktora zajmuje sie ta usluga nie jest w stanie mi odpowiedziec ile idzie. nie pytalam sie dokladnie tylko ogolnie czy np od 1 do 2 tyg czy i 4 tyg czy ile. Zeby cos wiedziec.. tydzien temu wyslalo mi paczke z Warszawy i do dzis jej nie mam...
dziekuje za odpowiedzi!
nigdy wiecej nie wezme ekonomicznej.. czytalam ze priorytet bywa ok 3 dni to wydawalo mi sie normalne ze ekonomiczna max 7 dni... ale widac nie..
  Profil uzytkownika: dirdib     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-02-10 14:39
Poczta polska nie jest nawet w stanie znaleźć zgubionego przez nich listu POLECONEGO, więc nie dziw się...
  Profil uzytkownika: mabr     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-10 14:42
Mam tylko nadzieje ze kiedys dojdzie bo dosc duzo zamowilam dla swojego krolika tego czego tutaj nie ma. i poszlo na to sporo kasy....

tydzien pozniej - przy okazji szukania transportu innej paczki - odezwala sie do mnie nowo startujaca firma ktora bierze tyle samo (150 kr czyli 60 zl. ja zaplacilam 62 w poczice polskiej) i mam paczke na 2 dzien....
  Profil uzytkownika: dirdib     
Rumcajs


Wpisów: 859
Od: 2007-12-30
2010-02-10 14:59
hehe, licz do 4 tygodni...a reklamacje mozna dopiero pewnie skladac po 6 tygodniach...
odpowiedz przyjdzie w maju/czerwcu

nie wiem co to za logistyczny problem...czy ciulaja az wypelni sie caly samolot czy jaki h..


ze szwecji idzie o wiele szybciej...jezeli to jest jakies pocieszenie
  Profil uzytkownika: Rumcajs     
Rumcajs


Wpisów: 859
Od: 2007-12-30
2010-02-10 15:04
zasada jest taka ze idac pieszo szybciej by byla dostarczona

pielgrzymi ida dziennie okolo 30 kilometrów

300km = 10 dni wiec sobie teraz pomnóz
  Profil uzytkownika: Rumcajs     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-10 15:19
Witam ponownie

Nie jesteśmy w stanie określić
terminu
doręczenia paczki ekonomicznej ze względu na drogę jej kierowania (
lądowo-morska - statki nie wypływają codziennie
z Polski).

Marta Szydło
Centrala Centrum Poczty
Wydział Telefonicznej Obsługi Klienta


Ale kurcze ja prosilam o ogolna informacje czy 1 czy 2 czy moze 6 tyg a nie dokladna ale nie....
  Profil uzytkownika: dirdib     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-02-10 15:22
A tam czepiasz się. Skąd niby mają wiedzieć czy statek nie popłynie przez Czechy?
  Profil uzytkownika: mabr     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-10 15:24
to jest rosyjska ruletka. ja czesto kupuje cos na allegro, czasem mam przesylke po 3 dniach, teraz czekam na reprodukcje zamowione w listopadzie, reklamacja w toku. nie przewidzisz.... ale mi sie tak raz na dwadziescia zdarza, wiec w polskich realiach rzadko....
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-10 15:29
Nic pozostaje czekac ze moze kiedys dojdzie... juz sie smieje ze paczka co mi pan Pawel przewiezie - zamowienie zlozone wczoraj w piatek odbior w sobote mam w domu, bedzie szybciej niz zamowienie co tydzien temu bylo i poszlo poczta polska..
  Profil uzytkownika: dirdib     
Rumcajs


Wpisów: 859
Od: 2007-12-30
2010-02-10 16:40
mnie jednafirma powiedziala ze wysylka do szwecji kosztuje 160 zlotych..?!

jak to mozliwe?


reprodukcje tez mam zamiar kupic, ie wysylka?
  Profil uzytkownika: Rumcajs     
Rumcajs


Wpisów: 859
Od: 2007-12-30
2010-02-10 16:42
waga pare kilogramów, zreszta chyba niezaleznie od wagi...poszaleli,,,w PL
korona traci na wartosci..1 do czterch....

  Profil uzytkownika: Rumcajs     
jankogol


Wpisów: 126
Od: 2007-10-21
2010-02-10 19:48
Oszczedzacie 100 koron na przesylce,a potem placzecie,ze paczka nie doszla albo,ze trzeba czekac...
  Profil uzytkownika: jankogol     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-02-10 19:54
"Ile moze isc paczka ekonomiczna Polska-Szwecja?"
Wiecznosc, albo jeszcze dluzej...
W strone przeciwna - podobnie.
Juz kilka takich paczek (nie) dostalem.
Eeee...
  Profil uzytkownika: Oxen     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-02-10 21:59
Nie moj temat ale MUSZE naprawde MUSZE rozpisac sie tutaj na temat IDIOTYCZNIE dzialajacej poczty.

W 2008 roku bylismy na Gwiazdke w Polsce a ze syn byl malutki nazbieralo sie prezentow i prezencikow. Wykombinowalismy ze taniej i przede wszystkim wygodniej jest wyslac paczke poczta niz wykupywac dodatkowy bagaz. Paczke nadalismy 19 stycznia / tzn. moj sambo byl jako nadawca a ja jako odbiorca. Wysylka byla ekonomiczna bo nie zalezalo nam na ekspresie. Ale zalezalo nam by ta paczke otrzymac a... nie doszla ona wogole!!!!

Jakos tak to wyszlo ze czekalam na nia cierpliwie i dopiero po 3tyg poszlam na poczte zapytac sie co jest grane. Sporo czasu zajelo dowiedzenie sie gdzie jest paczka. A wtedy byla juz w Polsce!!!!
Dodatkowym absurdem jest to ze nie doszla pod adres nadawcy (tesciow w Polsce) Naszczescie kierowniczka poczty dobrze zna tesciow i podpisujac dokumenty wysylki paczek do utylizacji (!!!!) zobaczyla nazwisko mojego sambo. Zadzwonila do tesciowej z pytaniem czemu nasza paczka jest oddana do utylizacji???? Okazalo sie ze byla cala podziurawiona i podobno nadawca nieznany???

TOTALNA PARANOJA!!!!

Dzieki znajomej kierowniczce odzyskalismy po kilku tyg paczke. Gdybysmy zgodzili sie na utylizacje to otrzymalibysmy wartosc ktora wpisalismy przy nadaniu - ale bylo tam kilka rzeczy do ktorych mielismy sentyment.

Oczywiscie napisalismy reklamacje - obie strony (szwedzka i polska) zgodnie stwierdzily ze wina lezy po drugiej stronie granicy. ech...


Zeby bylo smieszniej tesciowie nadali paczke jeszcze raz. Tym razem pilnowalam tego bardzo dokladnie. W Polsce nie ma mozliwosci sprawdzenia gdzie jest paczka przez internet ale na www.posten.se mozna juz bieg paczki kontrolowac. Po 5dniach od wysylki zobaczylam ze paczka jest juz obok mojego domu w punkcie do odebrania. Wazyla 20kg wiec czekalam na mojego sambo by razem po nia pojechac ale... juz jej tam nie bylo!!!!!
Okazalo sie ze NADAWCA BYL NIEZNANY!!!!
Jak to mozliwe nie potrafili mi wytlumaczyc i bezradnie rozkladali rece. Ale tak sie wkurzylam ze wkoncu dali mi numer do jakiejs babki - ona potwierdzila ze paczka zostala cofnieta do Polski przez brak nadawcy. Notabene skoro paczka byla juz na moim osiedlu to musieli miec adres!!! I ze nie ma juz mozliwosci jej zatrzymania
Niestety byl to piatek i godziny pracy sie skonczyly. Ale ja uparcie wydzwanialam by zdobyc numer do sortowni w mojej komunie by zatrzymac paczke. Dodzwonilam sie tam o godz 7rano w sobote jak tylko wlaczyli tel. Niestety paczka pojechala juz dalej. Rozmawialam z ok.15roznymi osobami w roznych punktach miasta i wyobrazcie sobie ze dopiero babka w Malmö miala na tyle duzo rozsadku by zrozumiec ze lepiej ta paczke zatrzymac skoro ja na nia czekam i jestem chetna do odebrania niz ja znowu wozic miedzy Polska a Szwecja.
Najdziwniejsze bylo to ze wystarczyla doslownie minuta a ona wbila do kompa ze maja ja cofnac!
Wiec nie bylo to az tak trudne do zrobienia.

Najlepszy byl powod niedostarczenia przesylki - podala mi go wlasnie ta babka - W moim nazwisku jest "Ę" i mama odruchowo napisala nazwisko z tym malym haczykiem i to wystarczylo by nazwisko bylo trudne do odczytania!!! Przeciez maja adres, pietro itd... ech...


suma sumarum...

paczka doszla w polowie maja!!!
Czesc rzeczy byla juz nieprzydatna np. ubranka synka. Gdyprobowalam reklamowac cala ta sytuacje zbyli mnie - NO BO PRZECIEZ PACZKA DOSZLA
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
LARA333
Sthlm


Wpisów: 1878
Od: 2007-06-12
2010-02-10 22:39
Masakra historia
i tak miałaś cierpliwość...
  Profil uzytkownika: LARA333     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-11 09:58
rotfl....albo nie, zaaaal...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2010-02-11 15:07
A paczki sa rozkradane na sortowniach w pl.W 90procentach te co przychodza z Angli lub ze skandynawii
  Profil uzytkownika: spagetti     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-02-11 20:21
Cos w tym rozkradaniu chyba jest bo jakis powod tego ze moja paczka wrocila cala podziurawiona musial byc.
Ale nic nie zginelo - byly tam glownie zabawki.

Mi nie bylo zal zaplacic wiecej by paczka doszla ale jak nie trzeba to po co przeplacac?????
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-02-11 20:28
Co do cen za paczke, to mozna sobie sprawdzic na stronie poczty polskiej. Jesli zas chodzi o to ile sobie np.sklepy zycza za przesylke to jest rozboj w bialy dzien!
Popytalam ile moze kosztowac przeslanie wozka dzieciecego kupionego na allegro, ceny podane przez sklepy wachaly sie od 180zl do 360zl! Gdy sprawdzilam ile taka paczka na poczcie kosztuje ceny byly od 120zl do 160zl. Wnioski wyciagnijcie sami.
W koncu znalazlam rozwiazanie, najbezpieczniej,najszybciej i najtaniej bedzie przeslac wozek przez firme transportowej ktora jezdzi busami do Szwecji, cena za paczke do 27kg 250 kr.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-02-11 20:29
Zapomnialam dodac ze paczke nadana w ten sposob odbiore nastepnego dnia od nadania w se.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-11 20:37
znasz kogos konkretnie z busow? bo co dzownie do firm to nie biora, moze kierowac na swoja odpowiedzialnosc ale tego nie wiesz czy akurat ci danego dnia wezmie..
  Profil uzytkownika: dirdib     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-02-11 20:40
dirdib napisz do mnie na maila, podam numer tel.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-11 20:54
A gdzie znajde Twojego maila`?

do mnie sie odezwal pan pawel co startuje nowa firme i w sobote mi paczke przywiezie 1-10kg 150 kr i za kazdy extra kg 10 kr i na drugi dzien mam paczke
  Profil uzytkownika: dirdib     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-02-11 20:57
e-mail w profilu, misiaka@live.se
  Profil uzytkownika: Misiaka     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2010-02-11 21:40
http://www.idg.pl/news/355 914/Poczta.Polska.paczki.pocztowe.tylko.z .nami.html

- rynce opadowywują...
  Profil uzytkownika: broccoli     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2010-02-12 09:28
dirdib - Mozesz podac namiary tych firm przewozowych. Wlasnie mam problem "paczkowy" Wrrrrrr......
Bede wdzieczna!!!!!
  Profil uzytkownika: dankom     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-12 10:29
poszlo na mail
  Profil uzytkownika: dirdib     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-12 11:52
Wlasnie mi listonosz przyniosl awizo! po 16 do odbioru import-ekonomipaket
postewn logistik ab/import stockholm.

Ciekawe czy to znaczy ze szla do sztokholmu z polski i potem do nas?
  Profil uzytkownika: dirdib     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-12 13:26
ne mozecie napisac kontaktow do tych firm? pewnie nie.... szkoda, bo to naprawde pomocne.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-02-12 13:37
dirdib, ja bym tez poprosila namiary na te firmy przewozowe.
Moj mail w profilu.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-12 17:38
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Reklama.

W sprawie umieszczenia reklamy w portalu PoloniaInfo prosze skontaktowac sie z nami na adres reklamy@poloniainfo.se. Ogloszenie w Katalogu Firm juz od 500 koron/rok.]
  Profil uzytkownika: dirdib     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-12 17:51
na tej stronie nie otwieraja sie zadne informacje....
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-12 18:01
nie wchodza podstrony ale dziala glowna strona, dzownisz i sie pytasz. beda od 26/02 lutego jezdzic i zbierac paczki z calej polski.

jutro zjezdzaja z promu w ystad i potem dopiero za 2 tyg jada do polski ale juz co tydzien beda od 26/02
  Profil uzytkownika: dirdib     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-18 11:15
Misiaka - musze powiedziec ze zrazilam sie do tej firmy co mi podalas. Doszla do nich paczka (500 gram list) we wtorek, wzial kurier ze soba. poniewaz w malmö sa o 3-4 rano a ja z Eslöv nie mam wtedy pociagu to sie umowilam ze na powrocie gdzies w malmö odbiore - kolo 20:30. w srode rozmawialam z kurierem i sie okazalo ze jest spozniony i tylko moze na autostradzie sie zatrzymac (ciekawe jak i ja i on mamy stac tam... :/). tlumaczylam ze wczesniej mowilam ze nie mam prawa jazdy a oni gdzies ludzi w malmö czy okolicy wypiuszczaja tez wiec maja jakis postoj. ale nie... no to powiedzialam kurierowi ze nie mam szans odebrac bo bez prawa jazdy nie wyjde na autostrade. mimo ze wczescniej bylo umawiane ze w malml odbiore.

Nie obchodzilo ich jakos ze mi zalezalo a do tego dzowni kurier do szefa firmy z petensja ze ja NIE CHCE odebrac paczki i dlaczego. sorry ale odebrac to ja bardzo chcialam bo to bylo cos waznego na srode juz do wyslania dalej....

dzisiaj ma sie szef dowiedziec ile kosztuje wyslanie poczta polska....

Nie mozna na nich polegac i nigdy wiecej nie skorzystam z nich. umowa to umowa. umawiam sie ze gdzies w malmö gdzie pasuje nam obu to tak a nie na autostradzie :/

Jestem w stanie zrozumiec ze ktos nie podjedzie dokladnie w miejsce co mi pasuje ale sorry ludzie co korzystaja z tej firmy i jezdza ich autpbusami tez raczej chca do malmö i tam tez maja jakis postoj. nie bylo trudno sie umowic ale zabraklo czegos u kuriera...

Ja wiem ze nigdy wiecej nie skorzystam z ich uslug. Szkoda w tym wszystkim ze Ci o ktorych ja pisalam dopiera za tydzien jada....

Oczywiscie na priv moge podac jaka to firma stworzyla mi problemy i klopoty z braku checi dogadania sie..
  Profil uzytkownika: dirdib     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-25 12:04
kwa! kwaaa!!!! wlasnie sie dowiedzialam,ze paczka na ktora czekam dotarla na moja poczte 20ego rano i w ziwazku z tym,ze adresat nie zamieszkuje pod wskazanym adresem, po poludniu wrocila do pl. kwwwwwwwwwaaaaaaaaaa!
co to za informacje? spie tu, jem, mieskzam, imprezuje a jakis pochlastany brevbärare zdecydowal,ze mnie tu nie ma!!! oczywiscie nie bylo tez zadnego awizo... dzwonilam do centarli w malmö, paczka oczywiscie juz wrocila, wiec nic sie nie da zrobic. pani powiedziala,ze mam skladac reklamacje w polsce. a po kiego grzyba mi reklamacja jak ja potrzebuje tego co tam bylo w niej!!! jestem wsciekla. oczywiscie udawala,ze nie wie, ze listonosze od tygodnia olali robote i maja w dupie.
mam ochote kogos ukarac za to.... doradzcie, jak?
bo sama reklamacja, ktora na dodatek potrwa z rok jakos mnie nie zadowala...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-25 12:05
dodam,ze byla to paczka priorytetowa, a te zwykle dochodza po 2-3 dniach...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
dirdib
Eslöv


Wpisów: 36
Od: 2008-04-02
2010-02-25 19:14
a czemu nie skorzystalas z tej firmy co ci podalam dane? wyjezdzaja jutro w sobote sa w malmö. do reki i bez problemow
  Profil uzytkownika: dirdib     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-02-25 19:43
Lulu mialam podobna sytuacje - dwa razy :/
Wyzej pisalam o tym ciut wiecej.
Zlozylam reklamacje i w Pl i tu w Szwecji i nic nie uzyskalam oprocz stwierdzenia ze winna jest druga poczta :/
Paczke odzyskalam wiec wedlug nich nie ma sie o co burzyc :/

Niech ta osoba co paczke bedzie w pl odbierac sprobuje wywalczyc darmowa ponowna przesylke (pewnie malo mozliwe) albo potwierdzenie jak paczka byla zaadresowana.

A nastepnym razem patrz co chwile na stronie posten.se gdzie jest twoja paczka by odrazu zareagowac
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-02-25 19:57
wlasnie ja nawet nie wiedzialam,ze zostala wyslana,to miala byc niespodzianka, wiec za pozno tez mnie spytali,czy w koncu cos do nas doszlo bo nic nie mowimy...

malo tego - wrocilam dzis do domu po poludniu a tu co? ze 30 przeroznych listow,ale jednak bez awizo. nigdy do mnie tyle listow na raz nie przychodzi, wiec musieli zbierac przez te pare dni. i jak ja mam udowodnic,ze zwyczajnie nikt nie ruszyl dupska z poczty, a to co bylo moze zbyt duze, odsylali??? boooze, rece opadaja....
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Agnieszka26


Wpisów: 100
Od: 2008-10-15
2010-02-26 18:14
paczka ekonomiczna 10/14 dni z Polski do Szwecji
  Profil uzytkownika: Agnieszka26     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ile moze isc paczka ekonomiczna Polska-Szwecja?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 1 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony