Odwiedzin 37816882
Dziś 2706
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - edycja AVSHD

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autoredycja AVSHD
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-01-30 14:46
Witam, poszukuje osób z doswiadczeniem w obrobce plikow video w jakosci hd, badz konwersji tych plikow video do jakis bardziej powszechnych, standardowych obrabiarek lecz zachowujac duza jakosc. podzielcie sie wrazeniami i pomozcie
  Profil uzytkownika: mared     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-30 15:17
Nooo... troche masakra.

Jezeli nie masz programow ktore potrafia czytac ten format to my znalezlismy taki gadzet do konwersji.

http://www.iskysoft.com/vi deo-converter-windows.html

Ale np. nowy Final Cut potrafi to czytac, i format nie jest juz taki nowy, wiec moze jakies filtry czy pluginy sie znajda.

Ja tak ogolnie to sie nie zajmuje edycja video, ale troche wlasnie w tym tygodniu mialem do czynienia z problemem konwersji tego formatu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-01-30 15:49
ech. juz konwersje nie polecam. zbyt duzo traci na jakosci. a raczej wszystko co naj. a znalazlem program do edycji. sony vegas movie. drogi ale sa 30 dniowe probki gratis. do tego znalazlem kursy obslugi po polsku w sprzedazy. a spolszczenia programu nie ma i nie bedzie. wyglada na zaawansowany ale istnieja powazniejsze. wiec zabieram sie do roboty. 15GB do obrobki. na wiosne chyba skoncze. nastepnego roku
  Profil uzytkownika: mared     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-30 16:20
Hmm... ja slepy jestem dzis My mielismy to w formacie AVCHD, nie AVSHD. Ale mozliwe ze tobie tez o to chodzilo, bo wersja HD formatu AVS nazywa sie chyba jakos inaczej.

"ech. juz konwersje nie polecam. zbyt duzo traci na jakosci."

Nie musi tracic. Ten format od poczatku jest juz "stratny" przez kompresje, a rezultat mozesz zachowac z mala kompresja, albo nawet bez zadnej, w takiej samej rozdzielczosci. Wiec zadnej widocznej straty nie bedzie, jezeli nie bedziesz tego konwertowal kilka razy. Ten program Sony tez przeciez musi zrobic to samo.

Ale dzieki za tipsa o tym programie, mozlie ze sie przyda.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-01-30 17:10
oczywiscie ze chodzi o AVCHD. takie tematy jak ten byly zaczynane na innych forach juz 3 lata temu. czytalem tez ze oprogramowanie do Mac jest przysttosowane do tej technologi bardziej
  Profil uzytkownika: mared     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-30 17:18
Podobno w Windows 7 jest juz "wbudowane". Ale nie mialem okazji sprawdzic. Bede niedlugo mial okazje (czyt. bede zmuszony ) obrobic taki film i zobaczymy jak sobie poradze.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-01-30 17:28
No to milej zabawy i powodzenia. Daj znac koniecznie o efektach. A jak kto inny cie uprzedzi to ja sie nie obraze jak tu napisze.
Szkoda ze poprostu nie ma nakladki do Windows movie maker... ta technologia... Za szybko do przodu gna i nie zauwaza ze czlowiek nie nadaza.
  Profil uzytkownika: mared     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-31 22:12
W Windows 7 mozna w paczce "Live" doinstalowac sobie Windows Live Movie Maker i ten program obsluguje ten format. Wiem, ze pakiet "Live" jest tez pod windows XP wiec moze i tam tez jest ten program. Standardowy Movie Maker z Windows XP chyba nie obsluguje w ogole formatow HD.

Tak czy inaczej, dla mnie ten Movie Maker za prosty jest. Posiedzie jeszcze z nim chwile i jak nic wiecej z niego nie wykrzesam, to sprobuje chyba ten program Sony, albo moze Adobe cos ma w wersji testowej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-02-01 08:51
Adobe ma- zgadza sie. ja czekam na plyte z kursem szkoleniowym do tego vegas movie i dopiero zaczne dzialac. pozdro

  Profil uzytkownika: mared     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-05-23 23:21
i kajetanie jak poszlo z montazem? pokaz jakas próbke
  Profil uzytkownika: mared     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-05-23 23:37
Poddalem sie. Sciagnalem ten program od Sony, ale nie potrafilem nim zrobic tego co chcialem. Potem minelo 30 dni i skonczyla sie testowa licencja. Przyjalem to jako znak od sil wyzszych, ze edycja filmow to nie moja rzecz...
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-05-23 23:46
Ale jezeli chodzi o format, to np. nasza relacja z koncertu Kultu byla nagrana w AVCHD.

Jakosc jest niezla, mimo, ze rozdzielczosc jest "tylko" 720p i youtube jednak to komprymuje dosc ostro.

http://www.youtube.com/wat ch?v=3ayL6tkdP8Q


Plik zostal z tego co wiem sciagniety z kamery, przepuszczony przez ten konwerter do ktorego link dalem wyzej (w celu zmiany formatu na cos bardziej sensownego) i potem obrobiony w jakims produkcie Adobe.
  Profil uzytkownika: kajetan     
jaroch


Wpisów: 3
Od: 2007-08-14
2010-06-06 22:50
Polecam Pinnacle Studio.
  Profil uzytkownika: jaroch     
Forum -> Komputer i człowiek -> edycja AVSHD
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony