Odwiedzin 37816144
Dziś 1968
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - iPad

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutoriPad
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-27 22:58
I co uwazacie o iPadzie? Sukces czy klapa?

http://www.apple.com/ipad/
  Profil uzytkownika: kajetan     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2010-01-27 23:04
cieszko powiedziec czy bedzie aha czy buuu...

Mi sie ogolnie podoba ten pomysl. Ale jakos nie jest fajnie cos takiego dzwigac przy sobie. Przeciesz to nie jest mala rzecz. Pozniej trza naprawde uwazac ze mi szklo nie peknie.

Tez ten iPad jest zwiazany z kosztami. Trza miec abonnent na GSM/Mobilt Bredband. Wiec nie jest calkowicie za darmo.

Ale dla fantatykow Apple.. to mysle ze to jest dobry gadget do swojej kolekcji.

Apple ogolnie nie ma tanich cen... wystarczy popztarzec na ich cennik.
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2010-01-27 23:06
Ja zreszta z ciekawosci przetestuje ta rzecz jak wyjdzie. Ale jakos czuje ze itak nie jest to dla mnie. Komputer z klawiszami prawdziwymi jest moja "rzecz"
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-27 23:18
Fajnie by było siedzieć z czymś takim na sofie,
zamiast jak teraz w fotelu przy kompie.
Laptop mimo wszystko jest za duży i za... ciepły.

Ale Apple pewnie odleci z ceną i pomysł upadnie
500$? A iPhone 99$?
  Profil uzytkownika: mabr     
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2010-01-27 23:48
mi by sie takiego klocka nie chcialo nosic...
niby fajne, nowoczesne, bla bla bla i bedzie szal na to, ale wg mnie jakies takie nieporeczne

no bo lapsa poloze sobie na kolanach i git
a jak takiego ipada trzymac, gdy chce sie cos napisac, np. w pendlu?
nosic ze soba jakies haczyki i na scianie wieszac, zeby wygodnie bylo?
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-28 00:26
I co uwazacie o iPadzie? Sukces czy klapa?

Na razie trudno powiedzieć. Cała filozofia apple opiera się na innowacjach. Sam wygląd, rozmiar czy waga to za mało. Apple wszedł na rynek teoretycznie zagospodarowany przez netbooki ((C) PSION) (rozmiar ekranu). Te co prawda mają klawiaturę ale ta z kolei raz przeszkadza, a raz pomaga. Przeszkadza gdy chcesz czytać e-booka, pomaga gdy coś jednak wklepujesz. Nie powiedziałbym, że jest to 100% sukces aczkolwiek....cena jest zachęcająca.Poczekajmy na opinie pierwszych użytkowników. Może diabeł tkwi w szczegółach.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-28 01:05
Przy prezentacji pokazywali taki stojak z klawiatura. Ze wstawiasz iPada w stojak i wyglada jak laptop.
On jest przede wszystkim zeby lezal sobie przy stole, albo zeby zabierac go gdzies w podroz, jak gazety czy ksiazki, nie zeby go nosic w kieszeni.

499$ to w Szwecji na pewno bedzie kolo 5000kr za podstawowy model. Troche drogo, ale iPod bez zamkniecia i abonamentu kosztuje 9000kr. Do iPada nie trzeba abonamentu, mozna go uzywac przez Wifi.

Wydaje mi sie, ze bedzie poprularny. Zalezy od oprogramowania, ale skoro wszystkie programy iPhonowe dzialaja, to nudno nie bedzie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-28 09:36
Oczywiście, że sukces.
Może jeszcze nie w tej wersji, poczekajmy, aż rynek trochę ochłonie. Ale jeszcze pół roku i biznes-klasa w samolotach pełna będzie tych gadżetów. Poźniej to przejdzie na menedżerów średniego szczebla siedzących w warszawskich kawiarniach i pijących poranną kawę, a dopiero za kilka lat na studentów, którzy przynosić to będą na wykłady zamiast laptopów.
Zresztą moje zdanie znacie: to naturalny rozwój i tego nie zatrzymamy, a cena... Akurat w tym przypadku nie gra roli.
Zresztą, są pewne sposoby podnoszenia samopoczucia: kobiety idą do fryzjera, faceci kupują sobie nowy gadżet. I musi być go widać (iPhone jest ciut za mały, a poza tym nie daje się go uruchomić w trybie telefonu )
Zobaczymy, co na to inne firmy.
  Profil uzytkownika: adventure     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2010-01-28 10:13
juz widze jego popularyzacje... wszyscy obwiesza sie na szyiach za pomoca smyczy i garba dostana. gazet juz nikt nie bedzie czytac a xiazkami bedzie sie palic w piecach. ale wszyscy beda mieli iPoda
  Profil uzytkownika: mared     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-28 10:31
Apple jak zwykle cos zrobil tak, ze zeby miec 100 proc satysfakcji, trzeba czekac na kolejny model. W iPhone przegapili mozliwosc uruchamiania programow w tle - to powazna wada, a w iPadzie z kolei zapomnieli o wbudowanej kamerze

No sorry ale jak siedze z nim na sofie to chce moc odpowiac na videorozmowy, albo jak mam go na urlopie to chce moc nim robic zdjecia!!

Co do ceny w Szwecji to raczej nie bedzie tanszy od i Phone bez abonamentu...
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-28 11:10
Watpie, zebys chcial takim talerzem robic zdjecia

Ale... iPad tez nie ma mozliwosci uruchamiania programow w tle (gdyby mial, to by o tym powiedzieli, albo wyniklo by to z jakiejs demonstracji). iPad dalej nie ma obslugi Flasha (co bylo widac na demo).

Wiec to jest taki wyrosniety iPhone.

Od czasu jak mam telefon z systemem Android, to o wiele mniej uzywam laptopa. Wszystko moge dosc prosto i szybko sprawdzic na telefonie. Mail, forum, facebook, twitter, wiadomosci, youtube, itd. Czasami czuje jednak, ze fajniej byloby miec troche wiekszy ekran, szczegolnie jak sie dluzej siedzi i troche niezawodniejsza metode wpisywania tekstu. I to tu ma zablysnac iPad.

Chociaz wydaje mi sie, ze dominacja iPada nie bedzie taka ogromna jak iPhona. Dell, Acer, SonyEricsson lada moment wypuszcza gadzety/telefony z systemem Android i ekranami 4-5", nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zrobili je jeszcze troche wieksze. A programowo Android jest bardzo kompetentny. Mysle, ze moze sie spokojnie rownac z iPhonem/iPadem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-29 09:03
Już można kupić....na allegro:

http://www.allegro.pl/item 904006052_przedsprzedaz_apple_ipad_nowosc _tylko_5_egz.html

http://www.allegro.pl/item 903856847_prapremiera_apple_ipad_od_1zl_b cm_i_tylko_7_dni.html
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-29 09:05
Kurcze ale ściema. Polak potrafi: "Jest to aukcja przedsprzedażowa. Gdy iPad stanie się dostępny wysyłka z USA do Polski idzie na koszt sprzedającego. Na miejscu sprawdzany jest stan produktu i jest on wysyłany na koszt kupującego z Warszawy wybraną przez niego metodą z powyższych. Podane koszty przesyłek są kwotami orientacyjnymi. Odbiór osobisty w Warszawie."
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2010-01-30 15:14
Wygląda na to, że iPad stanie się tylko sygnałem startowym a konkurencja wykluje od razu udoskonalony tablet. Już wygląda na to, że Apple zapomniał o zintegrowaniu HD i HDMI w iPadzie... :
http://wiadomosci.onet.pl/ 2119935,18,asus_i_msi_przygotowuja_killer y_ipada,item.html
  Profil uzytkownika: Uwe     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-31 14:53
No i się okazało: iPad to niewypał jakich mało!
Apple ma możliwość centralnego sterowania zawartością iPadów, może kontrolować i KASOWAĆ pliki użytkownikowi!

http://www.aftonbladet.se/ pryl/article6516077.ab
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-31 15:57
Ty sie obudziles? Przeciez podobne rozwiazanie jest w iPodzie, Google Android Marketplace, Windows Media Player 11.... ludzie by poczytali troche te regulaminy na ktore sie zgadzaja klikajac Next, Next, to by im szczeny poopadaly.

A potem by polecieli glosowac na Piratpartiet...
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-31 17:01
Vista zwykle robiła takie rzeczy pod pretekstem awarii systemu
W przypadku Open Source jest to jeszcze prostsze. W licencji GNU mamy między innymi:
O ILE OBOWIĄZUJĄCE PRAWO NIE STANOWI INACZEJ ALBO CZEGOŚ INNEGO NIE UZGODNIONO W FORMIE PISEMNEJ, ŻADEN POSIADACZ PRAW AUTORSKICH ANI INNA STRONA MODYFIKUJĄCA I/LUB REDYSTRYBUJĄCA PROGRAM ZGODNIE Z POWYŻSZYMI ZEZWOLENIAMI, W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST ODPOWIEDZIALNA WOBEC CIEBIE ZA SZKODY, W TYM SZKODY OGÓLNE, SPECJALNE, UBOCZNE LUB SKUTKOWE, WYNIKŁE Z UŻYCIA BĄDŹ NIEMOŻLIWOŚCI UŻYCIA PROGRAMU (W TYM, MIĘDZY INNYMI, ZA UTRATĘ DANYCH LUB POWSTANIE DANYCH NIEDOKŁADNYCH...
To jest życie True. Nigdy nie pisałeś żadnych programów? Ja zawsze coś "zaszywam" pod siebie
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-31 17:02
Sorki, to było do mabr-a
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-31 18:24
No tak, ale to jest teoretycznie ubezpieczenie od wypadku przy pracy. W EULAch Microsoftu i Googla (Apple nie pamietam, bo nie mialem powodow, zeby sie tym interesowac) jest napisane doslownie, ze "W przypadku, jezeli kupiles jakis program przez Google Market Place a Google pozniej uzna z jakiegos powodu, ze ten program jest nieodpowiedni, to program ten zostanie skasowany z Google Market Place oraz z Twojego telefonu".

Podobnie Microsoft ma w EULA do Windows Media Player, ze jezeli wykryje jakies media (muzyke/video), na ktore nie masz licencji to moze je z Twojego komputera skasowac. I na to sie ludzie zgadzaja klikajac Next, Next.

Watpie, zeby EULA do iPada roznila sie zbytnio od reszty produktow Apple wykorzystujacych iTunes Store.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-02-01 00:09
Jest jednak różnica między niemającym ciągłego dostępu do netu iPodem, a iPadem, do którego Apple ma jak rozumiem techniczną możliwość wejścia i sprawdzenia plików, a w tym możliwośc np. obejrzenia moich prywatnych zdjęć. Toeretyczną, ale jednak.

To problem dużo poważniejszy, niż nieczytanie licencji.

Z drugiej strony użytkownicy Apple nigdy nie mieli nic przeciwko temu, że muszą robić rzeczy tak jak Apple im każe, że np. nie mogą powiększać okien na cały ekran, albo używać programów w tle w iPhone...
I im pewnie inwigilacja Apple'a też nie będzie przeszkadzać, głownie dlatego, że nie będą mieli o niej pojęcia.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-02-01 00:28
"jest jednak różnica między niemającym ciągłego dostępu do netu iPodem, a iPadem,..."

Nja... iPod Touch i iPhone dzialaja tak samo jak iPad. iPoda zwyklego jak podlaczasz do komputera do ladowania przez USB, to synchronizuje sie z iTunes i rozne smieszne rzeczy sie dzieja.

W sumie to dobrze, ze gazety takie jak aftonbladet zaczynaja o tym pisac. Moze ludziom sie oczy otworza. Moze znajda sie politycy, ktorzy wezma cala mafie od praw autorskich (bo to ich wina to wszystko) i zrobia z nimi porzadek.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2010-02-01 21:36


http://img94.imageshack.us /img94/4471/fnp8.jpg
  Profil uzytkownika: Harpo28     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-02-01 21:56
Nawet USB toto nie ma?!?
  Profil uzytkownika: mabr     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2010-02-02 20:05
To chyba nie tylko pech Apple: http://wiadomosci.onet.pl/ 2122045,18,wpadka_apple_w_reklamie_ipada, item.html
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-02-09 15:57
Wiecie co? Myślę, że ipad w tej postaci ogóle nie wejdzie na rynek. Tyle niepochlebnych opinii, myślę, że apple albo pogodzi się ze stratą albo poważnie zmodernizuje to "cudo" obniżając cenę. Żadnych innowacji niestety się nie doczekamy.
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-02-09 16:17
e tam, podobne- jak dla mnie dyskwalifikujące- wady mają i iPhone, i iMac, a sprzedają się...
  Profil uzytkownika: mabr     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-02-09 20:21
A widziałeś Mabr "welcome to macintosh"? W tym filmie dosyć ładnie jest wytłumaczona idea appla. W życiu nie słyszałem o wyznawcy peceta, a mi się wydaje, że prawie każdy posiadacz macbooka to jakaś pochodna ortodoksa.
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-02-09 20:23
Jest na to odpowiednie słowo: sekta
  Profil uzytkownika: mabr     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-02-09 20:23
Tutaj fragmenty

http://www.youtube.com/wat ch?v=O-MiGCDlcWY&feature=related
  Profil uzytkownika: true     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony