Odwiedzin 37815680
Dziś 1504
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Koniec MySQL?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKoniec MySQL?
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-08 15:25
Tworzymy projekt, jest darmowy i fajny, nikt się nim nie zajmuje, bo po co. Powoli staje się konkurencyjny funkcjonalnie, a że jest darmowy, okazuje się że korzysta z niego znacząca ilość klientów. Wtedy jest czas na zarobek, sprzedanie projektu, nowy właściciel delikatnie zmienia licencję użytkowania, ale nadal produkt jest darmowy dla użytkowników domowych. To można jeszcze przeżyć.
Gorzej, jeżeli projekt przejmuje bezpośrednia konkurencja, taki Oracle na przykład:
http://www.linux.pl/?id=ne ws&show=5615&kom=1

Szkoda trochę. Gdyby nie ten silnik baz danych, Internet nie byłby teraz w tym punkcie co jest.
  Profil uzytkownika: adventure     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-08 23:41
No właśnie. Moim zdaniem "internet" się cofną w rozwoju
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-09 20:30
Ktoś pamięta jak Gateway przejął Amigę od Commodore?
Nie? No właśnie...

Z "przejęciem" mySQL może być podobnie, tzn. jedynym
celem zniszczenie konkurencji
  Profil uzytkownika: mabr     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-10 00:02
Ktoś pamięta jak Gateway przejął Amigę od Commodore?
Nie? No właśnie...


Mabr, może założysz wątek "vintage computers", co? BTW, pamiętam czasy sprzed amigi, pamiętam wojnę pomiędzy amigą, a atari TT, te ciągłe porównywanie możliwości grafiki PC vs. reszta świata...pierwsza muzyka na PC przez LPT i covoxa. Mam sentyment.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-10 00:05
Panowie. Po co się przejmować jakimś systemem baz danych. Ani nie jest najlepszy ani do końca darmowy. Od wielu lat pamiętam migrację na postgresqla czy firebirda. MySQL jakimś cudem wyrósł dzięki linuxowi i php. Do piachu, nikt nie będzie płakał.
  Profil uzytkownika: true     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-10 09:49
Wiesz true, mi to lata czy używam MySQL czy Postgress. Nawet wolę Postgress, bo technicznie bardziej zaawansowany, obiektowy i zdecydowanie szybszy po włączeniu transakcji (transakcje w MySQL to jakaś kpina). Ale to wszystko jest potrzebne do dużych systemów wspomagania przedsiębiorstw, a nie do tworzenia prostych stron Internetowych i nie wyobrażam sobie tzw. "amatorskiego" twórcy stron kompilującego Postgress-a pod Windows, szczególnie że 90% z nich nie wie co to Cygwin.
Oni też nie używali Borlanda/Ingressa czy innego tworu tego typu, więc nie wiedzą co to Firebird, który do tego jest niepolityczny i raczej nie zostanie zainstalowany na zbyt wielu serwerach oferujących darmowe miejsce dla stron www. A każda próba ograniczenia pewnej wiedzy dla zamkniętego kręgu osób to również zwolnienie rozwoju cywilizacji i komunikacji. Moim zdaniem to nie jest dobre.

Ale ja jestem fanatykiem Open Source, więc możesz na mnie patrzeć z przymrużeniem oka

Raczej przewiduję rozwiązanie w stylu Borlanda: ktoś użyje istniejący kod i nazwie bazę FreeMySQL. Czy jakoś tak.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-10 12:57
Myslisz, ze to bedzie mialo wielkie praktyczne znaczenie, ze Oracle przejmie administracje MySQL? Nie jestem do konca w temacie, ale Oracle i MySQL konkuruja ze soba jak ciezarowka z motorowerem. Jedno i drugie jest do poruszania sie do przodu, ale zastosowanie nie do konca to samo.

Najprawdopodobniej Oracle nie doda do MySQL na dziendobry obslugi transakcji, replikacji, clusterow, itd. ale nikt inny tez by tego nie dodal (jak pokazuje historia). Wiec poprostu nie bedzie lepiej, ale czy bedzie gorzej?

PostgreSQL teraz juz chyba jest native pod Windows, w kazdym razie mozna go zainstalowac jednym kliknieciem http://www.postgresql.org/ download/windows
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-01-10 13:38
Nie wiem jak będzie, bo zasadzie dla Internetu wystarczający jest MySQL w wersji 3 - wtedy chyba działał najszybciej.
Ale na pewno właściciele serwerów mają ciężki orzech do zgryzienia, podejrzewam, że warunki licencji mogą się ździebko zmienić po jakimś czasie.
A o instalatorze Postgresa dla Windows nie wiedziałem . Kiedyś jak z kolegami bawiliśmy się w darmowe systemy dla przedsiębiorstw zastanawialiśmy się nad serwerem dla Windows i wtedy nie było nic bardziej konkretnego niż Firebird. A to był dla nas problem, bo mieliśmy gotowe aplikacje dla Linux-a z bazą Postgres właśnie. Teraz się nie dziwię, że Oracle się boi, bo to mocarna darmowa maszynka jest.
  Profil uzytkownika: adventure     
Forum -> Komputer i człowiek -> Koniec MySQL?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony