Odwiedzin 37816631
Dziś 2455
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - plazma/lcd + komputer

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorplazma/lcd + komputer
nadzistylko


Wpisów: 13
Od: 2009-10-09
2010-01-06 12:57
noszę się z zamiarem kupna używanej plazmy hd ready (full hd mój komp nie pociągnie) i chcialem sie zapytac czy nie ma problemu z rozciagnietym obrazem (rozdz. plazmy 1024-768) oraz czy opłaca sie kupic 4 letni odbiornik czy obraz nie bedzie wypalony itp. dziekuję
  Profil uzytkownika: nadzistylko     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 13:36
4-letnia plazma powinna być ok. Ale jedna uwaga, po co kupować używaną skoro nowa kosztuje śmiesznie mało? Kup np. 42" panasonica np. 42x10y (ma wyjście VGA) i będziesz bardzo zadowolony.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 13:38
Full HD nie ma większego sensu dla telewizorów 42" i odległości większej niż 3 m.
  Profil uzytkownika: true     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-01-06 17:22
a nie wejscie VGA??
  Profil uzytkownika: kamień     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 17:30
Tak, jasne, że wejście vga
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-06 18:04
Jezeli chcesz uzywac tego do komputera, nie jako monitora do ogladania telewizji, to nie kupuj Plazmy, tylko LCD, albo LED. Poza tym, jezeli Twoj komputer ma taka mozliwosc, to korzystaj z wejscia DVI albo HDMI. VGA daje o wiele gorsza jakosc obrazu, szczegolnie jezeli chodzi o obraz komputerowy, tekst i te sprawy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2010-01-06 18:12
Poprzez VGA raczej nie pooglądasz sobie telewizji czy też filmów w jakości HD
  Profil uzytkownika: Harpo28     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 19:19
Nie słuchaj ich. VGA daje wystarczającą jakość obrazu tylko trzeba mieć nieco lepszy komputer :P Albo na szwedzki rynek jest kierowany jakiś towar II jakości?

LCD to umierająca technologia i podświetlanie LED trochę ją ratuje.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 19:24
Poprzez VGA raczej nie pooglądasz sobie telewizji czy też filmów w jakości HD

Dziwne. Ja oglądam. Mam iiyamę full hd do której podłączam przez DVI i VGA i różnicy naprawdę nie widać. Ktoś z was ma w ogóle w domu plazmę?
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-06 19:37
Na plazmie, szczegolnie uzywanej kilka lat, nie widac moze wielkiej roznicy, powniewaz obraz nie jest juz tak ostry. Taka wlasciwosc plazmy.

W domu mam tylko LCD, w pracy mam plazmy i LCD i wysmienite mozliwosci porownywania tych monitorow, przy codziennym uzywaniu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 19:44
Wszelakich plazm Kajetanie to jest od groma. Znam kiepskie LCD i kiepskie plazmy, taką statystyką możesz wszystko udowodnić. Plazma nie traci ostrości z wiekiem bo to niemożliwe ze względu na technologię. Może masz telewizor, który pomyliłeś z plazmą? Rozmagnesuj go proszę
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-06 19:51
true, jezeli naprawde nie widzisz roznicy miedzy polaczeniem analogowym a cyfrowym, to sa tylko dwie mozliwosci.

1) Masz cos nie tak ze wzrokiem
2) Masz cos nie tak z monitorem

Wybieram ta druga opcje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 20:02
Kajetan, ja cię z błędu wyprowadzać nie będę ale nie ściemniaj innych na podstawie swoich ograniczonych doświadczeń. Nie przetestowałeś każdego możliwego sprzętu, a co najmniej tak się zachowujesz jakbyś przez całe życie tylko tym się zajmował

Na dobrym sprzęcie nie widać różnicy, a jeśli są to ktoś chciał zaoszczędzić na układach analogowych i jakość D-SUB jest celowo pogorszona np. szajsung jest z tego znany.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-06 20:45
Oczywiscie, ze nie przetestowalem kazdego mozliwego sprzetu. I mozliwe, ze gdzies tam znajdzie sie jakis monitor, ktory dziala tak jak mowisz. Ja mialem do czynienia z kilkunastoma roznymi monitorami i telewizorami profesjonalnymi (pracuje od czasu do czasu w TV), polprofesjonalnymi i domowymi, i na KAZDYM do tej pory widzialem roznice miedzy analogowym a cyfrowym polaczeniem. Nawet, jezeli najczesciej jest to niewielka roznica, to jednak jest.

Co do uzywania plazmy do komputera, czy pokazywania innego statycznego obrazu, to jest to poprostu upierdliwe, poniewaz, fosfor w pixlach nierowno sie wypala i trzeba bawic sie w "masowanie" ekranu, zeby sie na stale nie popsul (i to dosc szybko). Tu masz troche lektury

http://www.thebestplasmatv .com/guides/plasma-tv-burn-in/

LCD nie ma tego problemu, dlatego jest lepszy w tym wypadku. Do kina domowego stworzonego przede wszystkim do ogladania filmow, to bym chyba jednak polecal plazme lub LED z powodu lepszej glebii kolorow, ale pytanie jest o komputer a tam plazma niestety jest o wiele gorsza.

Rozny sprzet ma rozne zastosowania.

A tak apropos, to ile ty testowales monitorow i czy masz w domu plazme?
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-01-06 21:40
Nawet, jezeli najczesciej jest to niewielka roznica, to jednak jest.

Ale dyskutujemy tutaj o rzekomym potężnym pogorszeniu jakości (patrz swój post wyżej). Różnice będą mniejsze lub większe, przeważnie na korzyść DVI ale...no właśnie, monitory wyposażone tylko w D-SUB wyświetlają obraz bez zastrzeżeń. Dopiero kiedy weźmiesz monitor wyposażony w oba wejścia okazuje się, że są różnice. Wyjaśnienie jest prozaiczne, elektronika do różnych odmian DVI jest prostsza i tańsza niż tor analogowy do D-SUB.

Jeśli chodzi o resztę (plazma vs. LCD) to już dyskutowaliśmy w jakimś innym poście i nie chce mi się powtarzać. Monitorów nie potrafię zliczyć. Przeważnie analogowe od 15 do 21" i od parunastu lat wszelakie LCD.
Ale nie o to chodzi. Faktem jest, że złącze D-SUB wciąż istnieje w monitorach z niskiej półki i tych profesjonalnych. A po co skoro to taka strata jakości?

Plazmy już w domu nie mam ale w zeszłym roku kupiłem plazmę ojcu i testowałem przez miesiąc. Też nie mam zastrzeżeń co do jakości VGA (D-SUB) i mogę polecić.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-06 22:30
"A po co skoro to taka strata jakości?"

Poniewaz wciaz istnieje sprzet, rowniez calkiem nowy, ktory innych wyjsc nie ma?

  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-07 09:21
> Full HD nie ma większego sensu dla telewizorów 42"
> i odległości większej niż 3 m.


Chyba się pomyliłeś i chciałeś napisać odwrotnie?
Rozwiń może to zdanie, bo zupełnie nie rozumiem sensu.

> LCD to umierająca technologia i podświetlanie
> LED trochę ją ratuje.


Z plazmą ci się chyba pomieszało.

Natomiast jeśli chodzi o VGA vs DVI to różnica jest głównie w ewentualnych zakłóceniach, których przy sygnale cyfrowym po prostu nigdy nie ma i nie będzie.
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-01-07 09:26
A odpowiadając na pytanie nadzistylko o rozciągnięty obraz: najlepiej weź instrukcję od karty graficznej i sprawdź czy karta może wyświetlić dokładnie taką samą rozdzielczość jak ekran, który chcesz kupić.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-01-07 10:34
Oraz sprawdzic, czy telewizor potrafi pokazac obraz z komputera nie obcinajac. Zazwyczaj dziala to przez VGA ale nie zawsze przez DVI/HDMI. W niektorych telewizorach np. tylko jedno wejscie HDMI pokazuje obraz komputera dobrze, inne obcinaja troche kanty. I tak dalej.

Mabr, jezeli masz telewizoer 42" lub mniejszy i siedzisz od niego dalej niz 3 metry, to budowa oka ludzkiego powoduje, ze roznica miedzy obrazem "Full HD" a "HD Ready" jest niewidoczna nawet dla calkiem zdrowego oka.

"Natomiast jeśli chodzi o VGA vs DVI to różnica jest głównie w ewentualnych zakłóceniach, których przy sygnale cyfrowym po prostu nigdy nie ma i nie będzie."

Roznica jest zauwazalna, tak jak pisalem, szczegolnie w trybie "komputerowym", gdy pracujesz z tekstem. Przy polaczeniu cyfrowym zalapenie jednego pixla na karcie graficznej powoduje zapalenie dokladnie jednego pixla w telewizorze. W polaczeniu analogowym ten obraz podzielony jest na linie, przeslany analogowo, zmieniony potem znow na informacje cyfrowa i ten jeden pixel nie odpowiada juz dokladnie jednemu pixlowi, tylko wyglada rozmazany poniewaz zapalane sa tez pixle wokolo. Stopien rozmazania zalezy od elektroniki, algorytmow, jakosci kabla, zaklocen, itd, ale jest ZAWSZE.

To tak jak roznica miedzy skopiowaniem plyty CD cyfrowo z plyty na plyte a skopiowanie jej naciskajac play na jednym sprzecie i nagrywajac cyfrowo przez kabel na drugim sprzecie. Oboejtnie jakie kable i sprzet bys mial, to jakosc zawsze bedzie lepsza (blizsza oryginalowi) kopiujac prosto z plyty na plyte.
  Profil uzytkownika: kajetan     
nadzistylko


Wpisów: 13
Od: 2009-10-09
2010-01-08 01:57
DZIEKI za odzew
za duzo rzeczowych konkretnych informacji

uciekły mi dwie fajne plazmy wiec musialem sobie odreagowac cwiczac kontrolowany poslizg na przysklepowym duzym parkingu. w miedzyczasie podjechal tir do rozladunku towaru, mina kierowcy bezcenna .

napisze wiecej jak na cos sie zdecyduje.
  Profil uzytkownika: nadzistylko     
Forum -> Komputer i człowiek -> plazma/lcd + komputer
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony