Odwiedzin 37877043
Dziś 272
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - polskie rejestracje, kontrola policji i klopot

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpolskie rejestracje, kontrola policji i klopot
rafael22


Wpisów: 20
Od: 2009-11-04
2009-11-30 14:35
dzisiaj w Lundzie zatrzymala mnie policja.
samochod mam zarejestrowany na brata ktory mieszka w polsce - pozyczylem od brata zeby moc sie poruszac .

najpierw alkomat, potem pytania gdzie jade i po co ile jestem w szwecji kogo samochod.

grzecznie powiedzialem ze szukam jakiegos byggmarketu bo chce kupic wykladzine (pytali jaka wykladzina do czego po co gdzie ja bede montowal !? chore!!)
, od miesiaca jestem w szwecji (wedlug papierow), podalem swoj personnumer i powiedzialem ze samochod pozyczylem od brata z polski

na to policjant zbulwersowany ze na alkomacie nic nie wyszlo zastanowil sie i powiedzial sobie nagle ze nie moge tym samochodem tutaj jezdzic w szwecji i ze daje mi tydzien aby kupic sobie nowy z szwedzkimi tablicami.

po czym oddal mi dokumenty i z calym impetem trzasnal drzwiami ze myslalem ze szyba peknie.

ile w tym prawdy ? jesli jestem od miesiaca juz tutaj zameldowany mam personnumer , to nie moge jezdzic polskim samochodem ?`jak to jest , prosze o podpowiedz

pozdrawiam
Rafal
  Profil uzytkownika: rafael22     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-11-30 15:19
mogles krzyknac zeby pocalowal Cie tam gdzie slonce nie dochodzi .... i krzyczec ze jest rasista ... jego to gowno obchodzi gdzie ty jedziesz i po co , mogles powiedziec ze jego zonie bedziesz robil podloge zebys sie mial gdzie z nia kochac , szkoda ze namnie pajac nie trafil .....

Jego obowiazkem jest sprawdzenie dokumentow .. , a nie gdzie jedziesz i po co .. i naco .. wiec sie nie daj ....
jak ja pyskowalem to nei wiedzieli co zemna zrobic to ukarali mandatem 1500 kr za brudne numery rejstracyjne , to mu zwrocilem uwage ze tez ma i czy siebie tez ukara ??

i jak odjezdzalem to mu pwodzielaem ze trzeba bedzie jakas stara szwedke okrasc zeby zaplacic mandat , to mu kopara opadla i nie wiedzial co powiedziec .
  Profil uzytkownika: szary     
rafael22


Wpisów: 20
Od: 2009-11-04
2009-11-30 15:24
Szary, ale co do powiedzmy prawa. Istnieje jakis zapis dotyczacy tego ze nie moge jezdzic polskim samochodem po szwecji gdy jestem tu zameldowany?

on poweidzial to mniejwiecej tak : jesli tutaj mieszkasz to nie mozesz jezdzic brata samochodem na polskich numerach.

chyba wyssal to z palca ? byl naprawde nie mily no i te trzasniecie drzwiami. yhh
  Profil uzytkownika: rafael22     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-11-30 15:41
tyle co wiem to EU , mozesz jezdzic .... przeciesz nie wie czy go nie kupiles w polsce i chcesz go sobie zarejtrowac ??
tyle co wiem , jako szwed moze tylko tydzien jezdzic autem ..
a polacy chyba do 10 miesiecy , i potem musza przerejstrowac auto ....


ciekawi mnei tylko jak moj kumpel jezdzi .. , on ma auto zarejstrowane w ESTLAND , i jest szwedem , i jezdzi tu autem .. bez zadnych problemow . bo tam najtaniej jest miec auto .
  Profil uzytkownika: szary     
rafael22


Wpisów: 20
Od: 2009-11-04
2009-11-30 17:55
no okej.
ale obywatelstwo mam polskie, zameldowany jestem tylko powiedzmy czasowo tutaj.
a jak jest z tym ze samochod jest pozyczony (jest na mojego brata) nie ma problemu ?

rozmawialem z kilkoma osobami niby twierdza ze to bzdura , zeby wyjsc z sytuacji z twarza policjant wymyslil cos na poczekaniu liczac i korzystajac na mojej nie-wiedzy


czyli tak : moge jezdzic brata samochodem z polskimi rejestracjami tutaj w szwecji ?
  Profil uzytkownika: rafael22     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-11-30 18:05
Krotko i na temat, zanim sie wielcy sprawiedliwi, straszacy socjalem i inni Ormowcy odezwa !!!
Mozesz !!!
  Profil uzytkownika: bolek1970     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-11-30 18:08
oczywiscie ze mozesz jezdzic pozyczonym samochodem.

przepisy mowia tak:
"Mieszkając tutaj możesz jeździć tym samym autem tylko rok, potem musisz je przerejestrować na szwedzkie numery."

ale to auto nie jest twoje tylko pozyczone, wiec sie wyluzuj. poza tym ROK masz!

"potem pytania gdzie jade i po co, pytali po jaka wykladzine, do czego, po co, gdzie ja bede montowal"
- ja bym im odpowiedziala, ze niestety juz masz full klientow i nie nie znajdziesz ani chwili wolnego czasu na nowych... bo chyba w tym celu panowie pytali, tak?
  Profil uzytkownika: iza     
M82
Stockholm


Wpisów: 286
Od: 2007-11-01
2009-11-30 18:12
Dotychczasowe moje spotkania z policja byly calkiem mile i bezproblemowe mimo tego ze kilkakrotnie popelnilem jakies wykroczenie. Troszke mnie dziwi ta reakcja policjantow ale chyba poprostu niefartownie trafilo ci sie.
  Profil uzytkownika: M82     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-11-30 18:13
kazdy moze miec zly dzien
  Profil uzytkownika: iza     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-11-30 18:18
Ja tez o jakis akcjach specjalnych wycelowanych na polakow nie slyszalem.
Trafiles na lajze i to wszystko !
Spij spokojnie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
rafael22


Wpisów: 20
Od: 2009-11-04
2009-11-30 19:05
ok dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

moj znajomy szwed dlugo tu mieszkajacy chyba zartujac ,powiedzial ze mercedesami jezdza tylko kretacze jugole i arabowie, dlatego tez mnie zatrzymali ;P

chyba zartem, ale patrzac na polske panuje stereotyp BMW prawda ? chyba kazdy wie o co chodzi

moze jest cos w ´tym´?
  Profil uzytkownika: rafael22     
bygg4you
Göteborg


Wpisów: 14
Od: 2009-06-07
2009-12-01 23:14
Z mojej wiedzy i doświadczenia jest i wynika jeżeli przy kontroli policyjnej legitymujesz się którymś z szwedzkich dokumentów i auto jest na polskich numerach zarejestrowane na ciebie to takim autem możesz jeździc tylko do 90dni *poprosiłem policjanta że chciałbym zobaczyc jakiś przepis gdzie jest to napisane bo dla mnie było jasne że jak jesteśmy w UE to nie ma znaczenia jakim autem się jeździ,no i było napisane że do 90 dni i że ten przepis zapobiega temu że obce auta nie płacą podatku drogowego a zanieczyszczają atmosferę*Ale jak się potem dowiedziałem że szwedzi mają małą wpadkę wystarczy że przy kontroli przedstawiasz oba polskie dokumentu i policja nie jest w stanie ci udowodnic ile tu tym autem jeździsz.Takie moje doświadczenie za czasu jak jeździłem autem na polskich blachach.Pzd
  Profil uzytkownika: bygg4you     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-12-02 00:59
powiedz jaki to byl przepis, bo w transportstyrelsen jest napisane rok

http://www.transportstyrel sen.se/sv/Vag/Fordonsimport/Inforsel-fran -EU-lander/

Import/införsel för eget bruk. Du får använda dig av denna kategori för bara ett fordon under en tolvmånadersperiod. Kategorin gäller endast fysiska personer, det vill säga privatpersoner. Fordonet ska vara förvärvat utomlands av ägaren eller av ett ombud som har gjort förvärvet på ägarens uppdrag genom fullmakt.
  Profil uzytkownika: iza     
Armina


Wpisów: 97
Od: 2009-11-26
2009-12-02 10:42
Mój znajomy mieszka w SE od 30 lat, ma szwedzkie prawo jazdy a jeździ samochodem na polskich blachach pożyczonym od kolegi. Z tego co on mówi to teoretycznie może tym samochodem jeździć przez rok ale jak jedzie do PL to zachowuje bilet z promu i przy kontroli pokazuje bilet, że np. 3 miesiące temu przyjechał tym samochodem. Nie wiem na ile jest to legalne ale on tak już od ładnych kilku lat robi.
  Profil uzytkownika: Armina     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-12-02 11:13
z 20 lat temu nie mozna bylo jezdzic ..... no chyba ze wlasciciel siedzial obok .... ale teraz to nie zwracaja nato uwagi ..
Ja czasem jezdze autem na polskich nr , i juz mnie kontrolowali i nic ..
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Auto-Moto -> polskie rejestracje, kontrola policji i klopot
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony