Odwiedzin 37818412
Dziś 711
Wtorek 30 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - "Parę procent strachu" - Sverigedemokraterna

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autor"Parę procent strachu" - Sverigedemokraterna
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-11-25 11:09
Szwecja mianuje się państwem demokratycznym. Ale cóż to za demokracja, w której cenzuruje się poglądy i odmawia ludziom o odmiennych poglądach dostępu do mediów?!?

To rodzi bunt i przysparza SD zwolenników, którzy być może by nie nimi byli, gdyby poglądy SD poddano publicznej dyskusji. Teraz dyskusji nie ma- jest banicja i potępienie odmiennych wypowiedzi.

Dlatego właśnie mam nadzieję, że SD wejdzie do parlamentu z pożytkiem dla całego kraju: wprowadziłoby to BALANS w tym państwie jedynego poprawnego poglądu.

Żądania SD doprowadziłyby np. być może do przegłosowania prawa, które właśnie przepadło, a istnieje w większości normalnie myślących państw- wymóg spełnienia minimalnych warnków przez imigranta, który chce zamieszkać w nowym kraju lub otrzymać jego obywatelstwo.

Takim oczywistym- ale nie w Szwecji!- warunkiem jest chociażby zaliczenie podstawowego kursu języka.
Dlatego uważam że SD może zrobić wiele dobrego dla Szwecji, podobnie jak populistyczna Ny Demokrati zrobiła w latach 90-tych.
  Profil uzytkownika: mabr     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-11-25 11:19
Mabr, to napweno Ty to piszesz, czy Ci sie ktos na konto wlamal...
Nastoj w spoleczenstwie jest taki, ze duza czesc publicznie sie nie przyzna do poparcia dla SD, a na wyborach ich wlasnie poprze...
Tez, jestem przeciwny demonizowaniu. Krzywda sie nikomu nie stanie, jak wejda do parlamentu, a moze w koncu bedzie trzeba rozwiazac problemy, o ktorych nie chciano mowic do tej pory(no moze Folkpariet, cos tam niesmialo przebakiwala).
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2009-11-25 11:24
Faaajna partia! W SD siedzi jeszcze stara gwardia -BSS-mani (BSS = Bevara Sverige Svenskt - organizacja połknięta w latach 80-tych przez Sverigepartiet).
Nazwa stała się teraz hasłem: http://www.allende.se/blog /wp-content/uploads/2009/03/sd-bss.jpg
Tak że dobre tradycje są. Ja tam jestem za.
Trochę równowagi potrzeba, jak Mabr napisał.
  Profil uzytkownika: Uwe     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-11-25 11:28
No właśnie to na kongresie Folkpartiet to prawo ostatnio przepadło, bo zahukana większość jedyne co ma w głowie, to polityczna poprawność i głosowała przeciw

To pisałem ja, Jarząbek
A serio to raczej nie wypowiadam się na poglądy polityczne na forum, więc raczej nikt ich tu nie zna(-ł).
  Profil uzytkownika: mabr     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2009-11-25 12:22
Ja tez jestem za.
(Vice ordförande byl kiedys moim szefem (to on mnie zatrudnil) i bardzo wiele mu zawdzieczam patrzac na moj rozwoj zawodowy i "kariere" w firmie)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2009-11-25 14:54
więc raczej nikt ich tu nie zna

Oj znamy, znamy .

Nie wstydz sie ich, bo nie ma czego .

Moim zdaniem Szwedzi sa we wlasnym kraju i moga miec dowolny sposob na problem pt. cudzoziemcy w Szwecji.

No moze prawie dowolny, bo nie mialem na mysli holokaustu i temu podobnych radykalnych rozwiazan.

Ale wlasciwie mi jako cudzoziemcowi nic do tego co oni na moj temat chca postanowic.

Jesli SD zdobedzie wiekszosc w Riksadagu i uchwali natychmiastowa eksmisje wszystkich cudzoziemcow ze Szwecji - to nie bede mial zadnych kontrargumentow.

Jako Polak jestem w dobrej sytuacji, mam swoj kraj, mam polskie obywatelstwo, mam dokad wrocic.

W o wiele gorszej sytuacji sa/beda bezpanstwowcy, osoby nie posiadajace wlasnego panstwa jak Kurdowie czy Syrianie, albo posiadajacy swe panstwo, za to bardzo biedne/ogarniete wojna domowa tacy jak Afganczycy, Somalijczycy itd.
  Profil uzytkownika: j23     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2009-11-25 15:06
wydaje mi sie, ze ktos tu kiedys na forum napisal, ze SD to tacy rasisowscy socjaldemokraci, niestety w obliczu panoszacych sie wyznawcow Allaha i ich pomyslow na organizacje zycia europejskiej spolecznosci, takie poglady maja swoj sens
  Profil uzytkownika: Badboy     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-11-25 15:10
> Jesli SD zdobedzie wiekszosc w Riksadagu i uchwali
> natychmiastowa eksmisje wszystkich cudzoziemcow ze
> Szwecji - to nie bede mial zadnych kontrargumentow.


Ja miałbym i wiele, chociażby obywatelstwo szwedzkie, a przede wszystkim fakt że Szwecja jest w UE i prawo unijne jest na szczęście nadrzędne. Wg niego mamy prawo mieszkać i pracować gdziekolwiek na terenie UE.

Nie chodzi mi o to, by się podporządkować SD, a jedynie by ich dopuścić do głosu. To skandal i wstyd dla Szwecji, że są blokowani. Gdyby tylko chcieli- jestem przekonany, że wygraliby każdy o to proces w sądzie.
  Profil uzytkownika: mabr     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2009-11-25 15:31
Ja miałbym i wiele, chociażby obywatelstwo szwedzkie, a przede wszystkim fakt że Szwecja jest w UE i prawo unijne jest na szczęście nadrzędne. Wg niego mamy prawo mieszkać i pracować gdziekolwiek na terenie UE.

SD po ew. zdobyciu wiekszosci moze wyprowadzic Szwecje z UE i uniewaznic wszystkie wynikajace z tego zobowiazania.

Moze tez wstecznie pozbawic obywatelstwa wszyskich nie-Szwedow. Sa przeciez precedensy z innych krajow. Nie boje sie tego bo mam podwojne .

Podkreslam, ze jako nie-Szwed rozumiem tych Szwedow, ktorzy maja skrystalizowany poglad na nie-Szwedow.

Jednak spie spokojnie, bo Szwecja nie jest moim krajem, moj kraj to Polska.
Ew. decyzje o wydaleniu przyjme spokojnie, bo mam dokad wrocic.
Mam ten komfort bo jestem Polakiem, a nie Somalijczykiem. Znacznie bardziej niz eksmisji ze Szwecji obawiam sie o wlasne zdrowie, np. tego czy nie zachoruje na raka/zawal serca/wylew czy co tam jeszcze albo tego czy nie ulgne powaznemu wypadkowi typu paraliz od szyi w dol.

Gdybym byl Somalijczykiem to pewnie teraz bylbym dosc zaniepokojony.
  Profil uzytkownika: j23     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-11-25 15:36
j23, a może chcesz wykorzystać SD do swoich własnych celów- bo brakuje Ci pretekstu/powodu do powrotu do Polski?
  Profil uzytkownika: mabr     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2009-11-25 15:58
[Wpis wykasowany przez Administratora]
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2009-11-25 21:19
Wlasciwie to dziwie sie czasem, ze SD staje sie popularne dopiero teraz i poparcie dla nich oscyluje w granicach 5%, a nie kolo np. 30%.

Osetek Szwedow w rozny sposob niezadowolonych z
nie-Szwedow wynosi z pewnoscia znacznie wiecej niz te 5%.
  Profil uzytkownika: j23     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-11-25 21:21
Szwed niezadowlony, a okazujacy juz w miare przejrzyscie swoje niezadowlonie, to dluuuuuga droga czesto.
Tu wszystko zajmuje czas, to nie sa narwancy, jak polacy...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2009-11-26 11:06
[Wpis wykasowany przez Administratora]
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2009-11-26 11:26
A ja obstawiam, iz niezadowolonych jest raczej 95%.
To normalna, ludzka postawa w stosunku do obcych.
Czy racjonalna, to inna sprawa.

Umiejetna tresura ze strony panstwa, poprawnosc polityczna i dobrobyt, chamuja reakcje na Wacka, Ciola
i Mustafe.

Do czasu jednakowoz.
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2009-11-26 11:41
W srodowisku sprzataczy ktore Wujo zna jest byc moze 95% ale Szwedzi innych srodowisk nie uwazaja tego za najwazniejsza dla nich i Szwecji sprawe. A tylko tacy beda glosowac na SD.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Forum -> Na każdy temat -> "Parę procent strachu" - Sverigedemokraterna
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzątanie Sztokholm (Älvsjö)
Firma sprzątająca poszukuje dziewczyn (Stockholm)
Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony