Odwiedzin 37816171
Dziś 1995
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Nauka fotografowania

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNauka fotografowania
anka24


Wpisów: 3
Od: 2009-11-10
2009-11-10 19:15
Mam pytanie do osob zajmujacych sie fotografia. Chcialabym zaczac sie tego uczyc i slyszalam ze istnieje cos takiego jak nauka fotografowania national geographic, ktora moze byc bardzo pomocna. Patrzylam troche w internecie i widzialam, ze jest zarowno w wersji ksiazkowej jak i multimedialnej. Ktora jest lepsza i ktora byscie polecili?
  Profil uzytkownika: anka24     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2009-11-10 21:36
obie
  Profil uzytkownika: rysownik     
anka24


Wpisów: 3
Od: 2009-11-10
2009-11-10 21:44
Ale obie naraz to spory wydatek, wiec od czego lepiej zaczac?
  Profil uzytkownika: anka24     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2009-11-10 23:26
jaki masz aparat ?
  Profil uzytkownika: rysownik     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2009-11-10 23:26
podaj jakies gg najlepiej
  Profil uzytkownika: rysownik     
łobuziak


Wpisów: 1220
Od: 2009-03-26
2009-11-11 00:25
aparat jest dosyc wazny, polska instrukcje łatwo sciagnac z netu, canon i nikon, maja dobre polskie fora ktore supportuja pasjonaci, tu np. link do canona:

http://canon-board.info/in dex.php

Nie trzeba od razu kupowac drogiego body z obiektywami po 10 tys sek, wystarczy na poczatek np. canon g11 - bardzo fajna konstrukcja z menu jakie pozniej spotkasz w pelnych profesjonalnych lustrzankach, foto z poprzednika g10 wyglada mniej wiecej tak:

http://canon-board.info/sh owthread.php?p=725156#post725156

wiec nie sprzet sie liczy, a twoja wrazliwosc, pasja, estetyka, umiłowanie zycia ktore widzisz przed obiektywem..... zycze uczuc zamknietych w kadrze....
  Profil uzytkownika: łobuziak     
anka24


Wpisów: 3
Od: 2009-11-10
2009-11-11 07:26
Aparat to Nikon D90. GG wolalabym nie podawac A jesli mielibyscie kupowac ktoras z tych pozycji na prezent, to ktora?
  Profil uzytkownika: anka24     
łobuziak


Wpisów: 1220
Od: 2009-03-26
2009-11-11 10:50
Link do forum Nikona:

http://forum.nikon.org.pl/ index.php

Co do Canona polecam G11, rewelacyjny, zdjecia nocne przy slabym oswietleniu - rewelacja, mnie megapikseli niz u poprzednika G10, za to nie megapiksele robia zdjecia a optyka, ta sama zreszta, dodali obrotowy ekran lcd znany z poprzednich modeli, pomocny przy roznych zdjeciach '' pokreconych'' np. z poziomu chodnika , lepiej sobie radzi niz poprzednik - mniej snuzy na ciemnych zdjeciach przy kiepskim oswietleniu. Dla mnie rewelacja to G10, G11 jest jeszcze lepszym aparatem.

Majac lustrzanke D90 bardzo swietna zreszta, z wymiennymi obiektywami, pomyslalbym o jakims dobrym obiektywie z duzym swiatłem, do portretow..... makro.... a np. Canon G10 czy G11 tez jest bardzo przydatny jako support, w koncu to ''COMPACT'', jednak mozliwosciami i finalnym dla mnie nie ustepuje lustrzankom z kitowym obiektywem, za to jest kilka razy mniejszy, nie potrzeba dzwigac, bardzo prosta intuicyjna obsluga. Tryb ''manual'' jest identyczny jak w lustrzankach, tryb ''auto'' doskonale wybiera najlepsze ustawenia, w trybie ''SCN'' zjadziesz wszystko co Cie interesuje i mniej zaawansowanych uzytkownikow, np. sceny nocne, akwarium, pod wodą, zachod słonca, pomieszczenia, jeden kolor,......kupe ustawien. ''TV'' czyli preselekcja czasu - rewelacja do zdjec nocnych ze statywu od 1/4000 do 15 sekund naswietlania - zdjecia kapiacej wody, czy swiatło latarni rewelacyjnie wychodzi, tryb ''AV'' czyli preselekcja przyslony od F2.8, super kiedy chcesz zrobic ujecie szczegolu, czyli ostrosc tylko w jednym malym punkcie, reszta bedzie rozmazana....., w ''SCN'' masz tryb ISO 3200 jak lubisz takie zdjecia, polaczone z znakomita stabilizacja obrazu, warto polecic G10 czy lepiej G11 na support twojego D90. Niejednokrotnie zdjecia z G10 a nie lustzanek trafiaja do profesjonalnych portfolio.
  Profil uzytkownika: łobuziak     
łobuziak


Wpisów: 1220
Od: 2009-03-26
2009-11-11 10:53
Na prezent, co prawda dosyc drogi to zalezy od stopnia zaawansowania obdarowywanego, ale G11 choc drogi prezent to starczy komus na dobrej jakosci foto do konca zycia - dla amatora, dla profesjonalisty swietny support jego lustrzanki, i nie musi dzwigac kilogramow obiektywow, swietna mala rzecz z bardzo duzymi mozliwosciami, nadaje sie do fotografii artystycznej, w koncu kadrujesz sercem, a nie aparatem w pierwszej kolejnosci....
  Profil uzytkownika: łobuziak     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2009-11-11 14:45
nie rozumiem dlaczego się boisz podać gg ale nie będę wnikał

Nikon d90 to dobra puszka do uczenia się. Link do forum Nikona łobuziak już wkleił, znajdziesz tam mnóstwo informacji przydatnych na początku tej drogi.
najlepiej zacząć od początku czyli nauki kadrowania.
Warto czytać forum, oglądać zdjęcia lepszych od siebie, czytać komentarze pod nimi i focic, focic, focic...


  Profil uzytkownika: rysownik     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-11-11 20:24
"nie rozumiem dlaczego się boisz podać gg"
polska mania ochrony danych osobowych?


moze maila poda? (mozna zalozyc takiego specjalnego tylko dla celow w tym temacie..)
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Komputer i człowiek -> Nauka fotografowania
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony