Odwiedzin 37808177
Dziś 546
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Szczepienia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSzczepienia
asiek831


Wpisów: 29
Od: 2005-11-24
2009-11-03 08:17
Witam.Kochani co myslicie na temat szczepien na NOWA GRYPE?Mam dylemat bo nie wiem,czy zaszczepic dzieciaki? Juz rozne opinie slyszalam na ten temat i wiekszosc raczej jest na NIE.Prosze o komentarze!Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: asiek831     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-11-03 09:38
No ja moge napisac tylko tyle ze miesiac temu bylam zaszczepiona i jeszcze zyje
  Profil uzytkownika: Ania00     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2009-11-03 09:46
asiek831, zajrzyj tu

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=29365
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
Domi_D
STHLM


Wpisów: 97
Od: 2009-09-25
2009-11-03 12:08
Ja też żyję i mam się dobrze, szczepionkę przyjęłam 1,5 tyg temu. Mój sąsiad, który jest lekarzem specjalistą od chorób zakaźnych powiedział, że on zdecydowanie się zaszczepi i tym rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Przez ok. tydzień po zaszczepieniu miałam co prawda ból mięśni i głowy, ale to są normalne objawy. Ból reki w okolicach ukłucia to też podobno normalka. Co do dzieci, to nie bardzo wiem jak one reagują. Wiem, że dzieci znajomego, w wieku 9 i 12 lat, bardzo źle się czuły do 12 godz po szczepionce, potem wszystkio minęło.
  Profil uzytkownika: Domi_D     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2009-11-03 12:22
Rzecz w tym, ze niekoniecznie skutki sa od razu. Zreszta, dzieci sa wrazliwsze i rtec zawarta w szczepionce na nie dziala bardziej. W tym drugim temacie jest odnosnik do artykulow w tej sprawie.
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2009-11-03 13:33
Ja swoich dzieci nie szczepie.
Mialam problem i myslalam o tym.
Ale otrzymalam rade od osoby znajacej sie na temacie by nie szczepic. Ponoc ten wirus tak szybko sie mutuje, ze szczepionka i tak nie pomoze.
Nie wiem co to za szczepionki, za duzo przy tym rabanu robia, gdzies wyczytalam ze one nadal w fazie badan i nie znane sa skutki uboczne, jesli takowe wystepuja.
Daje dzieciom witaminy co rano i tyle.
  Profil uzytkownika: aga1977     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2009-11-03 13:37
z innego watku "W luznym tlumaczeniu: Przy obecnym stanie wiedzy nie da sie wykluczyc ze doza etylkvicksilver (rtec etylowa?) zawarta w Pandemrix powoduje uposledzenie rozwoju mozgu u plodow i dzieci.
watku "
Juz mnie nikt na te szczepionke nie namowi
  Profil uzytkownika: aga1977     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-11-03 14:35
Pandemrix powoduje uposledzenie rozwoju mozgu u plodow i dzieci!!!!!!!!!!!!
Co? Ja zaszczepilam sie w ciazy ogulnie to 2 trymestr. Rozmawialam duzo z moja polozna na ten temat- i wiem ze szczepionka nie ma zadnego wplywu na ciaze
  Profil uzytkownika: Ania00     
viki78


Wpisów: 54
Od: 2006-03-29
2009-11-03 14:39
Moje dzieci maja byc szczepione w piatek,zgodzilam sie ale teraz sama juz nie wiem.W sumie nigdy nie byly chore moze lekki kaszelek ktory zaraz minal.Jedza duzo owocow tak ze witamin im nie brakuje.
Ale trudna decyzja.Nie wiem moze zadzwonie do pielegnarki i powiem ze jednak sie nie zgadzam.
  Profil uzytkownika: viki78     
lidia_maka


Wpisów: 89
Od: 2008-09-06
2009-11-03 14:40
Ja właśnie dziś dostałam powiastę ze szkoły dotyczącą szczepienia ale nie wiem czym będą szczepić dzieciaki. Do tego dołączone jest oświadczenie o stanie zdrowia. Tyle różnych rzeczy się już nasłuchałam i nie wiem co robić? To wcale nie jest łatwa decyzja.
  Profil uzytkownika: lidia_maka     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-11-03 14:48
Moim zdaniem i sama polozna mi doradzila,ze bardziej grypa H1N1 niz szczepionka jest grozniejsza do wyleczenia w przypadku kobiet w ciazy.
  Profil uzytkownika: Ania00     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-11-03 15:40
moze nie grozniejsza,ale trudneij ja wyleczyc-tak samo jak inne choroby,ktore trzeba potraktowac antybiotykiem,ktore w wiekszosci nei moga zazywac kobiety w ciazy
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2009-11-03 17:15
Zadziwiajaca jest wiara w to, co mowia tzw eksperci, czyli polozne, lekarze itp. A nie przyszlo komus na mysl, ze oni moze nie sa na biezaco z wynikami badan nad szczepionka? Albo ze mowia to co im polecono (czesto w dobrej wierze)?

Z innego watku, komentaz do swiezych wynikow badan nad zawartoscia rteci etylowej w szczepionkach (oprocz tego co wyzej aga1977 zacytowala):
O grupach ryzyka:
"Czyli: Uszkodzenia mozgu u plodow moga zaowocowac autyzmem i DAMP/ADHD. Rozwoj mozgu u dzieci do lat dziesieciu moze zostac zahamowany. Dorosli z wrodzona wrazliwoscia na rtec moga miec objawy chorobowe. Dorosli za najmniej zagrozona grupa.

Duzo tu "moze", no i nacisk jednak na dzieci. Ale szczepionka jest nowa i nie da sie stwierdzic z cala pewnoscia jak na nia beda reagowac pacjenci. Kazdy musi podjac decyzje sam (czasami za swoje dzieci) - i dobrze miec potrzebna informacje."

http://www.amalgamskadefon den.se/news.asp?id_News=111&ref=142
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
malami2


Wpisów: 73
Od: 2009-11-03
2009-11-03 18:18
Nie wydaje mi sie aby szczepionka grozila kobietom w ciazy i wszystkim innym,z logicznego punktu widzenia ma ona pomagac a nie szkodzic.Gdyby byla szkodliwa nikt by nie zaszczepil kobiet w ciazy,a juz ogromna ilosc ciezarowek jest zaszczepiona.Przeciez nikt nie chce aby rodzily sie chore dzieci!!!!!lekarze wiedza co robia!!!

Pozdrawiam wszystkie ciezarowki)
  Profil uzytkownika: malami2     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2009-11-03 18:42
Ja sie kontaktowalem z jedna osoba z mojej rodziny, ktora jest farmaceutka

Fragment meila

...Wiesz ja ogólnie jestem sceptycznie nastawiona do szczepionek. Ograniczam się do minimum, czyli do obowiązkowych. Ta świńska grypa hmm.. dla mnie to kolejny pretekst koncernów farmaceutycznych do zwiększenia sprzedaży i "siania" paniki. Na czymś muszą zarabiać, a najlepiej na ludzkim zdrowiu ;(. Ja chłopaków szczepić nie będę. Grypa jest chorobą wirusową, a wirusy mają to do siebie, że szybko się mutują. Dana szczepionka jest na ściśle określony wirus, a po mutacji on już jest inny i charakteryzuje się inną zjadliwością. Najprościej mogę to w ten sposób wytłumaczyć.
A może Twoi koledzy byli chorzy na zwykłą grypę, tylko przechodzili ją trochę gorzej? Tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić, bo trzeba by było wyizolować wirusa z organizmu i zrobić badania w Instytucie Wirusologii. Na świecie rocznie na zwykłą grypę umierają miliony ludzi i o tym się już nie mówi, także ryzyko zakażenia świńską jest bardzo małe według mnie. Wszystko jest tylko niezłym biznesem, a zdrowie ludzkie jest najłatwiejszym sposobem zarabiania naprawdę niesamowitych pieniędzy. Dla dzieci szczepionki są dużym obciążeniem i różnie na nie reagują.
Ostatnio nawet zaczęłam się zastanawiać, czy tak naprawdę szczepionki zawierają to co powinny, czy może wstrzykują nam tylko wodę?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
rysio79


Wpisów: 30
Od: 2009-10-22
2009-11-03 18:55
http://leki-informacje.pl/ indeks,show,2,298,pandemrix.html
  Profil uzytkownika: rysio79     
kasiaaa


Wpisów: 338
Od: 2007-03-01
2009-11-03 19:32
ja mam nadal dylemat czy sczepic sie czy nie!!
czytam i czytam na necie i nic dalej nie wiem!!!
ale fakt czytalam ze dla kobiet w ciazy raczej nie jest to dobre ...
http://dziecko.onet.pl/344 71,5,7,ciaza_a_szczepionka_na_swinska_gry pe,artykul.html
  Profil uzytkownika: kasiaaa     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2009-11-03 21:34
odnosnie linka podanego przez rysio79

Pisza kto nie moze uzywac szczepionki ze wzgledu na reakcje anafilaktyczna (moze zakonczyc sie zejsciem) na niektore z jej skladnikow, np bialko kurze. No, troche tego jest, ale to normalne. Za to na koniec zdanie, ktore mnie rozczulilo: "Jeżeli jednak dojdzie do wybuchu pandemii, podanie szczepionki takim pacjentom może być wskazane, o ile dostępny jest sprzęt do reanimacji."

Na zasadzie: operacja sie udala. Pacjent zmarl
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-03 21:54
Ta szczepionka jest juz w uzyciu i przyjelo juz dziesiatki albo i setki tysiecy osob. I nikomu nic nie bylo.
Na razie to wyglada tak:

1. Experci, ktorzy sa w temacie i sie znaja na rzeczy mowia, zeby sie zaszczepic.

2. Internetowi madrale i zwolennicy teorii spiskowych mowia, zeby sie nie szczepic.

Wybor nalezy do ciebie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Domi_D
STHLM


Wpisów: 97
Od: 2009-09-25
2009-11-03 22:23
Kajetan
  Profil uzytkownika: Domi_D     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2009-11-03 22:50
Z jednej strony wielka kasa producentow, z drugiej zas wlasne i najblizszych zdrowie, a jak by tego malo bylo jeszcze: "spisek" tu i tam... Moze lepiej oddac sie w rece slepemu losowi i rzucic w gore monete? "Orzel" - szczepie sie, "Reszka" - nie! Tu nawet zrobienie na zlosc mamie i odmrozenie sobie uszu nic nie da. Wracamy zatem w tym zakletym kole strachu i niewiedzy do punktu wyjsciowego, z ktorego wyjscia przeciez brak, bo to slepy zaulek. A final jaki? Jak w starej przypowiastce: "cokolwiek uczynisz - bedziesz zalowac" - LOL -
____________________________//R*___
  Profil uzytkownika: Oxen     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-11-03 23:44
Szczepionka zostala stworzona na szybko i nic dziwnego, ze kazdy z osobna sam musi rozwazyc decyzje np. o zaszczepieniu dzieci. Pomiedzy teoriami spiskowymi a ufaniu ekspertom jest jeszcze miejsce dla zwyczajnych rodzicow starajacych sie wziasc pod uwage wszystkie wiadome i niewiadome by na tej podstawie dokonac wykwalifikowanego zgaduj-zgadula. Fakt, ze moze latwiej rzucic monete...
  Profil uzytkownika: ewa     
kasiaaa


Wpisów: 338
Od: 2007-03-01
2009-11-04 11:18
tak ja pisze ewa, chodzi wlasnie o dzieci ! mi to wsio ryba- "zlego djabli nie wezma"
  Profil uzytkownika: kasiaaa     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-11-04 17:32
Moze defetyzm lecz nienalezy niczego negowac
bez glebszego zastanowienia sie , czy to moze byc prawdopodobne ???


Gazeta ujawniła plany dot. świńskiej grypy ... już w 1989r. !

Dnia 1 sierpnia, 1989 roku, angielska gazeta "The Sun" zamieściła artykuł zatytułowany: "Wielki Brat nadchodzi", w którym odsłania tajne plany rządowe, zakładające obowiązkowe szczepienie całego społeczeństwa, po to aby każdemu wszczepić micro albo nanochip. Powodem masowych szczepień miała być ochrona przed pandemią .... świńskiej grypy ! Wg. "The Sun", prawdziwym celem elit rządzących było jednak co innego, a mianowicie uzyskanie pełnej kontroli nad obywatelami.

Niezwykły jest fakt, iż dokładnie 20 lat później scenariusz ten faktycznie jest realizowany. Nawet nazwa choroby jest taka sama.

http://www.globalnaswiadom osc.com/planyszczepien1989.htm
  Profil uzytkownika: dr.wal     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-11-04 17:34
Ta szczepionka jest juz w uzyciu i przyjelo juz dziesiatki albo i setki tysiecy osob. I nikomu nic nie bylo.
Na razie to wyglada tak:

1. Experci, ktorzy sa w temacie i sie znaja na rzeczy mowia, zeby sie zaszczepic.


To nie jest tak do końca Kajetan.
Firmy farmaceutyczne w Polsce na przykład nie zdecydowały sie na przekazanie szczepionki do hurtowni. Wszystkie sprzedają rządowi polskiemu.
Dlaczego? Żeby w razie powikłań na nich odpowiadał rząd, a nie właściciele tych firm.
Ta szczepionka jest w fazie testów i nie wiemy co w niej siedzi, a firmy farmaceutyczne nie chcą za to wziąć odpowiedzialności, żeby za kilka lat nikt ich nie ścigał.
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-11-04 17:39
Więcej info w linku poniżej:
http://www.bankier.pl/wiad omosc/Szczepionki-zmowa-firm-farmaceutycz nych-2042592.html
  Profil uzytkownika: adventure     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2009-11-04 18:38
A mnie wlasnie zastanawiala ta masowa akcja szczepien w Szwecji.
Szwedzi jak osiolki wszyscy na hurraa poszli sie zaszczepic. Nikt nie pytal, nie mial watpliwosci, nie myslal.
Wiem ze narod szwedzki boi sie kazdego wirusa badz bakterii, chorobliwie i argument iz wszyscy sie tu szczepia jakos mnie nie przekonywal.
Nie sadze by szczepionki byly aktem spiskowym, jestem daleka od tego typu przemyslen, ale nie ufam czemus co do konca nie zostalo zbadane.
Tym bardziej gdy w gre wchodzi zdrowie moich dzieci.
Trudna decyzja dla kazdego zwazywszy na ilosc niepokojacych informacji w tym temacie
  Profil uzytkownika: aga1977     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-11-04 19:35
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 743
Od: 2007-08-03
2009-11-04 18:38

A mnie wlasnie zastanawiala ta masowa akcja szczepien w Szwecji.
Szwedzi jak osiolki wszyscy na hurraa poszli sie zaszczepic. Nikt nie pytal, nie mial watpliwosci, nie myslal.

Hi Aga

nie jak osiolki,to stary zwyczaj "jante lagen" ( ja tak sie staram ale jestem taki glupi),dane z piatku ub.tygodnia zrodlo SR , z deklarowanych 80% chetnych na szczepienia anty AH1N1 zaszczepila sie ok.jedna piata , jest problem co zrobic z pozostalymi szczepionkami (waznosc/aktywnosc ok.pol roku)
a wiec 20 % z 9 mil. = 1,8 mil. , 80% "deklarantow"
to 7,2 mil. x 80%= 5,76 mil + 1,8 mil. = 7,56 mil. niezaszczepionych a wiec tylko ~ 1,44mil. poslusznych szwedow sie zaszczepilo.

szwedzi robia wrazenie ze sa inni niz wygladaja - sa mistrzami w tej dziedzinie "sportu". Pzdr.
  Profil uzytkownika: dr.wal     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2009-11-04 20:47
Na cos trzeba kiedys wreszcie umrzec - to fakt. Zeby mozna bylo tak np. zginac w wielkiej katastrofie lotniczej, zatonac jachtem na Pacyfiku, wypasc z drogi prowadzac Ferrari 300km/h... A tu co?! Swinska grypa???
Nieeee!!!
__________________________//R*___
- LOL -
  Profil uzytkownika: Oxen     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2009-11-04 20:51
nie czytalam wszystkich postow i nie wiem czy byl wklejony juz ten link,dedykuje go tym ktorzy sie juz zaszczepili...http://www.youtube.com/wat ch?v=mScGC7nFDxM
  Profil uzytkownika: dorciastc     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-04 23:06
Znow siejesz panike. Ta zaszczepiona dziewczyna z youtube byla zaszczepiona na "zwykla" grype, kilka lat temu. Nie mieszaj tych rzeczy bo siejesz niepotrzebnie panike.

A teraz odpowiedz na pytanie dlaczego Szwecja kupila szczepionke dla wszystkich obywateli. To sprawa polityczna. W Szwecji miala byc fabryka szczepionek na grype, ale rzad uwazal, ze to zbyt drogie i nie powstala. Podnosily sie wtedy glosy, ze to idiotyczny ruch i ze przez to w razie potrzeby nie bedzie Szwecja miala szczepionek dla swoich obywateli. I teraz jak nadeszlo niebezpieczenstow, gdzie mogloby sie okazac, ze lud mial racje, politycy poprostu musili zakupic ta szczepionke zeby nie stracic twarzy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-11-04 23:14
E tam Kajetan. Po prostu obliczono, ze koszt szczepionki dla wszystkich jest nizszy niz ewentualne straty spowodowane naglym i rownoczesnym zachorowaniem wiekszej czesci spoleczenstwa.
  Profil uzytkownika: ewa     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-04 23:25
Tez... ale w tym wypadku jest to "za kazda cene" obojetnie, czy choroba bedzie grozna czy nie. W pewnym momencie zastanawiali sie przeciez czy by nie odmowic tej szczepionki, jak jej jeszcze nie bylo. Ale nie odmowili...
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-04 23:28
http://www.svd.se/nyheter/ inrikes/artikel_3411413.svd
  Profil uzytkownika: kajetan     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-11-04 23:36
Zamawiając szczepionkę dobrze wiedzieli, że sporo ludzi się nie zaszczepi.
W kazdym razie: każdy ma możliwośc zaszczepienia się za darmo i sam wybiera.
No i przecież tu nie chodzi tylko o to, czy woli się "odchorowac" czy zaszczepic, ale też o to, zeby nie zarażac innych. W naszym biurze i fabryce w UK połowa ludzi padła bo ktoś właśnie przyszedł chory do pracy.
  Profil uzytkownika: maggie     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-11-04 23:38
Ale ta intensywna kampania by wszyscy sie szczepili swiadczy raczej o obawach co do strat ekonomicznych. Moze to Försäkringskassa boi sie, ze zbankrutuje placac calej Szwecji ubezpieczenia zdrowotne...

Fakt, ze o tym ktora strategia (szwedzka nastawiona na masowe szczepienia czy jakas inna nastawiona na szczepienia tylko grup wysokiego ryzyka lub wrecz nie szczepienia w ogole) jest najlepsza bedzie wiadomo dopiero po czasie.
  Profil uzytkownika: ewa     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-05 10:12
Kampania zeby sie wszyscy zaszczepili jest dlatego, ze wydano miliard na szczepionki i kampanie, i teraz glupio, gdyby sie zmarnowaly

A dzis znow powracaja glosy o fabryce w Szwecji
http://www.aftonbladet.se/ ledare/article6070004.ab
  Profil uzytkownika: kajetan     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2009-11-05 10:24
EU by nie pozwolilo chyba, zreszta w szwecja ma chyba dobre uklady z takimi firmami, Astra...i inne

a w Polsce wlasnie nie zakupienie szczepionek jest powodem do dumy, szwaby kupily ale ostrzegaja przed bi
  Profil uzytkownika: kawaler     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-11-05 10:57
Niemcy: Zwykli ludzie dostaną gorsze szczepionki niż politycy


Niemcy są oburzeni na swój rząd. Okazało się, że dla polityków, urzędników i żołnierzy zamówiono inną szczepionkę przeciw grypie A/H1N1 niż dla reszty społeczeństwa. Według niemieckich mediów, w lepszej szczepionce nie ma substancji powodujących skutki uboczne.

Dziennikarze, lekarze i organizacje społeczne mówią o nierównym traktowaniu obywateli. Ekspert od spraw zdrowia opozycyjnej już SPD Karl Lauterbach określił działanie rządu jako "tworzenie dwuklasowej medycyny". Alexander Kekule - szef Instytutu Mikrobiologii Medycznej w Halle - nazwał skandalem fakt, że rząd i jego urzędnicy mają dostać inną szczepionkę niż zwykli obywatele.

Ministerstwo spraw wewnętrznych, które zamówiło szczepionki, zapewnia, że nie chciało dzielić ludzi na równych i równiejszych. Resort wyjaśnia, że kupił szczepionki wiele miesięcy temu, kiedy skutki uboczne wszystkich użytych w nich substancji nie zostały do końca zbadane. Na tydzień przed rozpoczęciem masowej akcji szczepień przeciwko wirusowi A/H1N1 politycy starają się zatrzeć niekorzystne wrażenie. Jak podał dziennik "Bild", kanclerz Angela Merkel zamierza skorzystać ze zwykłej szczepionki przeznaczonej dla większości obywateli.

http://wiadomosci.gazeta.p l/Wiadomosci/1,80708,7160041,Niemcy__Zwyk li_ludzie_dostana_gorsze_szczepionki_niz. html


dostalem to info na moj e-mail,niemoge sie doszukac lecz jestem pewien ze rzad Austri podal do sadu lub prokuratury firme produkujaca szczepionke mot AH1N1
jak znajde podam caly link,chyba nieszkodzi ze po niemiecku ,moze Uwe sie poswieci gdyz ze mnie kiepski
dolmetscher
  Profil uzytkownika: dr.wal     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-05 11:13
Pomijajac te gorsze i lepsze szczepionki, to nie ma czegos takiego jak "brak skutkow ubocznych". Byly przypadki, gdzie ludzie mieli jakies problemy z ukladem nerwowym od samego tylko uklucia igla. Nie ma znaczenia co by bylo w tej strzykawce. Mozna miec reakcje alergiczna na cos, o czym sie wczesniej nie wiedzialo, itd. Wiec kazda szczepionka/zastrzyk/lekarstwo jest potencjalnie niebezpieczne, obojetnie na ilu ludziach byloby testowane wczesniej, poniewaz kazdy czlowiek jest inny.

W ogole, zycie jest niebezpieczne, bo mozna na cos umrzec
  Profil uzytkownika: kajetan     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-11-05 11:59
kazda grypowa szczepionka jest hodowana (wirus) na zoltku jaj kurzych-latwo wykluczyc tych alergicznych.

dlugosc dzialania szczepionki jest uwarunkowana iloscia metali ciezkich jakie kazda szczepionka zawiera

jest podejzenie ze producent przedobrzyl z tymi metalami chcac maksymalnie wydluzyc aktywnosc/ochrone
szczepionki,prawda jest chroniona prawami autorskimi kazdego z trzech producentow szczepionki AH1N1 - trzeba wierzyc ..., jak plebanowi na ambonie
  Profil uzytkownika: dr.wal     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-11-05 13:01
Trzeba zapytać. Ja zapytałem.
Szczepionki działają. Z braku czasu niestety (i pieniędzy?) nie przeszły jeszcze testów na tak zwane długotrwałe działania uboczne i nikt nie jest w stanie zapewnić, że po dwudziestu latach nie wylądujesz z tego powodu u neurologa.
Ot i cała tajemnica.
Wniosek: jak się zaszczepisz to na świńską grypę nie zachorujesz. Jak sie nie zaszczepisz - to w razie zachorowania będziesz musiał przyjąć lekarstwo. Najlepiej jak najwcześniej, żeby uniknąć powikłań.
  Profil uzytkownika: adventure     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2009-11-05 15:55

Kajetanie film ktory zamiescilam wczoraj jest o powiklaniach po szczepionce na " Swine flu shot" czyli swinska grypa i ja nie robie zamieszania czy paniki jak sie wyraziles tylko czytam i zbieram fakty.
dokladnie jak ruska ruletka,albo umrzesz po podanej szczepionce albo na swinska grype,ale tym razem szala zgonow nachyla sie na powiklania po podaniu szczepionki i alarmuja statystyki ze szczepionka jest niebezpieczna tym bardziej dla dzieci matek w ciazy czy starszych osob.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-11-05 17:52
Do dorcia: Ja tam uslyszalam, ze szczepionka byla "seasonal flu shot" - czyli na grype sezonowa. Ta szczepionke przyjmuja akurat miljony ludzi co roku i wiekszosc ja sobie chwali.
  Profil uzytkownika: ewa     
beata
Sztokholm


Wpisów: 1349
Od: 2000-12-18
2009-11-05 22:14
A ja zaczynam glowe tracic...
Dalam dzieciom pozwolenie na szczepionke w szkole, sama raczej sobie to daruje. Ale czy robie dobrze nie biorac szczepionki? Czy to jest okej ze pozwalam szczepic moje dzieci? Jak w przyszlosci z efektami uobocznymi? Media pisze na prawo i lewo za i przeciw a czlowiek nie ma zielonego pojecia co jest sluszne a co nie.
  Profil uzytkownika: beata     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-05 22:46
"Kajetanie film ktory zamiescilam wczoraj jest o powiklaniach po szczepionce na " Swine flu shot" czyli swinska grypa"

Nie, nie jest. Mowia to w tym filmie oraz bylo to podane w innych mediach, ktore o tej sprawie pisaly. Szczepionka byla przeciwko zwyklej, sezonowej grypie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
marta22048


Wpisów: 22
Od: 2009-07-29
2009-11-05 23:17
Witam.Ja powiem tylko tyle,ze ja juz podjelam decyzje w sprawie szczepienia mojej rodziny tzn meza i dzieci.Ja sama nie moge sie niestety zaszczepic,poniewaz biore duza dawke antybiotykow.Ja,pielegniarka ktora pracowalam w poradni dzieciecej w punkcie szczepien mam swoja teorie,ze mniej grozna moze okazac sie szczepionka ,a w zasadzie jej skutki uboczne niz sam wirus ktory zaatakuje organizm.Niestety chyba nie wszyscy wiedza ze po kazdym szczepieniu moga wystapic skutki uboczne.Uwazam ze po zaszczepieniu i wywolaniu odpornosci organizm bedzie przygotowany na walke z prawdziwym wirusem w wypadku zarazenia.Moje obawy,ktore jak kazdy rodzic mialam rozwiala wiadomosc ze szczepionka jej wyprodukowana na podstawie wirusa GRYPY HISZPANKI Z 1918 ROKU,ktora zabila minimum 50 milionow osob......lub znacznie wiecej.Nie wiem czy moja decyzja w sprawie szczepiania okaze sie sluszna,mam nadzieje ze tak.I zycze kazdemu łatwosci w podejmowaniu decyzji.Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: marta22048     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:18
http://i12.photobucket.com /albums/a232/tofuthegreat/kfc_bird_flu_vs _swine_flu.jpg
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:24
Moja matka dla jaj poszła do apteki i zapytała się o maseczki. A ile Pani chce? 10 sztuk. Miła Pani powiedziała, tak oczywiście, zaraz przyniosę. Długo nie wychodziła po czym przyszła i powiedziała, że jest zdziwiona bo się skończyły. To było miesiąc temu.

A tak poza tym. Na zwykłą grypę umiera, np. w USA 20 tys ludzi rocznie, a na świńską umarły chyba dopiero dwie. Cóż za różnica w skali?

Poza tym w Polsce każdego roku jest opracowywana nowa szczepionka bo co roku jest nieco inny wirus. Szybko mutują i co roku jest w zasadzie inny wirus.

Nikt wam nie da gwarancji, że wirus z Ukrainy dojdzie w niezmienionej postaci do Szwecji

Jak dla mnie to ten cały medialny bełkot służy tylko producentom tych szczepionek.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:26
Ktoś gdzieś napisał (nie przytoczę), że dzisiaj najpierw się robi leki, a dopiero potem do nich się zarazki hoduje Nie jestem pewien czy to żart.
  Profil uzytkownika: true     
marta22048


Wpisów: 22
Od: 2009-07-29
2009-11-05 23:28
Masz racje ze co roku jest nowy rodzaj szczepionki,tylko dlaczego Polacy masowo sie szczepia przeciwko zwyklej grypie i nie boja sie powiklan.Jedno przeczy drugiemu
  Profil uzytkownika: marta22048     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:32
A tutaj pół żartem pół serio. Artykuł z maja 2009

http://wiadomosci.gazeta.p l/Wiadomosci/1,80708,6583899,Swinska_gryp a__Wszyscy_zginiemy___.html
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:36
Ja się nie szczepię i nie szczepiłem bo to bez sensu szczepić się na coś co już było Tyle jeśli chodzi o polskie szczepionki.

Szczep A/H1N1 jest znany od 1930 roku. Skąd nagle pandemia?
  Profil uzytkownika: true     
marta22048


Wpisów: 22
Od: 2009-07-29
2009-11-05 23:39
A niby skad bys wzial polskie szczepionki,ani na zwykla grype tym bardziej na swinska Polska nie produkuje zadnych szczepionek.
  Profil uzytkownika: marta22048     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:51
Polskie w tym sensie, że firmy takie jak gsk (fluarix), Sanofi Pasteur (vaxigrip) czy Solvay Pharma (influvac) izolują szczepy z całej Polski i wypuszczają coś w rodzaju lokalnej szczepionki na kilka "popularnych" lub modnych jak kto woli szczepów.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:55
Dzieci prezydenta USA nie przyjmą szczepionki?

http://www.theflucase.com/ index.php?option=com_content&view=article &id=1421:ron-paul-questions-why-obama-dau ghters-havent-taken-swine-flu-vaccine&cat id=1:latest-news&Itemid=64&lang=pl

Może dlatego, że widziały to:

http://www.youtube.com/wat ch?v=-VVwO_f8Zw0&feature=player_embedded#
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 23:59
Ale swoją drogą zobaczcie, zastanówcie się jaki to złoty interes. Umieralność wynosi 0,02%, a firmy sprzedają szczepionkę pisząc, że skuteczność wynosi 99,98%. Dane "na oko" ale gdyby te procenty były wiarygodne to przy takich relacjach równie dobrze mogą wstrzykiwać święconą wodę.
  Profil uzytkownika: true     
beatalu


Wpisów: 3
Od: 2009-11-06
2009-11-06 02:31
dostałam ten link. Ciekawy. Co o nim sądzicie?
http://www.youtube.com/wat ch?v=B0l49QS1y0I&feature=related
  Profil uzytkownika: beatalu     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-11-06 12:21
Beatalu - to moze dobrze, ze Szwecja zakupila akurat ta druga szczepionke, nie od Baxter...

Ale mnie dzisiaj wkurzylo to, ze w Szwecji najprawdopodobniej beda rowniez szczepic dzieci ponizej 3 roku zycia:
http://www.dagensmedicin.s e/nyheter/2009/11/06/barn-under-tre-vanta s-fa-v/index.xml

Przetestowano zaledwie 50 dzieci i juz mozna podjac decyzje o masowych szczepieniach? To juz zaczyna wygladac na masowa histerie. Chyba zaczne wierzyc w teorie spiskowe
  Profil uzytkownika: ewa     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-11-06 21:30
Skåne "torrlagt" på H1N1 vaccin

ale w czwartek dostalismy nowa dostawe
kazali zadzwonic na poczatku przyszlego tygodnia
mozna tez zaszczepic sie tylko na sezonowa grype
  Profil uzytkownika: dr.wal     
nadzistylko


Wpisów: 13
Od: 2009-10-09
2009-11-09 22:54
pamietam jak zaczynala sie ta wielka epidemia w Meksyku. codziennie kilkadziesiat ofiar wiecej i co portal, co stacja telewizyjna to inna liczba ofiar, po tygodniu najlepsi doszli do ponad dwustu jak pamietam. a zmarlo do tamtego czasu 8 osob co latwo mozna bylo sprawdzic na stronach meksykanskiego ministerstwa zdrowia. z tej medialnej banki z ktorej wszyscy rakiem sie wycofali tylko kawal zostal o jezusie co chodzi po meksyku i wskrzesza.
  Profil uzytkownika: nadzistylko     
nadzistylko


Wpisów: 13
Od: 2009-10-09
2009-11-09 23:05
W SZWECJI WIECEJ OSOB ZMARLO PO SZCZEPIENIACH NIZ NA GRYPE.
  Profil uzytkownika: nadzistylko     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-11-11 01:07
Ciekawe: Prof. Myrosław Popowycz z kijowskiego Instytutu Filozofii Akademii Nauk Ukrainy na temat epidemii grypy w tym kraju:

Nasze laboratoria wirusologiczne prawidłowo oceniły, że to nie jest epidemia świńskiej grypy, ale zwykłej z nielicznymi wypadkami kalifornijskiej. Dla porównania próbki analizowane w naszych laboratoriach wysłano potem do Anglii. Wyniki były prawie takie same.

http://wyborcza.pl/1,76842 ,7230648,Ukraina__Grypa__balagan_i_polity ka.html
  Profil uzytkownika: ewa     
nadzistylko


Wpisów: 13
Od: 2009-10-09
2009-11-11 18:30
"Teraz My" tvn pani minister kopacz i byly minister Balicki na temat szczepien. polecam zobaczyc bo zakres problemow przezen poruszanych jest troche inny niz w szwecji.

http://www.youtube.com/wat ch?v=pjt2clTKSwc

albo:

http://www.onet.tv/teraz-m y-program-z-9-11-2009-r,5678069,1,klip.ht ml
  Profil uzytkownika: nadzistylko     
joanna_se
Göteborg


Wpisów: 266
Od: 2006-03-08
2009-11-16 11:51
a ja zupelnie neutralnie, w kwestji czysto informacyjnej:

http://www.socialstyrelsen .se/dennyainfluensana(h1n1)/informera/Doc uments/Infoblad%20Vaccination_Pol_Low.pdf
  Profil uzytkownika: joanna_se     
iwdola


Wpisów: 229
Od: 2006-11-02
2009-11-18 13:30
Przeczytalam wszystkie wpisy.Zajrzalam tez na strony ktorych podaliscie linki.
Wczoraj dostalam wezwanie na szczepienie.Maz mowi ze idzie.A ja nie wiem.Mam metlik w glowie.Do srody mam czas zeby podjac decyzje.Najbardziej wiarygodne sa dla mnie wpisy osob ktore byly zaszczepione i zyja i maja sie dobrze
  Profil uzytkownika: iwdola     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-20 23:00
I cały misterny plan w p...bo wirus jednak mutuje:

http://wiadomosci.onet.pl/ 2082134,16,who_wirus_ah1n1_mutuje,item.ht ml

Tak jak każdy normalny wirus grypy.
  Profil uzytkownika: true     
nadzistylko


Wpisów: 13
Od: 2009-10-09
2009-11-21 22:39
a ja sie nie zaszczepilem i zyje i mam sie dobrze
  Profil uzytkownika: nadzistylko     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> Szczepienia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony