Odwiedzin 37816106
Dziś 1930
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Vista

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorVista
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-10-04 12:01
Zamowilam nowy komputer ale niestety z Vista i troche mam obawy bo jak do tej pory to mialam WinXP a nasluchalam sie duzo negatywow o Vista.
Jak to jest z ta Vista? Co za ograniczenia sa i co nie nalezy robic. Przyznam sie ze troche jestem ciekawa jaka jest roznica.W czym jest lepszy a w czym gorszy
  Profil uzytkownika: krisbz     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-10-04 13:00
ja tam jade na viscie .. i nie narzekam .. juz sie przyzwyczailem .. , a w pracy na wszystkich kompach mamy XP .

A nie dostalas propozycji ze jak kupisz kompa z vista to mozesz za darmo zrobic uppgrade do windows 7 ??
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-10-04 13:51
"A nie dostalas propozycji ze jak kupisz kompa z vista to mozesz za darmo zrobic uppgrade do windows 7 ??"
no wlasnie, powinnas takie cos dostac!

a Vista? hmm, mozna sie przyzwyczaic... jak trzeba...
  Profil uzytkownika: iza     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2009-10-04 17:20
no wlasnie jak trzeba to sie czlowiek przyzwyczai ...do wszystkiego nawet do Visty...chociaz z poczatku wkurzala mnie troche
  Profil uzytkownika: electra     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2009-10-04 19:27
Jest pewna starusienka amerykanska firma, ktora do swoich komputerow opracowala rewelacyjny system operacyjny. Jest to zdecydowanie (byl zawsze) najpewniejszy i najstabilniejszy ze znanych mnie (Wam?) systemow. Zgadnijcie - o czym jest tu mowa?
___________________________________//R* ___
  Profil uzytkownika: Oxen     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-10-04 20:36
Jest pewna starusienka amerykanska firma, ktora do swoich komputerow opracowala rewelacyjny system operacyjny. Jest to zdecydowanie (byl zawsze) najpewniejszy i najstabilniejszy ze znanych mnie (Wam?) systemow. Zgadnijcie - o czym jest tu mowa?

Solaris? Aix? czy może Irix? Wszystkie są pewniejsze i stabilniejsze od mac os x'a, którego zapewne masz na myśli
  Profil uzytkownika: true     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2009-10-04 21:26
Zapomniales jeszcze o Linux. Tak. Mialem na mysli Mac'a. Apple to firma, Macintosh to komputery, a oprogramowanie to Mac "X..." I zupelnie nie rozumiem, czemu na rynku szwedzkim Windows jest wiodacym systemem. Prawdopodobnie Mac jest zbyt trudny (?) no i nie latwo znalezc pirackie programy. Sama cena tez odstrasza... ten rynek.
___________________________________//R* ___
  Profil uzytkownika: Oxen     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-10-04 22:19
"I zupelnie nie rozumiem, czemu na rynku szwedzkim Windows jest wiodacym systemem."

Poniewaz historycznie:
1. Mial komercyjny "support"
2. Byl stosunkowo tani w porownaniu z innymi systemami
3. Byl jako tako prosty w obsludze
4. Komputery typu PC byly ogolne dostepne
5. Dos/Windows byl w szerokim uzyciu juz zanim Linux byl jakas alternatywa
6. Latwo bylo go piracko kopiowac
7. Roznorodnosc oprogramowania
8. Umowa Microsoftu z producentami sprzetu, powodujaca, ze Windows byl zainstalowany na firmowych komputerach sprzedawanych osobom prywatnym.
9. Nie oszukujmy sie, nie byl wcale taki zly.

Teraz sprawy wygladaja inaczej. Linux zaczyna powoli byc uzyteczny dla szerszego grona uzytkownikow. Apple powoli sie budzi ze swojego fiaska w drugiej polowie lat 90-tych, gdzie prawie padli... Windows 7 bedzie drogie i trudne (trudniejsze) do kopiowania. Moze to wszystko spowoduje, ze sytuacja wroci troche do tej ktora byla w latach 80-tych, gdzie bylo wiele roznych systemow. Tak naprawde to nie ma przeciez znaczenia jakiego kto uzywa systemu, jezeli tylko mozna sie dzielic ze soba danymi, porozumiewac przez komunikatory, itd.

Wystarczy?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2009-10-04 22:32
Jasne. Mnie wystarczy.
______________//R*___
  Profil uzytkownika: Oxen     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-10-04 22:42
Zapomniales jeszcze o Linux.

Ależ skąd. Pytałeś się o firmę, która robi "swoje" komputery i robi do nich "swój" system operacyjny. Wymieniłem kilka OS'ów robionych pod komputery.

De facto Mac OS X w obecnej wersji to klon Unix'a BSD, a dokładnie FreeBSD.
  Profil uzytkownika: true     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-10-21 10:59
jak dobrze slyszalem to jutro wychodzi nowe windows 7

chyba sobie kupie .. napewno sobie kupie
  Profil uzytkownika: szary     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2009-10-21 12:32
Ja już mam nowy Win7 HP. Był razem z nowym lapkiem- trochę różni się od Visty ale po za tym jak na razie "śmiga" dobrze- był pewien problem ze spolszczeniem ale "dla chcącego ..."
  Profil uzytkownika: Harpo28     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-10-21 13:06
Harpo28 , i jak ??? dobrze chodzi ?? bez zadnych problemow ?? , wszystko hula ??
  Profil uzytkownika: szary     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2009-10-21 14:43
Wszystko? Tzn? Starsze programy mają czasami "problem" z działaniem ale na Win7 jeszcze nie mogę narzekać jak na razie zero "zwiech" czy jakiś dziwnych zachowań
  Profil uzytkownika: Harpo28     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-10-21 14:49
a sprawdzales czy GG dziala ? to nowe ?
  Profil uzytkownika: szary     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2009-10-21 15:08
GG nie używam bo to ... używam aqq i śmiga bez problemu- skype też jakby się ktoś pytał
  Profil uzytkownika: Harpo28     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2009-10-21 16:05
Polecam Windows 7. Testuję już od pól roku i jestem zadowolony. Miałem przedtem i jakiś czas równocześnie Vistę 64 bit. Mniej więcej to samo ale W7 lepiej znajduje sterowniki a stare gry, które nie odplalały na Viście 64 chodzą jak na starym dobrym XP-eku.
  Profil uzytkownika: Uwe     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-10-21 16:11
Super ..
  Profil uzytkownika: szary     
manager1
Stockholm


Wpisów: 344
Od: 2009-07-20
2009-10-21 16:15
OK ...a jak pracuje z profesionalnymi programami ktore sa na mac lub xp ??? ...jak to bedzie wygladalo na 7-ce?
  Profil uzytkownika: manager1     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2009-10-21 17:17
manager1 - najlepiej zostan przy MacOS.
____________________________//R*___
  Profil uzytkownika: Oxen     
kamm26


Wpisów: 266
Od: 2009-03-24
2009-10-21 17:31
Pomożecie mi? Trochę nie na temat ale zacina mi sie komputer dziala a za 5 minut zatnie sie i kniec musze go wyłaczyc i od nowa i tak wkołko od wczoraj, co mu sie stało kiedys tez tak mialam ale pozniej mu przeszło, denerwuje mnie to strasznie nawet nie moge poczytac na Polonii ale tak na serio co to może byc? To jakis poważny problem? Właśnie i sie zacioł i musiałam go wyłączyc.
  Profil uzytkownika: kamm26     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2009-10-21 18:17
Może to być jakaś aktualizacja, która zżera cały RAM, lub wchodzi w konflikt z jakąś inną aplikacją...

Szczerze mówiąc to wszystkie komputery ze "sklepowym" softem nadają się natychmiast do pousuwania pewnych programów z autostartu.

Może u Ciebie to ma miejsce?
Włącz przy starcie menedżer procesów i zdiagnozuj smyka.
  Profil uzytkownika: broccoli     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-10-21 19:07
kamm26 , a wiesz jaka jest roznica miedzy praniem a kompem ???

inaczej sie wiesza
  Profil uzytkownika: szary     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-10-22 14:02
Ja mialam IE8 i dowiedzialam sie ze 8-emka robi takie wlasnie zaklocenia i poniewaz tez mialam klopoty z komputerem to wrócilam do 7 i jakby lepiej, no ale potem i tak kupilam nowego kompa i w nim mam 7-emke i narazie ok.
Tak ze moze ta 8-emka robi jakies zaklocenia
  Profil uzytkownika: krisbz     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-10-22 14:53
Emulator XP na Windows 7 juz jest gotowy:
http://technologie.gazeta. pl/technologie/1,81012,7102421,Microsoft_ _Tryb_XP_jest_juz_gotowy.html
Swoja droga to chyba tylko Microsoft nie utrzymuje kompatyblilnosci wstecz dla swoich systemow operacyjnych. Czyzby im brakowalo na to pienieniedzy? Czy po prostu leja na to z gory? Moze czas skonczyc z uzywaniem narzedzi typu "Visual Studio" do pisania programow?
Dziwne podejscie.
  Profil uzytkownika: adventure     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2009-10-22 16:12
Mi IE8 zamulił kompa!

Zanim zainstalowałem tą aktualizację to Vista startowała i zamykała się szybciutko i sprawnie (szybciej niż odchudzony XP).
Trochę żałuję zainstalowania IE8, bo i tak prawie go nie używam.

Ogólnie jednak nie mam zastrzeżeń do Visty.
Estetycznie i technicznie chodzi ładnie i stabilnie.
  Profil uzytkownika: broccoli     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2009-10-22 16:53
Tak ze moze ta 8-emka robi jakies zaklocenia..
Jeżeli już to na Viście. Na winXP SP3 chodzi mi (na kilku komputerach w pracy i w domu). Na Win7 mam faktycznie problemy z otwieraniem linków w nowych kartach. Jakoś często się to dzieje ze stronami Oneta (Sidan kan inte visas) ale obok mam Chrome'a i też się to zdarza....
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-10-23 22:41
"Swoja droga to chyba tylko Microsoft nie utrzymuje kompatyblilnosci wstecz dla swoich systemow operacyjnych."

Mi sie zawsze wydawalo, ze bylo na odwrot. Mozesz przeciez nawet w Windows 7 wlaczyc wiele programow napisanych do Windows95 a moze nawet i starszych.
Sprobuj odpalic na nowym Macu albo Linuxie jakis program z 95 roku.

  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-10-23 23:42
Sprobuj odpalic na nowym Macu albo Linuxie jakiś program z 95 roku
MACa nie znam, Linuksa używam, mam z nim problemy większe lub mniejsze, ale nie z kompatybilnością. Pod Windows 7 - może 50% programów z tamtego okresu będzie działało poprawnie. A może nie. Microsoft Office oczywiście będzie.
Pod Linuxem jest oczywiście łatwiej, bo w większości przypadków mam źródła i kompatybilny kompilator GCC. Pod Windows w większości przypadków nie mam źródeł, poza tym kompilator Microsoftu, który namiętnie używany jest do produkowania programów pod Windows, zmienia się wraz z tym systemem nie oglądając się za siebie. To jest między innymi powodem mnóstwa problemów z funkcjami czasu. Co więcej, czasem nie ma wyjścia, bo inne, czytaj "otwarte", kompilatory nie mają możliwości obsłużyć specyficznych funkcji Windows, o czym boleśnie przekonałem się podczas pisania moich Adventure Chess.
Co więcej, zdarzyło już mi się w kilku przypadkach, że programy dedykowane na XP nie zadziałały z Vistą. A to już są styczne systemy i nie ma między nimi różnicy czternastu lat.
Jak to mówią - duży może więcej
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-10-24 00:57
Odnosze wrazenie, ze jezeli sie pisze programy zgodnie z zaleceniami Microsofta, to beda dzialaly takze w kolejnych Windowsach. Ale nie wszyscy to robia, bo im wystarczy jak dziala na aktualnym systemie, a potem klapa.

Apple zmienil procesory 2 razy. Najpierw z Motoroli na IBM i teraz na Intela. Uzywajac IBM zmienili system operacyjny ze starego MacOS na OSX. Stare programy dzialaja jeszcze w kolejnej wersji systemu, moze dwoch (emulowane), ale potem nie ma zmliuj. Miscrosoft sie stara (lepiej lub gorzej) utrzymac jakas tam kompatybilnosc.

Do programow linuxowych, jak sa wolne i masz kod zrodlowy to czesto jakos to pojdzie. Ale jezeli chodzi o programy zamkniete, to nie mam najlepszych doswiadczen. "Certified for red hat linux 5.1" i w niczym wiecej nie wlaczysz.

Tak ze wydaje mi sie jednak, ze utrzymywanie kompatybilnosci nie jest jakas cecha systemow operacyjnych, czy platform komputerowych w ogole.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-10-24 01:06
W ogole, moim zdaniem wazna jest kompatybilnosc danych. Ze jak sobie napisze jakis dokument, albo zrobie zdjecie i zachowam, to powinienem i teraz i za 20 lat moc otworzyc te dokumenty na MAcach, Windowsach, czy innych systemach ktore wtedy beda.

Przegladalem niedawno stare pliki, z lat 90-tych, bo szukalem troche starej grafiki i tekstow, ktore nagle byly mi potrzebne. Pliki mam, ale zrobione w takich programach jak Ami Pro, Microsoft works, Page Maker 5... i czym to ugryzc? Na szczescie zachowalem sobie kopie w PDF i JPG wiec jakos moglem odtworzyc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-10-24 18:58
Page Maker 5... Próbowałem go wdrożyć jako program łamiący podczas pierwszych "Potęg Prasy". Ale namówiłem w końcu sponsorów na kupno przedrogiego wówczas Quarka 4.0 (wtedy nawet w redakcji używałem Quarka 3.12). Page Maker jakoś nie przekonał mnie do siebie. Nawet stare niemieckie DOS-owe 3B2 miało więcej wdzięku
Ale wracając do tematu, z danymi jest rzeczywiście problem. I tu nie tylko chodzi o formaty plików powszechnie używanych, ale nawet komercyjne bazy danych. Kiedyś pamiętam, że musiałem dekodować plik jakiejś starej bazy "ręcznie". Czasami producent dodaje jakieś "narzędzia do transferu technicznego", ale czasami nie.
  Profil uzytkownika: adventure     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-11-04 15:21
Wiecie co? ta vista to siaja bo duzo nam stopuje mozliwosci ktore mielismy przy XP.Tak ze bede musiala wrocic albo zmienic wszystko na XP.No ale to juz moja druga polowa sie tym zajmie.Znow robota
nie mala.Wiem ze przy nowym Windowsie moga byc nieco inne funkcje ale te zmiany mnie wkurzaja bo nie moge znalezc duzo zwyklych rzeczy ktore w XP byly prostsze.

  Profil uzytkownika: krisbz     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2009-11-04 16:20
...duzo zwyklych rzeczy ktore w XP byly prostsze....
Bzdura. W Viście wielu rzeczy robi się samych. Potrzeba mniej dodatkowych programów etc. To kwestia trochę trudu, cierpliwości i przyzwyczajenia. Jak już MUSISZ zmieniać to raczej na Windows 7 - jest super
  Profil uzytkownika: Uwe     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2009-11-04 21:15
podzielam, testuje W7 i jestem bardzo zadowolony
  Profil uzytkownika: kamień     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-04 23:12
Vista to byl totalny niewypal. To ze ty sie Uwe niej przyzwyczailes nie zmienia tego faktu. Windows 7 dziala podobnie jak XP. Zajmuje tylko kwiele wiecej pamieci i jest wolniejszy. Ale ma ladniejsze ikonki. Hooray!

Ja osobiscie nie widze powodu, zeby wymieniac XP. Windows7 nie jest gorsze niz XP, ale nie daje mi tez nic, co by bylo powodem do zmiany. Wyrzucuc tylko kilkanascie tysiecy trzeba na oprogramowanie, zeby miec system z taka sama funkcjonalnoscia co mam dzisiaj. Moze kiedy indziej...
  Profil uzytkownika: kajetan     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2009-11-05 00:00
Ja zrobię sobie upgrade Visty do sjudemki kiedy będę mieć pewność, że wszystkie drive'y będą dostępne.

Koniecznie na 64 bity.

W ostatnich dniach przydałoby mi się deczko więcej RAMu a Vista schlewa na głód morning 30-40%.

Obrabiam plik Photoshopa o wielkości 1,2 Gb i bywa mozolnie choć stabilnie.

Stąd refleksje i tęsknoty za RAMem bo ĆPUn daje rade nawet w wymagających grach.
  Profil uzytkownika: broccoli     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 08:49
Obrabiam plik Photoshopa o wielkości 1,2 Gb i bywa mozolnie choć stabilnie.

Ostatnio obrabiałam A4/1200 dpi, na dysku ok 900 MB, jakieś 20 warstw. Mam windows 7 32-bit 3GB ram itd.., Nie jest mozolnie ale jakoś daje radę. Super płynnie też jakoś nie jest.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-11-05 08:50
Miało być "obrabiałem".
  Profil uzytkownika: true     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-11-05 10:41
E nie bede dokladala jeszcze wiecej do tego interesu, Vista musialam bo nie bylo innego wyboru ale poniewaz juz mam i tak XP to wroce do niego,po co wywalac jak Kajeten pisze nie potrzebnie tyle forsy za pare zmian. Zauwazylam w niektorych momentach klikajac höger knapp nie bylo mozliwosci na zmiane na -visa som bilder- i jedynie ikonki i tekst pod spodem widzialam a nie szlo tego nijak zmienic.Musialam wracac spowrotem i pisac nazwe o jakie zdjecie mi chodzilo bo nie moglam go widziec.
  Profil uzytkownika: krisbz     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-11-05 11:13
Pytanie jest takie:
Co wy robicie na tych komputerach? Jakie jest ich zastosowanie? Mam Vistę na jednym z laptopów i działa bez zarzutu i bez ingerencji dłuższy czas. Pomijając to, że obróbką dźwięku czy też radiem internetowym się na tym komputerze nie zajmuję.

Do Internetu/Gier/Pracy_Biurowej każdy z tych systemów jest równie dobry. Pomijając gry - dołączamy Linuxa jako alternatywę. Kiedyś do grafiki najlepszy był MAC ze względu na umiejętność gospodarowania zasobami sprzętowymi. Teraz to taka sama maszyna jak każda, pomijając cenę.

Każdy nowszy system wymaga większych parametrów sprzętowych. Co więcej - najprawdopodobniej wymaga również aktualizacji BIOS-u, o czym się już głośno nie mówi, więc zajrzyjcie czasem na stronę producenta swojego lapka, czy nie wpadli na jakiś zadziwiający pomysł, bez którego Vista albo Windows 7 nie będzie stabilny. Ale uwaga - ta operacja może uszkodzić komputer. A to już sprawa biznesu.

Dalej: stabilność naruszają programy zewnętrzne, aktualizacje, wirusy, sterowniki.
Jeżeli macie Vistę w stanie stabilnym - wyłączcie automatyczne aktualizacje. Niech system proponuje poprawki, ale ich nie instaluje. Łatwiej będzie wam zdiagnozować problem. Najlepiej jest wyłączyć automatyczne aktualizacje ze wszystkich programów, a w dzisiejszym świecie one aktualizują się jak gdyby przy okazji mając gdzieś uzytkownika i czasem destabilizując system. Wyjątkiem są oczywiście bazy wirusów. Natomiast sam program antywirusowy juz nie.

Podsumowując: jeżeli system działa - nie próbujcie go poprawić za wszelką cenę. Czasem to nie popłaca, a i pieniędzy szkoda. Można na przykład połowę przepić, a resztę... przehulać
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-11-05 11:23
Viste uzywalem na laptopie jakis czas. Wgralem Visual studio, ktore w windows XP dzialalo dobrze, to Vista stanela w kacie i sie rozplakala...

Jezeli chodzi o Windows 7, to mam go z licencja, ale zeby moc go uzywac na codzien, musialbym zaktualizowac inne programy, ktore z Vista ani Widnows 7 do konca nie dzialaja. Sa to stare programy (glownie Adobe CS2) ale ja lepszych nie potrzebuje do tego co robie. Jednak musialbym je uaktualnic (cena kilku albo kilkunastu tysiecy koron) zeby uzywac je w Windows 7.

Niektore inne programy i drivery nie sa jeszcze kompatybilne z Windows 7 (nie byly ostatnio jak patrzylem) wiec tez powod do poczekania.

Prawdopodobnie Windows 7 poczeka az kupie nastepny komputer, wtedy raczej nie bede instalowal na nim XP.

/K
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-11-05 11:45
To jest to o czym pisałem w "kompatybilnosci wstecz". Ale żeby z własnymi narzędziami nie dawali sobie rady? Aż takie cięcia kosztów były?
Ech...
  Profil uzytkownika: adventure     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony