Odwiedzin 37815839
Dziś 1663
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Komp. dziala monitor nie wlacza sie POMOCY

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKomp. dziala monitor nie wlacza sie POMOCY
kucyk


Wpisów: 40
Od: 2004-09-27
2004-10-17 10:23
Mam ogromny problem od paru dni , mianowicie gdy wlaczam komputer slysze jak zaczyna dzialac a monitor caly czas wylaczony . PO paru razach wylaczania kabla od monitora z kompa zaczyna wlaczac sie monitor ale tez z problemami . Po 10 probie wreszcie dziala - pomozcie mi jestem kompletyny laik ((((
  Profil uzytkownika: kucyk     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2004-10-17 12:43
Kajetan Ci na pewno pomoże jak w stanie. Musisz chyba podać jakieś dane: System operacyjny, typ monitora, karty graficznej i.t.p.
  Profil uzytkownika: Uwe     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2004-10-17 13:16
Póki co, jeśli mogę poradzić, spróbuj podłączyć zasilanie monitora bezpośrednio do prądu - nie przez komputer.
pozdro
  Profil uzytkownika: broccoli     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-10-17 14:26
To jest trudny problem do rozwiazania na odleglosc...
Byc moze, ze cos Ci sie juz sypie w tym komputerze. Co to jest za komputer wogole? Nowy, stary? Jaki monitor?

To, ze slyszysz ze komputer "startuje" w sumie duzo nie znaczy, bo slyszysz ze startuja dyski i ewentualnie wiatraki (niczego innego nie slychac) a dyski startuja jak tylko sie je podlaczy do pradu, nawet nie musza miec komputera do pomocy.

Ja bym zaczal tak:
1. sprawdz czy wszystkie kable sa dobrze podlaczone. Nie tylko wtyczka w komputerze, ale tez wtyczka w monitorze (jezeli taka jest, niektore monitory maja kabel na stale przyczepiony do monitora). Poza tym kable do pradu.

2. Jezeli masz mozliwosc, to sprawdz monitor z innym komputerem i komputer z innym monitorem.

3. Moze byc tak, ze poluzowala sie karta graficzna w komputerze. Musisz wtedy otworzyc komputer i zobaczyc czy ta czesc do ktorej podlaczany jest monitor (latwo ja znajdziesz) nie jest luzna. Jezeli tak, to docisnij i dokrec srubke.

4. Czy instalowalas niedawno jakies nowe czesci do tego komputera? Nowy CD-Rom, web-camera, USB-minne? MP3-spelare? Moze byc tak, ze agregat w komputerze jest za slaby i nie potrafi pociagnac tyle sprzetu na raz. Sprobuj w takim razie odlaczyc te rzeczy.

5. czy komputer "piszczy" inaczej niz zwykle gdy go wlaczasz? Jezeli tak, to sprawdz w instrukcji do komputera (lub plyty glownej) co to piszczenie znaczy. Blad moze byc calkiem gdzie indziej. Jezeli nie masz instrukcji, to na pewno mozesz ja znalezc w internecie.

Jakby to nie pomoglo, to pytaj dalej, cos wymyslimy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kucyk


Wpisów: 40
Od: 2004-09-27
2004-10-17 19:16
Dziekuje za rady ale i tak za bardzo nie moge z nich skorzystac , poniewaz kompletnie sie nie znam

Monitor mam LG FLATRON F 700 B , kupiony w kwietniu 2003
komp - mam Celeron PC TECH tez kupuony w kwietniu

w sumie nie wiem co mu dolega , moze to wina komputera

???

a moze znacie kogos tutaj w Stockholmie kto przyjechalby do mnie i obejrzal moj komputer ?

Blagam pomozcie mi
  Profil uzytkownika: kucyk     
kucyk


Wpisów: 40
Od: 2004-09-27
2004-10-17 19:22
Kajetan

- sparwadzilam to co mi radziles - jedynie nie mam mozliwosci podlaczenia 2 kompa i niestety boje sie odkrecic - bo moge pozniej juz nie przykrecic

komputer kupilam w Polsce - jest jeszcze na gwaracji
  Profil uzytkownika: kucyk     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-10-17 22:06
Jak mowilem, trudno jest pomoc na odleglosc. Zobacz tu na forum, od czasu do czasu sie ktos oglasza, ze sie "zna na komputerach".

LG Flatron to plaski monitor, no nie? Jaki masz do niego kabel (miedzy komputerem a monitorem)? Moga byc rozne, albo analogowy VGA, taki co ma wtyczki z "nogami", albo cyfrowy, taki ze "szczelina" w srodku. Jezeli masz mozliwosc podlaczenia roznych, to w miare mozliwosc sprawdz ten drugi wariant.

Ja mialem calkiem niedawno podobny problem. Komputer mi sie wlaczal a monitor nie. O tym jak ten problem rozwiazalem moznaby ksiazke napisac Zajelo mi pare dni. Ale dziala.
  Profil uzytkownika: kajetan     
RomanB


Wpisów: 4
Od: 2004-10-18
2004-10-18 19:17
Kajetan. Moglbys moze w zwiezly sposob opisac rozwiazanie - przypuszczam ze przyda sie wielu innym - jezeli nie jest super specyficzne lub super tajne
  Profil uzytkownika: RomanB     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-10-19 09:28
Jest super specyficzne. Moge pozniej opisac, ale w tej chwili nie mam czasu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Komp. dziala monitor nie wlacza sie POMOCY
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 35 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony