Odwiedzin 37816652
Dziś 2476
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - wirus, formatowanie ?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorwirus, formatowanie ?
m.k.


Wpisów: 4
Od: 2009-08-18
2009-08-18 14:47
Witam, wszystkich. Mam niejaki problem, mam chyba trojana w komputerze, chcialabym byc pewna ze nie mam zadnego wirusa i chcialabym go sformatowac dokladnie. Mysle ze jest to najlepsze wyjscie, aby moc go spokojnie uzywac. Czy moglby mi ktos doradzic gdzie moglabym to uczynic, czy sa tu jakies dobre uslugi komputerowe polskie w Stockholmie? nie wiem czy sama bym umiala to zrobic. Z gory dziekuje!
  Profil uzytkownika: m.k.     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-08-18 15:18
Hejka,
dasz rade sama. Albo popros jakiegos znajomego.

Trzeba zainstalowac i uruchomic dwa programy:
1. darmowy antywirus: http://www.free-av.com/en/ products/1/avira_antivir_personal__free_a ntivirus.html
2. oraz darmowy trojanozabiczacz: http://www.safer-networkin g.org/pl/mirrors/index.html

Powodzenia!!!
  Profil uzytkownika: adventure     
m.k.


Wpisów: 4
Od: 2009-08-18
2009-08-18 15:27
i to pomoze w 100 procentach? Uzywam komputera do waznych spraw i platnoscirowniez nie chcialabym miec nieprzyjemnosci. Ale sprobuje, dzieki za rade,, no i jeszcze musze dodac ze mam antywirusa AVG czy mimo to moge zainstalowac to co podales? Ale dziekuje za porade! Czyli formatowac nie trzeba?
  Profil uzytkownika: m.k.     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-08-18 16:03
Jak masz antywirusa AVG to sprawdz dysk tym antywirusem i zainstaluj tylko ten drugi program. Antivira juz nie musisz.

Zadne zabezpieczenie nie jest stuprocentowe, ale S&D na pewno usunie ci troche zbednych trojanow.
  Profil uzytkownika: adventure     
m.k.


Wpisów: 4
Od: 2009-08-18
2009-08-18 17:59
Aha, dzieki wielkie, ale czy wtedy bede mogla korzystac np ze stron bankowych spokojnie? Z tego co wiem to formatowanie najlepiej oczyszcza komputer, ale jak wroce do domu to i tak uzyje tej Twojej porady. Na razie korzystam ze szkolnego komputera, bo boje sie uzywac hasel. Moze za bardzo panikuje, ale tyle sie oczytalam o tych wirusach i tyle sie slyszy, ze wole byc otrozna. Moj AVG nie wykryl wirusa tylko jakies cookies, ale mialam komunikat ze jest trojan i ze jakies luki wykorzystuje czy cos tam.
Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: m.k.     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-08-18 22:09
Z tego co wiem to formatowanie najlepiej oczyszcza komputer,
I co dalej po formatowaniu? Instalujesz Windows bez programów antywirusowych i bez skonfigurowanego firewalla. W trakcie pierwszego połączenia z Internetem ściągają ci się dziesiątki "cookies" i trojanów. I jesteś prawie w punkcie wyjścia

ale jak wroce do domu to i tak uzyje tej Twojej porady. Na razie korzystam ze szkolnego komputera, bo boje sie uzywac hasel.
Moja porada nie jest lekiem na całe zło. Można założyć jeszcze kilka innych zabezpieczeń lepszych niż standardowy firewall Windows. Ale nie można też popadać w paranoję. Większość przestępców ma inne sprawy na głowie niż okradanie twojego konta
A czy komputery szkolne są takie bezpieczne... Tego już taki pewien nie jestem
Uszy do góry i nie panikuj za dużo.
  Profil uzytkownika: adventure     
m.k.


Wpisów: 4
Od: 2009-08-18
2009-08-22 21:10
Przez 2 dni bylam mocno zajeta, ale chcialam podziekowac Adventure za porady. Oczywiscie zainstalowalam Spybota, fajny programek, troche jednak trzeba bylo poczytac zeby wiedziec co to sa np "zmiany w rejestrze" choc dalej nie wiem czy to usunac.. no i jakie rodzaje groznych i niegroznych pasozytow istnieja. Chociaz nie jestem pewna czy mi wszystko znalazl. Moze faktycznie nie ma sie co tak martwic a co do formatowania, to jakby sie wgralo od razu antywirusowy program zanim sie podlaczy do internetu to przeciez chyba nie weszlyby wirusy od nowa?
Tak czy siak, dziekuje slicznie za Spybot!
  Profil uzytkownika: m.k.     
leszek09


Wpisów: 2
Od: 2009-08-21
2009-08-23 09:03
Witam,chce spytac jesli ktos wie jaka jest przyczyna zawieszania sie komputera przy uruchamianiu windows po reinstalce?wczesniej tez sie wieszal a teraz to na samym poczatku
  Profil uzytkownika: leszek09     
Mii


Wpisów: 22
Od: 2009-06-10
2009-08-24 09:22
Zależy jaki Windows i jakie programy masz zainstalowane na dysku oraz jak objawia się to "wieszanie" (niebieski ekran, czarny ekran, coś "zamraża" komputer gdy ładuje się logo Windows?)
Może to być wirus, może być niekompatybilność z jakimś sprzętem lub programem. Może napisz coś więcej?

Jesteś w stanie wejść w tryb awaryjny? (trzeba nacisnąć F8 chwilkę po włączeniu komputera, przed pojawieniem się logo windows)
  Profil uzytkownika: Mii     
leszek09


Wpisów: 2
Od: 2009-08-21
2009-08-26 15:01
Windows XP sp1,co do tego jakie mam programy to chyba to nie to - ostatnio zainstalowalem xp sp3 i jeszcze przed wgraniem jakich kolwiek programow jest tak samo czyli win sie instaluje wlancza sie pulpit lecz bez ikon i trwa to jakies 7 min i dopiero mozna co kolwiek zrobic jesli wczesniej sprubuje to sie zablokuje na dluzej przeciez - to powinno chulac
system:
Model:intel(R)Core(TM)2Duo CPU E 6750 @ 2,66 GHz 2,93 Ram
Podejrzewam ze to jakies cos gdzies nawet wyciaglem baterie z plyty glownej i bez zmian.Czarna dziura
  Profil uzytkownika: leszek09     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-08-26 15:48
A co pisze w "Event log"? Na pewno cos na cos czeka. Jakis dysk, CD, stacje dyskietek ktorej np. nie masz, polaczenie do jakiegos serwisu w sieci, przez karte ktora nie jest aktywna, itp.
Sprobuja zainstalowac drivery dobre do wszystkiego i powylaczaj wszystko czego nie potrzebujesz.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> wirus, formatowanie ?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony