Odwiedzin 37815754
Dziś 1578
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Problem z kompem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProblem z kompem
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2009-08-06 17:24
Mam problem polegajåcy na tym, ze od kilku miesiecy slychac plumkanie (taki sam dzwiek gdy cos sie podlåcza pod USB) i pojawia sie na dole przy pasku "chmurka" z komunikatem ze jakas jednostka USB (USB-enhet) polåczona z komputerem dziala zle lub jest nierozpoznawalna. Nie ma reguly jak czesto i kiedy ona sie pojawia. Czasem potrafi plumkac co chwile a czasem jest cisza pol dnia.
Robilam juz przeinstalowanie systemu, odlåczalam po kolei mysz, drukarke i klawiature (tylko to jest podlåczone pod USB) wreszcie oddalam do naprawy - wymieniono plyte glownå - no i po dwoch dniach ponownie sie zaczelo. Acha nie wiem czy to ma zwiåzek i jest istotne - mam zainstalowanå Viste Home Premium, wszystkie sterowniki så zaktualizowane.
Moze ktos z Was mial kiedys podobnå sytuacje i wie co jeszcze mozna zrobic poza oddaniem go do ponownej naprawy.
Pozdrawiam i mam nadzieje, ze cos podpowiecie!

  Profil uzytkownika: Puella     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2009-08-06 19:05
Tak wywalić na pewno viste i zainstalować xp to pierwszy krok
  Profil uzytkownika: Danielus81     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-08-06 22:19
A nie pokazuje ci jakie to urzadzenie sie podlacza/odlacza? Moze masz cos podlaczone poprzez jakas inna rzecz, np. USB-hub i tam cos nie dziala, albo moze kabelki gdzies sie poluznily?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2009-08-06 23:15
"A nie pokazuje ci jakie to urzadzenie sie podlacza/odlacza? Moze masz cos podlaczone poprzez jakas inna rzecz, np. USB-hub i tam cos nie dziala, albo moze kabelki gdzies sie poluznily?"

Jak klikne na tå chmurke to pojawia sie okno a w nim info ze jest 10 portow USB-Root Hub z czego w jeden USB jest podlåczona mysz, kilka pozycji "oanvänd port" i jedna wlasnie "okänd enhet" ale dalej nie da sie juz tego rozwinåc.
Nie mam nic wiecej podlåczonego oprocz myszy, klawiatury i drukarki. Czasem uzywam oczywiscie wejscia USB do pendrive`a, nic poza tym. Kabelki byly sprawdzane wielokrotnie, podlåczalam juz takze innå klawiature i mysz.
Dziwi mnie tylko, ze czasem moze nie plumkac az kilka godzin a czasem plumka co chwile - nie da sie sluchac radia ani muzyki.
  Profil uzytkownika: Puella     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-08-06 23:50
A to plumkanie to jest w ktora strone? Cos sie podlacza i potem rozalacza, czy na odwrot rozlacza i potem podlacza?

Nie wiem jak jest w Viscie, ale we wczesniejszych windowsach mozna bylo wejsc do "Device Manager" i tam jak cos nie dzialalo jak mialo to mozna bylo zrobic "disable" czy tam "don't ask me again" i wiecej komputer sie tym nie przejmowal.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-08-06 23:52
Moze byc cos bezprzewodowego co probuje sie laczyc z komputerem... telefon z Bluetooth albo inny bajer? Telefon sasiada? Zobacz czy masz bluetooth w tym komputerze wlaczony.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2009-08-07 11:37
Kajetan to plumkanie jest w strone: podlåczanie a potem odlåczanie.
W moim kompie nie ma bluetooth`a wiec ta opcja nie wchodzi w rachube. Nie mam nic bezprzewodowego - router jest przewodowy i odlåczony bo myslalam, ze to jego wina.
Dzieki za Twoje zaangazowanie bo widze, ze jestes jedyny.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Puella     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2009-08-08 01:59
xp!!
  Profil uzytkownika: kamień     
polot1


Wpisów: 782
Od: 2006-01-02
2009-08-09 10:32
"wreszcie oddalam do naprawy - wymieniono plyte glownå - no i po dwoch dniach ponownie sie zaczelo."

kiepski serwis lub fatalna usluga

mialem z tym problem przez chwile

wymienilem huba na tega z wlasnym zasilaniem

pomoze

poz
  Profil uzytkownika: polot1     
polot1


Wpisów: 782
Od: 2006-01-02
2009-08-09 10:32
tzn ja problemu nie mialem tylko moj komp
  Profil uzytkownika: polot1     
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2009-08-09 18:20
Mam prosbe do polot1, napisales "wymienilem huba na tega z wlasnym zasilaniem" mozesz mnie oswiecic co to oznacza? Jestem raczej laikiem jesli chodzi o komputer wiec prosze o "ludzkie" wyjasnienie

Myslalam o wymianie Visty na XP ale mam tylko polskiego XP-ka a moj mezczyzna chce szwedzkiego wiec konflikt interesow.
  Profil uzytkownika: Puella     
polot1


Wpisów: 782
Od: 2006-01-02
2009-08-11 09:00
Rozdzielnik usb z zasilaczem

Kupisz np tu:
http://www.teknikmagasinet .se/
Nr produktu:
Nr 500037 USB-Hub 7-port Y-201P
  Profil uzytkownika: polot1     
Forum -> Komputer i człowiek -> Problem z kompem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony