Odwiedzin 37815808
Dziś 1632
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Problem z twardym dyskiem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProblem z twardym dyskiem
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-08-05 15:27
Cos nie dobrego dzieje sie z moim twardym dyskiem. Zrobilam Hard drive diagnostics i wyszlo mi przy twardym dysku nr.dysku maxtor 6G160EO -Pass. Co to moze oznaczac "Pass" czy dysk jest do wymiany?
To co sama stwierdzilam ze dysk najprawdopodobniej sie przegrzewa i wtenczas komputer zaczyna "nabierac obrotow" ktore slychac jakby mial sie zaraz rozpasc i zawiesza sie tak ze nie mozna go normalnie wylaczyc.Trzeba wylaczyc kabel z kontaktu. Moze ktos wie co to moze byc?
  Profil uzytkownika: krisbz     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-08-05 15:43
"Pass" oznacza że HD przeszedł test pomyślnie.
Zrób defragmentację dysku.
  Profil uzytkownika: mabr     
jansie


Wpisów: 25
Od: 2009-07-18
2009-08-05 16:29
Powiem tak. Z moich doświadczeń wynika, że pomimo iż test w tej chwili niczego nie wykazuje ( jeśli nie wykazuje ????)- to po twoich objawach - najprawdopodobniej niedługo będziesz musiał taki dysk kupić. Chodzi mi o to co napisałeś o "charczeniu talerzy". Ale zawsze trzeba być dobrej myśli
  Profil uzytkownika: jansie     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-08-06 15:33
Dzieki wszystkim, wezme najpierw i odkurze w srodku i potem zobacze czy w dalszym ciagu tak sie robi.
Jak nie to bede musiala kupic twardy dysk. Mam teraz Sata i pewnie kupie podobny w Dataprince a moze ktos z was zna lepszy i tanszy sklep ale w Sztokholmie.
A tak przy okazji, tak sie zastanawiam co to jest "fiberoptisk" bo maja u mnie w domu zakladac i cos nie cos rozumiem ze dostep do roznych operatorow Internetowych ale czy tylko to? Czy ktos wie co to dokladnie jest.
  Profil uzytkownika: krisbz     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-08-09 20:20
Dziala normalnie! Po otworzeniu az mnie zatkalo tyle bylo w srodku kurzu ale i kupilam tez dysk na wszelki wypadek,tak ze bylam przygotowana. Jednak komputer zaczal normalnie chodzic. Tak ze ide oddac dysk do sklepu.
  Profil uzytkownika: krisbz     
jansie


Wpisów: 25
Od: 2009-07-18
2009-08-14 07:52
To tylko się cieszyć należy. A jeśli chodzi o konserwację sprzętu - to rób to - bo każde urządzenie - niezależnie czy jest to komp, pralka, rower, czy samochód - nie czyszczone, nieoliwione, niesmarowane itp. itd. szybciej się psuje, "starzeje".
  Profil uzytkownika: jansie     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-08-14 18:44
E nie wiem czy sie w dalszym ciagu cieszyc bo: pare dni chodzil idealnie ale potem rzadko ale sie trafia ze sie zawiesza i nie idzie go normalnie wylaczyc a jedynie wylaczyc z kontaktu.Jeszcze sie wstrzymuje od kupna twardego dysku bo tamten oddalam. Tak ze zobacze co bedzie sie dalej dzialo,ale tez licho wie czy to ten dysk tak szwankuje czy moze chodzi o cos jeszcze innego.
Jest duza roznica nie powiem bo po odkurzeniu go, juz tak glosno nie chodzi.
  Profil uzytkownika: krisbz     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-08-21 14:31
No i tu klapa bo dysk wymnieniony a on sie w dalszym ciagu zawiesza moze nie tak czesto. Bedzie pewnie trzeba wyczyscic wszystko i zamontowac od poczatku ale to kupe roboty.
  Profil uzytkownika: krisbz     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-08-21 14:35
Generalnie wróżenie z fusów. Moja propozycja jest taka abyś zainstalowała program "speedfan"
http://www.almico.com/spee dfan439.exe
Program na monitoruje temperaturę dysków, procesora i paru innych rzeczy w zależności od tzw. czujników acpi.
Zainstaluj i monitoruj temperatury. Dysk twardy może się spokojnie nagrzewać do 60 C, ale przeciętna temperatura to 40 C. Programem możesz też regulować prędkości wentylatorów.
  Profil uzytkownika: true     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2009-08-21 17:25
Dzieki True! Sprawdze i to moze unikne czyszczenia kompa.
  Profil uzytkownika: krisbz     
Forum -> Komputer i człowiek -> Problem z twardym dyskiem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony