Odwiedzin 37816501
Dziś 2325
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - maly problem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autormaly problem
Ewanta


Wpisów: 137
Od: 2005-10-25
2009-06-28 19:45
Po otwarciu jednej strony internetowej zawiesil mi sie komputer wiec go wylaczylam z sieci no i po wlaczeniu najpierw wyskoczyly napisy ze jakis problem i Windowsa nie da sie uruchomic a po paru odliczanych sekundach resortowal sie probowal wlaczyc Windows no i spowrotem wyskakiwala ta strona ze jakis problem i tak wkolko. Co to moze byc czy jakis wirus, czy moze disk wysiadl?(
  Profil uzytkownika: Ewanta     
jacekmalmo


Wpisów: 65
Od: 2009-01-09
2009-06-29 00:13
problem jest z systemem , jeżeli restartuje się samoczynnie, tzn. musisz sobie naprawić system lub wgrać od nowa
  Profil uzytkownika: jacekmalmo     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-06-29 09:34
Podczas uruchamiania wcisnij F5, a potem wybierz z menu "Ostatnia dobra konfiguracja".
  Profil uzytkownika: adventure     
Ewanta


Wpisów: 137
Od: 2005-10-25
2009-06-29 16:25
wcisnelam ale wszystko jesy po angelsku a ja nie jestem zbyt dobra w tym jezyku a tu jest duzo mozliwosci, wiec nie wiem co mam wcisnac?
  Profil uzytkownika: Ewanta     
dorota75
Stockholm


Wpisów: 85
Od: 2009-06-06
2009-06-29 19:20
Ewanta ja sie wogole nie znam na komputerach ale jak mi sie ze trzy razy zacial to naprawilam go tak .Przede wszystkim zostaw go calkiem bez pradu najlepiej na noc .Rano podlacz do pradu i mniej wiecej po godzinie zrob tak jak mowi Adwenture czyli jednoczesnie wlaczajac komputer wcisnij F5, naprawa powinna zaczac sie automatycznie .
  Profil uzytkownika: dorota75     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-06-29 20:11
expertem nie jestem, ale czasem "psuje się" cześc startowa tzn tzw sektor boot i wtedy pomaga przejechanie komputera ckeck disk - Start -> Run (Uruchom) -> cmd i wpisz:
chkdsk c: /f , to ci sprawdzi dysk i naprawi ewentualne błędy.


A jesli nie możesz wejśc do windows to chyba musisz zacząc z disku boot (jesli taki masz) albo z płyty instalacyjnej Windows. Wtedy (w XP) z menu wyboru wybierasz opcję "Napraw Windows za pomocą Konsoli Odzyskiwania" zamiast "Instalacja XP". Jak już wejdziesz w linje komend to piszesz: chkdsk c: /p.

W moim trzeba było tak przejeciec komputer 3 razy, i potrwało to w sumie chyba jakieś 15 godzin... no ale ja miałam naprawdę sporo do naprawienia.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-06-29 20:16
wcisnelam ale wszystko jesy po angelsku a ja nie jestem zbyt dobra w tym jezyku a tu jest duzo mozliwosci, wiec nie wiem co mam wcisnac?

To napisz jakie masz możliwości to ci przetłumaczymy. Po angielsku byłoby coś w stylu "last known good configuration", "last working configuration" albo coś w tym stylu.
  Profil uzytkownika: maggie     
Ewanta


Wpisów: 137
Od: 2005-10-25
2009-06-29 20:46
domyslilam sie ze to moze byc "Last known goog configuration" ale nic nie dalo. Boje sie troche grzebac tak glebogo zeby jeszcze bardziej nie pogorszyc. Chyba musze wezwac fachowcow
  Profil uzytkownika: Ewanta     
Ewanta


Wpisów: 137
Od: 2005-10-25
2009-06-29 20:51
mam take cos jak disk boot ale co mam z tym zrobic?
  Profil uzytkownika: Ewanta     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-06-29 21:01
Pokaż jakiemuś znajomemu w pobliżu, co się zna troszkę na Windows - tak będzie bezpieczniej. Na pewno da się naprawić, być może w bardzo prosty sposób, ale na odległość to ciężka sprawa jest.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-06-29 21:10
Mi sie wydaje tak: Strona na ktora weszlas byla zarazona jakims wirusem czy innym syfem. Nie masz najnowszej wersji oprogramowania (windows, explorer, firefox, acrobat, flash, cokolwiek) i ten syf probowal sie zainstalowac na twoim systemie. Cos jednak spowodowalo, ze nie udalo mu sie to do konca, i zamiast zainstalowac cos co np. monitoruje kazdy klawisz ktory naciskasz i kradnie ci pieniadze z konta bankowego, spiepszylo ci system.

Dlatego, nawet jezeli uda Ci sie uruchomic ten system tak jak pisza inni (chociaz o ile mnie pamiec nie myli, to naciska sie F8 a nie F5) to badz bardzo ostrozna, sprawdz ten system uaktualnionymi wersjami progamow antywirusowych i antyspyware, zadbaj o to, zeby wszystkie programy, ktore masz na komputerze byly najnowszej wersji, itd.

Z takimi rzeczami nie ma zartow. Moze cos ci sie jednak zainstalowalo co moze narobic szkody. Oczywiscie, mogla to byc zlosliwosc rzeczy martwych, ale takie "weszlam na pewna strone i zawiesil mi sie komputer, ktory potem juz nie wystartowal" to brzmi jak scenariusz nieudanego ataku wirusa.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Ewanta


Wpisów: 137
Od: 2005-10-25
2009-06-29 21:48
Zrobilam tak jak doradzila mi Maggi czyli wlozylam plyte program naprawczy no i.... zaskoczyl wszystko dziala. Ale teraz mam troche obawy czy to zeczywiscie nie sprawka jakiegos wirusa jak to mam sprawdzic?
Dodam ze mam avasta jako program antywirusowy
  Profil uzytkownika: Ewanta     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-06-29 22:20
To nie musi byc wirus Ewanta, to może tylko zwykłe babskie paluchy .
Ja jestem narwana i nie mam cierpliwości i czasem sobie tak w podobny sposób morduję komputer. A facet od kompa mówi, że baby już tak mają .

Pewnie ta strona była dośc spora, tzn zajmowała dużo pamięci i w tym czasie parę programów było uruchomionych, np ten od wirusa (bo moze tam był wirus ale pewnie program ci sie włączył i nic sie nie stało, ale oczywiście zawsze warto sprawdzic. Wiec czasem wtedy człowiek traci cierpliwości i klika extra albo próbuje zamknąc jakiś program i coś sie przestawia na dysku, tzn w sektorze boot (nie wiem czy to tak po polsku) i ten check disk albo fixboot zazwyczaj wtedy pomaga. Na wszelki wypadek może przejedź nim jeszcze raz.
  Profil uzytkownika: maggie     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-06-30 11:14
System plikow NTFS to skomplikowana bestia i uwazalbym z przesadnym zbyt czestym uzywaniem programow typu "Check disk", jezeli nie chce sie na przyklad niechcacy ze swoich plikow mp3 zrobic ItaloDiskoBootMix part. XCVIII
  Profil uzytkownika: adventure     
Ewanta


Wpisów: 137
Od: 2005-10-25
2009-06-30 15:26
Dzieki za wszystkie rady. Narazie dam sobie spokuj w bawienie sie w "fachowca". Jestem tak szczesliwa ze udalo mi sie go uruchomic ze chyba teraz odwaze sie pojsc na kurs komputerowy zeby chociaz poznac te wszystkie fachwe nazwy.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
  Profil uzytkownika: Ewanta     
Forum -> Komputer i człowiek -> maly problem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony