Odwiedzin 37873594
Dziś 1974
Piątek 17 maja 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - CIAZA W SZWECJI - PROSZE O POMOC

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCIAZA W SZWECJI - PROSZE O POMOC
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-07 08:59
Mam na imie Ania 26 lat.Do szwecji przyjechalam 3 miesiace temu,teraz dowiedzialam sie ze jestem w ciazy po raz pierwszy.Zapisalam sie do barnmorski za 2 tygodnie mam pierwsza wizyte powiedziala ze bede miec tylko pobrana krew,i tlumacz nie bedzie potrzebny na tej wizycie.A ja jestem troche zalamana-bo chcialabym zeby zrobili mi USG,czy jest mozliwosc gdybym zapytala o zrobienie USG to zrobia mi? Mam okropne bole podbrzusza i wydaje mi sie ze cos jest nie tak.Chcialabym zeby przebadali moj plod,na tej pierwszej wizycie.A nie tylko mnie....
A jesli nie u barnmorski to moze gdzies indziej moze w szpitalu jak poprosze,juz nie wiem? A zna ktos tu ginekologa polskiego w okolicach Goteborga? DZIEKI Z GORY ZA ODP.
  Profil uzytkownika: Ania00     
kasia8001
Svenstavik


Wpisów: 15
Od: 2009-01-09
2009-06-07 09:57
Bole podbrzusza na poczatku ciazy to normalne. Przynajmniej ja tak mialam. Tez myslalam ze cos jest nie tak ale okazalo sie ze jest wszystko w porzadku. Jesli chodzi o USG to zrobia Ci w 18-19 tygodniu ciazy. I to jest jeden, jedyny raz jesli ciaza przebiega prawidlowo. I rzeczywiscie niepotrzebny jest tlumacz przy pobieraniu krwi, ale przy nastepnej wizycie u poloznej zawsze mozesz poprosic o tlumacza. Gratuluje i zycze powodzenia
  Profil uzytkownika: kasia8001     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2009-06-07 10:14
Bole odbrzusza moga byc normalna reakcja ale obserwuj czy nie zaczynasz krwawic. Gdyby tak sie stalo, popros jak najszybciej o pomoc.
  Profil uzytkownika: monilka     
minka79


Wpisów: 64
Od: 2009-05-09
2009-06-07 10:22
Bole podbrzusza to rzecz normalna! Jesli spytasz poloznej to tez ci to powie, jedynie krwawienia moga niepokoic. Oczywiscie mowie o normalnych bolach, nie o takich ze zginasz sie w pol i wijesz z bolu.
Usg nikt ci nie zrobi teraz bo jest niepotrzebne. Robia to w 18tygodniu ciazy i tylko raz. Przezyjesz jak my wszystkie rodzace w Szwecji. Gratuluje!
  Profil uzytkownika: minka79     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2009-06-07 10:38
USG w tak wczesnej ciazy i tak Ci nic nie wykryje. To tylko w Polsce kobiety w 4 tygodniu ciazy ida na USG i placa gruba kase za to tylko ze lekarz im powie "nic jeszcze nie widac, prosze przyjsc za 2 tygodnie". Z jakis powodow tutaj w Szwecji nie robi sie USG wczesniej niz tam w ktoryms nastym tygodniu ciazy.
  Profil uzytkownika: AgataN     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-07 11:18
A co mozecie mi napisac o porodzie w szwecji? boje sie tego ze przy porodzie gdy beda mi mowic po szwedzku przyj ja nie zrozumie nic kompletnie .Moj maz nie chce byc przy porodzie,to chyba nie jest przymus prawda? Co myslicie o porodzie naturalnym a cieciem cesarskim? i o znieczuleniu krzyzowym ?
  Profil uzytkownika: Ania00     
minka79


Wpisów: 64
Od: 2009-05-09
2009-06-07 11:38
Na szczescie tu nie robia cesarki na zyczenie jak w Polsce. Ktos musi byc z Toba przy porodzie bo wiekszosc czasu i tak bedziecie w pokoju sami. polozne przychodza jedynie dajac znieczulenie,mierza rozwarcie itd. Potem juz jak zaczna sie skurcze parte to oczywiscie sa caly czas
Przekonaj meza bo naprawde warto by byl z Toba. Zrozumiesz napewno co masz robic Ja bralam ryggbedovning i jestem zadowolona. Powodzenia!
  Profil uzytkownika: minka79     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-06-07 12:00
" co mozecie mi napisac o porodzie w szwecji? boje sie tego ze przy porodzie gdy beda mi mowic po szwedzku przyj ja nie zrozumie nic kompletnie .Moj maz nie chce byc przy porodzie,to chyba nie jest przymus prawda? Co myslicie o porodzie naturalnym a cieciem cesarskim? i o znieczuleniu krzyzowym ?"


do porodu duzo czasu wiec spokojnie sie troszke szwedzkiego pouczysz
maz moze przekona sie do porodu-moze to nie "wymog" ale razcej zazwyvczaj ktos bliski towarzyszy przy porodzie

porod naturalny,to cos normalnego,nie ma sie czego bac-troche sie dowiedziec co to porod,poprzez dobra lekture,rozmowe z odpowiednia osoba-i nie taki diabel straszny jak go maluja

jesli nie am wskazan do cc to nie widze w nim sensu

znieczulenie o ktorym piszesz jest wykonywane bez oplaty


jesli chcesz usg wczesniej mozesz isc prywatnie-albo do ginekologa(3oosek),albo w pozniejszej ciazy zrobis odpatnie usg (takie samo jakie cie czeka ok 18 tyg) ktore do tanich nie nalezy nie chce mi sie szukac po necie,bo nie korzystalam z tej opcji
ja tylko bylam prywatnie u gina na potwierdzenie ciazy(ja z tych niewiernych tomaszow-sam test mi nie wystarczyl)

bol podbrzusza jesli jest podobny do boli menstruacyjnych,jest normalny

w szwecji nie daja tabsow na podtrzymanie tabsow


noi oczywiscie gratuluje,´spokonych miesiecy zycze,i powodzenia
  Profil uzytkownika: pati_sko     
tin&loczek
göteborg


Wpisów: 32
Od: 2008-03-11
2009-06-07 12:12
Mozesz sobie zamowic tlumacza na czas porodu,ale trudno przewidziec kiedy dzidzia bedzie chciala opuscic brzuszek,i czy tlumacz bedzie wolny w tym czasie.Podoba mi sie w SE to ,ze nacinanie krocza nie jest rutynowym zabiegiem i duzo bolu przy gojeniu mozna kobiecie zaoszczedzic.Plci na USG nie poznasz-tajemnica lekarska zycze powodzenia
  Profil uzytkownika: tin&loczek     
minka79


Wpisów: 64
Od: 2009-05-09
2009-06-07 12:46
Tin to chyba zalezy od szpitala i od rodzicow. My wiedzielismy ze bedzie dziewczynka, powiedziano nam bez zadnych problemow chociaz tez slyszalam wczesniej ze nie zawsze mowia.
  Profil uzytkownika: minka79     
ewelinaaa__


Wpisów: 8
Od: 2009-03-30
2009-06-07 13:02
Witaj! Ja jestem na biezaco z tym tematem.Pierwsze usg mialam w 17tygodniu ciazy.Nastepne w 31 tygodni.Jesli chcesz poznac plec dziecka to musisz powiedziec to na usg bo nie zawsze mowi,nie kazda mama chce wiedziec.Jesli ona stwiedzi,ze cos jest nie tak skieruje cie do lekarza,badz jesli na usg cos sie nie spodoba tez bedziesz musiala udac sie na wizyte do lekarza.Tak jak ja moj malutki sie odwrocil pleckami i nie bylo go widac tylko pupcie wiec musialam nastepnego dnia isc na wizyte do lekarza poszlam wykonali kolejne usg zrobili ktg serduszka dzieciatka i powiedzieli,ze wszystko jest ok .Teraz jestem w 34/35 tygoniu ciazy a w 37 tygodniu mam badanie usg extra Bo tak zazdal lekarz Pozdrawiam i zycze zdrowka
  Profil uzytkownika: ewelinaaa__     
tin&loczek
göteborg


Wpisów: 32
Od: 2008-03-11
2009-06-07 13:16
No to ja juz nie wiem jak to jest z tym ukrywaniem plci,polozna mi mowila ,ze lekarz nie ma prawa powiedziec,ze jego interesuje tylko stan zdrowia dziecka,a sprawdzanie plci ingeruje w jego prywatnosc zeby sie dowiedziec mozemy isc prywatnie.-( ; na usg prosilismy z mezem i nic z tego ,powiedzial ze nie powie nam i tyle.Dopiero 2 tygodnie przed porodem dowiedzielismy sie ze bedzie dziewczynka przy dodatkowym usg.Wszyscy nasi znajomi rozniez mieli ten sam problem-lekarze nic nie moga powiedziec moze to tylko w GBG tak jest
  Profil uzytkownika: tin&loczek     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-07 13:55
Dziewczyny ale ja sama tak samo nie chce meza przy porodzie ( Ja i moj maz wspolnie doszlismy do tej decyzji ) Wiec przed porodem mam informowac o tym czy jak?
Prywanie moge isc do ginekologa? A gdzie tu w szwecji przyjmuja normalnie w szpitalu czy sa jakies placowki specjalne? Musze predzej sie umowic na wizyte?
  Profil uzytkownika: Ania00     
margos
Sztokholm


Wpisów: 10
Od: 2009-03-13
2009-06-07 14:24
Czesc dziewczyny, ja jestem teraz po pierwszym USG i bez problemy dowiedzielismy sie z mezem o plci naszego dziecka. Zapytalam sie i mi polozna udzielila odpowiedzi. Jezeli chodzi o porod, to maz bedzie ze mna, nie wyobrazam sobie zeby go nie bylo przy mnie.
  Profil uzytkownika: margos     
minka79


Wpisów: 64
Od: 2009-05-09
2009-06-07 14:36
Ania ale lepiej zeby jednak KTOS przy tobie byl, nie musi byc maz. No wiesz by ci przyslowiowa szklanke wody podal. Ja nie wyobrazam sobie lezenia w pokoju sama i wicie sie z bolu w samotnosci(z bolami co 4 minuty wyladowalam w szpitalu o 15, coreczke urodzilam nastepnego dnia o 9 rano!! wiec wiem co pisze ). Zawsze to jakies oparcie w drugiej osobie jest
Nie wydawaj pieniedzy na prywatnych ginekologow. Po co?
  Profil uzytkownika: minka79     
tin&loczek
göteborg


Wpisów: 32
Od: 2008-03-11
2009-06-07 14:43
a moze pomyslcie z mezem o tym by byl z toba w poczatkowej fazie porodu?? a jak juz dzidzia bedzie sie pchac na swiat to po prostu wyjdzie za drzwi i poczeka??porod trwa pare godzin i warto by ktos byl przy tobie... jesli postanowisz sama rodzic to chyba nie potrzeba nigdzie zglaszac
  Profil uzytkownika: tin&loczek     
jolcia6669


Wpisów: 109
Od: 2008-05-12
2009-06-07 14:43
W Goteborgu ciezko jest z prywatnymi lekarzami tez szukalam.
  Profil uzytkownika: jolcia6669     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2009-06-07 16:44
kvinnkoklinik w GBG - jedna z najlepszych klinik w Skandynawii.
  Profil uzytkownika: meghann     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2009-06-07 16:45
tfu - Kvinnoklinik
  Profil uzytkownika: meghann     
EWWA


Wpisów: 128
Od: 2009-05-26
2009-06-07 20:38
ANIA00 bardzo dobra decyzja o porodzie bez męża . Już są zniewieścili a plus poród tragedia . póżniej są opowieści do wszystkich znajomych typu bo my rodziliśmy ....tra la la.Lepiej niech sprawdzaja się w pomocy po porodzie w domu i swojej pracy
  Profil uzytkownika: EWWA     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-06-07 21:12
"ANIA00 bardzo dobra decyzja o porodzie bez męża . Już są zniewieścili a plus poród tragedia . póżniej są opowieści do wszystkich znajomych typu bo my rodziliśmy ....tra la la.Lepiej niech sprawdzaja się w pomocy po porodzie w domu i swojej pracy"

co za IDIOTYZM!!!
brak slow

  Profil uzytkownika: pati_sko     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2009-06-07 21:23
naprawde nie ma sensu szukac prywatnego i jeszcze na dodatek polskiego ginekologa - polecam z calego serca Kvinnoklinik - nawet moge isc z kolezanka i potrzymac za raczke
  Profil uzytkownika: meghann     
EWWA


Wpisów: 128
Od: 2009-05-26
2009-06-07 22:03
pati to nie idiotyzmy tylko fakty ,chcą być szalenie uczynni przy a dalej???
  Profil uzytkownika: EWWA     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2009-06-07 22:08
Podzielam opinie Pati, ze troche nie bardzo z ta Twoja teoria Ewwa

Zreszta mysle, ze to bardzo indywidualna sprawa.
  Profil uzytkownika: monilka     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-06-07 22:20
"pati to nie idiotyzmy tylko fakty ,chcą być szalenie uczynni przy a dalej???"

moze u ciebie sa takie fakty

ale nie pisz za ogol

ja znam inne fakty,i nie tylko "z wlasnego doswiadczenia"
  Profil uzytkownika: pati_sko     
EWWA


Wpisów: 128
Od: 2009-05-26
2009-06-07 22:24
to nie moje doświadczenia osobiste, ale zawodowe
  Profil uzytkownika: EWWA     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2009-06-07 22:28
O - jezeli zawodowe to rozwin prosze temat... Jestem bardzo ciekawa szczegolow tej teorii popartych przykladami. Bo jezeli to nie tylko prywatne zdanie to musisz znac dokladnie tamat od strony zawodowej...
  Profil uzytkownika: monilka     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-06-07 22:28
mimo wszystko,uwazam ze nie powinnas pisac za ogol
  Profil uzytkownika: pati_sko     
EWWA


Wpisów: 128
Od: 2009-05-26
2009-06-07 22:33
już się nie odzywam , ale to strasznie dla mnie drażliwy temat z racji zawodu
  Profil uzytkownika: EWWA     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2009-06-07 22:38
No wlasnie sie odzywaj bo jezeli jestes profesjonalistka to znaczy, ze masz mase rad w zasiegu reki i pozwolisz nam zrozumiec co dla nas jest niezrozumiale.
Bo ja kompletnie nie rozumiem Twojego toku myslania.

No i nie moze to byc drazliwym tematem bo jak moglabys sobie radzic z zawodem... Profesjonalizm nie pozwolilby Ci na to.

Rozwin prosze temat... Mozemy sie wiele nauczyc.
To co napisalas to wyrwane zdania bez argumentacji wiec fajnie byloby poznac jakies przyklady i zrodla tej teorii.
  Profil uzytkownika: monilka     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-06-07 22:39
Skoro piszesz, żde to "na podstawie doświadczenai zawodowego" i "fakta" to w takim razie podaj nam te fakta.

Ja uważam, że takie bzdury piszesz, że podejrzewam, że to jakiś facet się podszywa.

  Profil uzytkownika: maggie     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-06-07 22:39
pisz pisz
(tylko zacznij pisania od tego,ze "w mojej pracy najczessciej spotykam sie.....")
  Profil uzytkownika: pati_sko     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-06-08 09:58
no ja tez uwazam Aniu00, ze powinnas koniecznie zabrac ze soba kogos na porod... nie musi to byc maz, skoro obydwoje tego nie chcecie - wez mame albo kolezanke, to nie musi byc nikt z rodziny

raczej nie bedziesz chciala lezec sama w pokoju i byc uzalezniona od tego kiedy jakas pielegniarka bedzie mogla do ciebie zajrzec by ci podac szklanke wody (beda obserwowaly akcje porodowa na swoich monitorach - gdy tylko zacznie sie "cos dziac" to beda u ciebie natychmiast)

juz przed porodem twoja polozna odbedzie z toba rozmowe na temat tego z jakiego znieczulenia bedziesz chciala skorzystac (a jezeli porod zacznie sie przed czasem i nie zdazysz zaplanowac wszystkiego z polozna, to zapytaja cie o to juz na porodowce)
podczas szkoly rodzenia pielegniarki wypowiadaja sie najcieplej o rodzeniu naturalnym, ale juz w szpitalu nikt ci nie bedzie odradzal znieczulenia krzyzowego

o cesarskim cieciu decyduje lekarz - jezeli wymaga tego np. polozenie czy stan zdrowia dziecka

powodzenia!
  Profil uzytkownika: ewa     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-08 15:36
Czyli moge wybrac znieczulenie? a jakie sa i co myslicie o znieczuleniach?
Co chodzi o kogos przy porodzie nie mam nikogo tu w szwecji,tylko meza. Mysle ze bedzie ze mna maz w pokoju ale gdy zacznie sie porod to wyjdzie.... i tyle. DZIEKI WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI
  Profil uzytkownika: Ania00     
Nikita


Wpisów: 496
Od: 2000-09-11
2009-06-08 19:42
Hej Aniu, sama niedawno urodziłam córeczkę i rozumiem Twoje obawy. Na porodzie był ze mną mąż - obydwoje uważaliśmy ze jest to fantastyczne przeżycie wspólnie powitać nowego członka rodziny (ze zgroza przeczytałam komentarz EWWY - chyba ma złe osobiste doświadczenia - szczerze współczuję).

Odnośnie znieczulenia - masz do wyboru wiele możliwości. Ja wybrałam gaz rozweselający (lustgas) i znieczulenie zewnatrzoponowe. Jestem b. zadowolona z wyboru. W Szwecji często proponuje się tez masaż, akupunkturę i TENS.

W ostatnich tygodniach ciąży napisałam list, który wzięłam ze sobą jadąc na porodówkę (förlossningsbrev). W liście napisałam, co jest dla mnie ważne, jakie chcę znieczulenie i czego absolutnie sobie nie życzę. List przekazałam położnej, gdy mnie przyjęto w szpitalu i faktycznie uszanowano moje życzenia. Dzięki temu czułam się spokojniejsza i nie musiałam koncentrować się na tłumaczeniu czego chcę, czego nie chce itd.
Może to tez i Tobie pomoże - w spokoju możesz taki list przygotować i przetłumaczyć na jez. szwedzkim.


  Profil uzytkownika: Nikita     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-08 20:14
Aha, gaz rozweselający (lustgas) i znieczulenie zewnatrzoponowe.A jak sie czulas po tym gazie rozweselajacym??? Ale szczerze czy znieczulenia wogule cos pomagaja przy tych bolach?
Co chodzi o list to hm...nie przyszlo mi to do glowy,bedzie ciezko bo bede musiala prosic by ktos mi to na szwedzki przetlumaczyl
  Profil uzytkownika: Ania00     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2009-06-08 22:36
Ania00 pisze 'boje sie tego ze przy porodzie gdy beda mi mowic po szwedzku ja nie zrozumie nic kompletnie'

Przeciez Ty tego jezyka sie zdazysz nauczyc do tego czasu przynajmniej na poziomie aby zrozumiec co do Ciebie mówia i zebys mogla powiedziec jak sie czujesz, czego potrzebujesz. Przeciez do porodu jest kilka miesiecy, trzeba sie jedynie zabrac za nauke z zapalem.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
minka79


Wpisów: 64
Od: 2009-05-09
2009-06-08 23:43
Ania ale lustgas masz zawsze, nie musisz nic wczesniej ustalac. I ja tez czytalam wiele ze trzeba miec list itd a w praktyce sie okazalo ze pytali mnie co chce. Ja wzielam wszystko Zaczelam od akupunktury ale pozniej potrzebowalam juz gazu. Gaz pomaga ale chyba bym oszalala majac tylko to.Potem jeszcze jakies znieczulenie bralam, zastrzyk w tylek Wydaje mi sie ze zalezy to od czlowieka, ja akurat mam niski prog bolu wiec od razu sie nastawilam na ryggbedövning(trzeba na rozwarcie odpowiednie czekac,wtedy podaja) i to mnie uratowalo. Polecam osobiscie
  Profil uzytkownika: minka79     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-09 08:25
A czy moze mi ktos napisac taki przyklad listu po polsku-normalnie dla przykladu? DZIEKI Z GORY.
Dziewczyny a jesli pracuje ale nie codziennie,i sprzatam w hotelu.Moja umowa nie jest na stala-Gdy przepracuje tydzien to wtedy szefowa mi wypisuje umowe.Ale mam ciaglosc.Szefowa wie ze jestem w ciazy ale nie zwolnila mnie.Dalej pracuje.Czy z taka umowa wszystko mi sie nalezy jak normalnemu pracownikowi?
AHA, jesli ktos moze niech napisze ten przyklad listu,czy na takim liscie moge zamiescic ze chce rodzic bez meza ???
  Profil uzytkownika: Ania00     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2009-06-09 09:35
tak wyglada przykladowy plan porodu
(na necie mozna duzo ich znalezc-w wyszukiwarke wystarczy wpisac "födelseplan" i dzialac)
http://www.bbstockholm.se/ lib/user_files/Fodelsebrev.pdf

poprosic kogos o pomoc,albo samemu zaopatrzyc sie w slownik,albo tlumaczyc przez translator z neta(tylko czasem wychodzi nie skladnie)
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Nikita


Wpisów: 496
Od: 2000-09-11
2009-06-09 09:40
Ania, lustgas to taki "gupi Jasiu" - czujesz się po nim bardziej rozluźniona, odprężona. Przynajmniej ja miałam takie odczucie. Sama sterujesz, kiedy i na ile jest Ci potrzebny nakładając maskę. Gdy czujesz ze bóle się zbliżają (np. skurcz) nakładasz maskę i głęboko wciągasz powietrze (gaz). Zdejmując maskę, juz po 10 - 20 sek. efekt zanika. Ew. ilość dopływu gazu (moc)steruje położna.
Mnie gaz bardzo pomógł na początku - przyjechałam do szpitala już w pełni gotowa do porodu .
Dzięki lustgas mogłam chwilkę odpocząć i żebrać siły.
Zajęło jednak jeszcze 7,5 godz. zanim córeczka przyszła na świat, dlatego poprosiłam o znieczulenie zewnatrzoponowe. Ból czujesz, ale mniej intensywny.

Listu wcale nie musisz pisać, ale jeżeli sie zdecydujesz, nie musi być skomplikowany – napisz dokładnie to, co chcesz.
Ja napisałam mniej więcej cos takiego;

Ja, niżej podpisana XXXXX, w dniu porodu proszę o uszanowanie następujących punktów:
- ze w pierwszej fazie chcę rozpocząć ze znieczuleniem xxx a potem ,jeśli możliwe xxx
- ze nie życzę sobie aby xxxx
- w razie komplikacji proszę o ..../decyzje podejmuje xxx
itd,


Tutaj znajdziesz pomoc w jez. szwedzkim:
http://www.blimamma.se/?p= 216

Aniu, jeszcze słówko na temat bólu. Ból kojarzy nam sie zazwyczaj z czymś negatywnym, ale ten ból pomaga w urodzeniu Twojego dzidziusia. Jest czymś pozytywnym. Potrzebujesz go! Zresztą uwierz mi- dasz rade. Poród jest naprawdę fantastycznym przeżyciem!

  Profil uzytkownika: Nikita     
Nikita


Wpisów: 496
Od: 2000-09-11
2009-06-09 09:42
O, ten plan Pati jest fajny!
  Profil uzytkownika: Nikita     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-09 11:12
A moze ktos mi to przetlumaczyc i powiedziec co o tym myslicie????
Jag vill
Ha lavemang innan förlossningen
Undvika komplikationer i underlivet så om ni anser att det finns risk för att jag kommer att spricka under förlossningen och det kommer att lämna ett svårläkt sår, vill jag hellre att ni klipper så att såret lättare kan läka efter förlossningen (om ni inte anser att det läker bättre om det spricker naturligt). Om jag måste sys efteråt vill jag dessutom att ni bedövar innan. Jag vill att ni använder självupplösande tråd så att man slipper ta bort stygnen senare.
Ha min man med mig under HELA BB-vistelsen (förlossning samt eftervården). Känner mig väldigt otrygg på sjukhus och det underlättar att Fredrik är där.
Inte ha manlig vårdpersonal (om det är möjligt)

  Profil uzytkownika: Ania00     
Ania00
Karlstad


Wpisów: 77
Od: 2009-06-07
2009-06-09 18:16
Widze ze nikt nie potrafi przetlumaczyc mi tekstu powyzej....szkoda

A czytala ze tu w szwecji przed porodem nie robia lewatywy? to prawda? Jak sobie z tym radziliscie
A jak juz dzidzius przyjdzie na swiat to po jakim czasie mozna wstac z lozka,aha i podobno nie myja dziecka to nalezy do mamy to tez prawda?
  Profil uzytkownika: Ania00     
minka79


Wpisów: 64
Od: 2009-05-09
2009-06-09 18:47
W tekscie jest mniej wiecej tak:
-prosisz o lewatywe przed porodem
-jesli zauwaza ze bedziesz pekac i ta rana bedzie z tych trudnogojacych to lepiej niech natna, chyba ze sami zdecyduja jak bedzie lepiej
-przed zszywaniem prosisz o rozpuszczalna nic i oczywiscie znieczulenie
-chcesz miec mezczyzne swojego caly czas przy porodzie jak i pozniej poniewaz zle czujesz sie w szpitalu i latwiej bedzie Ci z Fredrikiem( )
-jesli to mozliwe prosisz o kobiecy personel

I moim zdaniem to oczywiste ze cie znieczula przy szwach i zszyja rozpuszczalna nicia!

Co do twojego drugiego postu:

Po porodzie wstawac mozesz od razu Nawet po ryggbedövning(ja od razu poszlam pod prysznic).

Lewatywe w Szwecji robia jesli chcesz, pytaja.

Dziecko jest z Toba 24 godziny na dobe, nikt go nigdzie nie zabiera, na badania idziesz z nim

Dziecka nie kapia, wycieraja tylko i bardzo madrze.
W ogole odradzaja kapanie niemowlaka czesciej niz raz na tydzien wiec raczej go nie wykapiesz w szpitalu, no chyba ze sie uprzesz
  Profil uzytkownika: minka79     
marietta26


Wpisów: 85
Od: 2008-04-14
2009-06-11 08:03
To prawda lewatywy nie robia krocza nie nacinaja bez wyraznej potrzeby i bardzo dobrze - mozna uniknac niepotrzebnego bolu zwiazanego z gojeniem sie rany.
Ja tez od trzech miesiecy jestem szczesliwa mama. Nie korzystalam z lewatywy nie bylo potrzeby organizm w zasadzie sam sie "oczyszcza" przed a nawet jesli przytrafiloby sie cos niemilego to nikt tu nie robi z tego problemu. Krocza tez mi nie nacinali i dobrze - przez caly koncowy okres porodu polozna smarowala mnie masciami, kremami i podtrzymywala skore zebym nie pekla i udalo sie
Co do znieczulenia to korzystalam jedynie z lustgas i polecam, chociaz oczywiscie pytano mnie jaki rodzaj znieczulenia sobie zycze Porod wspominam bardzo mile - opowiesci rodem z horrorow mozna schowac miedzy bajki - no chyba zeby jakies komplikacje ale trzeba byc dobrej mysli. U nas wszystko poszlo super, maz byl caly czas ze mna, i mimo ze to nasze pierwsze dziecko a mala wazyla prawie 4kg porod przebiegl bardzo szybko (ok 3,5godz)
A dzidizus faktycznie caly czas z Toba nie zabieraja nawet na chwile - albo idziesz z nim na badania albo lekarz przychodzi do Was

Zycze powodzenia i wszystkiego dobrego
  Profil uzytkownika: marietta26     
gosia76


Wpisów: 9
Od: 2009-06-18
2009-06-18 15:23
Witam zapisalam sie do kiliki Mamma Mia i chcialabym sie dowiedziec czy jest ona platna dziekuje za pompoc
  Profil uzytkownika: gosia76     
gosia76


Wpisów: 9
Od: 2009-06-18
2009-06-18 15:29
jestem w 10 tygodniu ciazy zapisalam sie do poloznej w klinice Mamma Mia czy moglby mi ktos napisac czy ta klinika jest platna
  Profil uzytkownika: gosia76     
gosia76


Wpisów: 9
Od: 2009-06-18
2009-06-18 15:46
chcialabym sie dowiedziec czy klinika mamma mia jest prywatna
  Profil uzytkownika: gosia76     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> CIAZA W SZWECJI - PROSZE O POMOC
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Pracownik budowlany -stawianie scianek gipsowych (Sztokholm)
Sprzatanie Uppsala / Knutby (Uppsala )
Restauracja (Edsbro )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Niechciani lokatorzy
Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Jak kupowano zbiory Czartoryskich
Nakretki i co mnie w##wilo
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony