Odwiedzin 37896060
Dziś 630
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - wypadek i co dalej?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorwypadek i co dalej?
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2009-05-25 17:05
Witam,mam prosbe o rade do tych ktorzy znaja sie w temacie.Mialem dosyc grozny wypadek,nie z mojej winy,auto zostalo skasowane,raczej bez szans na naprawe,przyjechala policja,spisali protokol,co nalezy teraz uczynic,czy oni sami informuja ubezpieczalnie,czy musze to sam zrobic,np przez internet? Jak dlugi czas mija do wyplacenia odszkodowania? jakiej kwoty moge sie spodziewac jezeli nie bedzie juz warto naprawiac auta? ubezpieczenie mam w folksam,tkz polowka ubezpiezpiczenia,auto 11letnie,3lata bezkolizyjnej jazdy w szwecji. pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dario1     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-25 17:57
powiadom ubezpieczalnie informujac jednoczesnie, ze auto jest Ci konieczne do codziennego funkcjonowania. Piszesz, ze nie Ty jestes sprawca wypadku, wiec zazadaj od ubezpieczalni auta z ktorego bedziesz mogl korzystac. Masz prawo do auta z wypozyczalni podobnej klasy jak Twoje rozbite na koszt ubezpieczyciela. Sprawi to, ze ubezpieczalnia bardzo szybko sie uwinie gdyz ponosic bedzie koszty, bo takie prawo masz do chwili wyplacenia odszkodowania.
U mnie trwalo to 2 tygodnie, a w miejsce rozbitego nastoletniego volvo 440 dostalem do jezdzenia 2-miesiecznego golfa.
  Profil uzytkownika: Facet46     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2009-05-25 18:03
Dzieki,a czy auto zastepcze ma cos wspolnego z wysokoscia ubezpieczenia? nalezy sie kazdemu? CZy musze sam wyrejestrowac auto? jak to zrobic? dUzo pytan,,musze jakos to poskladac a nie wiem za bardzo od czego zaczac..
  Profil uzytkownika: dario1     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-25 18:13
Podejrzewam, ze auto zabrala pomoc drogowa? Avställning musisz sam zrobic, a "patent" z autem zastepczym sprawia, ze ubezpieczalnia wowczas bardzo szybko zalatwia sprawe. Zostaniesz powiadomiony co rzeczoznawca ocenil - czy kasacja czy naprawa, a w przypadku kasacji podadza proponowana wysokosc odszkodowania do negocjacji.
  Profil uzytkownika: Facet46     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2009-05-25 19:39
Tak,auto odjechalo z pomoca drogowa,powiadomic ubezpieczalnie wystarczy telefonicznie czy musze wyslac do nich kwit?A zeby go wyrejestrowac potrzebne sa jakies numery z tego auta,musze wiec chyba odwiedzic go tam gdzie go sciagneli,,
  Profil uzytkownika: dario1     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-25 19:51
do wycofania z ruchu muszisz miec 4-cyfrowy kod z nalepki od podatku. Powiadomic ubezpieczalnie i zazadac auta zastepczego. Jesli nie byles od razu przesluchany to dobrze byloby skontaktowac sie z policja i dowiedziec dokladnie co napisali w protokole.
Mnie zabrala karetka - nie rozmawialem z policja na miejscu wypadku, a ze mialem polskie prawko, wiec nie bylo w tutejszym rejestrze i "automatycznie" bylem podejrzany o jazde bez.
  Profil uzytkownika: Facet46     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2009-05-25 20:01
Zostalem przesluchany na miejscu,alkomat te sprawy rowniez byly..wiec powinno byc ok,decyzja o naprawie czy kasacji to moze byc jaki czas? dzieki za pomoc.
  Profil uzytkownika: dario1     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-25 21:05
W moim przypadku nic sie przez kilka dni nie dzialo, ale gdy wlasnie Szwedka mi doradzila, zebym sie upomnial o auto, bo nie mam czym jezdzic i wzialem zastepcze to juz po dwoch dniach zadzwonili z propozycja kwoty do wyplaty. Dlatego tez wlasnie radze Ci taki manewr.
  Profil uzytkownika: Facet46     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-05-26 07:43
musisz napewno wyslac papiery co sie stalo , i opis wypadku .. auto jak jest w warsztacie to warsztac musi opisac auto i wyslac kosztorys do ubezpieczalni .. skoro masz tylko polowke , to moze to troszke potrwac.. bo kazdy z was wysyla papiery do swojej ubezpieczalni , i potem ubezpieczalnie sie kontaktuja , by ustalic czyja to decyzja. moze potrwac miesiac. Kiedy kosztorys jest wyslany , to taki " besiktningsman" decyduje czy auto naprawic czy ze zlomowac , jesli zezlomowac , to przekazuje dalej papiery do " inlösen" , to inna grupa co zajmuje sie wyplaceniem aut. I tam tez moze troche potrwac .. zanim oni twoje papiery sprawdza , zobacza ile auto jest warte , decyzja ile wyplacenia to ..
A wypozyczenie uata to cieszko jesli nie masz w ubezpieczeniu extra tjänst .
Ale zawsze mozesz dzwonic i stresowac ..
Ja rok temu w maju mialem wypadek .. i kasse wyplacili w sierpniu jak z urlopu wrocilem .. , ale mam nadzieje ze w twoim wypadku szybciej .. Powodzenia .

wejdz sobie tu i sprawdz ile auto jest warte http://www.bilpriser.se/
tylko ubezpieczalnia przewaznie odciaga 20%
  Profil uzytkownika: szary     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-26 09:13
Ja mialem tylko trafik, ale wina byla ewidentna - ja stalem na swiatlach. To ze auto nie bedzie sie nadawalo do naprawy bylo tez bezdyskusyjne, bo chlopaki z RT zrobili mi cabrio, znaczy sie obcieli dach. Okazalo sie, ze jesli ja nie zawinilem to auto zastepcze sie nalezy i jak tylko je wzialem to bardzo sie spieszyli. Wypadek mialem 22. sierpnia, nic sie nie dzialo chyba ze 2 tygodnie, a po "manewrze", o ktorym wciaz pisze uwineli sie chyba w 10 dni.
  Profil uzytkownika: Facet46     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-05-26 12:15
tylko pogratulowac
  Profil uzytkownika: szary     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-26 12:28
Mowisz Szary, ze mialem wyjatkowe szczescie, ze mi sie tak udalo?
Szczerze to nie znam tego od strony formalnej, ale pisze na podstawie tego jak w moim przypadku to wygladalo w praktyce.
  Profil uzytkownika: Facet46     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-05-27 07:30
a no miales ..
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Auto-Moto -> wypadek i co dalej?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Żart na stronę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony