Odwiedzin 37796147
Dziś 3182
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wysokosc macierzynskiego

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWysokosc macierzynskiego
krzysgro


Wpisów: 57
Od: 2007-12-03
2009-05-18 17:00
Czesc

Czy ktos moglby mi wyjasnic, jak wyglada wynagrodzenie dla rodzica (przyszlego )przebywajacego na föräldraledighet, ktory jest od powiedzmy dwoch lat nieprzerwanie zatrudniony przez landsting? Poziom wynagrodzenia 40-50tys brutto, drugi rodzic ma identyczne warunki pracy. Wiem, ze sa rozne dodatki ze strony pracodawcy, ktore maja zrekompensowac utrate dochodow ale jak to wyglada w praktyce?

Help, szukalem na forum ale nie znalazlem Pracodawce przepytam w przyszlym tygodniu
  Profil uzytkownika: krzysgro     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2009-05-18 18:08
"I dag är den högsta föräldrapenningen 910 kronor om dagen eller 27000 kronor i månaden. De som delar på föräldraledigheten får dessutom en jämställdhetsbonus, som folkpartiet vill fördubbla så att fler män har råd att vara hemma med sina barn.
Är 27000 i månaden plus jämställdhetsbonus (samt, för många, extra pengar från arbetsgivarna) för låg ersättning för att ta hand om sitt eget barn? Vi kan jämföra med en barnskötarlön, som ligger runt 20000. Vi kan jämföra med genomsnittspensionen, som ligger mellan 13000 och 14000."


http://www.expressen.se/de batt/1.1493832/rika-pappor-har-rad-anda
  Profil uzytkownika: darsim     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2009-05-18 19:42
W Szwecji wysokie zarobki najbardziej sie licza do wysokiego podatku, placi sie dodatkowy podatek panstwowy 20% (mniej wiecej od zarobków 300 tysiecy rocznie w góre), wiec brutto zarobki sa wysokie, netto (po podatku) jedynie troche wiecej niz przy zarobkach na poziomie sredniej krajowej. Majac wysokie zarobki ma sie jedynie status ze sie placi duzo podatku

Inne swiadczenia: np. rodzicielski, swiadczenia emerytalne placone sa przez panstwo i maja pulap (mniej niz trzydziesci tysiecy na miesiac).
Moze Ci ktos poda dokladnie te pulapy do których placone sa swiadczenia. Pracodawca placi oplaty do panstwa wysokie przy wysokich zarobkach ale pracownik nie dostaje wysokich swiadczen od panstwa. Szwecja jest krajem solidarnosci i przebywajac tutaj dluzej jest to oczywiste, moze jedynie budzi zdziwienie po przyjezdzie do tego kraju.

  Profil uzytkownika: AnnaN     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-05-18 19:46
W tej chwili do macierzyńskiego liczy się SGI max 428.000/rok, czyli 35,6 tys.
Czyli macierzyńskie byłoby ok 28 tys.
A o to czy możesz dostac więcej, zapytaj pracodawcę, niektórzy dopłacają do np 90% itp.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2009-05-18 19:49
http://www.forsakringskass an.se/fakta/sgi_anstalld/?page=/privatper s/foralder/barnet_fott/foraldrapenning/in dex.php
  Profil uzytkownika: maggie     
krzysgro


Wpisów: 57
Od: 2007-12-03
2009-05-18 20:05
Dzieki za informacje, co do podatkow to orientuje sie niestety az za dobrze ile nam kasuja te niemile ludzie w SV i wiekszosc "trzeciego progu" staramy sie odbierac w naturze czyt. jako wolne

Wlasnie o "nazwe" pulapu mi chodzilo, teraz wiem czego szukac, dziekuje maggie. To teraz pracodawca dostanie serie pytan hihi.

Nigdy nie mialem poza obowiazkami zawodowymi do czynienia z FK i musze sobie wszystko obczaic. Niedawno sprawdzalem jak tam moja rejestracja i po 12 miesiacach dalej nie moge zamowic EU-kort
  Profil uzytkownika: krzysgro     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wysokosc macierzynskiego
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony