Odwiedzin 37877128
Dziś 357
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Ludzie na rowerach

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorLudzie na rowerach
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-05-18 00:25
ostatnio przechodzac z Gamla Stan nad wode, naprawde mialam solidny problem z przejsciem przez przejscie z powodu chmarami, bardzo szybko, jezdzacych rowerzystow. I zastanawialam sie, ze gdybym weszla na przejscie, tak ja wchodze gdy nadjezdzaja samochody, to Ci rowerzyci pozabijaliby sie (oczywiscie mnie tez by zabili). Nie byloby zadnych szans, zeby mi bezkolizyjnie ustapili miejsce.


Nie uwierze, jezeli mi ktos powie, ze rowerzysci sztokholmscy w wiekszosci nie maja prawa jazdy. To co sie dzieje z tymi zasadami??


Niektorzy z pewnoscia jezdza szybciej niz 30km/h. I bycie pieszym w niektorych miejscach przypomina jak poruszanie sie w dzungli w ciaglej obawie przed ninja spadajacym z drzewa.


  Profil uzytkownika: karolina68     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-05-18 09:32
O ile pamiętam, mniej niż połowa Sztokholmczyków ma w ogóle prawo jazdy. Więc bardzo możliwe, że większość rowerzystów nie ma. Na to wychodzi, gdy się popatrzy jak nagminnie jeżdżą na czerwonym

Ale piesi muszą zrozumieć, że rowery mają o wiele dłuższą drogę hamowania niż auta i nie można po prostu wyłazić na drogę dla rowerów bez patrzenia.
A to niestety nagminne.
  Profil uzytkownika: mabr     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-05-18 10:23
Na to wychodzi, gdy się popatrzy jak nagminnie jeżdżą na czerwonym
No nie mow, ze takich rzeczy to na kursach ucza
Ja to pamietam od rodzicow i potem z przedszkola.
  Profil uzytkownika: adventure     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-05-18 10:43
A nie widziałeś, że piesi mogą tu przejść na czerwonym nawet prosto przed maską policji - i nic?

Tutaj tego dzieci się uczą od małego... a potem Szwedzi są w szoku nawet jak pojadą do sąsiedniej Danii
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-05-18 12:04
znajomy majace male corki, i mieszkajacy w centrum miasta, opowoadal ze zawsze jak sie zmienia swiatlo to wychodzi przed te corki. Wszystko to z powodu tego zeby rowerzysta zatrzymal sie na nim a nie na corkach.

a tak teoretycznie, gdybym na przejscie dla pieszych wlazla, (przejscie bez swiatel) i by sie Ci rowerzysci pouszkadzali, to czy mnie by oskarzono za wtargniecie na ulice czy ich za nieustapienie???

Zejscie z Söder na Slussen, tez jest takie dosyc nieprzyjemne bo tam naprawde pedza na dol.

Ja moim gosciom z PL zawsze do glowy wbijam, zeby bardzo uwazali na rowerzystow. I potem oczywiscie musze im powbijac do glowy ,ze sciezka rowerowa nie jest do tego zeby po niej paletalo sie dziecko. To jest prawie tak samo jak z tym jezdzeniem Polakow samochodami- dla przecietnego Polaka znanego mi, sciezka rowerowa to jest jakas abstrakcja, nie patrza na oznaczenia jak chodza.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-18 12:10
Karolino, chyba mam rozwiazanie dla Ciebie:
spraw sobie rower!
  Profil uzytkownika: Facet46     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-05-18 12:13
Götgatsbacken (między Medborgarplatsen a Slussen) to najgorsze miejsce w mieście. Poprzednie władze miasta pomieszały tam ruch pieszy i rowerów, podobno "dla bezpieczeństwa". I zlikwidowali drogę dla rowerów idącą ulicą równoległą.

Tych (p)osłów należałoby związać i położyć na środku asfaltu- niech się przekonają, jak ich pomysł cudownie działa.
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-05-18 12:24
Facet, to nie jest takie oczywiste czy rowerzysci pokazuja innym rowerzystom zmiany kierunkow.
Kierowcy sztokholmscy zazwyczaj nie uzywaja kierunkowskazow, z jaka czestotliwoscia rowerzysci wyciagaja lapy to pytanie?? Z punktu widzenia pieszego nigdy nie wiesz, czy rowerzysta nagle nie skreci w prawo, i choc masz zielone swiatlo to czy nie przejedzie Ci po palcach. Rowerzysci jakos zawsze maja zielone wirtualne stzralki na skret w prawo.


Mabr, to Idioci.
To faktycznie tych politykow trzeba byloby tam polozyc, choc podejrzewam, ze kara patrzenia przez caly dzien przyprawilaby ich w siwizne.
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2009-05-18 18:23
w Szwecji nie ma karty rowerowej a na kursach prawa jazdy nie ma wiele na temat jazdy rowerem.
nieznajomosc i lekcewazenie przepisow przez rowerzystow to regula.
  Profil uzytkownika: darsim     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-05-18 18:39
W też Polsce razem z komunizmem upadła koncepcja karty rowerowej, czyż nie?
  Profil uzytkownika: mabr     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2009-05-18 19:14
Z tego co wiem jest w Pl karta motorowerowa, ktora mozna uzyskac w wieku 13 lat, a w szkole do ktorej chodzil moj syn bylo to w ramach szkoly.
  Profil uzytkownika: Facet46     
Forum -> Auto-Moto -> Ludzie na rowerach
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony