Odwiedzin 37816300
Dziś 2124
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Kupienie komputera, pomocy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKupienie komputera, pomocy
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2009-04-17 20:02
Potrzebuje kupic nowy komputer. (bärbar, nosny ?, jak sie to nazywa po polsku ?). Do 1,5 kg.
Ma byc cichy. Dodatkowo duzy ekran (mniej wiecej 32 cale ?) do ogladania telewizji.
DVD regionfree do ogladania filmów z calego swiata.
Razem nie wiecej niz 20 tysiecy, najlepiej nie wiecej niz 15 bo komputery zbyt szybko traca wartosc. Nie apple.

Mozecie cos doradzic ? Mysle o jakims HP. Co o tym myslicie.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-04-17 20:04
Laptop 1,5 kg i 32 cale? Takie nie istnieją
  Profil uzytkownika: mabr     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-04-17 20:22
Droga Anno,

Jescze nie widzialem laptopa razem z ekranem 32". Mi sie wydaje ze troche sie pomylilo sie. Kazdy moze sie pomylilic sie.

Kup laptopa z wjesciem HDMI ze mozez jego podlaczycz do swojego LCD/Plasma TV. To bedziesz miala sobie juz ten problem z glowy.

Jest duzo dobrych Laptopow na rynku. Wiecej juz chodzi o gust i do czego ci moze on byc. Ja sam lubie ogolnie laptopy z firmy HP czy Samsung. Obie firmy maja bardzo dobry serwis przez www, tel jak cos sie stalo. A jak sie laptop zespuje to oczywiscie firmy wysla ci kuriera POSTEN LOGISTIK. Jak kupujesz HP to mozez sobie dokupic gwarancje extra na 2 lata i tez Allriskförsäkring. Wiec maja dobre rozwiazanie.

Ja nie wiem czy mozna wrzytskie regiony DVD w kaptopie ogladac. Wiem ze mozna zmienic max 3 razy region pozniej zostanie blokada i ostatni co jest w pamieci zostaje. Oczywiscie nie musze miec racji.

Poczytaj sobie troche na www sklepach
www.webhallen.se
www.pccity.se
www.elgiganten.se

I wejdz do sklepow i zobacz jak one wygladaja w rzeczywisci. Zapytaj sie ludzi co tam pracuja.

Tez sa dobre recensje w roznych gazetach na PC
www.pcforalla.se
www.idg.se
www.m3.se

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2009-04-17 20:38
Chyba mój polski juz zaczyna byc slaby bo oboje zrozumieliscie ze laptop ma miec ekran 32 calowy. Nie chcialabym takiego duzego nosic.

Dodatkowo duzy ekran znaczy nie ekran (skärm) z laptopa ale laptop z malym ekranem + duzy ekran.

Dzieki za pomoc.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-04-17 20:46
Anna,

OK. Z wlasnego doswiadczenia nigdy juz niechcialbym dziwgac laptopa co wazy 3kg. Tak ogolnie waza kaptopy co maja 15 cali. Pozniej dziwgac kabel itd.

Ja jestem bardzo praktyczna osoba.

Jak chce ci cos polecic to pokazce ci. Wlasnie takiego laptopa mam. Mialem przedtem podobnego a teraz zamienilem sobie na takiego bo ma wiecej pamieci GB.

http://h10010.www1.hp.com/ wwpc/se/sv/ho/WF05a/321957-321957-3835812 -3835813-3835813-3837256.html

Jestem b. zadowlony z niego. Jest szybki, maly. ekran dotykowy, ekran co mozna prewrocic na druga strone. " baterie i 320GB wystarczy mi na muzyke/film.

Cena jest dobra.... wiec wart jest swej ceny

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-04-17 20:48
zapomnialem napisac ze ma 12 cali. Ale ma mostry ekran wiec dobrze sie widzi i czyta.

Jak pisalem 2 baterie.. jedna co trzyma prawie 5h a druga 2,5H

Minus ze nie ma Blueray ale nie przezkadza mi to.
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2009-04-17 21:09
Czy mozna miec blu-ray i dvd w tym samym laptopie ?
Albo inaczej zapytam, jak kupie blu-ray bo jest lepszy obraz to czy mozna ogladac zwykle dvd plyty ? Dvd plyty sa duzo drozsze.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-04-18 02:10
Anna...

Jest wielu laptopow co ma B-R ale dla mnie niema potrzeby miec to. Ogolnie sam wiem ze plyty do nagrywania do BR sa sreasznie drogie. Wiec wystarczy mi zeby nagranc na DVD.

Wiec ten PC co ci pokazalem jest smujky szybki i wyglada wizualnie na piateke. Wiec musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z jego. Ale smaken jest jak baken. Kazdy ma swoje zdanie.

Ogolnie mysle ze ci wystaczy laptop co jest szybki, ma duza pamiec, dobra karte graficzna/muzyczna.

Najwiekszy PLUS w tym komputerze jest ze ma SUPER DOBRY dzwiek. Mi to troche dziwi. Przetestowalem wiele PC zeby znajsc az taka dobra jakasc jak ten laptop ma.

Ale pamuetaj. Lepiej sobie znajc zdanie w sklepie.. przyrownaj laptopy, wizualnie i cenowo.

Powodzenia
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2009-04-19 10:36
Dzieki Robin, ogladne Twój komputer.

Ja wiem ze mozna ogladac komputery w sklepach ale niestety ja nie lubie chodzic po sklepach, mam nadzieje ze propozycje tu na forum wystarcza. Komputery które ja kupilam to Dell, HP i Sony. W pracy w ostatnim czasie uzywam HP. Chcialam sie dowiedziec czy sa inne tansze w stosunku do tej samej jakosci.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-04-19 11:59
Dell i HP sa najpolularniejsze PC jak chodzi juz w pracy. W mojej firmie mamy obie marki.

W tych czasach jest prawdziwy dzungel kupic sobie laptop jako prywatna firma. Duzo laptopow jest naprawde dobrej jakosci. Laptopy sa tanie i sa dla kazdej osoby dostepny. Ewolucja poszla szybko w tej branzy.

Ja wiecej kupuliem tego laptopa bo bylem zadowolony z niego poprzednim modelem. Jedna rzecz co mi przezkadzala w tym poprzednim modelu bylo ze mialm tylko 160GB. Teraz mam 320GB wiec lepiej juz sie zuje

Sony ma tez porzadne rzeczy wiec tez maja ladne laptopy. Troszeczke drosze.. ale nie znaczy ze musza byc lepsze od tych innyh.

Jak ja juz sie skusze na laptopa to ma byc wizualnie bardzo piekny, chetnie troche designerski. I ma byc bardzo lekki.. cos 2 kg. Bo jak przedtem pisalem niewyobrazam sobie dziwigac 3kg kolossa z 15 calami. A uwiersz mi 1kg robi duzo na ramieniu. Poczatkowo nie moglem to uwierzycz ale to co ja pisze to naprawde jest wielka roznica. Bo jak ma sie laptopa to sadze ze on ma byc mobilny i przyjazny np noszenia jego/byc z nim w podrozy.

A smukly maly laptop jest jak twoj brat w podrozy i jescze z dobra bateria.. to jest marzeniem prawdziwym ze mozna jego uzywac przez kilka dobrych godzin.

Wiec jak kupujesz.. patrz na czas bateri. Kup chetnie dodatkowa. Bateria moze nawet kosztowac ci 2000 SEK taka bardzo bardzo mocna !!!

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
Forum -> Komputer i człowiek -> Kupienie komputera, pomocy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony