Odwiedzin 37896051
Dziś 621
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - KUPNO SAMOCHODU W SZWECJI?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKUPNO SAMOCHODU W SZWECJI?
2000narnia


Wpisów: 10
Od: 2007-03-01
2009-04-13 20:40
Witam Forumowiczów.

Od kilkunastu miesięcy przebywamy w Szwecji. Pracujemy legalnie. Zastanawiamy się nad opłacalnością i sensownością zakupu samochodu w Szwecji. Najprawdopodobniej używanego, ale też ew. wchodzi w grę zakup nowego auta. Proszę o rady wszystkich którzy mają pewne doświadczenie w tych sprawach.

> Czy przy dzisiejszych relacjach cenowych w ogóle warto jest to robić? Czy ew. lepiej poczekać? Czy może kupić w Polsce?

> Jakie są średnio miesięczne koszty użytkowania samochodu w Szwecji (zarejestrowanego w Szwecji)?

> Gdzie, np. na jakim portalu internetowym, w jakim miejscu jest najlepiej, najpewniej kupować samochody w tym kraju?

> Jeżeli już się zdecydujemy na zakup samochodu w Szwecji jak wyglądają formalności i opłaty przy ew. przewozie samochodu do Polski (gdybyśmy się np. zdecydowali za kilka miesięcy na powrót i chcieli zabrać z sobą samochód). Przepisy i formalności w Polsce zmieniają się dość szybko i nie wiem jaki jest aktualny stan prawny (i opłaty z tym związane) w tej kwestii.

> Która marka tu w Szwecji jest według Was warta polecenia? Czy bardziej opłacalny jest zakup nowego, czy też używanego samochodu?

> Jakimi kryteriami warto się kierować wybierając samochód? Na co warto szczególnie zwracać uwagę? Czego się wystrzegać?

Będę bardzo wdzięczny za każde, nawet najdrobniejsze rady i uwagi. Możecie nawet podać mi linki do stron internetowych gdzie można znaleźć interesujące mnie in formacje (po polsku lub szwedzku).

Gorąco pozdrawiam

Grzegorz
  Profil uzytkownika: 2000narnia     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16851
Od: 2000-09-01
2009-04-14 00:10
Zalezy po co wam ten samochod. Jezeli chcecie sobie tylko bezproblemowo jezdzic, to polecam jakas kilku letnia Toyote. Nowego samochodu nigdy sie nie "oplaca" kupic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-04-14 07:33
ja dobrze tu poszeprasz to znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania ...


a co do nowego auta to .... nie oplaca sie , zaraz po wyjezdzie z salonu tracisz z 30 - 50 tys koron ..

najlepiej uzywany .. jakis 2 letni .
  Profil uzytkownika: szary     
larwa
Eslöv


Wpisów: 95
Od: 2009-03-23
2009-04-14 09:05
Witaj, kupilismy auto niecaly rok temu, wiec moze ci pomoge, to sa moje indywidualne spostrzezenia wiec inni moga sadzic inaczej, ale przedstawie ci moje opinie.

>ceny aut w przeciagu roku spadly, sami stracilismy juz jakies 10 tys. Osobiscie w chwili obecnej kupilabym auto w Polsce (dalej wyjasnie dlaczego)

>a wiec wlasnie jezeli chodzi o oplaty ta sa kolosalne, chodzi glownie tu o skatt i ubezpieczenie, dlatego zdecydowalabym sie w chwili obecnej na auto na poskich blachach, no i jeszcze jezeli chodzi o przeglad, to jezeli wyjda bledy nie ma zmiluj sie trzeba to zrobic bo inaczej nie bedziesz dopuszczony do ruchu (ale to jest plus tu w Szwecji, bynajmniej nie jezdza auta ktore dawno powinny byc na zlomowisku)

>sprowadzenie auta ze Szwecji i zarejestrowanie go w Polsce sie nie oplaca, nie wiem jak to wyglada formalnie i finansowo ale duzo na ten temat slyszalam ze wlasnie to sie nie oplaca

>jezeli chodz o marke to juz sam musisz wiedziec co ci odpowiada, moj maz jest mechanikiem wiec kupujac auto patrzy troche pod innym katem jak wyglad czy wartosc auta, przede wszystkim patrzy a dostepnosc czesci wymiennch i ich koszt.
Oczywiscie nowego sie nie kupuje bo tak jak pisali poprzednicy wyjezdzajac z salonu juz jestes w plecy

>wybierajac auto najwazniejsze jest
-kiedy mial przeglad, najlepiej kupic jak auto jest swiezo po nim
-ilu mial wlascicieli
-no i czy nie jest import z innego kraju, co czesto sie zdarza a pozniej ciezko sie takiego auta pozbyc

Mam nadzieje ze choc troche pomoglam.


  Profil uzytkownika: larwa     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-04-15 14:06
Strasznie ogolne te pytania...

> Czy przy dzisiejszych relacjach cenowych w ogóle warto jest to robić?

jak potrzebujecie kupic auto to kupcie. jesli mieszkacie w Szwecji to kupcie w Szwecji.
jak sie przeprowadzicie do PL to przerejestrujecie

>Czy ew. lepiej poczekać?

ale na co? widomo ze ceny aut uzywanych spadaja im auto jest starsze

>Czy może kupić w Polsce?

uzywane auta w PL sa w o wiele gorszym stanie (czesto klepane itp) niz w SWE

> Jakie są średnio miesięczne koszty użytkowania samochodu w Szwecji (zarejestrowanego w Szwecji)?

benzyna, podatek, ubezpieczenie- to wszystko zalezy od tego ile jezdzicie, jaki jast podatek (na kazde auto inny, na diesel jest 5x wiekszy), gdzie macie ubezpieczenie (Vesta moze kosztowac 3 tys a Folksam 8 tys)

> Gdzie, np. na jakim portalu internetowym, w jakim miejscu jest najlepiej, najpewniej kupować samochody w tym kraju?

blocket, eniro itp (odpowiedzi znajdziesz w tym dziale bo juz pare osob sie pytalo)

> Jeżeli już się zdecydujemy na zakup samochodu w Szwecji jak wyglądają formalności i opłaty przy ew. przewozie samochodu do Polski.

poszukajcie w tym dziale bo bylo juz o tym pisane wielokrotnie

> Która marka tu w Szwecji jest według Was warta polecenia?

marka co sie nie psuje (japonce) lub jak sie psuje to ma tanie czesci (fiat, skoda).

>Czy bardziej opłacalny jest zakup nowego, czy też używanego samochodu?

auto zawsze traci na wartosci. uzywane jest tansze i tyle

> Jakimi kryteriami warto się kierować wybierając samochód?

czy ladny kolor ma



  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Auto-Moto -> KUPNO SAMOCHODU W SZWECJI?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 16 gości
oraz 0 użytkowników.


Żart na stronę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony