Odwiedzin 37823098
Dziś 2300
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - STUDIA W SZWECJI

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSTUDIA W SZWECJI
sylaba


Wpisów: 2
Od: 2009-03-31
2009-03-31 17:26
hej, zamierzam od sierpnia zacząć studia w Szwecji. chciałabym skontaktować się z kimś kto studiował bądź studiuje w Szwecji. potrzebowałabym pomocy takiej osoby przy przejściu dość skomplikowanego procesu aplikacji. proszę o pomoc.
  Profil uzytkownika: sylaba     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2009-03-31 18:21
JAk rozumiem starsz sie o przyjecie na studia jako student z za granicy? Ja studiuje w szwecji ale obawiam sie, ze moje doswiadczenia z przyjeciem na studia niewiele ci pomoga, bo staralam sie o przyjecie jako "tubylec". A moze sie myle? Napisz cos wiecej, to bedzie latwiej pomoc
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2009-03-31 20:49
Jakby co to ja tez moge udzielic informacji, nawet na jednym z moich blogow pisalam kiedys o calym procesie rekrutacyjnym (moge dac linka), ale z punktu widzenia osoby, ktora przyjechala tutaj i tu podobnie jak "tubylcy" skladala papiery - tylko po ukonczonym liceum w PL.
  Profil uzytkownika: Bailey     
sylaba


Wpisów: 2
Od: 2009-03-31
2009-04-01 17:44
hej, ukończyłam 3 letnie studia licencjackie w Polsce, i teraz od sierpnia zamierzam rozpocząć studia w goeteborgu. chodzi mi dokładnie o tą internetowa rejestracje na stronie studera. mam z tym problemy, nie do końć wiem o co tam dokładnie chodzi. poproszę o tego linka z twojego bloku. aha i napiszcie mi jak tam wogóle się studiuje, jaki poziom, atmosfera itp. mam troche obawy-prosze rozwiejcie je
  Profil uzytkownika: sylaba     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2009-04-02 14:15
http://skandynawska-syrenk a.blog.onet.pl/2,ID358321052,DA2009-01-08 ,index.html
Tutaj sie troche wysililam, ale nie wiem, czy znajdziesz tam jakiekolwiek przydatne informacje, bo wlasciwie to o studiach na grundnivå czyli licencjackim opowiadam...

A studera.nu nie ma wersji anglojezycznej? Z tego co wiem to ma... Tam duzo jest napisane.
  Profil uzytkownika: Bailey     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2009-04-02 18:37
studiuje sie niezle choc to pewnie zalezy od uczelni. jak na moje oko to w szwecji studia sa bardziej praktyczne niz w polsce. dla typowych kujonow to tak niekoniecznie odpowiednie, ja czasem mam nawet wrazenie, ze troche za malo teorii ale to kwestia osobista. Doczytac kazdy sobie moze jak mu malo a pocwiczyc w domu to niekoniecznie sie da..
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
kasia-kp3


Wpisów: 1
Od: 2009-04-19
2009-04-19 11:53
Witam, mam kilka ważnych pytań odnoszących się do studiów w Szwecji. Interesuje mnie kierunek prawo. Czy moglibyście mi doradzić która uczelnia w tym kraju najlepiej kształci w tej dziedzinie? Jakie przedmioty i na jakim poziomie są wymagane z polską maturą? Czy potrzebny jest certyfikat FCE? W jakim stopniu trzeba znać j. szwedzki? Jak wysokie są koszty utrzymania? Czy możecie doradzić jakiś kurs szwedzkiego w okolicy Katowic? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
  Profil uzytkownika: kasia-kp3     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2009-04-19 17:21
Bez dwoch zdan odpowiedzialabym, ze Uppsala, jesli chodzi o prawo. Dostac sie jest bardzo trudno, musisz miec mniej wiecej najwyzsze oceny ze wszystkich przedmiotow punktowanych na swiadectwie i tyle.
A jesli chodzi o wymogi jezykowe to to samo co wszedzie, grundläggande behörighet, svenska som andraspråk B i engelska A.
Angielski, jesli z innej szkoly niz szwedzka: IELTS lub TOEFL
Szwedzki: TISUS
  Profil uzytkownika: Bailey     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2009-04-19 21:55
jezeli chodzi o sprawy jezykowe:
jezeli chcesz studiowac po szwedzku to musisz miec svenska B, TISUS lub odpowiednik (zalezy gdzie sie uczylas szwedzkiego) i do tego angielski moze byc wtedy FCE jest zaliczany jako engelska B na poziomie gimnazjalnym

jezeli chcesz studiowac w jezyku angielskim ( nie wszystkie kierunki sa dostepne) to na wiekszosci uczelni nie wystarcza FCE trzeba sie postarac o CAE albo CPE ewentualnie o amerykanski odpowiednik
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2009-04-20 13:37
post powyzej i moj wczesniejszy post polaczone w jedno daja pelna odpowiedz na pytanie odnosnie wymogow jezykowych
  Profil uzytkownika: Bailey     
Forum -> Życie w Szwecji -> STUDIA W SZWECJI
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Sprzątanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony