Odwiedzin 37816860
Dziś 2684
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - swiat nauki

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorswiat nauki
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-03-31 07:28
Kwantowe zagrożenie szczególnej teorii względności ...
David Z Albert i Rivka Galchen

Splątanie, podobnie jak wiele innych efektów kwantowych, jest sprzeczne z naszą intuicją. Co gorsza, może też wstrząsnąć szczególną teorią względności

Odwieczna intuicja mówi, że aby poruszyć kamień, należy go dotknąć. Można też chwycić drąg, który dotyka tego kamienia, albo wydać polecenie, które wędruje w powietrzu w postaci wibracji i dociera do uszu stojącego przy kamieniu człowieka z drągiem... Albo coś w tym rodzaju.

http://www.swiatnauki.pl/s wiat_nauki.php?id=8
  Profil uzytkownika: dr.wal     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-04-01 09:04
"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Mowa o mechanice kwantowej, która to nie stanowi o prawach przyrody. Kiedyś była protezą naukowców, dzisiaj stała się nauką samą w sobie, coraz oderwaną od rzeczywistości. Poczekajmy jeszcze trochę i doczekamy się jej wielkiego upadku.
  Profil uzytkownika: true     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-04-02 01:13

, jezeli poszperasz pod haslem Entanglement znajdziesz pare doswiadczalnych wynikow, ktore wydaja sie zmierzac we wlasciwym kierunku, wprawdzie na malych odleglosciach itd itd.
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-04-02 08:58
Jestem tego świadomy Karolino Mimo wszystko wydaje mi sie, że wszystko idzie w kierunkach "życzeniowych". Splątanie, teleportacja...to wciąż efekty uboczne mechaniki kwantowej.
  Profil uzytkownika: true     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-04-02 15:44
my mamy dostep tylko i wylacznie do badan jawnych, ciekawe jak wyglada sprawa z tymi niepublikowanymi pracami. Haslo informacja, szybsze komputery to sa tak podstawowe sprawy, ze kaktus mi wyrosnie jak nie pracuja nad tym w utajnionych labach.


Postep nawet w zwyklych badaniach w ciagu ostatnich 5 lat nad zjawiskami gdzie oddzialywania spinowe dominuja w niskowymiarowych strukturach jest przyszpieszony. Ruszylo sie mocno, jesli chodzi o technologiczne problemy z obnizeniem temperatury. I po publikacjach widac, ze jest pare naprawde niezlych aparatow na swiecie. Z wynikow osiagnietych 5 lat temu, trzeba bylo niezle sie naliczyc,zeby dostac te sama odpowiedz co mozna teraz bezposrednio eksperymentalnie. Naprawde sprawa spinow sunie szybko, a to jest przyszlosc.

Tak sobie lejac wode, to jest inny problem: patenty. Patenty jezeli sa wprowadzone przez kogos kto chce zarabiac forse, to pol biedy, ale sa patenty ktore przejely np. Chiny, i nie mozna tego obejsc. Przejely bo naukowcowi, ktory opatentowal cos zakazano, sprzedazy patentu zagranice. Zamiast,wiec szybko wprowadzac nowe technologie w zastosowanie do budowania coraz ulepszonej aparatury, to spedza sie czas nad komponentem, ktory musi zastapic ten opatentowany. Bo dajmy na to Chinom sie ubzduralo ,zeby cos dla siebie i u siebie. No i jest zatrzymanie, bo jednak ta aparatura na ktorej robi sie nauke, jest budowana przez zwykle firmy, ktore musza wypelniac prawo.


To przypomina troche nauke za zelazna kurtyna, z tym ,ze legalne prawa obowiazuja wszystkich. I juz samemu nie buduje sie aparatury a sie ja kupuje.









na marginesie
Te patenty, to wogole ciekawa sprawa, jest jeden szwedzki wylazca, wynalazl mysz, gps, i jeszcze pare roznych rzeczy, i oczyiwscie majac patenty, i tak kupe forsy wpakowuje w procesy nie kazdy zreszta wygrany. Ptent zeby mial sens, to trzeba o niego walczyc.

  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-04-02 15:49
ten przylad ogolny o Chinach jest na podstawie autenczycznej sprawy.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Forum -> Komputer i człowiek -> swiat nauki
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony