Odwiedzin 37815928
Dziś 1752
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Karta do dekodera na miesiac bez abonamentu

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKarta do dekodera na miesiac bez abonamentu
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2009-03-21 09:50
Witam

Slyszalem ostatnio ze cos takiego istnieje ale nie mam o tym zadnego pojecia. Interesuje mnie kupienie takiej karty. Ma ktos jakies info na ten temat? Gdzie mozna to kupic?
Ponoc kupuje sie taka karta i dziala ona miesiac. pozniej dezaktywuje sie. Odbiera sie na niej podstawowe Szwedzkie kanaly plus kilka dodatkowych.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-03-21 23:20
Ale karta do czego? Podstawowe szwedzkie kanaly + kilka dodatkowych mozesz odbierac za darmo bez karty (z sieci Boxer, DVB-T)
  Profil uzytkownika: kajetan     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2009-03-22 08:26
Dostalem 3 dekodery 2 z nich to totalne zabytki zlapaly z 2 francuskie kanaly.
3 to Echostar DSB 770 FTA DVB (brak literki T rozumiem ma ogromne znaczenie) i na tym dekoderze lapie pelno shiterskich darmowych kanalow satelitarnych. Ale polskich i szwedkich nie ma. W sumie ten dekoder ma ograniczenie do 100 kanalow.
Antene mam ustawiona na HOTBIRD.
Zakrece sie nad innym dekoderem z DVB-T
Mowisz siec Boxer? trzeba jakies kody wprowadzac czy cos? Czy wystarczy podpiac dekoder pos antene i bedzie wszytsko gralo?
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-03-22 23:00
A, tobie chodzi o dekoder satelitarny, to mow od razu

Z satelity to Szwedzi z tego co wiem nie puszczaja nic za darmo. Takie karty z abonamentami na miesiac jak pisales, to widzialem kiedys mial Boxer (czyli telewizja naziemna, nie satelitarna) i w ten abonament moglo wejsc wszystko co oni oferowali, zaleznie od oplaty.

Abonamenty satelitarne oferuja Viasat i Canal Digital, wiec u nich powinenes sprawdzic.

Jezeli mieszkasz w Szwecji i zalezy ci na odbieraniu szwedzkiej TV to kup jakis najprostszy dekoder tv naziemnej, nawet bez karty i bedziesz mial. Kosztuje kilka stow.
  Profil uzytkownika: kajetan     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2009-03-23 07:23
Dzieki tak zrobilem. faktycznie nie dalo sie podpiac pod antene sat. wiec dokupilem taka do boxow i wszystko smiga az pieknie. Jednak ostrzezono mnie ze taka zwykla antenka postawiona na oknie daje mizerne efekty nawet w miescie. Jednak widocznie jestem super hiper mycke szczesciazem i mieszkam kilometr od anteny . Zreszta przy antenie jest mozliwosc dopiecia ant. np satepitarnej. Ale nie stosuje, bo po co.
Wielki dzieki
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-03-23 23:03
Do uslug. Sam to jakis czas temu przerabialem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-03-25 09:36
SverigeMan

Wpisów: 87
Od: 2007-12-17 2009-03-22 08:26

Dostalem 3 dekodery 2 z nich to totalne zabytki zlapaly z 2 francuskie kanaly.
3 to Echostar DSB 770 FTA DVB (brak literki T rozumiem ma ogromne znaczenie) i na tym dekoderze lapie pelno shiterskich darmowych kanalow satelitarnych. Ale polskich i szwedkich nie ma.

======================================= =========

Shit´erskich kanalów" ?

w porownaniu z tym co serwuje SVT ,FTA kanaly na Astra 19,2E i Hot Bird 13E sa super,polskie kanaly na Astra2 (19,2E) i Hot Bird ; tele5,PULS i pare jeszcze , wszystkie FTA.

jezeli dobrze znasz j.szwedzki latwo bedzie ci sie nauczyc,albo conajmnie zrozumiec j.niemiecki (dubbing)
jest tez kilka kanalow tematycznych podobnych do vzterech kanalow Discovery , jezeli podpiszesz umowe z "Premiere" Deutschland (bas) to za pare E bedziesz mogl kupic (MC albo VISA) dobre filmy albo szczegolnie dobre mecze etc.

szwedzka "TV licens" placi sie nie za posiadanie monitora lecz za ten maly manick zwany "kanalväljare" för ferrisk TV signal - via satelite wszystko co niekodowane jest wolne od oplat-zadnej licencji placic nietrzeba, ja od ~15 lat niemam telewizora-mam dwa monitory 40" i 30" bez "kanalväljare" SVT sa via Sirius lecz patrze na nie gdy cos b.waznego sie wydazy-np. zabujstwo Anny Lindh etc.
oprucz w/wymienionych satelitow mam rowniez Viasat Film za 257 kr. miesiecznie co z hyra za karte daje rocznie 4284 kr odlicz od tej sumy koszta TV licencji której nieplace a dowiesz sie za ile kr. mozna miec b.duzy TV wybor i mase dobrych filmow z ViaSat bez przerw na reklame.

Narzekasz by narzekac ? , czy to jakis nowy trend ?

Pzdr.
  Profil uzytkownika: dr.wal     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2009-03-25 15:56
Tak dokladnie nie inaczej.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
vigilo


Wpisów: 1
Od: 2009-07-27
2009-07-27 02:54
Cos mi sie wydaje ze tym kanalväljare juz zmieniono prawo. Nie da sie obejsc nie majac kanalväljare. Poza tym jest propozycja aby kazdy kto ma bredband placil licencje (bo moze ogladac TV przez internet). Ciezkie czasy ...
  Profil uzytkownika: vigilo     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-07-27 09:33
Nie koniecznie nawet bredband. Wystarczy telefon komorkowy z 3G. Wszystko, na czym da sie ogladac TV. Zobaczymy co z tego wyniknie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Karta do dekodera na miesiac bez abonamentu
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony