Odwiedzin 37777732
Dziś 1780
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Turystyka - Tygodniowy wypad do...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorTygodniowy wypad do...
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2009-02-15 21:15
no wlasnie, tu pojawia sie moje pytanie
jakie miejsce polecilibyscie na mily wypad w lutym/marcu ?
kazdy od razu powie tajlandia, itd. ...
ale to niekoniecznie musza byc cieple kraje

jakies miejsce, ktore jest piekne i w ogole, ale nie jest tak przereklamowane, jak chocby powyzsza tajlandia

znacie takie ?

bede wdzieczna, za jakies propozycje

osobiscie szukalam troszke tego w necie, ale... sama nie wiem, chyba na francja mnie przekonuje...

pozdrawiam
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-02-15 21:32
Zalezy ile masz kasy, czy bliskie czy dalekie destynacje... Ile ma byc stopni w dzien, czy ma byc morze...

Ja proponuje Wenezuele i Kambodze, a z blizszych Mauritius, Wyspy Zielonego Przyladka, Dubaj.

Kap Verde i Dubaj to ceny ok. 5 tys/tydz/os (lot+ hotel)

na last minute moze byc o 1000 kr taniej
  Profil uzytkownika: iza     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-02-16 04:49
Ja polecam oczywisice Brazil..

Fajnie sobie pojechac do Rio i prezjechac sobie kolejka linowa do "Sugar Loaf"... Czy pojechac sobie na odwrotna gore gdzie tam stoi megawielki pomnik Jezusa. Z oby tych gor jest FANTASTYCZNY WIDOK na miasto !!! Cos przepieknego.

Pozniej pospacerujesz sobie po Copacabana z twoja wielka miloscia i moze wypijesz sobie smaczna kawe razem z Caipirinha. Rio jest jednym z najladniejszych miejsc na tej planetcie. Nie tylko ja to muwie ale to jest tez FAKT.

Albo pojedz sobie charter do Natal.. wydaje sie ze nadal mozna leciec z Szwecji. Tam sa przepiekne plaze i udane zycie nocne. Prawie zawsze swieci tam slonce.

A teraz jest okolo 27-35 stopni ciepla tam w Rio

Pozdrawiam
/Robinho
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-02-16 04:57
Nie bede rekalmowac wiecej bo NIE CHCE zachecac ludzi na maxa tam.

Ale przeczytaj sobie na wikipedia
http://en.wikipedia.org/wi ki/Rio_De_Janeiro

Tchau :=)
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-02-16 05:06
Nie wiem czy to jest przypadek.
Bo wlasnie sciagnelem sobie Metro Stockholm przed sniadaniem i zauwazylem ze tez pisze fajny artykul o Brazil i Rio na stronie 18-19

http://metropoint.metro.lu /20090216_Stockholm.pdf

wiec sciagnij sobie gazete online albo znjac gazete w metrze dzis
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-02-16 10:30
"ale to niekoniecznie musza byc cieple kraje"

a moim zdaniem KONIECZNIE

mieszkajac w Szwecji wskazane jest by chociazby dla zdrowia wyjechac gdzies zima do slonca
  Profil uzytkownika: iza     
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2009-02-16 12:36
no niby tak, aleeee...
mi zimno i mroz nie straszne ! :P

a chodzi mi bardziej o to, ze jak juz mam jechac, to wole gdzies, gdzie naprawde jest cos do zwiedzania itp., a nie siedzenie na plazy z drinkiem i wylegiwanie sie w sloncu... boziu, az mi sie zachcialo tej tajlandii
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-02-16 12:40
To jak zwiedzanie to jak najbardziej Kambodza i Meksyk!
  Profil uzytkownika: iza     
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2009-02-16 12:44
w sumie ta brazylia tez kusi...
ech !

za duzo tych miejsc na swiecie
ale w sumie o Meksyku tez myslalam...

generalnie, to czasu zostalo mi malo i w koncu nigdzie nie pojade, jak dalej sie tak bede zastanawiac...
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-02-16 12:53
no tak wlasnie zwykle sie konczy... najpierw marzenia, potem wymagania, 100 ofert do przejrzenia...
i... zostajemy w domu...

a tu nie ma co sie zastanawiac, zabookuj last minute do Egiptu- tanio, cieplo i full zwiedzania

ceny 2500-3500 kr/os/tydzien/lot+hotel
  Profil uzytkownika: iza     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-16 13:08
przelom lutego i marca, to jest niezly okres na zwiedzanie centrow kulturalnych, wtedy sa mniejsze albo nie ma kolejek do muzeow, jezeli wiec interesuja Cie zabytki to Rzym, Pompeje, Istambul, Ateny, Petra (Jordania), Kair, szkoda ze Izrael odpada, to sa niezle miejsca, pewnie jeszcze sporo mozna dodac do tej listy.
Na Paryz moim zdaniem jest jeszcze troche za zimno.


Moi znajomi sprawdzali niedawno wyjazdy na Cape Verde, na najblizsze terminy zostaly najdrozsze oferty.

Ale oczywiscie teraz mozesz trafic na okazje, nie tylko z biur podrozy ale i lini lotniczych.


jezeli jednak lubisz zime i slonce to moze sprobujesz nart w Hemavan,jest sporo wyjazdow, czarterow na polnoc SE. Zreszta wogole w zime taniej i latwiej jest sie dostac na polnoc niz w innych porach roku.

A jezeli lubisz wyjazdy na wlasna reke, i masz smykalke do kombinowania, to pokombinuj z Dolomitami albo Pirenejami. O ile w Dolomity sa orgazniwane wyjady na narty o tyle w Pireneje nie widac specjlanie ofert. A Pireneje przez to, ze sa mniej turystyczne maja swoja specyficzna fajna atmosfere. zachowany Piekne widoki, sliczne male wioski, dobrze przygotowana infrastrutura zeby sie rozerwac wieczorem, a niewiele rzeczy zastapi snieg, slonce i ruch.
np. w Bagneres de bigorre. Andorra do ktorej jest sie relatywnie latwiej dostac, moim zdaniem jest brzydka w porownaniu do innych slicznych czesci w Pirenejach. Swojski klimat oferuje tez Slowacja, w sumie po pobycie w SE czasami fajniej jest skoczyc tam gdzie wszystko jesy swojskie a jednoczesnie lepiej zorganizowane niz w POlsce.
Fajne sa nizkie Tatry, Liptovsku Mikulasz, wyciagami w Jasna,muzyka cyganska i kupa knajpek.

W Brazylii teraz jest lato, nie kazdy jest w stanie zniesc wysokie temperatury.

a nartach we Francji
http://about-france.com/to urism/skiing-2.htm
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-16 13:13
Iza i Robin ja jakos nie widze sensu zeby taki kawal pokonywac majac tylko tydzien na wyjazd, poza podroza dochodzi jeszcze spory Jet .
  Profil uzytkownika: karolina68     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-02-16 13:29
Masz racje, dlatego na tydzien polecam Egipt, to tylko 5 godzin lotu
  Profil uzytkownika: iza     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-16 13:30
ale oczywiscie roznie mozna na to patrzec.
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-16 13:41
Egipt brzmi niezle,

Natomast niedawno zlapalam artykul o ograniczeniach ruchu turystycznego w Petrze, i jak to wyglada w sezonie, (mozna to strescic slowem horror) i wyglada na to ,ze Jordanie trzeba zostawiac na jak najmniejszy sezon.
  Profil uzytkownika: karolina68     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-02-16 16:01
Aha.. myslalem ze podroz ma byc 2 tygodnie..

A wtym sensie sadze ze swietnie jechac na pare dni do Barcelona. Swietne noce i piekne miasto. Jest naprawde duzo do zobaczenia. Mnustwo ciekawych stron ma te miasto.

Sam je lubie bo ludzie tworza atmosfere..
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2009-02-16 16:05
Ja tez lubie np. Munchen. Piekne miasto i blisko gor. Niemcy sa zawsze rewalacyjne.. znakomity komfort i sie wie zawsze co sie ma. Mozez zrobic pozniej wycieczke do Salzburg, Austria. Lezy tylko 2g np pociagiem. Jak chcesz odwiedziec przepiekne miasto Olympijskie INNSBRUK, to tez lezy ok. 2h do Munchen. Wiec masz blisko..

Moje TOP 3 Miasta
- San Francisco
- Munchen
- Sao Paulo
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
Akme
Sztokholm


Wpisów: 12
Od: 2009-02-04
2009-03-19 11:04
Tajlandie, Kabodza czy Meksyk to nie sa dobre propozycje na tygodniowy wypad. Nie zdazysz nawet liznac tych krajow. Chyba, ze myslisz wylacznie o tygodniowym eksponowania cialka na plazy Ale wtedy troche szkoda czasu na dlugie przeloty. Ja bym polecal cos blizszego. NIe wiem, moze Kanary? Bo na wyspy Greckie troche jeszcze za wczesnie. A moze Portugalia? Lisbona i Porto na przyklad... Hmm...?
  Profil uzytkownika: Akme     
Forum -> Turystyka -> Tygodniowy wypad do...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie 50%-100% grafiki (Täby)
Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Renowacja ram okiennych (Huddinge )
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Sprzatanie (Södertälje/ Nykvarn)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony