Odwiedzin 37815671
Dziś 1495
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - zresetowany bios

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzresetowany bios
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-02-14 18:17
Juz drugi raz laptop odmowil mi posluszenstwa. Blad identyczny co poprzednio.

Co jakis czas resetuje sie data i godzina i musze co i rusz znow ustawiac, co jest troche upierdliwe. Dzis ustawilam, czekam az sie wlaczy Windows, a ten wrocil do poczatku, czyli ze wzgledu na nieustawiony czas proponuje wejsc do biosa. No to ja jeszcze raz wciskam ten F2, a tu widze Enter password. Nie mam zadnego hasla do biosa ustawionego. Po trzech kliknieciach czarny ekran z kreska w lewym gornym rogu i zero reakcji.

Ten sam blad wystapil kilka tygodni temu i nie mam pojecia, od czego zalezy. Czy ktos ma jakis pomysl?
  Profil uzytkownika: ulaczka     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-15 15:51
Postaram Ci się pomóc, ale muszę zadać kilka niedyskretnych pytań
Na początek:
1. Jakiej firmy jest ten notebook?
  Profil uzytkownika: adventure     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-02-15 17:16
Pierwsze podejście: padła bateryjka podtrzymująca pamięć.
  Profil uzytkownika: true     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-02-15 17:36
No zesz kurde...

Dzis ruszyl, kazal przywrocic system i jest ok.

Nie rozumiem, dlaczego tak sie dzieje. Wyglada mi to na jakis blad w elektronice. Moze kurz, wilgoc? Bo fajnie, ze po jakims czasie wszystko wraca do normy, ale nie chce musiec sie liczyc z tym, ze mi zrobi taki numer np. w trakcie prezentacji na jakiejs konferencji... No i uciazliwe jest to ustawianie czasu przy co trzecim uruchomianiu komputera.

To Packard Bell Easy Note, rocznik 2007.

Czy bateryjka zasilajaca pamiec siedzi w jakims oddzielnym miejscu, czy jest "fragmentem" baterii w kompie?
  Profil uzytkownika: ulaczka     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-15 19:00
Tak jak pisał kolega wcześniej jest to problem bateryjki podtrzymującej pamięć tego BIOS. To jest taka mała trzywoltowa bateryjka, ale w różnych laptopach wygląda ona inaczej i dlatego chciałem firmę. Wymiana wymaga niestety rozkręcenia tylnej pokrywy. Najprościej jest chyba podejść do najbliższego sklepu/serwisu komputerowego i myślę, że to załatwią od ręki. Koszt to około 10 złotych polskich, czyli 20-30 SEK.
Jeżeli jeszcze raz zapyta cię o hasło, wpisz: bell9.
  Profil uzytkownika: adventure     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-02-16 15:18
Wieeelkie dzieki!
  Profil uzytkownika: ulaczka     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-16 21:14
Niezamaco
  Profil uzytkownika: adventure     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-03-11 12:29


Znowu to samo, tym razem chyba na dobre.
Haslo bell9 nie dziala

Musze jednak udac sie do serwisu, bo sama rozkladac laptopa na czynniki pierwsze nie bede.
Zna moze ktos jakies adresy w Sztokholmie?
  Profil uzytkownika: ulaczka     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-03-11 13:23
Hej. Zmien ta baterie na poczatek w jakimkolwiek PC punkcie. Aczkolwiek dziwnie mi to wyglada...
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-03-18 22:39
W zasadzie to muszę powiedzieć, że jestem ciekawy, co dalej. Działa ten komputer, czy już tak po prostu spisałaś go na straty?
  Profil uzytkownika: adventure     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-03-19 13:06
Z informacji opisanych powyzej moze wynikac wiele.Mianowicie jak opisal kolega bateria .Wyjecie na 20 minut i włozenie powinno zalatwic sprawe resetu do ustawien fabrycznych choc moze to nie wystarczyc.Druga opcja to koniecznosc upgrade biosu.Mozliwe ze sie wysypal troche co nie przeszkadza w tym zeby sie uruchamial.3 opcja to wirus.byc moze sknocil troche.Upgrade biosu i reset powinien pomoc.NO i porzadny skan na systemie najlepiej skaneem online.Zastanawia mnie to co napisalas ze 2 komp odmowil posluszenstwa.Taki sam problem.Jesli isc ta droga to przyczyna moze byc rozna a mianowicie.Skoki napiecia w sieci eletrycznej ,walniety zasilacz.A jeszcze jedna sprawa.CZy aby nie podkrecalas ustawien dla lepszej wydajnosci kompa.??Tzn nie stosowalas jakis programow??A moze stosujesz jakies oprogramowanie ktore zmienia ustawienia w bios i w systemie jesli chodzi o godzine i date.No i ten wirusik mi nie daje spokoju.CZy aby sie nie wdarł)Jak korzystasz z avasta to calkiem mozliwe.Juz raz mialem mozliwosc zaobserwowac taki przypadek.
  Profil uzytkownika: doom27     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-03-19 13:08
w przypadku bateri odlacz wszelkie zasilanie lacznie z bateria i zewrzyj czyms metalowym blaszki jak wyjmiesz baterie
  Profil uzytkownika: doom27     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-03-19 13:12
mozesz tez uzyc tego
http://www.pcdisktools.com /download/PCCMOSCleaner.iso

nagraj obraz nadysk cd ,włoz do napedu i uruchom kompa.
  Profil uzytkownika: doom27     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-03-21 22:13
Zadnych programow do optymalizacji nie uzywalam.
Wirus wedlug powyzszego opisu mozliwy, bo uzywam avasta.

Na dzien dzisiejszy problem w 100% lezy w baterii pamieci, bo przy uruchomieniu pojawia sie komunikat: CMOS batery low.

To, co nie daje mi spokoju to to, ze ponizej jest komunikat: Press F2 to resume, a nastepnie to samo odwieczne pytanie o haslo, ktorego nie ustawialam i ktorego, jak jeszcze bezbolesnie moglam wejsc w BIOS i sprawdzic konfiguracje, nie bylo.

Z drugiej strony cos tam pewno bylo ustawione fabrycznie, bo w gwarancji stoi jak wol "gwarancja nie obejmuje m.in. przypadkow, gdy uzytkownik zmienil lub skasowal haslo do BIOSa".

adventure: nie, nie spisalam lapka na straty, choc nie wiem, czy w tej sytuacji wymiana baterii pamieci zmieni cokolwiek. Poniewaz to Packard, dostalam rade udac sie do ich serwisu, bo podobno Packard, Dell i HP sa specyficzne i wymagaja wlasnych ustawien.
  Profil uzytkownika: ulaczka     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-03-21 22:14
Ten komunikat o gwarancji olewam, bo gwarancja przestala byc wazna kilka miesiecy temu, a na baterie obejmuje jeszcze krotszy okres, bo tylko 6 miesiecy.
  Profil uzytkownika: ulaczka     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-03-21 22:25
Aaa, problem baterii zasilania mam przerobiony, komp byl odlaczony od kabla i wyjeta bateria przelezala z pol godziny.

W dalszym ciagu nawet BIOS nie startuje, bo wciaz to diabelne haslo sie pozada

Malzonek twierdzi, ze to jest w ogole calkiem inne haslo, tzn. nawet nie do BIOSa, a do wystartowania kompa. Z drugiej strony tenze malzonek stwierdzil, ze podejmie sie naprawy rozbierajac kompa na czesci pierwsze, ale nie jest ani elektronikiem, ani komputerowcem, wiec podziekowalam przeserdecznie.

Chlopak jest jednak uparty, wiec nastepny krok to chyba porzadne schowanie kompa
  Profil uzytkownika: ulaczka     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-03-21 23:04
Ulaczka, trochę już czasu minęło. Czy wymiana bateryjki od biosu pomogła czy nie?

Bateryjka wygląda różnie, tutaj przykłady:
http://images.google.pl/im ages?hl=pl&lr=&um=1&q=notebook+cmos+batte ry&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w

Co miało dać wyciągnięcie głównej baterii od laptopa? Ja nie wiem.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-03-21 23:06
Aby skasować hasło od biosu trzeba usunąć bateryjkę podtrzymującą CMOS na parę godzin. W PC robi się to zworką, w laptopach może to sprawić więcej problemów.
  Profil uzytkownika: true     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2009-03-21 23:28
true. Czy dobrze rozumuje, ze sie usunie przy wymianie tejze bateryjki, pod warunkiem, ze bedzie odpowiednio dlugo trwala?

Czasu troche minelo, problem zniknal sam i sam sie znow pojawil. Jeszcze nie wymienialam, wlasnie ze wzgledu na to, ze ostrzezono mnie przed oddawaniem do pierwszego lepszego serwisu. Jak wymienie, to dam znac.
  Profil uzytkownika: ulaczka     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-03-22 13:28
MOze cie to zdziwi co napisze ale sprobuj wpisac hasło Bell9 zamiast bell9.Czasami to ma zaczenie
  Profil uzytkownika: doom27     
Forum -> Komputer i człowiek -> zresetowany bios
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
SPRZATANIE (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony