Odwiedzin 37816106
Dziś 1930
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Cyfrowy POLSAT??

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCyfrowy POLSAT??
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-01-31 16:43
Witam wszystkich i mam pytanie czy jest tutaj jakas madra glowa odnosnie satelity bo za groma nie moge ustawic juz tydzien sie mecze i przeczytalem miliony stron opisow ustawien i wogole normalnie szok wszyscy madrzy ale u mnie nic sie z tych ustawien nie sprawdza moze dlatego ze mam przed mieszkaniem troche duze drzewa ale gesto nie jest tak mi sie wydaje czasem widuje anteny skierowane dokladnie w drugie domy i jeszcze gorzej wiec powino dzialac cholera ale niestety dochodze do wniosku ze lepiej bedzie zaplacic temu przeokropnie modremu narodowi szwedzkiemu za ustawienie chyba ze sie trafi jakis rodak ktory mieszka blisko i moze jakos mi pomoc a mieszkam w Alvesta komm. i prosze nie dogryzac mi za bardzo tylko dobre pomysly mnie interesuja a nie glupie koentarze jakie czasem tutaj widuje
  Profil uzytkownika: misiu     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-01-31 17:14
trudno cos powiedziec .. nie wiem jak wyglada za twoim oknem , ale jesli masz drzewa , a nie musi byc gesto to moze jednak zaslaniaja .. a sasiedzi ?? maja parabole ?? dobrze masz ustawiana ???
  Profil uzytkownika: szary     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-01-31 18:52
Tak maja anteny ale szwedzi nie sciagaja sygnalu z tego co ja wiem z hotbirda a nie maja pozatym drzew przed domkiem a ja mam taki maly lasek okolo 15 metrow od sciany na ktorej mam satelite wiec nie jest dobrze pozatym wogole mi nie wchodzi ten dolny pasek jak wiesz o czym mowie to jest pasek jakosci zero zero i zero a gorny moge ustawic nawet na 80 procent nie ma problemu:0
  Profil uzytkownika: misiu     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-01-31 19:37
wystarczy ze milimetr przestawisz antene a na orbice to tysiace kilometrow .. , trudno Tobie w taki wypadku pomoc ... , awentualnie mozna kupic taki sat finder- wyszukiwacz satelity , i nim poszukac jakis sygnal .. , tylko zyczyc powodzenia .
  Profil uzytkownika: szary     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2009-01-31 20:30
sat finder czy inny miernik sygnalu nie pomoze komus kto nie poprawnie ustawi antene.

Trzeba najpierw poprawnie ustawic antene na hotbird a dopiero pozniej na mierniku szukac mocnego sygnalu a po wszystkim jeszcze pracowac dlugo nad jakoscia...

nie jest latwo

niestety moja firma nie bedzie Ci mogla pomoc, bo za daleko jest do Ciebie, ale jak bedziesz mial pytania to moge zaoferowac support zdalnie, info o Dator-IT Göteborg znajdziesz w katalogu firm.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-01-31 22:10
Witaj Mwolanski no poczytalem troszke tam na tej stronie tego jak mniemam twojego interesu ale coz daleko troszke ale powiedz mi czy mam jakas szanse na zlapanie tego sygnalu w moim przypadku czy trzeba sobie to odpuscic bo ja szczerze sie juz poddalem i moze sie orientujesz ile moze mnie jakis szwedzki specjalista skasowac za taka usluge i czy jak tego nie ustawi to musze mu zaplacic jakie maja stawki na pewno nie bedzie to tanie bo tutaj wszystkiego typu uslugi sa zaje kosztowne i jeszcze bedzie problem mu wytlumaczyc wszystko bo menu w dekoderze jest oczywiscie po polsku hi hi normalnie jaja czekam na odp.
  Profil uzytkownika: misiu     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-01-31 22:13
http://www.satlex.net/pl/a zel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satl o=&user_satlo_dir=W&location=56.90%2C14.6 0&la=56.90&lo=14.60&country_code=se&diam_ w=75&diam_h=80 a to jest link na stronke wedle ktorej robilem ustawienia anteny i nic mi to nie dalo a pozatym probowalem jeszcze ustawiac mniej wiecej jak maja sasiedzi to tez nic nie dalo masakra
  Profil uzytkownika: misiu     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2009-01-31 23:30
w duzych miastach mozna znalesc jakiegos turasa albo araba za 300 kr, hotbirda mozna sprawdzic o odpowiedniej godzinie obserwujac slonce, wtedy zobaczysz czy przeszkadzaja Ci drrezewa czy nie.

ewentualnie jak na dekoderze nie pokazuje Ci zadnej sily sygnalu sprawdz kable konwenter koncowki i dekoder. Najlepiej pozyczyc od kogos caly sprzet ktory masz pewnosc ze dziala.

Jest tez opcja dekodera analogowego gdzie latwiej mozna antene ustawic.

Jak znalazles kontat do mnie to zadzwon
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
jacekmalmo


Wpisów: 65
Od: 2009-01-09
2009-02-01 00:41
witam, to akurat jest bardzo prosta sprawa, więc nie rozumiem nad czym tak wszyscy jęczą. Jestem elektronikiem informatykiem i jestem na 100 pewien, że jest coś źle połączone, bo ta bzdura,że jak o milimetr przestawisz antenę to nie będzie ogniskować sygnału, przeszła już tu niezłym śmiechem, bo sygnał z satelity rozchodzi się parabolicznie, więc takie rady niech gościu daje sobie, bo jest jeszcze coś takiego jak tolerancja odchylenia itp. i ............, dużo by pisać. sprawdź dokładnie wszystkie połączenia od dekodera do konwertera, ustaw LNB na maxa i musi działać, a drzewa na pewno w tym nie przeszkodzą, mogą jedynie nieznacznie i chwilowo zaniżać siłę sygnału. Jeżeli nadal nic nie ma , oznacza to, że sprzęt który masz jest uszkodzony. I to wszystko w tym temacie
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: jacekmalmo     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-02-01 01:29
Jacekmalmo no spokotylko wiesz ja juz naprawde sprawdzalem wszystko po sto razy normalnie i krew mnie zalewa w polsce ustawienie anteny zajelo mi jakies 20 minutek a tu juz tydzien i nic przeszukalem wszystkie tp i zaden mi nie swieci na zielono i ani razu nie udalo mi sie ustawic dolnego paska kabel tez juz zarobilem ze dwa razy na nowo tez nic dekoder sprawdzilem u kumpli bo maja polsat i tez spoko dziala nawet nie uwierzysz wziolem kompas i mierzylem w kazdej plaszczyznie ich antene i poustawialem tak samo u siebie tez nic to nie pomoglo wiec naprawde nie wiem czy to nie te drzewa sa powodem calego kopotu sa jakies 8 m od anteny a wysokie tez sa ok 15-20 tylko ze wiesz nie ma na nich lisci wiec nie wiem czemu tak jest pare swierow stoi moze to one hmm nie wiem juz sie sugeruje wszystkim co przeczytalem na przeroznych forach itd. a powiedz mi jak mam ustawic lnb na maxa bo tego to jeszcze nie wiem dzieka za info
  Profil uzytkownika: misiu     
jacekmalmo


Wpisów: 65
Od: 2009-01-09
2009-02-01 08:39
LNB to funkcja polaryzacji konwertera, teoretycznie im mocniejsze napięcie polaryzacyjne na konwerterze tym lepszy odbiór sygnału. Możliwe jest , że masz uszkodzony konwerter(to urządzenie na końcu anteny) bo też miałem już kilka takich przypadków, więc najlepiej zdemontuj na chwilę i podłącz u tych znajomych, jego nie trzeba koniecznie montować na końcu anteny, ważne aby przytrzymać go na chwilę mniej więcej w ogniskowej tego talerza, a sygnał musi się pojawić, nawet na pasku siły sygnału musi coś pokazać. Jest jeszcze opcja przewodu koncentrycznego, a często mi się to zdarza, że jest pęknięty w środku falowód(środkowy przewód) i to w fabrycznie nowych kablach, ot czasami jak maszyna zwija to przeciągnie za mocno i po ptokach. funkcja LNB dostępna jest w ustawieniach częstotliwości sygnału w dekoderze, w zależności od typu dekodera, ale generalnie we wszystkich dekoderach jest zmienna LNB. P;zdrawiam. napisz jak sobie radzisz!?
  Profil uzytkownika: jacekmalmo     
jacekmalmo


Wpisów: 65
Od: 2009-01-09
2009-02-01 08:45
do dokładnego ustawienia anteny na satelitę nie potrzebujesz cudownego urządzenia do wyszukiwania sygnału, bo wystarczy, że masz miernik w domu. Ustawiasz go na napięciu stałym na mikroVolty, podłączasz do konwertera i masz sprawę z głowy, bo to działa idealnie. Im lepiej wycelujesz w satelitę tym będzie zwiększać się napięcie na konwerterze
  Profil uzytkownika: jacekmalmo     
jacekmalmo


Wpisów: 65
Od: 2009-01-09
2009-02-01 08:47
przepraszam za pomyłkę - na napięciu zmiennym na mikroVolty
  Profil uzytkownika: jacekmalmo     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-02-01 09:52
Jacekmalmo
Witaj z rana powiem ci tylko tyle ze narzie nie moge podlaczyc tego lnb u kolegow bo sa w Polsce wic trzeba na to czekac jeszcze chyba z miesiac a miernika nie mam wiec tez odpada najgorsze jest to ze nie moge w zaden sposob znalezc tego dolnego paska nawet nie wiem 5 procent to jest cos nie tak kabel juz tez wymienilem tez nic wiec brak pomyslu chyba juz mnie krew zalewa z tym wszystkim i wywale to wszystko na smietnik to bedzie chyba najlepsze pozdro
  Profil uzytkownika: misiu     
ciszu


Wpisów: 47
Od: 2008-01-30
2009-02-04 16:34
Po pierwsze primo: miernik to nie urzadzenie do wyszukania sygnalu lecz do poprawienia jego mocy na wieksza (lub mniejsza dot.tel.kablowych) i zredukowanie szumow, wiec i tak to urzadzenie nie jest tobie do niczego potrzebne.
Po drugie primo: z tego co napisales to masz drzewa okolo 20 m wysokosci ale okolo 8 m od budynku.
wiec powiedz gdzie starasz sie ta antene umiescic bo to tez jest bardzo wazne (balkon, dach, taras).
Po trzecie primo: napisz tutaj w jakiej miescowosci mieszkasz dokladnie.
Majac te dane moze bedzie mozna ci pomoc lub ewentualnie dac podpowiedz.
Czekam na odpis.
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: ciszu     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-02-04 16:55
dla mnie to jest mernik .. to jest wlasnie do szukania sygnalu ..

http://www.clasohlson.se/P roduct/Product.aspx?id=53250983

wszyscy jestescie dobrzy na odleglosc ..
  Profil uzytkownika: szary     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-02-04 18:19
CISZU

A wiec tak mieszkam w lonashult dokladnie antene mam na scianie jakies 1,5 metra od ziemi i poludniowy kierunek mam na nieszczescie dokladnie na te cholerne drzewa dokladnie tam gdzie jest najgesciej to tak powina byc ustawiona ta cholerna antena juz myslalem zeby zmienic polozenia tej anteny ale niestety firma od ktorej wynajmuje mieszkanie nie zgadza sie na to i tak mi poszli a renke ze podziurawilem im biednym sciane i zamocowalem sobie ta antene masakra ten szwedzki narod czasami mi poprostu rozwalaja ale to chyba nie na temat na a co do tego miernika to tez myslalem zeby sobie go sprawic ale nie wiem czy bedzie mi to jakos przydatne wiec jeszcze poczekam moze bede musial jakiegos araby zatrudnic czy jak co by mi to zrobil i cza bedzie zaplacic i juz a jak nie to w nocy wezne pile i wywale wszystkie te zasrane drzewa nie zbiednieja od tego maja tego do cholery i tak dziennie wycinam straszne ilosci to te pare mi nie zrobi roznicy masakra normalnie najciekawsze w tym wszystkim jest to ze jak czlowiek jezdzi wszedzie to czasami tak sa poinstalowane te anteny ze szok jak one moga odbierac normalnie czasami dokladnie wycelowane w budynek lub inne przeszkody ktore sa naprawde blisko wiec nie wydaje mi sie zeby te moje drzewa byly jakas straszna przeszkoda nie do przeskoczenia ok koncze ten krotki liscik i czekam na jakies propozycje w tej mojej beznadziejnej sytuacji dzieci i tak mnie nie nawidza bo nie moga oglac polskich bajek masakra jak ktos bedzie odpisywal to mam nadzieje ze napisze to po chlopsku a nie jezykiem dla nalkowcow nara i pozdro dla wszystkich
  Profil uzytkownika: misiu     
misiu


Wpisów: 13
Od: 2009-01-31
2009-02-14 22:24
No widze ze ciszu sie nie odzywa wiec moze jest jakas inna madra glowa poniewaz mam zygnal z astry 1 tylko ze tam wszystko pokodowane jest i co mam dalej robic w ktora strone to przesowac gora dol czy prawo lewo i o olie a i jeszcze jedno pytanie czy jak zmieni sie tp to jest jakas roznica bo mam na tp 11513 jakosc na 30 procent a wszedzie podaja ze polsat powinien chodzic na 12188 i teraz na takim tp to nie mam nic jakosci wiec nie wiem co i jak jak ja ta antene ustawie to chyba gorzaly w systemie zabraknie normalnie prosze o odpowiedz jakas czekam z utesknieniem pozdro dla wszystkich
  Profil uzytkownika: misiu     
Forum -> Komputer i człowiek -> Cyfrowy POLSAT??
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony