Odwiedzin 37816882
Dziś 2706
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Prezenter radiowy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrezenter radiowy
stockholm.fora.pl
Stockholm Nowy Targ


Wpisów: 64
Od: 2007-01-06
2009-01-28 17:14
Bardzo proszę.Znacie kogoś kto mógłby zostać prezenterem
w radiu internetowym?.Czy uważacie że robienie audycji dla Polonii w Szwecji, i polaków tu mieszkających ma jakiś sens?.Czy ktoś będzie słuchał?. Chciałbym
uzyskać odpowiedź na swoje pytania. I jeszcze jedno.
Jakie mogą być statystyki, tzn.ilu rodaków może posiadać tu w Szwecji komputer. I słuchać radia, o ile ktoś słucha.
  Profil uzytkownika: stockholm.fora.pl     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-01-28 18:07
Ciekawa inicjatywa. Wydaje mi sie, ze tworzenie radia nadajacego "live" nie ma sensu. Tworzenie kilkuminutowych audycji, wywiadow, do sciagniecia "on demand" jak najbardziej.

Ile osob moze sluchac radia internetowego nie mam pojecia, ale komputer ma sporo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
stockholm.fora.pl
Stockholm Nowy Targ


Wpisów: 64
Od: 2007-01-06
2009-01-28 18:36
Radio już jest i działa, nie będę tu podawał nazwy, zawsze ją można zmienić na bardziej "na Szwecję".
Chodzi mi jedynie czy będą słuchacze.Oczywiście zawsze można się reklamować, np.na waszej stronie.Nie chodzi mi również aby robić z niego radia na miarę rmf, eski czy innych przedsiębiorstw.Takie sobie małe radio nadające dla polaków w którym znalazło by się miejsce na wiadomości , pozdrowienia i życzenia dla rodzin w kraju, może jakieś ogłoszenia itp. pomysłów może być wiele.
  Profil uzytkownika: stockholm.fora.pl     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-01-28 19:05
"Radio już jest i działa"

No to powinienes wiedziec ilu ma sluchaczy

Jakis czas temu mielismy wspolpracowac z radiem nowastacja.pl Nic z tego w konu nie wyszlo, bo oni nie byli ze Szwecji ani nastawieni na Szwecje. Grali (graja?) jednak calkiem fajna muzyke, maja ciekawe wlasnie takie "pozdrowienia" itd, ambitne pomysly np. nadawania live z dyskotek ale slucha ich zaledwie 10-20 osob na raz. Nie wiem, moze to i duzo, ale mi sie wydaje, ze gdybym ja mial caly wieczor nadawac audycje wiedzac, ze slucha mnie 10 osob, to nie wiem jak dlugo bym podolal.

Audycja nagrana ma to do siebie, ze kazdy sobie jej poslucha jak bedzie mial czas.
  Profil uzytkownika: kajetan     
stockholm.fora.pl
Stockholm Nowy Targ


Wpisów: 64
Od: 2007-01-06
2009-01-28 19:28
Tak to dobry pomysł ale audycja na żywo jest całkiem inną audycją.Kontakt prezentera ze słuchaczem, słuchacza z prezenterem,czat,konsolka pozdrowień.Te dwie rzeczy różnią się od siebie dość znacznie. W tej chwili mamy w porywach ok. 30 słuchaczy.Wszystko zależy od pory dnia
i bóg raczy wiedzieć od czego jeszcze.
  Profil uzytkownika: stockholm.fora.pl     
wluczykij


Wpisów: 438
Od: 2007-08-11
2009-01-28 20:23
"Tu usłyszysz najlepsze Disco Polo w sieci"

sorry rozwalił mnie ten tekst...
nie chciałbym usłyszec tego gorszego diskopolo


szkoda ze ograniczyliscie sie do tego klimatu, i na maxa ograniczajac ilosc słuchaczy ale oczywiscie zycze powodzenia.
  Profil uzytkownika: wluczykij     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2009-01-28 21:09
Ja powiem tak, dwa lata prowadziłem radio doszliśmy do 60 słuchaczy ale czas jaki trzeba poświecić na prowadzenie audycji, pilnowania prezenterów djji nie był dla mnie wystarczający z czasem. Jeżeli było by takie radio i prowadzone by były audycje dla polaków w Szwecji czemu nie pewnie bym posłuchał ale by ściągnąć słuchaczy musiał byś robić audycje tematyczne, mówić o tym co się dzieje jak zrobić to czy tamto, najlepiej audycje łączone czyli dwie osoby i konkretna rozmowa z muzyka, wszystko pól żartem pól serio, od zera rozkręcałem radio od 2 słuchaczy aż doszło do 60. wszystko zależy również od prezenterów czy da się ich słuchać czy nie, czy maja gadane czy nie, ja już wcześniej chciałem wyskoczyć z taka propozycja dla poloni ale odpuściłem bo kto by się tym zajmował ja nie mam na tyle czasu. Ale pomysł super, tylko do prowadzenia radia potrzebne jest kilka osób, grafik do strony radia, prezenterzy minimum 6 osób które będą się zmieniać i grac w rożnych godzinach, ktoś kto będzie pisał artykuły na stronie, zajmował się reklamami by utrzymać pozycje i zarobić chociaż na to by z reklam opłacać serwer, do tego forum czat i słuchacze którzy z czasem będą coraz więcej wymagać, jest to przyjemne ale bardzo czasochłonne i odpowiedzialne, ja już nie gram i nie zajmuje się tym ze 2 lata może i dłużej i nie mam zamiaru wracać ale jak chcesz jakieś rady wskazówki jak szybko rozwinąć radio internetowe i pomysły to pisz do mnie na email
  Profil uzytkownika: Danielus81     
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2009-01-28 21:35
"Bardzo proszę.Znacie kogoś kto mógłby zostać prezenterem"

Znamy ...podaj wysokosc honorarium

I powiedz ile macie slotow?

Na jakim sprzecie bedzie pracowal prezenter?
Jaki profil radia???
...bo nie kazdy prezenter zgodzi sie na prezentowanie wszystkiego
  Profil uzytkownika: zbychu     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2009-01-28 22:11


tez o tym myslalem, jednak raczej tworzenie takiego projektu nie przyniesie zadnych zyskow bo nawet gdyby bylo sporo sluchaczy to raczej sprzedanie czasu reklamowego komus kto chcialby sie zareklamowac bylo by ciezkie a jezeli juz sie cos sprzeda to napewno nie zrekompensuje to czasu poswieconego kazdego dnia na prowadzenie radia.

Wiadomo, ze jezeli nikt przy tym nie bedzie siedzial kazdego dnia, to nikt nie bedzie mial zamiaru tego sluchac bo jest mnostwo showcastowych stacji ktore puszczaja co chcesz.

Swoja droga popularnosc budzikow z radiem, odtwarzaczy domowych do radia internetowego jest co raz wieksza,
sam kilka urzadzen zamowilem dla swoich klientow ktorzy bardzo czesto sluchaja radia przez intetrnet a teraz maja mozliwosc uruchomienia dowolnej stacji pilotem.

To daje mozliwosc pozyskania wiekszego grona sluchaczy, ale czy to dalej ma sens?

Jak juz to przydalo by sie dac dostep do programu kilku osobom z kilku miast ktore chcialy by dobrowolnei i bezplatnie pogadac o czyms ciekawym na antenie?

jezeli byly by ciekawe informacje o polonii szwedzkiej i wazne audycje, to czemu nie...

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2009-01-28 22:14
"Audycja nagrana ma to do siebie, ze kazdy sobie jej poslucha jak bedzie mial czas."

TO FAKT!PRZYZNAJE RACJE!!!

Ale najlepsza opcja to prowadzenie na zywo z mozliwoscia kontaktu ze sluchaczami plus recording audycji i umieszczenie na stronie.Wtedy sluchacz ma wybor :slucha na zywo lub zciaga do odsluchania


Od maja zaczynamy z kolegami nagrywac dla Radio Mlody Wroclaw audycje ,jezeli koledze ktory zalozyl temat bedzie potrzebny realizator dzwieku (licencja) to sluze pomoca (MASTERING I MONTAZ)


logic i kubusoczywiscie plus klocki



  Profil uzytkownika: zbychu     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-01-29 00:56
gadana audycja moglaby byc interesujaca ale potem nagrana i do sciagniecia.

muzyka, to bardzo zalezy, mnie zainteresowal by przeglad swiezej muzyki z PL. Rozne style.
Czyli audycja autorska.

  Profil uzytkownika: karolina68     
stockholm.fora.pl
Stockholm Nowy Targ


Wpisów: 64
Od: 2007-01-06
2009-02-01 01:29
Witam wszystkich.Bardzo uważnie przeczytałem co napisaliście i chciałbym odnieść się do waszych wypowiedzi.
wluczykij - Do niczego się nie ograniczam.Kupiłem radio
trzy miesiące temu i właśnie robię w nim porządki.
Przez jakiś czas radio było pozycjonowane wyłącznie na disco polo i disco.Jest na wysokich pozycjach.
Zmienię profil radia ale to wymaga czasu.
Danielus81 - Dobre rady i pomysły z pewnością się
przydadzą.Wszystkiego człowiek nie jest w stanie ogarnąć.
zbychu - Nie jesteśmy RMF czy ESKA.Więc nikt tu nie liczy
na honorarium.Granie w radiu traktujemy jako hobby.
Kazdy pracuje na sprzęcie jaki posiada w domu.To jest
internetowe radio a prezenterzy mieszkają na całym
świecie więc o jakim tu sprzęcie mowa.Wystarczy komputer i powiedzmy winamp.A slotów masz tyle ile sobie wykupisz.
Jak masz dwudziestu słuchaczy to nie kupujesz 200 slotów.Proste.
Mwolanski - No i znowu wszystko sprowadzacie do zarabiania.Przypominam że jest to radio internetowe.
I zarobek z reklam jest żaden.Sam opłacam serwer,domenę,robię stronę,pozycjonuję i takie tam cudeńka,kto się na tym zna to wie o co chodzi.Siedzę godzinami w noc i nie oczekuję cudów.Trzeba być wariatem? jasne że trzeba.Patrząc na to inaczej to ktoś kupuje najnowsze audi bo chce mieć audi ale wiadomo że na nim nie zarobi tylko dołoży,na paliwo,opłaty,przeglądy.To radio i nie tylko to jest takie moje audi.Inaczej nazywa się to hobby.hehe.
Zbychu - Od tego postu dyskusja zeszła już na czysty profesjonalizm.A ja wyobrażam sobie że wejdzie na radio Staś z Wejherowa i zagra swoje.Po nim wejdzie Zosia z Kalisza i puści coś innego.Ktoś ze Sztokholmu czy Zbyszek z Upsali.Każda audycja będzie inna
jak ludzie którzy ją będą grali.Nie pisałem nic powyżej o profesjonalnym radiu, profesjonalnych prezenterach którzy z tego żyją.
karolina68 - Właśnie tak,audycja autorska.Różne style,ale bez przesady.Techno,hip hop,rap i inne podobne style obawiam się nie przejdą.Bo i po co.chcemy słuchać fajnych przeważnie polskich piosenek.I nie mówię tu o disco polo.
Ogólnie - Poszukuję wariatów i zapaleńców jak sam jestem.Ja ze swej strony chcę dać im narzędzie.A budować już oni będą.Za dobre słowo od słuchaczy.Za ich wpis,powiedzmy w księdze gości:"fajne puszczacie kawałki i tak trzymać dalej" "ta audycja o tym i o tamtym była super,czekamy z niecierpliwością na następną".
ps: pewna pani napisała do mnie e-maila.Zacytuję
jedno jej zdanie:
cyt.
"Pisze poezje,felietony,krytyke,teksty piosenek."
Może jest to początek współpracy ? zobaczymy.

  Profil uzytkownika: stockholm.fora.pl     
stockholm.fora.pl
Stockholm Nowy Targ


Wpisów: 64
Od: 2007-01-06
2009-02-04 12:01
Witam ponownie.
Zgłosił się do mnie grafik, bardzo uczynny pan.
Podziękowania za...
  Profil uzytkownika: stockholm.fora.pl     
Forum -> Komputer i człowiek -> Prezenter radiowy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 37 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony