Odwiedzin 18108944
Dziś 5285
Piątek 24 października 2014

Forum: Kulinaria - Obiad

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorObiad
viki78

Wpisów: 54
Od: 2006-03-29
2009-01-22 15:31
Co gotujecie dzisiaj na obiad?Dajcie "tipsa" na cos szybkiego bo nie chce mi sie stac godzine przy garach.
  Profil uzytkownika: viki78     
monilka
Finlandia

Wpisów: 6495
Od: 2003-06-02
2009-01-22 15:48
Szybko: o ile masz wok-a to latwiej pojdzie.
Jakies miesko ( moze byc kurczak, wieprzowina, wolowina, mieso z indyka...) pokroic na male kawalki ( moze byc paski, moze byc kwadraty - wedle uznania ). podsmazyc troche mieso. Do tego wrzucic warzywa np z mrozonki ( brokuly, gorszek, kalafior,marcheka ). Troche potrzymac na ogniu przyprawiajac przyprawami do smaku ( sol, pieprz, ziola ). Wlac troche wody i tak gotowac/dusic jakis czas. Do tego mozna dodac np wczesniej przygotowany
Kuskus ( wsypac do miseczki, zalac wrzatkiem i przykryc na kilka minut ) albo np makaron ryzowy albo cokolwiek innego - ryz, kasza, makaron...
Mozna dodac pesto, mozna dodac inny sos, albo troche Crème fraîche.
Dla mnie - zarelko bomba i szybko.
  Profil uzytkownika: monilka     
karolina68
Warszawa

Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-01-23 00:44
moj maz poszedl po pizze ,za 10 minut byl z powrotem z pizza.
Nie znam szybszego gotowania niz Pizza

Profil uzytkownika: karolina68     
monilka
Finlandia

Wpisów: 6495
Od: 2003-06-02
2009-01-23 06:33
no - a jeszcze szybciej pojdzie gdy pizza lezy w zamrazalniku
  Profil uzytkownika: monilka     
emilak2
Helsingborg

Wpisów: 83
Od: 2008-04-30
2009-01-23 07:01
Własnie sama dziś o 6 rano obudzilam sie z tym pytaniem: Co dziś zrobić na obiad? Najpierw zapytałam męza a on jak zwykle: Co chcesz, to rób, zjem wszystko, a potem pytanie zadałam mojej czteroletniej córeczce, a ona na to: Ugotuj krokodyla . I oczywiście zostałam z kłopotem sama...
Te wszystkie pomysly z pizza są dobre ale raz na dwa, trzy tygodnie i raczej dla nas dorosłych. A co gotować na szybko dla czterolatka? Je obiad w przedszkolu ale w domy z chcecią jada drugi...
  Profil uzytkownika: emilak2     
Weterynarzyca

Wpisów: 803
Od: 2008-04-18
2009-01-23 09:23
Ja mam podobny pomysł do Monilki, tylko żeby skrócić czas odpuszczam sobie krojenie i wrzucam mielone (jakie kto woli, ale choć trochę wieprzowiny dobrze robi), doprawiam mocno czym popadnie, jak się podsmaży, otwieram paczkę mrożonki- do wyboru do koloru, wrzucam, mieszam, trochę soli by warzywa soki puściły (lub jakaś przyprawa solno-ziołowa) i duszę na słabej mocy pod przykryciem do miękkości. Tu jest zupełny freestyle Na koniec lubię polać sosem sojowym, ale takim gęstym, kupiłam w kuchniach świata w PL.
  Profil uzytkownika: Weterynarzyca     
Forum -> Kulinaria -> Obiad
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy

Remont mieszkania (Stockholm)
Kostka granitowa w luki (Nacka)
sprzatanie 4 godziny co tydzien täby (täby)
Sprzątanie (Stokholm)
zatrudnie dekarza (Huddinge)
Rzeznik na Uboj (Arvidsjaur)
Firma sprzatajaca zatrudni (Stockholm)
Sprzatanie- zastepstwo (Stockholm)
Więcej

wakacje w szwedzkiej szkole
hemma hos Johanssons
Dansk
zuzziezazzles
Szwecja krajem trzeciego świata?
Yoga in Stockholm
Kraj w sam raz
Polka w Szwecji
Generacje czyli szwedzi przez lata.
hemma hos Johanssons
Uwaga! Pijane łosie!
Szwecjoblog - blog o Szwecji
KONKURS
Życie przez pryzmat jedzenia
Koncert Marcina Maseckiego na Umeå Jazzfestival (2014.10.24)
Klasyka Polskiej Animacji 2 - w ramach Uppsala Internationella Kortfilmfestival (2014.10.25)
Koncert Cracow Metro Band na Umeå Jazzfestival (2014.10.25)
Klasyka Polskiej Animacji 1 - w ramach Uppsala Internationella Kortfilmfestival (2014.10.25)

Polskie filmy na 33 edycji Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Uppsali (2014.10.20 - 2014.10.26)
Retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego w ramach Cinemateket w Sztokholmie i Göteborgu (sierpień-listopad)
Polscy artyści na Modernautställningen 2014 – Society Acts w Malmö (2014.09.20 - 2015.01.25)
"Lokomotivet" Juliana Tuwima dostępna na stronach "En läsande klass"

Odwiedza nas 134 gości
oraz 8 użytkowników.

2014-10-25 Klasyka Polskiej Animacji 2 - w ramach Uppsala Internationella Kortfilmfestival http://t.co/q3AT47m9HE
2014-10-25 Klasyka Polskiej Animacji 1 - w ramach Uppsala Internationella Kortfilmfestival http://t.co/JZMcrdo4bN
2014-10-19 W imię - film w reż. Małgorzaty Szumowskiej http://t.co/I9DQbQXd53
2014-10-19 Dziewczyna z szafy - film w reż. Bodo Koxa http://t.co/ZGM2tLONNX
2014-10-19 Psie pole - film w reż. Lecha Majewskiego http://t.co/ePNLsJoeGB
Wiecej
Ateizm nową "wiarą"
Szwecja stanie się wkrótce krajem trzeciego świata
Wczesna ciąża a alkohol
Przenosiny dzieci podczas roku szkolnego
Studia - distans
Powrót do Szwecji
Chcesz pracować w Szwecji? Więcej zarobisz nie znając języka
Polacy na emigracji - dlaczego nie wracają?
Szwedzki serwis internetowy pozwala sprawdzić kryminalną przeszłość znajomych. Sprawi, że w Szwecji dojdzie do linczów?
„Odnalezione w tłumaczeniu” to nowy, interdyscyplinarny projekt miasta Gdańsk, o którym szeroko pisze w specjalnym dodatku Tygodnik Powszechmy. Każda edycja ma za temat przewodni jakiś obszar językow
Polak pozwał szwedzkie zoo za dyskryminację. Nazwali go małpą (WP.PL, 2013-01-15 14:40)
Klimakterium 2 - czyli menopauzy szał
Polska Impreza Halloween
Więcej

© Copyright 2000-2014 PoloniaInfoNa górę strony