Odwiedzin 37816135
Dziś 1959
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Kwiecien, kiedy przyjda i w drzwi zakolacza...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKwiecien, kiedy przyjda i w drzwi zakolacza...
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-01-22 14:23
Wtajemniczenie wiedza o co chodzi....
Bedzie goraca, czy nie bedzie ?
Ile osob, pojdzie siedziec ?
Jakies nowe sposoby, jak sciagac dalej ?

  Profil uzytkownika: bolek1970     
wiesio46
Lund


Wpisów: 75
Od: 2007-07-14
2009-01-22 21:54
a moze wtajemniczysz innych tez
  Profil uzytkownika: wiesio46     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-01-22 22:30
Wiec, tak http://www.idg.se/2.1085/1 .197163/sa-tanker-pirate-bay-gora-sina-an vandare-anonyma
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-01-23 00:11
http://www.idg.se/2.1085/1 .207277/ifpi-tanker-krava-pirate-bay-spar r

Dla wiesia i innych niewtajemniczonych taka mala opowiesc http://rickfalkvinge.se/20 09/01/05/om-en-pizzeria/

A czy bedzie goraco? Na pewno zablokuja Pirate Bay w tym swoim filtrze. Ale watpie, zeby to bylo trudno obejsc.

Poza tym bedzie duzo krzyku, artykulow w gazetach i kiwania palcem. Zobaczymy co wyjdzie z tego.

A za niecale 4 miesiace sa wybory do Parlamentu Europejskiego. 100.000 glosow na Piratpartiet daje jedno miejsce w parlamencie... i poczatek konca tych durnych wymyslow.

http://rickfalkvinge.se/20 09/01/21/fyra-manader-till-valet/
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-01-23 08:04
Jakies nowe sposoby, jak sciagac dalej ?

rapidshare
  Profil uzytkownika: true     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2009-01-23 18:26
zgadzam sie z true- z rapida idzie aż miło
  Profil uzytkownika: Harpo28     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-01-23 23:38
Tak jakby to mialo jakies znaczenie z czego sciagasz. Znaczenie ma ZE sciagasz, a kogo beda scigac zalezy od tego kogo latwiej zlapac. Piratebay z tego co wiem "zasmieca" swoje trackery, wsadzajac tam zmyslone numery IP, co powoduje, ze nie mozna tak sobie tylko podlaczyc sie do trackera piratebay i zobaczyc kto co sciaga.


A tu dzisiejsza wiadomosc.
http://www.expressen.se/Ny heter/1.1442455/lattare-jaga-fildelning-p a-natet
  Profil uzytkownika: kajetan     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2009-01-31 16:27
Przed chwila wpadlem na ten teks o Szwecji:
http://tech.wp.pl/kat,1009 785,title,Szwecja-policja-chce-uderzyc-w- p2p,wid,10781676,wiadomosc.html

Rozmawialemz kolegami w pracy i oni maja to gdzies i nadal beda ciagnac filmy, muzyke. Jestem ciekaw jaki bedzie final tego.
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-01-31 16:38
Sprawa wyglada troche inaczej z prawnego punktu widzenia. To, ze sciagasz nie ma wiekszego znaczenia, pod warunkiem, ze nie przechowujesz tego na dysku. Ale policja szuka nie sciagajacych, a udostepniajacych. A w przypadki sieci direct connect (P2P) jest tak, ze sciagasz, pod warunkiem ze udostepniasz. A tu juz wchodzisz w konflikt z prawem...
Kiedys niektore sieci osiedlowe w Polsce prowadzily na swojej glownej stronie ranking sciagajacych. Policja poszla na latwizne: zagladala na strone sieci, notowala "Top Ten", lista przedstawiona zostawala prokuratorowi, ktory wystawial nakaz rewizji. Ale to taka ciekawostka.
Wazniejszy jest wniosek: nie udostepniasz - nie wchodzisz w konflikt z prawem. Jak juz musicie sciagac (jestem programista, dla mnie kazde takie sciaganie to po prostu - nazwijmy to po imieniu - kradziez, wiec sciagajac programy bez licencji okradacie rowniez mnie), to sciagajcie z serwerow, ktore nie wymagaja udostepniania danych dyskowych. Siec stoi otworem, tam mozna znalezc wszystko. Szczegolnie walka z naszymi wschodnimi sasiadami wydaje mi sie walka z wiatrakami...
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-01-31 16:40
Kajetan, napisz mi w wolnej chwili co jest w tym tekscie po szwedzku, co to do niego link wyslales. To znaczy, po polsku napisz
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-01-31 17:43
adventure, nic z tego co napisales w tym dlugim tekscie sie nie zgadza z prawem szwedzkim ani dyrektywami UE.

Teraz mam troche malo czasu ale potem odpowiem dokladniej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-01-31 17:47
OK
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-01-31 18:29
A zeby dyskusje uczynic ciekawsza, dolacze jeszcze to:
"Kiedy zapłacimy za błędy
Każdy internauta ściągający pliki z witryn www czy przez P2P powinien znać podstawową regułę prawa autorskiego: za samo pobieranie utworów z sieci nie trafimy za kratki, ponieważ nie jest to przestępstwo. Pamiętajmy jednak, że przepisy inaczej traktują osoby, które nielegalnie ściągają pliki wyłącznie na własny użytek i tych, którzy pobierają utwory z sieci i udostępniają je z zasobów swojego komputera (rozpowszechniają je).
[...]
W praktyce, jeżeli ściągamy pliki na własny użytek w zaciszu domowym, groźba odpowiedzialności odszkodowawczej jest jedynie teoretyczna. Tego typu naruszeń praw autorskich policja nie ściga, bo nie jest to przestępstwo."


Zrodlo: http://www.money.pl/gospod arka/ngospodarka/ebiznes/artykul/co;grozi ;nam;za;sciaganie;plikow;z;internetu,212, 0,248532.html
  Profil uzytkownika: adventure     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-01-31 19:34

po tym Bolkowym wpisie zaczelam pytac jak to rozumiec, i mi tlumaczono ze bardziej chodzi o to ,ze karalne bedzie udostepnianie a nie sciaganie. Czyli pirat bay, przestanie istniec bo nikt nie bedzie udostepnial swoich zapasow.

Ale rowniez lokalne sieci beda mialy obowiazek scigania, w sumie wiec wylapanie bedzie bardziej skuteczne.

Ja mysle ,ze odpowiednik spotify ale z filmami to, kwestia czasu. Itunes tez wypelnia niezle swoja role. W sumie wiec nowe strony z placonymi tandiemami, szybciutko pojawia sie w sieci.
  Profil uzytkownika: karolina68     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2009-02-01 00:04
Niewiele rozumiem z tamtych linków Wiec byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś to wytłumaczył czy w tym chodzi o to policja będzie właziła do domów i przeszukiwała dyski??
  Profil uzytkownika: ossto     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-01 20:31
Bez obrazy adventure, ale podawane przez Ciebie dane sprzed prawie 2 lat z Polski, maja sie nijak do rzeczywistosci dzis w Szwecji.

Sciaganie muzyki zostalo w Szwecji zakazane 1 czerwca 2005 dopiskiem do prawa "Lag (1960:729) om upphovsrätt till litterära och konstnärliga verk", ze tworzenie kopii jest tylko legalne, jezeli oryginal jest legalny i udostepniony za pozwoleniem posiadacza praw autorskich do dziela.

W praktyce jednak ma sie to nijak, poniewaz aby dowiedziec sie kto sie kryje za numerem IP komputera, potrzebne jest przestepstwo o karze 2 lata wiezienia, inaczej operatorzy nie musza wydac policji tych danych. A sciaganie muzyki nie daje 2 lat wiezienia. Poza tym policja ma "wzzniejsze sprawy na glowie" niz sciganie dzieci sciagajacych muzyke z netu.

Teraz jednak sprawy sie zmienia, poniewaz wchodzi w zycie kilka nowych praw i ustaw


IPRED (International Property Rights Enforcement Directive), ktore m.in. daje lobby muzycznemu prawo do dowiedzenia sie kto sie kryje za danym IP, czyli wieksze prawa niz ma policja. To oni beda od 1 kwietnia pukac do drzwi.

FRA-lagen, nie tyle sciganie piratow, co podsluchiwanie komunikacji elektronicznych wszystkich na raz. FRA (Försvarets radioanstalt) zakupil do tego celu superkomputer, ktory byl w dniu zakupu 5 najszybszym superkomputerem na swiecie (teraz nie wiem na ktorym jest miejscu).

Datalagringsdirektivet, czyli zachowywanie przez 2 lata informacji o polaczeniach elektornicznych miedzy obywatelami. Jezeli dzwonisz do kogos, bedzie zachowana informacja z jakiego numeru i na jaki numer dzwonisz (i jezeli dzwonisz z komorki to takze gdzie jestes!) ale nie tresc rozmowy, jak chodzisz po stronach internetowych, albo gadasz przez GG tak samo. Kto z kim, ale nie o czym.

Teraz jakos na dniach byla podana propozycja nowych metod policyjnych (policjantom sie glupio zrobilo, ze przez IPRED jacys cywile beda mieli wiecej praw od nich) i propodnowane jest m.in., zeby takze policja miala dostep do danych o tym kto ma jaki numer IP.

A sprawa Piratebay jest o tyle ciekawa, ze oni wg szwedzkiego prawa nie robia nic zlego. Na swojej stronie umieszczaja tylko "linki" do danych, a to wg wyroku sadu pare lat temu jest legalne. Mimo to, policja wtargnela im do hali i skonfiskowala wszystkie serwery.

Nåja... szczesliwego nowego 1984 roku. To co jest naprawde straszne, to ze przecietnego obywatela to wszystko g. obchodzi, pomimo, ze nawet popoludniowki zaczely o tym niedawno pisac.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-01 22:03
Ja sie nie obrazam, tylko pisze jak jest w Polsce i jest to zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej (bo to nadal obowiazuje, mimo ze artykul ma dwa lata). Po to jest forum, zeby byla dyskusja
Rozumiem, ze w Szwecji restrykcje sa wieksze i kazdy kraj ma do tego prawo. Nigdy nie popieralem i nie bede popieral podsluchiwania i innej ingerencji panstwa badz systemu w wolnosc obywateli, ale Szwecja to nie Polska i jezeli jej obywatele sie na to godza, to mi nic do tego. Wniosek z tego - nie wiem co robic, zeby nie bylo klopotow. Co do mnie to o tyle mam klopot, ze ja sobie tego kraju do pracy nie wybieram, ale skoro juz tu jestem to musze sie dostosowac do obowiazujacego prawa. I sie dostosuje.
Dzieki za rozwiniecie tematu.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-01 23:12
Spoko.

To wszystko sa prawa unijne. Wdrazane w zycie w Szwecji, Francji, UK... Jezeli w Polsce ktoregos z nich jeszcze nie wprowadzili, to wprowadza. Slabo sie orientuje w polskiej polityce, ale o ile sie nie myle, Polska byla jednym z krajow, ktore chcialy przedluzyc okres trzymania danych w rejestrach. Do 10(!) lat.

Wszystkie duze szwedzkie partie rzadzace i opozycyjne sa za wprowadzeniem tych wszystkich zmian. Moze nie tyle "za wprowadzeniem", co nie sa przeciwne i wprowadzaja starajac sie ograniczyc rozglos w mediach. Od poczatku wiele z tych propozycji wyszlo od Socialdemokratycznego ministra Thomasa Bodströma, a teraz sa wprowadzane przez rzad Moderatow (ktory przed wyborami twierdzil, ze wszystko to obali). Teraz Socialdemokraci bedac w opozycji mowia, ze sa przeciwko temu i obala jak dojda do wladzy... rece opadaja.

Jedyna rzecz do zrobienia, jezeli komus zalezy na odrobinie prywatnosci, to glosowanie na partie piratow. W Szwecji jest Piratpartiet, w innych krajach tez sie pojawiaja podobne partie. Bo to w gruncie rzeczy nie chodzi o sciaganie glupich filmow z internetu, tylko o masowe podsluchiwanie calego spoleczenstwa w celu zapobiegniecia temu kopiowaniu...

  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-02 09:29
Dokladnie Kajetan!
I do tego skutecznosc w zwalczaniu piractwa poprzez zastosowanie podobnej ustawy jest znikome. W Polsce kazde dziecko, moze nie z podstawowki, ale z gimnazjum na pewno, wie ze najskuteczniejszy firewall to serwer proxy, a jak do tego jest umieszczony gdzies w dobrym miescu, np. w dzungli amazonskiej, to jest to dla policji bariera nie do przejscia. Juz widze rzad dowolnego panstwa z UE wystepujacy do rzadu dajmy na to Ekwadoru z prosba:
- Prosimy o udostepnienie adresow IP, z ktorymi laczyl sie ten adres IP nalezacy do naszego kraju.
Na co tenze rzad z wrodzona grzecznoscia odpowie:
- Prosimy o spieprzanie.
Ale tak jak mowisz, inwigilacja jest coraz wieksza, do tego niedlugo dojdzie przymusowa imienna rejestracja telefonow pre-paid, przechowywanie danych o zakupach na kartach kredytowych, itp itd. Jak to napisales, 1984...
  Profil uzytkownika: adventure     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2009-02-02 12:59
Podstawa dzialania sieci Torrent, jest ze w momencie rozpoczecia sciagania automatycznie udostepniasz ten sam plik...
Nie wiem jak w innych sieciach...
Watek ruszyl, to dobrze !
  Profil uzytkownika: bolek1970     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-02 16:42
FRA-lagen, nie tyle sciganie piratow, co podsluchiwanie komunikacji elektronicznych wszystkich na raz. FRA (Försvarets radioanstalt) zakupil do tego celu superkomputer, ktory byl w dniu zakupu 5 najszybszym superkomputerem na swiecie (teraz nie wiem na ktorym jest miejscu).


ale czy przypadkiem Renfeld, nie zmienil tego ,ze owszem wolno sluchac ale nie wolno wykorzystac???
Pojawila sie taka jakas dziwna propozycja rzadu, ktory wyraznie wystraszyl sie ze nie przejdzie w nastepnych wyborach.



Ale Kajetan, w sumie to dziwne co piszesz, bo z jednej strony piratbay czy Torrent to sa strony, ktore daja mozliwosci, ze jeden okrada z pieniedzmi drugiego. Z drugiej strony wiekszosc podsluchiwania i tak miala miejsce, tak naprawde to zwykly szaraczek nie ma pojecia kto co sluchal a to nazywalo sie demokracja.
Kiedy probuje sie zarejestrowac to co do tej pory pewnie szlo nielegalnie, pojawiaja sie goraco glowi krzyczac nie.

To jest wlasnie demokracja, ze jestes podsluchiwany i wiesz o tym podsluchu, a nie ze podsluchuja Cie ale nie wiesz o tym. I ze jezeli ktos wlozyl jakas prace to dostaje pieniadze za to.
Sorry Kajetan ,ale wydaje mi sie ,ze proponujesz jakas przewrotna wersje demokracji.
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-02 16:51
chyba nie wierzysz w to ,ze w 2009 roku, jest mozliwe, zeby nie bylo jakiejkolwiek kontroli.
  Profil uzytkownika: karolina68     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-03 00:45
Karolina, ty czytasz co ty piszesz?!?

"To jest wlasnie demokracja, ze jestes podsluchiwany i wiesz o tym podsluchu, a nie ze podsluchuja Cie ale nie wiesz o tym."

Ja ci dziekuje za taka demokracje. Pamietam ja z Polski Ludowej, kiedy to na kopertach bylo napisane "cenzurowane". A jak sie na jakims liscie trafila pieczatka "nie cenzurowane", to juz prawie jak boze narodzenie! Wez ty sie kobieto zastanow czasem.

Poza tym uwazam, ze w roku 2009 (i kolejnych) powinienem moc sobie bez podsuchiwania pojechac gdzies metrem, zeby nikt mi potem 2 lata pozniej nie mogl wyszperac gdzie bylem, ze powinienem sobie moc zadzwonic do kogos i pogadac o czym chce, bez koniecznosci umawiania sie prywatnie bo to "nie rozmowa na telefon". Chcialbym moc sobie wyjsc beztrosko na miasto bez tego, zeby mi potem ktos wtargnal do mieszkania, bo moj telefon komorkowy znajdowal sie w poblizu jakiejs nieodpowiedniej demonstracji czy rozboju... itd.

W wypadku FRA powolali jakis smieszny organ nadzorczy, ktory bedzie po fakcie rozpatrywal czy to co sie podsluchalo i nagralo mozna bedzie przeczytac... Kolejny rzad zniesie ten organ nadzorczy, bo bedzie to tylko niepotrzebna przeszkoda w pracy. Tak samo jak zostaje teraz dyskutowane zniesienie potrzeby pytania sadu o pozwolenie na podsuchy, na przeszukiwanie mieszkan, na instalowanie podsluchow prywatnym osobom w komputerach...

To wszystko dzieje sie w tej chwili i to sa propozycje ktore teraz sa rozpatrywane. Zeby policja mogla ot tak sobie wg wlasnego widzimisie wlazic gdziekolwiek chce.

Sorry, ale ja pieprze taka demokracje.

  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-03 00:51
Acha, detal... te wszystkie prawa, ktore teraz ma miec policja, czyli podsluchiwanie mieszkan, instalacja przez internet programow (wirusopodobnych) korzystajacych z mikrofonow i kamer w komputerach osob prywatnych w celu podsluchiwania maja byc dozwolone BEZ PODEJRZENIA O ZBRODNIE. O tak sobie. Jak wladza chce, to moze. Legalnie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-03 01:27
"- Prosimy o udostepnienie adresow IP, z ktorymi laczyl sie ten adres IP nalezacy do naszego kraju.
Na co tenze rzad z wrodzona grzecznoscia odpowie:
- Prosimy o spieprzanie. "


Na co rzad Stanow Zjednoczonych wprowadzi im demokracje...
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-03 09:21
Jest jeszcze Kuba, Kambodża i Korea. Ostatnie nasze nadzieje na wolne życie...
  Profil uzytkownika: adventure     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-03 14:34
jakos kilka lat temu, jak musialam w migracyjnym udowodnic ,ze nie jestem oszustka, to buntowalam sie bardziej niz Ty. Zarzucanie oszustwa to nawet gorsze niz podsluchiwanie, jeden krok dalej.


od tamtej pory znacznie spokornialam.

I w sumie masz racje porownujac stan wojenny do teraz: Dokladnie oba rzady boja sie czegos, i oba zobaczyly ,ze nie dadza sobie rady wyszukujac jednostek.
Czyli wszyscy jestesmy podejrzani.

Z tym ,ze teraz wydaje mi sie, ze istnieje realne zagrozenie. Otwarcie i dostepnosc roznych danych, rozbudowana komputeryzacja, to sa latwe cele. SE jest latwym celem. Ile z podsluchiwania leci teraz, to szaraczek sie nie dowie. Ale dostepnosc do Towich prywatnych danych tez wymaga ,zeby osoby majace do nich dostep byly jakos selekcjonowane. np. pracownik banku, moze wszystko wiedziec o Tobie.

W SE moim zdaniem nastapil przerost
i to teraz jest dokladnie zjadaniem wlasnego ogona.

Demokracja, to tez chronienie dobra obywateli zamieszkujacych dany kraj. Jezeli np. nie bedziesz mogl wyjsc z domu wieczorem do klubu, bo bedziesz sie bal, ze dostaniesz w glowe od gangu, to tez bedzie Twoja wolnosc ograniczona. Jezeli bedziesz sie bal trzymac pieniadze w banku, bo bank moze byc zablokowany przez atak hackerow, to znow wali w Twoja wolnosc.
I np. tak jak teraz pewnie czytales o fali wlaman do mieszkan w Husby, czy to ,ze ktos bedzie musial sobie zalozyc kase pancerna, to znow nie jest jakies ograniczenie wolnosci???

I jezeli mozna zyskac na tym, ze ktos mnie slucha, i patrzy i zapisuje, to nie jest to taki az duzy koszt na mojej wolnosci, jezeli w zamian, moge zyc nadal nie bojac sie, chodzac wieczorem po ulicy itd itd.

Ale oczywiscie, tworzenie takiej bazy danych to jest jakies zagrozenie samo w sobie. Z tym ze skad wiesz, ile wiadomosci o Tobie juz teraz ktos pozbieral??




A to ,ze wiekszosc ruchu internetowego z Rosji leci przez SE, to jest jak dla mnie mocny punkt.

Ty jako komputerowiec, moglbys rzucic troche swiatla na to czy faktycznie i jak technicznie mozna wylapywac internetowy ruch z Rosji.
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-02-03 16:14
Ale oczywiscie, tworzenie takiej bazy danych to jest jakies zagrozenie samo w sobie. Z tym ze skad wiesz, ile wiadomosci o Tobie juz teraz ktos pozbieral??

Obecny trend ku kontroli spowodował, że zaczęto kręcić filmy takie jak "Eagle Eye". W filmie wszystko jest podłączone do sieci w ten sposób, że o mało co "sztuczna inteligencja" nie doprowadziła do upadku rządu USA. Dzięki kamerom, mikrofonom, wszechobecnym wyświetlaczom, owa sztuczna inteligencja kontrolowała przez telefon, na drodze szantażu, wybranych ludzi....
Powoli robi się jak w tym filmie. Kto wie, może wolność zachowa się w tych biedniejszych krajach
  Profil uzytkownika: true     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-03 16:50
Moze ja zbyt dlugo w Szwecji nie bylem, ale odnioslem wrazenie, ze ludzie chca miec po prostu swiety spokoj. Niewazne jakim kosztem. Niewazne, ze kosztem wolnosci osobistej. Nawet to, ze nie ma firanek w oknach, to jakis objaw tego, ze spoleczenstwo chce miec czyste rece. Wydaje sie mowic:
- OK, zobaczcie, nie mam nic do ukrycia, wiec sie ode mnie odczepcie.
Wiecej. Boi sie, ze jak bedzie miec firanki, to inni pomysla, ze cos knuja.
Tak samo teraz jest z tymi nowymi ustawami. Kazdy sie bedzie przeciw nim burzyl po cichu w domach, ale nikt tego glosno nie powie, zeby nie wyjsc na wroga narodu.
Tak jak mowie, jestem tu zbyt krotko, zeby to oceniac. Aczkolwiek musze przyznac, ze czuje sie tu bezpieczniej niz w Polsce. Moge na przyklad przejsc w nocy z imprezy z stanie podpitym przez pol miasta i nikt mnie nie zaczepi, czego w naszym kraju nie radze nikomu.
Ale moze to zly przyklad jest. Ale moze to tylko zludzenie.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-03 18:27
"Moge na przyklad przejsc w nocy z imprezy z stanie podpitym przez pol miasta i nikt mnie nie zaczepi, czego w naszym kraju nie radze nikomu."

Zalezy od miasta. W Szwecji nikt cie nie zaczepia, bo tu nikogo nie ma Ale przejdz sobie przez Londyn np. Miasto w 100% pokryte kamerami. I bezpiecznie tam jest? Te kamery pomogly zapobiec atakowi terrorystycznemu w londynskim metrze? No wlasnie. Wszystko pic na wode.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-03 22:38
Zalezy od miasta. W Szwecji nikt cie nie zaczepia, bo tu nikogo nie ma Ale przejdz sobie przez Londyn np. Miasto w 100% pokryte kamerami. I bezpiecznie tam jest?
Podejrzewam, ze kolosalna roznica jest rowniez pomiedzy Linkoping a Sztokholmem, nie musze nawet jechac do Londynu. Masz racje. Widze, ze temat powoli sie wyczerpuje, ale fajnie, ze wyjasnilismy pare spraw. Szczegolnie przydatne sie to okazalo dla moich polskich kolegow z Ericssona. Dzieki za owocna dyskusje!
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-03 23:15
Spoko, jak cos chcesz wiedziec to ja zawsze do uslug
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-03 23:18
Acha... firanek w oknach nie ma bo sa nie modne.
Niedawno ktoras z gazet miala ankiete na swojej stronie i firanki wypadly zdaje sie na drugim miejscu, zaraz po noszeniu skarpet do sandalow
  Profil uzytkownika: kajetan     
Obywatel_Snejk


Wpisów: 33
Od: 2006-07-09
2009-02-04 09:12
Kajetan- prosba do ciebie (a przeczytalem cale drzewko)-wez ty mi wytlumacz jak to teraz tutaj bedzie ?
Jest sie czego bac czy nie, bo juz nie rozumiem
Zalozmy ze Iksinski sciaga z Pirate Baya, gdzie i tak po uruchomieniu linka podlaczasz sie do przeroznych serwerow nie tylko Piratebaya ale i tony innych. Idea Bit Torrenta jest taka ze udostepniasz automatycznie ze sciaganiem, czyli podchodzisz pod jakis tam paragraf czy piec, ale realnie co to dla Iksinskiego oznacza? Czy takie rozne fonograficzne organizacje czajace ludzi sciagajacych szukaja grubych fiszy czy rowniez maluczkich? Zastanawiam sie jak to wyglada w realu.
Poza tym z tego co wiem to w Polsce wiekszosc providerow chronila ludzi w sieci bo kazdy kto chcial ssac cos z netu automatycznie kupowal drozszy abonament dajacy wieksza przepustowosc. To samo chyba jest tutaj, prawda?
Ogolnie postaraj sie przelozyc na lopatologie stosowana co sie teraz i od teraz bedzie dzialo i jak niebezpiecznym jest uzywanie Piratebaya w celach nazwijmy to czysto rekreacyjnych, umilajacych jesienno-zimowe wieczory w Szwecji ?
  Profil uzytkownika: Obywatel_Snejk     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-04 09:59
Po pierwsze, ustalmy raz na zawsze, ze nie tylko udostepnianie ale takze sciaganie nielegalnie udostepnionych materialow jest nielegalne i karalne.

Po drugie, tu tez czesc operatorow chronila uzytkownikow, ale teraz prawnie beda zmuszenie te informacje udostepnic.

Po trzecie, co bedzie to zobaczymy. Z tego co widac bylo przez ostatnie lata w USA, ktore maja podobne organizacje, to tam oskarzaja dzieci, staruszkow ktorzy nigdy nie mieli internetu i nawet zmarlych.

Zobaczymy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Obywatel_Snejk


Wpisów: 33
Od: 2006-07-09
2009-02-04 10:21
Kajetan- no to wyglada na to ze du...a blada i zbita i koniec z p2p w Szwecji czy to po prostu jest strachanie ludzi? Zastanawiam sie jak to wygladac bedzie w praktyce.
  Profil uzytkownika: Obywatel_Snejk     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-02-04 10:24
W praktyce to będzie "po szwedzku". Ukarają dla przykładu kilku Bogu ducha winnych ludzi, a reszta będzie tak zastraszona, że zmienią gry internetowe na planszowe. Na wszelki wypadek.
A. Słyszałem, że te serwer, co zabrali Piratebay to juz oddali...
  Profil uzytkownika: adventure     
Obywatel_Snejk


Wpisów: 33
Od: 2006-07-09
2009-02-04 10:28
A o co chodzi z tym kwietniem?
Oraz czy te zmiany beda dzialaly wstecz czy od kwietnia jest 'godzina zero'? A jak wyglada sprawa ze sciaganiem z serwerow FTP oraz z rozpoznawaniem przez Polis i inne tego typu organizacje rodzaju trafficu na moim laczu? Np- transferuje tony fotosow na komercyjny serwer FTPem i zasysam je rowniez na mojego kompa i zastanawiam sie nad tym czy i jak oni beda rozpoznawac te ciezkie Gb przelatujace przez kabel do mojej chaty?
  Profil uzytkownika: Obywatel_Snejk     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2009-02-04 14:00
kajetan, w UK wedlug gazet udalo sie zapobiec natepnemu nastepny atakowi bombowemu. A jesli chozi o kamery to przynajmniej pewnien morderca Polak zastal zidentyfikowany. Rowniez ostatnie chwile innej zaginionej dziewczyny mozna bylo zrekonstruowac. Wystarczy zebys poczytal prase w PL od razu zobaczysz ze te kamery w Londynie maja spore zastosowanie.

Ale nie o kamery tu chodzi.
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-02-04 15:06
A jesli chozi o kamery to przynajmniej pewnien morderca Polak zastal zidentyfikowany.

A nie sprawca gwałtu?
  Profil uzytkownika: true     
Obywatel_Snejk


Wpisów: 33
Od: 2006-07-09
2009-02-05 10:01
gwaltu, gwaltu, chodzi o tego z Exeter.
  Profil uzytkownika: Obywatel_Snejk     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2009-02-05 12:27
Nej, jag kommer fortsätta fildela - 65%
ankieta /Expressen.

Jakoś się ludzie nie przejmują. Myślę, że większość ściągaczy robi to na skalę wg. siebie bagatelną.
W Niemczech biura adwkackie ścigają za używanie obrazków bez pozwolenia. Powszechnie znany stał się przypadek, w którym małżeństwo na swojej prywatnej stronie z poradami dla działkowiczów użyło rysunku kalarepy "pożyczonego" z innej stronki, co skończyło się karną opłatą za ominięcie praw autorskich w wysokości chyba 1900€.

A tak jeszcze; Udostępnianie ściągniętych plików jest formalnie karalne ale czy udostępnianie oryginalnych (legalnych) plików też? A co z udostępnianymi i ściąganymi crack'ami? Tu chyba o ochronie praw autorskich twórców cracków trudno mówić...
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-05 15:16
"Powszechnie znany stał się przypadek, w którym małżeństwo na swojej prywatnej stronie z poradami dla działkowiczów użyło rysunku kalarepy "pożyczonego" z innej stronki, co skończyło się karną opłatą za ominięcie praw autorskich w wysokości chyba 1900€."

I dobrze. Nie ma czegos takiego jak "prywatna" strona internetowa w tym wypadku. Jezeli strona jest oglonodostepna dla wszystkich to powinny ja dotyczyc takie same prawa jak inne publikacje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-05 15:32
"Wystarczy zebys poczytal prase w PL od razu zobaczysz ze te kamery w Londynie maja spore zastosowanie."

Wystarczy ze poczytasz raporty stworzone na podstawie danych zamiast polskich gazet a inaczej to sie przedstawia.
http://www.switched.com/20 07/09/21/surveillance-cams-dont-reduce-cr ime-study-finds/

Oczywiscie, ze kamery maja jakies zastosowane. Ale zostaly ustawione zeby obnizyc przestepczosc a nie zrobily tego.

"Ale nie o kamery tu chodzi."

Wlasnie o kamery i podslychy tu chodzi. Bo zeby sprawdzic co wysylamy w laczach prywatne firmy beda mogly sobie czytac nasza elektroniczna komunikacje. To powinno byc odpowiedzia dla tego kto pytal wczesniej o to skad beda wiedziec czy on wysyla zdjecia czy cos innego. Sprawdza sobie. Ba, jezeli wszystkie proponowane zmiany zostana uznane, to beda mogli nawet wejsc ci do mieszkania i sprawdzic, albo podsluch zalozyc. Bez podejrzenia o zbrodnie i bez pytania prokuratury.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-02-10 18:37
Ja wiem, że temat dotyczy Szwecji ale oto co się dzieje u polskiego operatora po tym gdy ogłosił, że będzie odłączać piratów od sieci

http://www.wyhacz.pl/Wyhac z/1,88542,6255527,Klienci_Asteru_masowo_z rywaja_umowy_terminowe.html
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-10 19:04
W Szwecji bylo podobnie, a raczej na odwrot, bo ludzie zapisywali sie masowo do firmy, ktora powiedziala, ze nie bedzie oddawac danych o piratach policji.

Tak czy inaczej, teraz to bedzie prawo, wiec firmy nie beda mialy wiele w tej sprawie do gadania.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-02-10 19:10
Tak czy inaczej, teraz to bedzie prawo, wiec firmy nie beda mialy wiele w tej sprawie do gadania.

I jak myślisz Kajetan? Kto na tym straci? Ja myślę, że operatorzy. Na co komu 54 Mbit/s? Ba, niedługo 1 Mbit wystarczy. Kaktus mi na czole wyrośnie jeśli ceny u was nie pójdą w górę.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-10 22:31
Nie wiem... nabudowali tych sieci, wiec jezeli nikt nie bedzie chcial szybkich lacz, to powinny ceny zmalec, no nie?

Poza tym, widzialem ze teraz eksperymentuja z sieciami rzadzonymi przez operatorow podobnie jak telewizja kablowa. Czyli dany operator daje ci skrzynke z dostepem do roznych serwisow uznanych przez operatora, nie do sieci jako takiej. Tragedia. W Stanach zaczela sie chociaz jakas debata o "net neutrality" ale tu u nas nic o tym nie slychac.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-17 16:36
Coraz blizej

http://www.idg.se/2.1085/1 .212705/ipred-lagen-rostas-igenom-nasta-o nsdag
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-02-17 16:42
tak czytalem to .. i od 1 kwietnia... hmm to musi byc jakis april skämt
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-02-25 16:45
No, i przeszlo http://www.idg.se/2.1085/1 .214487/piratjagarlagen-antagen

  Profil uzytkownika: kajetan     
fuks


Wpisów: 225
Od: 2008-02-23
2009-03-09 23:09
http://btguard.com/
moze sie komus przyda
  Profil uzytkownika: fuks     
fuks


Wpisów: 225
Od: 2008-02-23
2009-03-10 10:18
http://wiadomosci.onet.pl/ 1930951,11,item.html
W Polsce moze mniej preznie(a moze tylko legalnie) ale tez cos zaczynaja gormadzic o ludzikach.
  Profil uzytkownika: fuks     
nowy


Wpisów: 98
Od: 2008-08-04
2009-03-24 15:54
Przeczytalem caly temacik i rozumiem ze od 1 kwietnia nie mozna nic sciagac ? Ale chyba nie beda scigac jezeli ktos zakonczy sciaganie do 1 kwietnia ?
  Profil uzytkownika: nowy     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2009-03-25 06:55
http://www.technonews.pl/T echnonews/1,94439,6418070,IPREDATOR_zapew ni_anonimowosc_piratom.html
ThePiratBay nie próżnuje
  Profil uzytkownika: Harpo28     
dr.wal


Wpisów: 717
Od: 2005-03-18
2009-03-25 09:39
Pirate Bay vill göra internetanvändare anonyma


Om en vecka träder Ipredlagen i kraft. Nu lanserar the Pirate Bay Ipredator - en tjänst som ska göra internetanvändare mer anonyma. - Det här är ett politiskt ställningstagande från vår sida, säger Peter Sunde, the Pirate Bay.

Skriv ut Tipsa Textstorlek
32 kommentarer 17 Bloggar Ipred-lagenIpred-lagen
Varannan ogillar fildelarlag Riksdagen beslutade om Ipredlagen Effekter av antipiratlagen oklara "Det står och faller med domstolarna" Ny lag: det här är Ipred Webb-tv
"En ros till demokratins begravning" Annons:
Medan nöjesindustrin bedriver lobbyarbete gentemot internetleverantörer för att komma åt fildelare är det allt fler som försöker hitta nya vägar för att kringgå lagstiftningen. Männen bakom the Pirate Bay har knappt hunnit ut ur rättssalen i den uppmärksammade rättegången förrän de hamnar i hetluften igen.

http://www.dn.se/kultur-no je/pirate-bay-vill-gora-internetanvandare -anonyma-1.829272


  Profil uzytkownika: dr.wal     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2009-04-03 13:51
Pierwsze echa sprawy w polskim Internecie:
http://www.technonews.pl/T echnonews/1,94439,6460370,Szwecja__nie_ma _piratow__nie_ma_ruchu_w_Sieci.html
  Profil uzytkownika: adventure     
fuks


Wpisów: 225
Od: 2008-02-23
2009-04-03 15:52
barnki(badz barany) zlozone w ofierze...
http://www.dn.se/kultur-no je/tva-misstankta-for-fildelningsbrott-1. 837481
  Profil uzytkownika: fuks     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-04-03 19:23
Teraz będziemy Wam z Polski przysyłać paczki....z wypalonymi DVD w środku
  Profil uzytkownika: true     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-04 15:43
http://nt.interia.pl/inter net/wiadomosci/news/szwedzki-internet-zam arl,1285446,62


Mam wrazenie ze troche przesadzaja
  Profil uzytkownika: doom27     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-04-04 21:12
Raczej nie przesadzili. Wręcz nie docenili skali problemu

"Data transmission rates have slumped from a peak of around 190/200 Gbit/sec to daily highs since Wednesday of about 100 Gbit/sec. At the time of writing, the figure was around 80Gbit/sec."

http://www.vnunet.com/vnun et/news/2239856/swedish-net-traffic-halve s-law
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-04-04 21:15
Wciąż podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Szwedzi zaczną schodzić na wolniejsze prędkości łącz, co pociągnie za sobą mniejsze przychody firm telekomunikacyjnych. To z kolei podniesie ceny....
  Profil uzytkownika: true     
Ruslan
Gesto zaludniona


Wpisów: 398
Od: 2002-05-17
2009-04-05 01:03
"Wciąż podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Szwedzi zaczną schodzić na wolniejsze prędkości łącz, co pociągnie za sobą mniejsze przychody firm telekomunikacyjnych. To z kolei podniesie ceny...."

Malo prawdopodobny scenariusz, w moim skromnym przekonaniu. Predzej taki, oczywiscie na szersza skale:

http://ipredia.se/wiki/Kar ta

Alternatywnie, niezbednikiem kazdego szanujacego sie uzytkownika stana sie:

http://www.ipredator.se/

...i temu podobne zagraniczne VPN'y. Tak czy inaczej, life will find a way

  Profil uzytkownika: Ruslan     
wiesio46
Lund


Wpisów: 75
Od: 2007-07-14
2009-04-05 18:03
Czy na chwile obecna sa jakies bezpieczne mozliwosci sciagania w SE np z polskich serwerow (www.chomikuj.pl) lub inne podobne platne?
  Profil uzytkownika: wiesio46     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-05 23:36
Legalnie mozesz oczywiscie sciagac, tzn kupic na jakichs stronach ktore legalnie sprzedaja muzyke/filmy/programy do sciagniecia.

Sciaganie z pirackich serwerow zagranicznych powinno byc bezpieczne, ale to tez diabli wiedza. Moze akurat nastepnym razem zaczaja sie na chomika. Z tego co widzialem to nie wydaje mi sie zeby to co oferuje chomik bylo legalne w jakimkolwiek kraju Unii.

Czas pokaze. Chcesz sie czuc bezpiecznie nie to nie lam prawa.
  Profil uzytkownika: kajetan     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-06 10:13
http://nt.interia.pl/inter net/wiadomosci/news/pierwsi-aresztowani-z a-p2p,1286423
  Profil uzytkownika: doom27     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2009-04-08 17:07
"Według informacji prokuratora Fredrika Ingblada, obaj mężczyźni są powiązani z międzynarodową grupą, która na szeroką skalę nielegalnie udostępnia pliki."

http://nt.interia.pl/inter net/wiadomosci/news/pierwsi-aresztowani-z a-p2p,1286423

Nie zastanawia kogoś to? Tak to się teraz nazywa? Hehehe, ściągając torrentem stajesz się członkiem międzynarodowej grupy, która udostępnia na szeroką skalę pliki. Nie inaczej. Szkoda, że nie dodali "członkiem organizacji przestępczej", nie dodali ale wydźwięk ten sam.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-08 23:57
Z tego co tu pisali, to goscie ripowali filmy na duza skale i rozsylali dalej. To nie byli jacys drobni torrentowcy, tylko "zrodlo".
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-09 00:07
W ogole zagraniczne media mieszaja dwie oddzielne sprawy. Pierwsza to ci goscie od filmow, a druga, oparta o IPRED, to wydawnictwa zadajace danych osoby prowadzacej serwer ftp z e-bookami. Sprawa jest ciekawa z wielu powodow; po pierwsze jest to pierwsza sprawa wg IPRED, po drugie operator stwierdzil ze nie wyda informacji poniewaz przedstawione dowody sa za slabe i sprawa bedzie prawdopodobnie rozstrzygnieta w sadzie. Po trzecie, sa pewne znaki zapytania jezeli chodzi o to w jaki sposob antypiraci dostali sie na ten serwer. To nie byly torrenty tylko prywatny serwer FTP, czyli jest bardzo prawdopodobne, ze antypiraci sie na ten serwer wlamali w poszukiwaniu dowodow, co moze im grozic kara pozbawienia wolnosci.

Smiesznie sie dzieje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2009-04-09 02:30
dla bezpieczeństwa polecam nie grac w gry komputerowe a jak oglądać filmy to na youtube albo kino pecetowiec
  Profil uzytkownika: ossto     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2009-04-09 02:57
A mam pytanie czy to prawo jest wymierzone tylko w sieci p2p czy i w popularne Rapidshare?? wszędzie się mówi tylko o torentach a według mnie bardziej popularne i szanowane jest właśnie rapid i inne serwery. P2p jest dobre tylko i wyłącznie do pobierania gier ale filmy wolniej się ściągają z p2p.
  Profil uzytkownika: ossto     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2009-04-09 03:00
Oczywiście filmy w językach innych niż angielski bo w jezyku angielskim filmy da się ściągać, ale jak ściągałem w jezyku polskim czy szwedzkim to już trochę wolna szli
  Profil uzytkownika: ossto     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-09 10:26
Zalezy do czego masz dojscie i jaka masz siec. Ja nie narzekam na szybkosc torrentow. Tylko wtedy trzeba korzystac z prywatnych serwerow a nie tpb.

Jezeli chodzi o prawo, to zabrania ono sciagania z internetu rzeczy, do ktorych nie ma sie prawa. Niezaleznie jakiej techniki sie uzywa. To prawo obowiazuje zreszta od wielu lat. IPRED ulatwia tylko egzekwowanie tego prawa, poniewaz ulatwia wydostanie od operatorow nazwiska osoby kryjacej sie za danym numerem IP.
  Profil uzytkownika: kajetan     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-10 18:20
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: doom27     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-11 17:11
ciekaw jestem ktory punkt regulaminu zostal zlamany.Przeczytalem regulamin dwa a nawet trzy razy linki do serwisow ktore podalem sa linkami tak samo jakby korzystac z wyszukiwarki.Na ten temat to moge podyskutowac z moderatorem bo uwazam za niesluszne usuniecie linkow do tych stron.Nijak sie ma zastosowanie regulaminu i wykladni prawa do tego ze usuniete zostaly linki do tych stron.No chyba ze nie mozna umieszczac linkow ale w regulaminie jest szczegolowo opisane czego nie wolno.moze tych linkow moderator nie wykasuje i zapozna si ez przepisami prawa i dokaldnie przeczyta regulamin zanim cos zrobi
http://www.kino-online.nam e/index.php?podstrona=warunki

http://www.kino.pecetowiec .pl/terms.php

zapraszam do rozmowy i wyjasnienie dlaczego zostaly usuniete linki

  Profil uzytkownika: doom27     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-11 20:56
"zapraszam do rozmowy i wyjasnienie dlaczego zostaly usuniete linki"

No wiec ja je usunalem i juz Ci odpowiadam.

Przeczytaj http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=9767 a szczegolnie ten fragment:

"Kategorycznie zabronione jest oferowanie rzeczy niezgodnych z prawem, czyli m.in. pirackich wersji programów komputerowych, kodów, filmów, muzyki, kart do dekoderow telewizyjnych, itp."

Podales strony z filmami udostepnionymi nielegalnie do ogladania. Dlatego zostaly skasowane. Swoimi tekstami sprawiasz tez wrazenie, jakby te strony byly legalne i wprowadzasz (swiadomie lub nie) w blad rozmowcow.

Te strony nie mialy tez nic wspolnego z dyskusja w tym watku, wiec ten powod zostawienia ich tez odpada...

/kajetan
p.o. moderatora od swieta
  Profil uzytkownika: kajetan     
jacekmalmo


Wpisów: 65
Od: 2009-01-09
2009-04-11 21:43
Tak naprawdę, to jest jak zawsze- wiele krzyku o nic. Ktoś chyba źle przeczytał, lub nie doczytał, o co w tym wszystkim chodzi. Co nie jest zabronione jest dozwolone!!!!!!!! Proszę nie siać popeliny - drodzy forumowicze!!!!!!
  Profil uzytkownika: jacekmalmo     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-11 22:09
Tak, masz racje. Ktos nie doczytal...
  Profil uzytkownika: kajetan     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-11 23:04
Nie jest tak ze co nie jest zabronione jest dozwolone.na dzien dzisiejszy streaming wideo i wyszukiwarki ne lamia prawa.CZy powinno sie zabronic posaidania moza bo mozna sie zabic lub kogos?Jesli chdozi o prwa autorskie niektore serwisy maja uregulowane kwestie praw autorskich i zarabiaja legalnie na rekamach.NIe mozna wszystkiego widziec w czarnych barwach.NP
http://news.p2p.info.pl/al ternatywy-dla-tvlinks-czyli-streaming-wid eo-za-darmo/663
czy uznasz ze wszystko jest nielegalne?na jakiej podstawie.Domyslu?Pozostaja jedynie kwestie moralne i etyczne,ale z punktu prawa(moge sie wypowiedziec odnosnie prawa polskiego i po czesci eurpejskiego,ale nie szwedzkiego)streaming wideo i wyszukiwarki nie sa zabronione.Rownie dobrze stosujac w pelni prawo autorskie zadne forum nie ma prawa bytu.Prawie kazdy link skopiowany ,kazdy cytat lamie prawo autorskie.nie popadajmy w paranoje. I wzajemnie zycze Wesolych swiat jak dla mnie zaczna sie dopiero 21 jak przyleci moja dziewczyna hehe-
  Profil uzytkownika: doom27     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-11 23:30
a wracajac jeszcze do tematu te strony nie zawieraja filmow a jedynie indeksuja dane co nie jest nielegalne.co innego jest p2p i sciaganie a co innego indeksowanie i streaming.Wiec nie wprowadzam w blad.
  Profil uzytkownika: doom27     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2009-04-12 00:05
doom27, to nie ma znaczenia. Cala ta dyskusja jest OT. Tu piszemy o nowym prawie, ktore weszlo w zycie w Szwecji od 1 kwietnia a nie o linkach do kolejnych nielegalnych stron z ktorych mozna sciagac. Nie ma znaczenia, czy podasz linka do miejsca gdzie mozna nielegalnie sciagnac filmy, czy napiszesz ze mozna je kupic tanio na DVD od Ivana z bagaznika starego Saaba na stacji benzynowej w Sätra, jest to tak czy inaczej zabronione na tym forum.
Koniec dyskusji. Chcesz pisac wiecej na ten temat, otworz oddzielny watek.
  Profil uzytkownika: kajetan     
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2009-04-12 01:22
Ok z moje strony temat zamkniety
  Profil uzytkownika: doom27     
fuks


Wpisów: 225
Od: 2008-02-23
2009-04-23 10:41
http://www.dn.se/kultur-no je/musik/the-pirate-bay-rattegangen-kan-t as-om-1.850410
  Profil uzytkownika: fuks     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2009-04-27 17:05
nie przyjda .. trzeba sie tylko przenies do TELE2 , a oni nie podaja nikomu ip. nummer . , wiec spoko narazie



http://www.aftonbladet.se/ nyheter/ipred/article5007323.ab
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Komputer i człowiek -> Kwiecien, kiedy przyjda i w drzwi zakolacza...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony