Odwiedzin 37807465
Dziś 3789
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Wyrejestrowanie auta ze Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWyrejestrowanie auta ze Szwecji
szybic_


Wpisów: 36
Od: 2009-01-09
2009-01-09 19:03
Mam auto w Polsce na szwedzkich tablicach. Posiadam dokumenty pelny niebieski i pelny zotly, auto jest zarejestrowane na mnie.Jak wyrejestrowac auto ze szwecji i anulowac ubezpieczenie bedac w Polsce??
  Profil uzytkownika: szybic_     
szybic_


Wpisów: 36
Od: 2009-01-09
2009-01-09 19:32
Wiem tylko tyle ze cos sie zaznacza na ktoryms dokumencie chyba zoltym ale chce wiedziec dokladnie co i czy cos sie dopisuje, wiem ze sie wysyla blachy szwedzkie i kopie dowodu rejestracyjnego polskiego, i wysyla sie zolty i niebieski papier. Aha... auto przed proba wyrejestrowania ze szwecji bedzie na polskich juz blachach.Czyli bede mial dowod rejestracyjny polski taki miesieczny, bo bede czekal na normlany.I na jaki adres mam to wszysytko wyslac.
  Profil uzytkownika: szybic_     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2009-01-09 23:41
jak dobrze poszukasz to ten temat juz byl walkowany .. i to nie raz ..
  Profil uzytkownika: KimeX     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2009-01-09 23:47
http://www.transportstyrel sen.se/sv/Vag/Fordon/Av-och-pastallning/A vstallning-av-fordon/

tam pisze jak


ale tylko wyrejstrowanie z jazdy , znaczy avställning . jesli masz zaplacony podatek i ubezpieczenie to zwroca Tobie .

jesli go chcesz calkiem wyrejstrowac ze szwecji to , musisz go zarejstrowac w polsce
  Profil uzytkownika: KimeX     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2009-01-09 23:49
teraz wszystko sie robi na tej stronie jak by ktos nie wiedzial .

http://www.transportstyrel sen.se/sv/

strona http://www.vv.se juz nic nie ma wspolnego z autami
  Profil uzytkownika: KimeX     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2009-01-10 03:08
teraz sobie spokojnie przeczytalem twoj wpis ..

nie wiem ile sie zmienilo w przepisach , ale zarejstruj auto w polsce , ale zanim to zrobisz dobrze by bylo zebys mial 2 zolte dowody , mozna zamowic drugi dowod . Bo w polsce zabiora Tobie te 2 dowody cale - zolty i niebieski. . Jak dostaniesz polskie numery i dowod polski , to zrob kopie polskiego dowodu , i odeslij do szwecji + szwedzkie numery , i zolty dowod gdzie wnim skreslasz export . A na dzien dzisiejszy mozesz wyrejstrowac zeby nie placic podatku i ubezpieczenia .
I tak auto juz masz w polsce .
  Profil uzytkownika: KimeX     
szybic_


Wpisów: 36
Od: 2009-01-09
2009-01-10 14:12
Do kimeX. No dobrze, ale jesli wyrejestruje na dzien dzisiejszy ze szwecji auto to nie bede mogl nim jezdzic po polsce.
1.Powiedz mi jeszcze...bo ubezpieczenie mam zaplacone (trygg hasna) do 28 lutego..na ile dni musze wyrejestrowac auto przed 28 lutym zeby nie dostac kolejnej faktruy bo niechce placic juz.A polski dowod i blachy dostane dopiero za okokolo 3 tygodni.
2.I kiedy sie placi podatek nastepny?
  Profil uzytkownika: szybic_     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2009-01-10 20:54
jak wyrejstrujesz auto 27 , to ubezpieczalnia sie otym dowie .. ...

a podatek sie placi , zalezy jaki masz numer rejstracyjny ... jesli masz koncowke 4 to chyba do konca maja .. , cos takiego ..
  Profil uzytkownika: KimeX     
szybic_


Wpisów: 36
Od: 2009-01-09
2009-01-11 15:18
http://www.transportstyrel sen.se/sv/ ... czy ktos moze mi krok po kroku napisac jak wyrejestrowac auto z rejestru szwedzkiego??bo kuleje ze szwedzkim.
  Profil uzytkownika: szybic_     
szybic_


Wpisów: 36
Od: 2009-01-09
2009-01-11 15:43
Oczywiscie po procesie zarejestrowania auta na polskie blachy....
  Profil uzytkownika: szybic_     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-01-11 17:35
Po pierwsze, natychmiast zgłoś "avställning"- czyli że auto nie jest w ruchu. Zrobisz to przez internet na podstawie nru rej. i kodu znajdującego się na dowodzie rejestracyjnym:
https://www21.vv.se/etjans terfordon/logon/RegNr.aspx

Jeśli szwedzkie ubezpieczenie to tylko OC, to zgłaszając avställning pozbędziesz się go od razu.
Jeśli ubezpieczenie to halv- lub helförsäkring (NW, AC) to przejdzie w tzw. ubezpieczenie garażowe. Wtedy przed upływem obecnej umowy zgłoś eksport do ubezpieczalni.

Do zgłoszenia eksportu i wyrejestrowania auta w Szwecji
wypełniasz formularz części 2 (DEL 2) dowodu rejestracyjnego i zaznaczasz na nim eksport. Musisz też odesłać szwedzkie tablice rejestracyjne i dokument poświadczający zarejestrowanie w Polsce.
  Profil uzytkownika: mabr     
szybic_


Wpisów: 36
Od: 2009-01-09
2009-01-11 21:48
ok mabr! podaj mi jeszcze dokladny adres na ktory mam wyslac dokumenty i blachy.
A i czy wyrejestrowane auta nastaje z momentem wpisania numeru rejestracji, wpisaniem kodu i klikniecia LOGGA IN jak mowisz czy z momentem gdy ktos dostanie moje szwedzkie blachy i kopie dowodu polskiego itp i wtedy ten ktos wyrejestruje.
Mozesz podac mi swojego meila to bym byl z Toba w kontakcie bezposrednio.
  Profil uzytkownika: szybic_     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-01-11 22:25
Już napisałeś do mnie 2 maile, odpowiadam Ci tu na forum, bo może to się komuś jeszcze przyda.

Adres masz przecież podany na tym formularzu który masz wypełnić! (część dowodu rejestracyjnego)

Musisz wysłać wszystkie 3 rzeczy, zanim auto będzie zupełnie wyrejestrowane.

Ale jeśli zgłosisz je jako "avställd" (w internecie, jak pisałem wcześniej) to od wtedy nie płacisz ubezpieczenia (jeśli masz tylko OC) ani podatku drogowego.
  Profil uzytkownika: mabr     
konza


Wpisów: 20
Od: 2008-03-21
2009-01-19 19:16
a czy ktos wysylal zamiast dowodu polskiego papier z urzedu celnego o oplaceniu akcyzy? czy to zadziala?
  Profil uzytkownika: konza     
szybic


Wpisów: 31
Od: 2007-11-01
2009-01-23 21:15
Czesc.Znow z zapytanie lece do Ciebie.
No juz zarejestrowalem auto w PL ale wzieli mi i niebieski i zolty dowod.(nie mam zoltego wcale).Mailem male spiecie w Urzedzie bo potrzebowalem tego zoltego do odeslania do Szwecji.Oni zadzwonili wiec do kolesia ktory sprawadza wiecej aut ze szwecji i on nam powiedzial ze on tylko wysyla blachy szwedzkie,koipie dowodu rejestracyjnego polskiego i zaswiadczenie ze pojazd jest zarejestrowany w PL na ten adres co jest na zoltym i niebieskim dowodzie(do Örebro). On tak robi i nie ma problemow z wyrejestrowaniem.Mowil zebym dolaczyl tam jeszcze kopie zotego i niebieskiego - tak tez zrobilem i dolozylem jeszcze kopie faktur z ubezpieczlani, nie wiem po co i napisalem i karteczke zeby wyrejestrowali bo pojazd jest juz zarejest w polsce o czym swiadczy zaswadczenie i dowod tymaczasowy polski.
Mozesz mi wytlumaczyc bo chce jeeszcze wlasnorecznie wyrejestrowac jesli to mozeliwe z tej stronki co podales mi https://www21.vv.se/etjans terfordon/logon/RegNr.aspx tam wpisuje nr rej i kod ten co mam na zoltym dowodzie. I dalej nie wiem co robic... widze swoje dane i auta.

PS. zdrapalem tez ta zdrapke i tam byl kod ktory zapisalem sobie.Do czego on wogole jest?Dobrze zrobilem?
Napisz mi co o tym wszystkim sadzisz.
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: szybic     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2009-01-24 12:18
w polskich urzendach zabieraja tablice rejestracyjne by muc zarejestrowac samochud to jak ja moge wyslac tablice do szwecji skoro mi te tablice zabiora???bo przecierz by wyrejestrowac samochud ze szwecji musze najpierw zarejestrowac w polsce?? chyba ze czegos tu nie rozumiem ?? bo na jakiej podstawie urzad szwedzki wydaje tablice eksportowe??jesli sie ktos stara o tablice eksportowe czy to automatycznie samochud zostaje wyrejestrowany ze szwecji??jaki jest koszt tablic eksportowych??
  Profil uzytkownika: gusia2425     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-01-24 18:14
gusia2425, tablice eksportowe czerwone to jeden wariant, a wyjazd na normalnych białych tablicach to co innego. Te ostatnie trzeba odesłać do Szwecji, żeby auto wyrejestrować. Polski urzędnik nie ma prawa ich sobie przywłaszczać.


szybic:
Trzeba było szukać i czytać, jak Ci od razu napisał KimeX. Po raz pięćsetny: Del 2 jest niezbędna do wyrejestrowania, więc lepiej nie słuchaj co pani Hela mówi o panu Ziutku

Ponieważ do polskich urzędników nie dociera, że część szwedzkiego dowodu rejestracyjnego to karta pocztowa niezbędna do zmiany właściciela i wyrejestrowania, to zamawia się duplikat szwedzkiego dowodu rejestracyjnego (100 kr poleconym za pobraniem)

Duplikat dowodu rejestracyjnego zamówisz tutaj:
https://www21.vv.se/bestal lregbevis/Inmatning.aspx

Problem tylko w tym, że przychodzi listem poleconym na Twój szwedzki adres, więc musisz go odebrać osobiście.

Avställning- czyli zgłoszenie że auto nie jest w ruchu- o którym Ci pisałem robisz tam gdzie się logowałeś, pod "Ställ av ditt fordon". Do tego jest NIEZBĘDNY ten kod ze zdrapki z tylnej rejestracji.

Zwrot podatku i ewentualnego nadpłaconego ubezpieczenia dostaniesz albo na zgłoszone wcześniej konto bankowe, a jeśli konta nie zgłaszałeś- przekazem pocztowym, który również musisz odebrać tu na miejscu w Szwecji.

Jeśli nic nie kumasz szwedzkiego, to się dziwię że w ogóle chcesz cokolwiek załatwiać Tu masz tłumacza:
http://translate.google.co m
  Profil uzytkownika: mabr     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2009-01-28 17:41
dobra dobra MABR odpowiedziales na moje dwa posty jednak moje pytanie nie tyczylo sie czy potrzebuje duplikaty bo to to zdołałam wyczytac!!!!! dzieki za wyjasnienie co do tablic!! a i dzieki ze napisales o podatkach o ktore zreszta tez nie pytalam bo to sobie wyczytalam)) juz sie wiecej nic nie zapytam bo sie przemondrzasz!!!!!!!!!
  Profil uzytkownika: gusia2425     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-01-28 18:17
Bo tak wynika z koniugacji: jak ktoś jest mondry to się wymondrza

Łaskę mi robisz, że się pytasz czy jak?
  Profil uzytkownika: mabr     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-01-28 19:26
gusia2425, przez takie osoby jak Ty to odechciewa sie ludziom pomagac! naprawde!
  Profil uzytkownika: iza     
03 piotr


Wpisów: 1
Od: 2009-03-11
2009-03-11 13:17
prosze o sprawdzenie tablic rejestracyjnych
OLH750
  Profil uzytkownika: 03 piotr     
FROGER


Wpisów: 3
Od: 2009-03-17
2009-03-17 20:57
Hej, dużo tu dobrych wpisów ale mam "mały" problem. Kupiłem skuter 50cm3 i dostałem tylko 2 czesc dowodu (zolta) na którym jest poprzedni wlasciciel. Tak wiec mam dwa dokumenty : umowa i ten dowod. Chce zarejestrowac go w Polsce ale nie wiem czy tylko zolty wystarczy... Dajmy na to, ze mi sie uda - pisaliscie, ze musze wypelnic na drugiej stronie formularz i odeslac go wraz z tablicami do Szwecji w celu wyrejestrowania. Z tym, że nie wiem po co mam sobie tym głowe zawracać skoro już go zarejestrowalem w Polsce.. Pomóżcie bo jestem w kropce
  Profil uzytkownika: FROGER     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-03-18 08:07
No to się zdecyduj: chcesz go zarejestrować w PL,
czy jak piszesz, już go tam zarejestrowałeś?
Skoro to drugie, to w czym problem?

A ogólnie: do rejestracji w PL niezbędne są obie części szwedzkiego dowodu rejestracyjnego i dlatego zawsze przed sprzedażą najlepiej zamówić duplikat za 100 kr (przychodzi na poprzedniego właściciela)

Wtedy w Polsce daje się starszy dowód, a do wyrejestrowania/zgłoszenia eksportu w Szwecji wykorzystuje się KONIECZNIE! tą nowszą kopię.
  Profil uzytkownika: mabr     
xsawery


Wpisów: 2
Od: 2009-03-20
2009-03-20 23:12
witam, za 2 tygodnie zjezdzam do
Polski a skat na auto mam zaplacone do konca marca, czy orientujecie sie co mozna z tym zrobic, dodam ze termin wyjazdu to 5 kwietnia, czyli pozostaje 5 dni pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
  Profil uzytkownika: xsawery     
FROGER


Wpisów: 3
Od: 2009-03-17
2009-03-22 10:32
Mam problemy ze skontaktowaniem się z byłym właścicielem, żeby mi przysłał brakującą 1. część dowodu. Ale mam tą drugą podpisaną przez byłego właściciela "in blanco" żeby można było wyrejestrować skuter. Mam pytanie: czy jak wyślę ten formularz wraz z tablicami do urzędu w Szwecji z moimi danymi jako nowym właścicielem to czy oni mi przyślą na mój polski adres dokument potwierdzający wyrejestrowanie pojazdu w Szwecji?
  Profil uzytkownika: FROGER     
szybic


Wpisów: 31
Od: 2007-11-01
2009-03-22 21:23
Jesli chodzi o pojazd to w moim miejscu zamieszkania w Polsce MUSIALEM oddac zolty i niebieski(nie wiem co maja te wasze motorynki.Zarejestrowalem na polskie blachy i Urzad Miasta wyslal info do SE o zarejestrowaniu w PL i automatycznie wyrejestrowali mi pojazd ze SE.Trwalo do 4 tygodni.
Jak spr czy zostal wyrejestorwany? spr na stronie internetowej.
Zreszta chlopaki z wpisow wyzej sie orientuja w tych sprawach bo czerpalem wiedze od nich ).Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: szybic     
FROGER


Wpisów: 3
Od: 2009-03-17
2009-03-23 08:04
Problem jest taki, że nie mam 1. części (niebieskiej) dlatego myślę o tym, żeby samemu go wyrejestrować ze Szwecji i przedstawić potwierdzenie tego (jeżeli jest takowe wydawane) w polskim urzędzie komunikacji.
Jedynie chciałbym się dowiedzieć czy szwedzi wyślą mi takie potwierdzenie na polski adres podany w formularzu 2. części dowodu?
  Profil uzytkownika: FROGER     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-03-23 09:19
Po pierwsze: nie, nie sądzę, żeby wysłali na polski adres, ale przede wszystkim to z tego co wiem robi się to odwrotnie, tzn. do wyrejestrowania w Szwecji potrzebne jest potwierdzenie zarejestrowania lub przynajmniej wwiezienia na teren Polski (dokument celny).
  Profil uzytkownika: mabr     
gawer


Wpisów: 1
Od: 2009-11-19
2009-11-19 19:11
witam mam problem z zrejestrowaniem samochodu ze szwecji ,auto kupilem w Niemczech z jednym dowodem
DEL 1 czy ktos moze mi sprawdzic czy del 2 został wydany i ewentualnie gdzie szukac pomocy zeby go zdobyc,ktos wczesniej podawał szwedzka strone na ktorej wpisuje sie numer rej.i jest tam napisane czy był wydany DEL 2 czynie ,ja niestety nie znam szweckiego wiec moze ktos mi pomoze w przetłumaczeniu,podaje nr rej. TMX 368.Bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam Marek
  Profil uzytkownika: gawer     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2009-11-19 23:37
TMX368 Vw Caravelle 2,5 Tdi Aut
Avreg 2009-07-14 (Utfört) = wyrejstrowanie dokonane.
Podczas ostatniego przeglądu 2008-11-11 miał 488953 km

Skoro wyrejestrowany, to nie dostaniesz już DEL 2.
Podobno polski urząd ma w takich wypadkach skontaktować się ze szwedzkim, tylko musi im się chcieć.
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Auto-Moto -> Wyrejestrowanie auta ze Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 1 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony