Odwiedzin 37816205
Dziś 2029
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - MacBook Pro & Mac Pro 8core power

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMacBook Pro & Mac Pro 8core power
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2008-12-05 03:45
Mowa oczywiscie o najnowszych modelach.
Jestem w trakcie zakupu MacBook Pro oraz stacjonarnego Mac 8 core power.
Czy jest moze ktos na tym forum kto posiada wyzej wymienione maszynki???
Czytalem rozne fora i spotkalem sie z opinia ze m.inn macbook bardzo mocno sie grzeje.Czy pracuje ktos z was na tych modelach.Jesli tak prosze o opinie

ps.Maszynki beda wykorzystane przy obsludze w pelni profesjonalnego studia nagran.Jestem w trakcie szkolenia na realizacji dzwieku w Katowicach.Wiekszosc rezyserow dzwieku pracuje na tych modelach.1 ARGUMENTEM MOCNYM JEST FAKT ZE SA BARDZO STABILNE(to zadecydowalo o tym ze je zakupie)Aczkolwiek chce poznac opinie ludzi z poza branzypc? czy mac? wady ? zalety?
  Profil uzytkownika: zbychu     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-12-05 10:26
Pracuje od dobrych kilku lat na Mac'ach wszelakich.
Aktualnie pracy mam iMaca z duzym ekranem, a w domu MacBook'a Pro.
Laptop sie grzeje, jak to laptop. Ale nie przegrzewa Jakbym pracowala tylko stacjonarnie to mialabym tylko iMaca, ale poniewaz sie czesto przemieszczam wiec dobrze jest miec wszystko na dwoch komputerach, z ktorych jeden ma duzy ekran (do graficznych spraw jest idealny, a to mi wlasnie jest potrzebne bo zajmuje sie strukturami chemicznymi, budowa atomow itp).
Nie wiem nic o wykorzystaniu Mac'ow do obrobki dzwiekow, ale do grafiki sa idealne. Coraz wiecej programow jest juz tworzonych pod nie, wiec wlasciwie nie ma z tym juz wiekszego problemu.
Jak poczytasz troche o usterkach to oczywiscie okaze sie, ze nie sa to wcale niezawodne maszyny i tez zdarza sie im pasc. Ale od tego jest Apple Care (czyli 3letnia gwarancja). Ja lubie w Mac'ach to, ze majac kilka maszyn masz wszystko wszedzie to samo, szybko sie przenosi, synchronizuje, do programow robisz sobie "lustrzane odbicie" i wszystko dziala bez zbednych licencji itp. MacBook Pro to naprawde dobra szybka maszyna, swietna do wszelakich programow obliczeniowych. Do zwyklego klikania po necie i wysylania emaili nie ma sensu jej kupowac, bo koszt jest stosunkowo wysoki (choc teraz stanialy w porowaniu z wakacjami), ale jesli masz wokolo siebie ludzi pracujacych na Mac'ach to bedzie Ci duzo latwiej majac to samo.
Dobrze miec tez Time Machine do robienia backupow. No i kwestia wirusow chwilowo powiedzmy, ze nie istnieje w przypadku Macow (choc to kwestia czasu).
  Profil uzytkownika: AgataN     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-12-05 15:29
Osobiscie nie pracuje, ale dookola mnie siedza ludzie przy MacBookach Pro i tych Mac Pro 8 Core i nie narzekaja ze im sie cos przegrzewa. Komputery uzywane do produkcji TV.
  Profil uzytkownika: kajetan     
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2008-12-05 20:14
...znalazlem temat przegrzewania na forach
Takie akcje mialy miejsce ale w starszych wersjach
Oczywiscie mimo tego ze modele juz nie mialy gwarancji producent plyty glowne wymienil za darmo
Nastepny gest ktory swiadczy dobrze o firmie
W sumie skoro profesionalisci robia na mac-ach i pelno ich w radio i tv ...a pozatm wasza opinia rowniez na tak,moge smialo powiedziec ze wchodze w mac-i.
Troszeczke pewnie nauki bede mial z nowym systemem Czy znacie jakis salon MAC(z 1 reki) sprawdzony w Stockholmie?Z gory dzieki za odpowiedziPozdrawiam
  Profil uzytkownika: zbychu     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-12-05 22:16
Przy Fridhemsplan jest sklep Humac, w Västermalmsgallerian na skrzyzowaniu Fleminggatan i S:t Eriksgatan. http://www.humac.se/
  Profil uzytkownika: kajetan     
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2008-12-06 00:23
thx
  Profil uzytkownika: zbychu     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-12-06 14:18
Dlaczego MacBook Pro jest idealny do grafiki?
Dell Studio 17 ma wiekszy ekran - 17, wieksza pamiec - 4GB, wiekszy hårdisk - 500GB a kosztuje nieco mniej.
Kombinacji literowo cyfrowych opisujacych processor i grafikkort nie porownuje bo nic z tego nie rozumiem.

W czym przejawia sie 'doskonalosc' MacBook Pro?
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2008-12-06 14:29
W czym przejawia sie 'doskonalosc' MacBook Pro?
- może w jego makbukowatości?
Nie trza tu się podniecać i sugerować ekranem, bo matryca notebooka nigdy nie zastąpi zewnętrznego monitora.
Ktoś, kto grzebie w grafice na notebooku ma często podpięty zewnętrzny monitor i hula na dwa lewizory.
Pojemność dysku? Też bym trochę dał spokój - i tak się robi backupy na dyskach zewnętrznych.
  Profil uzytkownika: broccoli     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-12-06 14:51
Broco, laptop o ktorym mysle ma byc tylko do grafiki ale ja bede tylko ew. fundatorem a nie uzytkownikiem.
Czy naprawde jedyna 'przewaga' MacBook Pro jest jego makbookowatosc?

  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2008-12-06 15:04
Zdecydowanie!
I to japko, co się świci na masce.
  Profil uzytkownika: broccoli     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2008-12-06 15:24
A tak serio, to często w wypadku odwiecznego dylematu: Pecet, czy (siała baba) Mac, to raczej kwestia przyzwyczajeń i posiadanego oprogramowania.
Jest już spory wybór pececiastych notbuków, fenomenalnie radzących sobie z grafiką na platformie Visty.
Sam stałem się szczęśliwym (póki co) posiadaczem peceta-notebooka i daje radę spokojnie obrabiać plik około 1gb na Photoshopie.
Wprawdzie jest to DTR, czyli tzw Desktop Replacement i małe to to nie jest ale gdybym nagle miał się przestawić na siała baba Mac - to nie batdzo to widzę.
Oprogramowanie (nietanie), skróty klawiaturowe i różne detale pozwalające pracować niemal z zamkniętymi oczami są tu kluczowe.
Innymi słowy - LENISTWO i CHYTROŚĆ.
  Profil uzytkownika: broccoli     
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2009-01-24 21:06
...WYSZLO CUDENKO z jabluszkiem17CALOWE NA SPECJALNE ZAMOWIENIE: 2,9Ghz 8ram 350dysk ...cena tylko 48000koron
  Profil uzytkownika: zbychu     
zbychu


Wpisów: 70
Od: 2006-03-31
2009-01-24 21:08
...ale jakie cudo mowie wam
  Profil uzytkownika: zbychu     
Forum -> Komputer i człowiek -> MacBook Pro & Mac Pro 8core power
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony