Odwiedzin 37897314
Dziś 1884
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Powielone???

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPowielone???
Jasia


Wpisów: 4
Od: 2008-11-10
2008-11-10 17:50
Witam serdecznie!
Moja sprawa wygląda następująco:
kupiłam tu samochód volvo 1999r. Postanowiłam dać go w formie darowizny rodzicom. Zawiozłam samochód do Polski, zabrałam ze sobą tablice rejestracyjne, by móc tu auto wyrejestrować (ponieważ w ciągu 1 dnia od kupna samochodu, wyruszyłam do Polski - nie miałam jeszcze aktualnego dowodu rejestracyjnego, tak więc po otrzymaniu go - część I wysłałam rodzicom, II zaś zatrzymałam sobie) W momencie kiedy rodzice otrzymali część I dowodu (ja w dalszym ciągu nie zgłosiłam zmiany właściciela i tym samym eksportu auta z obaw dotyczących działania poczty polskiej i dla pewności czekałam, aż rodzice odbiorą ten dowód)Dostali. Próba udania się do tłumacza i sprawa leży, ponieważ on twierdzi, że mama nie zarejestruje go bez części II dowodu, ja natomiast bez tej części nie wyrejestruję go tutaj w Szwecji? I co ja mam teraz zrobić??? Dodam, że zależy mi na czasie, ponieważ jest to diesel pojemność silnika 2,5 co za tym idzie wysoki podatek i ubezpieczenie, które muszę płacić, mimo tego, że auto jest już w Polsce i nie korzystam z niego. Proszę o jakąś podpowiedź... Czy mam wysłać część II którą posiadam i zamówić nowy dowód na którym będę mogła zgłosić zmianę właściciela???
  Profil uzytkownika: Jasia     
technics


Wpisów: 581
Od: 2006-10-08
2008-11-10 18:19
ehh
ten samm temat walkowany tyle razy . jesli auto stoi ciagle na ciebie . musisz wyslac rodzicom 2 czesc . a tu poprosic o duplikat . potem z tego duplikatu wyrejestrowac auto a tam zarejestrowac . najlepiej jak jescvze rodzice wysla tobie ksero dowodu juz polskiego
  Profil uzytkownika: technics     
Jasia


Wpisów: 4
Od: 2008-11-10
2008-11-10 18:27
Dziękuję serdecznie, jak w temacie wpisałam "powielone" ponieważ domyślałam się, że temat już wiele razy pojawił się na forum. Jednak z przyczyn braku czasu nie mogłam prześledzić wszystkich tematów. Przepraszam z góry za mój egoizm... Już część II zamówiona, a ja właśnie biegnę na pocztę wysłać rodzicom część, którą posiadam. Pozdrawiam, dziękuję i życzę miłego wieczorku.
  Profil uzytkownika: Jasia     
Jasia


Wpisów: 4
Od: 2008-11-10
2008-11-16 21:26
Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ żeby wyrejestrować auto w Szwecji na stronie VV znalazłam taki wpis:
*moje pytanie to - czy mam wysłać cały registreringsbevis część II czy tylko jego część dotyczącą zmiany właściciela?
"fordonets senast utfärdade registreringsbevis del 2 i original"
  Profil uzytkownika: Jasia     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-16 21:48
Cały

Tylko na Twoim miejscu, wysłałbym go listem poleconym bo to jednak ważny dokument, uprzednio na wszelki wypadek dowiadując się w Vägverket czy odbiorą list polecony (można się umówić z konkretną osobą na obiór)
  Profil uzytkownika: mabr     
kika1111


Wpisów: 315
Od: 2007-08-09
2008-11-16 22:28
Umówić się na odbiór listu poleconego?? Mogą nie przyjąć? Dlaczego?
  Profil uzytkownika: kika1111     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-16 23:17
Urzędom może się nie chceć odbierać listów poleconych.
Lepiej się upewnić, po prostu. Ja nie wiem, bo tego nie robiłem. Natomiast wysyłałem dokumenty faxem i wtedy się umawiałem z konkretną osobą, która miała go odebrać.
  Profil uzytkownika: mabr     
Jasia


Wpisów: 4
Od: 2008-11-10
2008-11-21 15:03
No więc mam za sobą całą procedurę z wyrejestrowaniem auta. Do VV wysłałam tylko część (połówkę) registreringsbevis del2 gdzie wpisałam eksport... Następnie tablice i opłatę akcyzową z Polski. Dziś dostałam potwierdzenie wyrejestrowania samochodu. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Jasia     
Forum -> Auto-Moto -> Powielone???
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Stolarz/Ekipę (Tumba)
szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 0 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony