Odwiedzin 37877220
Dziś 449
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Czas nauczyć się parkować

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCzas nauczyć się parkować
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-05 14:44
Wczoraj w TVN Turbo mówili, że władze Sztokholmu... "mają już dość Polaków"

W Sztokholmie najwięcej mandatów dostają auta zarejestrowane właśnie Polsce!
A przy tym ściągalność to zalediwe 10%.

No ale skończy się cwaniakowanie- miasto zatrudniło specjalną firmę windykacyjną do ściągania mandatów od zameldowanych za granicą
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-11-05 15:50
ale sa juz takie firmy w PL, wlasnei na terenie Dolnoslaskiego dzialaja. Ale sciagalnosc jak napisales slaba. Wysylaja listem zwyklym i zawsze ktos moze powiedzuec ze list zaginal. Polecony to inna para kaloszy ale nie wszyscy wiedza o 'doreczeniu domniemanym' stad nie odbieraja, a sady i tak sa zawalone.

Mabr jedyna mozliwosc to odtransportowanie samochodu na parking i wykupienie samochodu.
Albo musieliby wylapywac na zjezdzie z promu.
  Profil uzytkownika: karolina68     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-05 17:26
"W Sztokholmie najwięcej mandatów dostają auta zarejestrowane właśnie w Polsce!"

ciekawe jaki wplyw na to ma ksenofobia (rasizm! ) , ktorej tu nie ma
  Profil uzytkownika: rysownik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-05 17:28
Znaczy że niby Polakom złośliwie dają mandaty?
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-11-05 17:33
ee a nie slyszeliscie nigdy jak obcokrajowcy z premedytacja parkuja na zabronionych miejscach, uwazajac ,ze obce numery im tylek uratuja.

W STHLM ja przynajmniej widze najwiecej polskich i litewskich rejestracji. Statystycznie Polakow pewnie wiecej wiec, moze jakos logicznie mozna wytlumaczyc dlaczego Polacy dostaja najwiecej mandatow.


Ale slyszalam i o Francuzach co sie nie przejmowali, wiec te parkowanie, to chyba mozna podciagnac pod- obce rejestracje kontra szwedzkie.
Nie zas podciagac pod typowo polski problem.
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-11-05 17:39
slyszalem od osoby majacej 2 samochody jeden na polskich drugi szwedzkich numerach, ze jak zle zaparkuje na polskich numerach mandat zawsze dostanie jak na szwedzkich niekoniecznie, tak slyszalem, sam jezdze na szwedzkich numerach i staram sie parkowac dobrze.
Inna sprawa, ze polacy nie rozumieja czesto dodatkowych informacji po szwedzku na znakach kiedy mozna parkowac stad moze czesciej zle parkuja, sam przeoczylem raz taka informacje i dostalem mandat.
  Profil uzytkownika: darsim     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-05 18:24
mabr a nie ma takiej mozliwosci uwazasz?
zeby byla jasnosc-nie twierdze ,ze tak jest-twierdze ze taka mozliwosc istnieje co potwierdza darsim.
  Profil uzytkownika: rysownik     
gordo


Wpisów: 67
Od: 2007-11-01
2008-11-05 18:34
Ja dla swietego spokoju poplacilem wszystkie mandaty przyslane za posrednictwem polskiej firmy windykacyjnej na polski adres. Natomiast auto sluzbowe parkuje gdzie mi sie tylko zywnie podoba, czy to zakaz zatrzymywania, zolta linia itp. Jestem bezkarny, to znaczy auto jest.
  Profil uzytkownika: gordo     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-05 20:35
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: mabr     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-11-05 21:02
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: darsim     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-05 21:44
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-05 21:49
W Sztokholmie najwięcej mandatów dostają auta zarejestrowane właśnie Polsce!
A przy tym ściągalność to zalediwe 10%.


Powiem tak Mabr. Ta informacja to bzdura. Dzisiaj Szwedzi sprzedają każdy jeden mandat. Mandaty idą gdzieś do Norwegii, a potem do Danii. Jest ze 2 pośredników, a Carpark dostaje pieniądze od ręki.

Ta informacja to nic innego jak nakręcanie koniunktury firmom pośredniczącym w ściąganiu długów, a przede wszystkim zachęcanie do niepłacenia mandatów. No bo po co płacić skoro ściągalność to 10%?
  Profil uzytkownika: true     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-11-05 21:52
bardzo prosze pisac na temat, bez osobistych wycieczek
  Profil uzytkownika: iza     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-05 22:05
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: true     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-11-06 00:05
true, jesli nie zauwazyles to wykasowalam gadki calego towarzystwa bez wyjatku.

i ponawiam prosbe by pisac na temat, a nie o prywatnym zyciu forumowiczow!
  Profil uzytkownika: iza     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-11-06 07:41
Na temat, a o co biega ???
Powiem tak, ze z tego co pisze mabr, to ma racje. Z manadatow sztokholmskich zaden nie dosiagnol mnie w Polsce.
Jeden z Norrkoping przez 2 lata chodzil za mna, a teraz rok temu dostalem jeden pod domem we Flen i tez ta sama Bydgoska firma cos tam mnie sadem straszy itd
Jak narazie Mabr i Karolina bardzo mnie pocieszyli, wiec nie mam zamiaru placic, a do sadu chetnie sie wybiore...
No i aby bylo jasne, to dostaje mandatow tylo co przecietny szwed, tz 2-3 rocznie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-11-06 12:44
Bolek no i do tego takie slonce -masz wiec chyba dzis super dzien .



Darsim, ja wiem co ten Towj znajomy powinien zrobic, masz oczywiscie racje ,ze mogl sie poczuc dyskryminowany. Powinien, wiec wystapic o to ,zeby mu wystawiono rowniez mandaty, dobrowolne, kiedy mial samochod na szwedzkiej rejestracji. Chyba nie powinien czuc sie dyskryminowany. Rownosc w mandatach mu sie nalezy !!!!!
Chociaz ja jednego nie rozumiem, jakbym zauwazyla takie prawidlowowsci jak Twoj znajomy, to nie jezdzilabym, wiecej samochodem na polskich numerach. Czy On jest z tych sadomasochistow?




Ja mam pod domem dobry przyklad mandatowy, raz w tygodniu odbywa sie czyszczenie ulicy i wtedy pol dnia jest zakaz parkowania wogole, i zawsze znajdzie sie ktos taki kto nie przestrzega i pojawiaja sie mandaty rowno, bez wzgledu na rejestracje.
Niestety, efektem tego parkowania np. w zime jest to, ze jak odsniezaja ulice to nie udaje sie tak do konca. Chociaz ja mysle, ze wlasciciele natychmiast by przestawili swoje samochody widzac, wariata za kolkiem wielkiego samochodu czyszczacego. Naprawde na centymetry manewruje miedzy stojacycmi smaochodami i to z predkoscia calkiem spora.

Ale prawda jest ,ze zorientowanie sie w znakach parkowania wcale nie jest takie proste.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Forum -> Auto-Moto -> Czas nauczyć się parkować
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony