Odwiedzin 37816256
Dziś 2080
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - dekoder polskiej telewizji z wyjsciem HDMI

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordekoder polskiej telewizji z wyjsciem HDMI
wluczykij


Wpisów: 438
Od: 2007-08-11
2008-11-02 11:05
Witam. mam taki mały problem, bo kupiłem sobie LCD TV a obraz z dekodera polsatu jest beznadziejny (z dekodera do TV podlaczam kablem euro) ;( jak podłącze kompa do TV to roznica jest ogromna. (podlaczenie kablem HDMI)

Wlasnie sprawdzałem ze sa dekodery polsatu z wyjsciem HDMI... posiada moze ktos z Was taki?? zanim zamowie sobie taki z PL chciałbym najpierw sprawdzic czy faktycznie zmiana dekodera mi pomoze...?
Dzx i pozdro
  Profil uzytkownika: wluczykij     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 11:08
Chyba każdy dekoder do HD ma takie wyjście. Pierwszy z brzegu: Samsung DSB-H370G.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 11:12
Ale odpowiadając na twoje pytanie. Wg mnie niewiele to pomoże.
  Profil uzytkownika: true     
wluczykij


Wpisów: 438
Od: 2007-08-11
2008-11-02 11:26
hehe... true ten pierwszy z brzegu to jedyny dekoder HD polsatu wiec niewiele osob pewnie taki posiada...
a dlaczego uwazasz ze to mi niewiele pomoze?? tez sie zastanawiam nad tym bo niechce niepotrzebnie załatwiac dekoder z Pl i wydawac kase...

Jak wspomniałem kablem HDMI podlaczam kompa i obraz jest całkiem całkiem... a TV - dekoder kabel euro i obraz lipa ;(
ja nieznam sie zabardzo ale o tym dekoderze podpowiedział mi koles z El giganten. mowił mi jeszcze o jakis super duper kablach Euro (za 550 kr) ale sam juz niewiem co bedzie lepsze.
  Profil uzytkownika: wluczykij     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-02 11:37
Polsat ma sposród polskich platform zdecydowanie najgorszą jakość obrazu, ale nie sądzę żeby HDMI w tym jedynym lepszym dekoderze był tylko na pokaz...

Różnica obrazu przez Eurozłącze a HDMI zazwyczaj jest po prostu gigantyczna! True, równie dobrze mógłbyś twierdzić, że nie ma różnicy w jakości dźwięku z płyty winylowej i CD
  Profil uzytkownika: mabr     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2008-11-02 16:37
Ja mam Polsat cyfrowy podpiety na euro, N przez kabel HDMI roznica jest olbrzymia.
Jak podlaczylem kabel HDMI nie mialem glosu i dopiero jak podlaczylem kable audio to wszystko super dziala
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 19:32
Różnica obrazu przez Eurozłącze a HDMI zazwyczaj jest po prostu gigantyczna!

Mowa o tym samym analogowym sygnale video PAL (576 lini z przeplotem), tak?
Muszę jakiś polepszacz obrazu opatentować
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-02 20:17
True, słyszałeś kiedyś może o różnicy między komunikacją analogową a cyfrową? Czy jaja sobie robisz?
  Profil uzytkownika: mabr     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 22:08
True, słyszałeś kiedyś może o różnicy między komunikacją analogową a cyfrową? Czy jaja sobie robisz?

Mabr, coś tam słyszałem. Nie próbuj mi wmówić, że cyfrowa transmisja w HDMI czyni cuda w stosunku do kabla scart czy s-video. Jedyne co możesz osiągnąć to nieco niższy poziom szumów w kanałach luminancji i chrominancji. Coś więcej?
Dokładnie to samo jest z podłączeniem monitora przez DVI czy DB 15 VGA. Ktoś widzi kolosalną różnicę o ile w ogóle?

  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-11-02 23:03
"Dokładnie to samo jest z podłączeniem monitora przez DVI czy DB 15 VGA. Ktoś widzi kolosalną różnicę o ile w ogóle?"

Ja widze. Orgomna!

Co do HDMI i Scart to nie wiem. Ogolnie obraz telewizyjny jest dosc kiepski. Siedzac w pewnej odleglosci od telewizora nie widzi sie roznicy. Siedzac blizej widac. Ale w moim telewizorze, to ta roznica jest taka, ze obraz przez scart jest "ostrzejszy" (taki sztucznie wyostrzony) a przez HDMI troche bardziej rozmyty.

Mam Comhem, dekoder jakis taki ichni z wyjsciem Scart, i komputer HTPC wlasnej budowy z HDMI. Osobiscie sygnal HDMI podoba mi sie lepiej, ale dekoder jest znacznie prostszy w obslusze, wiec HTPC wlaczam tylko od swieta, albo jak chce SVT HD poogladac.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 23:22
Ja widze. Orgomna!

Ok, to się zdarza Kajetan ale uwierz mi nie jest to wina transmisji analogowej tylko przetwornika DA w karcie graficznej tzn. ogólnie kiepskiej elektroniki (tej analogowej). W przypadku DVI teoretycznie pomija się konwersję sygnału dlatego jakość jest bliska idealnej. Musiałbyś porównać wiele kart i kilka monitorów aby stwierdzić, że jest to reguła. Dobrej jakości kable analogowe (component) mają potężne pasmo przenoszenia, wciąż większe niż standard HD.

Ta ogromna różnica to zapewne subtelny efekt rozmycia, mylę się?
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-11-03 00:19
Nie mam w tej chwili podlaczonego analogowego, wiec ci nie powiem. Ale rozmycie, miganie, kolory gorsze...

Patrzac na obraz komputera, z tekstem, jaskrawymi kolorami, cienkimi linjami, roznica jest kolosalna. Patrzac na obraz telewizji, czy film ogladany na komputerze, roznicy nie widze.

  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-03 00:20
True, albo porównania HDMI-Euro nie widziałeś, albo masz jakąś chorą satysfakcję z samego sporu...

Co z tego nawet jeśli kabel kompozytowy mógłby przenieść szersze pasmo, skoro synał analogowy nie zawiera tyle informacji, a dodatkowo jest podatny na zakłócenia.
Różnica jest bardzo widoczna przy pierwszym porównaniu.

Dodatkowo, HDMI istnieje przede wszystkim w jednym celu: do obrazu wyższej rozdzielczości. Takiego sygnału nie prześlesz Eurozłączem w ogóle. Nie musi to być HDTV, wystarczy upscale do 1080i jak np. w przypadku dekodera platformy n. Różnica jest GIGANTYCZNA.
Ale nawet i w 575i też jest bardzo wyraźna.
  Profil uzytkownika: mabr     
wluczykij


Wpisów: 438
Od: 2007-08-11
2008-11-03 01:11
słuchajcie... moze po prostu niech ktos mi załatwi dekoder z HDMI ja wytestuje, szybciutko oddam. I ogłosze moja opinie
nooo niech ktos pozyczy na 1 godzinke chociaz...
  Profil uzytkownika: wluczykij     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-03 08:34
True, albo porównania HDMI-Euro nie widziałeś, albo masz jakąś chorą satysfakcję z samego sporu...

Co z tego nawet jeśli kabel kompozytowy mógłby przenieść szersze pasmo, skoro synał analogowy nie zawiera tyle informacji, a dodatkowo jest podatny na zakłócenia.
Różnica jest bardzo widoczna przy pierwszym porównaniu.


No pewnie Mabr. Nie mam czego robić tylko spierać się z tobą. Mam po prostu swoje zdanie poparte tym co da się wyczytać w sieci oraz w oparciu o to co wiem.
Kable HDMI zostały narzucone bez ogólnie zaakceptowanego standardu (IEEE) po to aby płacić dodatkowe pieniądze producentom sprzętu.
Co ciekawe stworzono nowy standard nie korzystając z czegoś co już jest. Przecież skrętka kat 5 zrobi to samo i taniej Notabene można kupić przedłużacze do HDMI oparte właśnie o zwykły kabel sieciowy.

http://www.cooldrives.com/ hdloraexviac.html

Jeśli chodzi o jakość to jasne, zgadzam się, że po podłączeniu scart będzie gorsza jakość ale uważam, że jest to wynik marketingu. Marketingu w tym sensie, że odbiorniki z niższej półki są po prostu tańsze, a technika analogowa jest droższa i bardziej wymagająca od strony elektronicznej niż technika cyfrowa.
Dla mnie jest oczywiste, że cięcie kosztów musiało spowodowało spowodować obniżenie jakości czegoś co jest coraz mniej wykorzystywanym dodatkiem.
W sieci można przeczytać wiele testów pochodzących z czasów kiedy do użycia wchodziły kable hdmi. Wiele osób nie widziało różnicy w jakości pomiędzy (composite), a hdmi. A nawet jeśli była taka różnica to bardzo ona bardzo subtelna i nie uzasadniała wywalenia 200$ na niestandaryzowany kabel.

"Buy an HDMI Cable, Get a DVD Player Free".
http://hiddenwires.co.uk/r esourcesarticles2007/articles20070301-02. html

To też polecam przeczytać:

"Isn’t Digital Just Better?

It is often supposed by writers on this subject that “digital is better.” Digital signal transfer, it is assumed, is error-free, while analog signals are always subject to some amount of degradation and information loss. There is an element of truth to this argument, but it tends to fly in the face of real-world considerations. First, there is no reason why any perceptible degradation of an analog component video signal should occur even over rather substantial distances; the maximum runs in home theater installations do not present a challenge for analog cabling built to professional standards. Second, it is a flawed assumption to suppose that digital signal handling is always error-free. DVI and HDMI signals aren’t subject to error correction; once information is lost, it’s lost for good. That is not a consideration with well-made cable over short distances, but can easily become a factor at distance."

http://www.coderetard.com/ 2008/04/18/dvi-vs-hdmi-vs-component-video -which-is-better/

Wcale nie jest to takie oczywiste, że przełączenie na HDMI ta gigantyczną poprawę jakości. Wszystko zależy od sprzętu.
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-03 09:26
Wszystko zależy od sprzętu, prócz niepodatności HDMI na zakłócenia. Brak zakłóceń przez Eurozłącze to tylko pobożne życzenia. nieprecyzyjność obrazu w porównaniu z obrazem nieprzetwarzanym analogowo widać nawet na słabytm LCD przez porządnie ekranowany kabel.

Sam piszesz, że wiedzę masz teoretyczną. Uwierz więc ludziom, którzy widzieli to, o czym Ty tylko czytasz.
Teoretycznie dałoby się zapewne przesłać i HDTV bardzo grubo ekranowanym eurozłączem, ale co innego praktyka.

Inna sprawa, że jest w tym i marketing i nic nie tłumaczy tak wysokich cen dobrych kabli HDMI. Jest to jednak cena, którą tym bardziej warto zapłacić, im się ma lepszy telewizor.
Założę się, że szczęka by ci opadła na widok "zwykłego PAL" na dobrym tv o wysokiej rozdzielczości. Upscale już jest opatentowane - i czyni cuda
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-11-03 23:14
Teoretycznie dałoby się zapewne przesłać i HDTV bardzo grubo ekranowanym eurozłączem, ale co innego praktyka.

Zaraz tam teoretycznie... ja mam takie wyjscie na mojej karcie graficznej. Roznicy miedzy tym wyjsciem a HDMI "prawie nie widac"

  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-05 21:59
Wszystko zależy od sprzętu, prócz niepodatności HDMI na zakłócenia. Brak zakłóceń przez Eurozłącze to tylko pobożne życzenia. nieprecyzyjność obrazu w porównaniu z obrazem nieprzetwarzanym analogowo widać nawet na słabytm LCD przez porządnie ekranowany kabel.

Sam piszesz, że wiedzę masz teoretyczną. Uwierz więc ludziom, którzy widzieli to, o czym Ty tylko czytasz.
Teoretycznie dałoby się zapewne przesłać i HDTV bardzo grubo ekranowanym eurozłączem, ale co innego praktyka.

Inna sprawa, że jest w tym i marketing i nic nie tłumaczy tak wysokich cen dobrych kabli HDMI. Jest to jednak cena, którą tym bardziej warto zapłacić, im się ma lepszy telewizor.
Założę się, że szczęka by ci opadła na widok "zwykłego PAL" na dobrym tv o wysokiej rozdzielczości. Upscale już jest opatentowane - i czyni cuda


Co mam ci powiedzieć mabr. Zostań przy swoich wizjach bo dzięki temu świat jest piękniejszy. Niestety kwalifikujesz się jako zwolennik "podgrzewanych kabli", kondycjonerów sieciowych. Założę się, że malujesz z boku płyty CD bo to poprawia jitter
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-11-05 22:44
Widzialem tylko kilka sprzetow na wlasne oczy, gdzie moglem porownac roznice miedzy HDMI i Scart. Zadne fajerwerki, zwykly domowy sprzet. HDMI zawsze wygladalo lepiej. A obraz z odtwarzacza DVD, ktory mial upscale obrazu to byla kolosalna roznica nawet miedzy HDMI bez upscale.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-05 22:59
Widzialem tylko kilka sprzetow na wlasne oczy, gdzie moglem porownac roznice miedzy HDMI i Scart. Zadne fajerwerki, zwykly domowy sprzet. HDMI zawsze wygladalo lepiej. A obraz z odtwarzacza DVD, ktory mial upscale obrazu to byla kolosalna roznica nawet miedzy HDMI bez upscale.

No trudno Kajetan abyś to zobaczył nie na własne oczy. Jasne, że będzie różnica miedzy hdmi a scart bo obsługa złącza analogowego jest "symboliczna". Każdy ma kupić hdmi i o to chodzi. Spróbuj porównać hdmi z kablem component. Jeśli chodzi o ostatnie zdanie. Możesz je przepisać po ludzku bo nie rozumiem. Serio.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-05 23:13
Włuczykij. Jak już zmienisz na hdmi to koniecznie kup to:

http://www.gigawatt.pl/pro ducts2.html

"PF-2 zbudowana jest w oparciu o architekturę wewnętrzną podobną do tej, która stosowana jest w filtrującej nieseparowanej sekcji kondycjonerów Gigawatta, a sprawdzone rozwiązania gwarantują wysoką skuteczność działania i wyraźną poprawę brzmienia oraz obrazu zasilanych urządzeń."

Obraz będzie jeszcze lepszy, a co najważniejsze dźwięk też. Mam taki podłączony do golarki i lodówki. Lodówka jest wyraźnie cichsza, a golarka goli nawet po wyłączeniu bezpieczników
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-11-06 00:52
"Jeśli chodzi o ostatnie zdanie. Możesz je przepisać po ludzku bo nie rozumiem."

No nic. Jeszcze raz sprobuje.

Tak wiec niektore odtwarzacze DVD z wyjsciem HDMI maja wbudowana opcje "rozciagniecia" obrazu do formatu 1080 zanim go puszcza do telewizora. I taki rozciagniety obraz wyglada lepiej niz bez rozciagniecia.

Chociaz to oczywiscie zalezey od tego czy odtwarzacz DVD czy telewizor zrobi to lepiej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-11-06 01:00
Mabr, widzę, żeś oblatany . Może banalne pytanie ale czy jakość przez kabel HDMI jest faktycznie wyższa niż przez tradycyjny VGA i czy HDMI daje wyższą rozdzielczość na telewizorze?
Potrzebowałbym prawie dziesięciometrowego kabla HDMI a takich tu w sklepach nie ma. Długi VGA natomiast mam...
  Profil uzytkownika: Uwe     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-06 11:45
Straty na tak długim mogą być takie, że sygnał może się okazać niewystarczający. Co lepsze- przeczytaj dyskusję

Generalnie moje zdanie jest takie, że analogowych kabli nie stosuje się do HDTV, bo w wyokiej rozdzielczości dużo bardziej widać rozpływający się obraz (nieostre kontury) które przy analogowym sygnale są nie do uniknięcia.
  Profil uzytkownika: mabr     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-11-06 12:42
No dobrze tylko, że dyskusja dotyczyła porówniania HDMI i z eurołączem (scartem) a nie VGA z HDMI, więc niewiele mi mówi.
A czy straty wywołane długim kablem, o których piszesz, dotyczą VGA czy HDMI?
Dzięki z góry, jeżeli możesz mnie trochę oświecić.
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-06 13:31
Potrzebowałbym prawie dziesięciometrowego kabla HDMI a takich tu w sklepach nie ma.

Uwe, kup przedłużacz do HDMI oparty o skrętkę komputerową (hdmi extender cat6). Będziesz miał zasięg do 60 m
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-11-06 13:35
OK, dzięki.
  Profil uzytkownika: Uwe     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-11-07 01:37
Na VGA chodzi mi teraz super, uważam. Rozdzielczość 1280 na 768. Wyżej się nie da przy klonowaniu obrazu.
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-07 06:55
Wyżej się nie da przy klonowaniu obrazu.

Możesz spróbować we właściwościach laptopowego display'u odhaczyć opcję "ukryj tryby, których nie można wyświetlić", wtedy pojawią się w laptopie wyższe rozdzielczości. Powinien się zrobić wirtualny pulpit. Może zadziałać.
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-11-07 14:46
Nie pracuję na laptopie ale ta funkcja jest faktycznie w każdym windowsie albo panelu sterownia karty graficznej. Rozdzielczości większej nie złapałem, natomiast zwiększyłem szybkość odświeżania na obu monitorach. Jakość jest super. To chyba nam wystarczy. Dzięki za rady
  Profil uzytkownika: Uwe     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2008-11-09 10:07
Ja mam telewizor z jednym wejsciem HDMI, moze ktos sie orientuje czy jest jakis rozgaleznik zebym mogl podlaczyc drugi dekoder i dvd?
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-09 23:09
http://www.nokaut.pl/szuka j/splitter-hdmi.html
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-09 23:10
Piotrek. Znajdź sobie odpowiedniki w Szwecji. Sorki za polskiego linka.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-09 23:14
A teraz widzę. Nie potrzebujesz rozdzielacza (splitter), a przełącznika (switch).
Tutaj jest to czego szukasz.
http://www.nokaut.pl/szuka j/sprzet-rtv/hdmi-switch.html
  Profil uzytkownika: true     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2008-11-10 19:32
Dziekuje True
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
wluczykij


Wpisów: 438
Od: 2007-08-11
2008-11-29 10:44
zaczalem temat to moze i ja zakoncze drobnym podsumowaniem

wiec udało mi sie pozyczyc dekoder (dzx Piotrek)
i rzeczywiście obraz jest lepszy... nie moge juz porownac z poprzednim bo ok 3 tyg. temu odlaczyli mi polsat, ale ostatnio podlaczajac dekoder eNki z wyjsciem HDMI obraz był znacznie lepszy! zniknal zupełnie efekt "Matrix" (łuna za poruszajacymi sie postaciami, elementami) i twarze w tle sa wyrazniejsze (chociaz nadal nie jestem zadowolony z nieostrych postaci w tle) oczywiscie kanały w jakosci HD to po prostu bajka... i da sie zobaczyc nawet pryszcza na nosie osoby siedzacej w tylnich rzedach (ale tych kanałów jest zaledwie 3 lub 4 wiec nie ma o czym dyskutowac, moze za pare lat jak wiekszosc bedzie w HD)

Ale potwierdzam (sprawdzone w praktyce) ze uzywajac kabla HDMI obraz znacznie sie poprawił w porownaniu do kabla EURO. nie jest to moze taka gigantyczna roznica, bo czasem zastanawiam sie czy to co widze jest ok. czy tak samo jak poprzednio, ale TV kupiłem za 8000 kr. wiec za LCD 40 calowy to bardzo małe pieniadze wiec obraz tez nie musi byc perfect.
  Profil uzytkownika: wluczykij     
Forum -> Komputer i człowiek -> dekoder polskiej telewizji z wyjsciem HDMI
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony