Odwiedzin 37772080
Dziś 3088
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Na jak długo zabiorą mi prawo jazdy?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNa jak długo zabiorą mi prawo jazdy?
beatasar1
eslov


Wpisów: 4
Od: 2008-09-28
2008-10-29 17:29
Witam mam pytanie, jaka kara grozi mi za jazde po piwku.Dwa miesiące temu złapali mnie jak wracałam z małej imprazki i niestety wylądowałam na policji.Do tej pory nic z policji nie przyszło, ani kara ani tez wezwanie do sądu.Troche mnie to dziwi ze tak to długo trwa, czy jest ktpś na tym forum kto sie orjetuje co z tego bedzie i jaką kare poniose.
  Profil uzytkownika: beatasar1     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-29 18:00
mam nadzieje ze dozywocie!

  Profil uzytkownika: rysownik     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-29 18:05

http://pl.youtube.com/watc h?v=y6AStdKlW-8
  Profil uzytkownika: rysownik     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-10-29 18:49
ty sie ciesz ze wsadzili cie do wiezienia,
znam przypadek i niestety to byl tez polak ktory jechal tu po alkocholu i wsadzili go do aresztu na dwa tygodnie a prawo jazdym moze juz zapomiec.
  Profil uzytkownika: bety     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-10-29 18:57
ja slyszalem ze daja do wyboru
kara smierci albo zeslanie na sybir
  Profil uzytkownika: darsim     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2008-10-29 18:58
sprawa dopiero bedzie za kilkanascie miesiecy. Troche to trwa
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-10-29 19:02
ty sie ciesz ze wsadzili cie do wiezienia,

mialo byc

ty sie ciesz ze nie wsadzili cie do wiezienia,
  Profil uzytkownika: bety     
beatasar1
eslov


Wpisów: 4
Od: 2008-09-28
2008-10-30 09:53
Ciekawa jestem jak wysoka bedzie to kara finansowa , a moze tez i odsiadka.Prosze o pomoc jest mi ktoś w stanie powiedziec z czym musze sie liczyć i jak długo jeszcze bede czakała na sprawe.
  Profil uzytkownika: beatasar1     
Weterynarzyca


Wpisów: 803
Od: 2008-04-18
2008-10-30 10:08
Jak byś prowadziła na trzeźwo i nie narażała innych na tragedię, to teraz nie miała bys takiego problemu. A na marginesie, nie wstyd Ci się na publicznym forum do tego przyznawać? No ale skoro nie miałaś oporów by prowadzić "po piwku" to już nic mnie nie zdziwi... Też mam nadzieję, że dostaniesz porządną karę, abyś raz na zawsze zapamiętała
  Profil uzytkownika: Weterynarzyca     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-10-30 10:26
Man nadzieje, ze bedziesz dlugo czekala na sprawe.
Pijacy za kierownica nie sa priorytetem,
zabrali prawko i dobrze! przynajmniej mamy teoretyczna pewnosc, ze jestesmy uchronieni od potencjalnego mordercy.
Niestety, mandaty nie sa wystarczajaco wysokie, zeby delikwenta nie bylo stac na samochod do konca zycia.

Poszukaj sobie na googlach: rattfylla.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-30 15:51
beatasar1:
Po piwku- na policję? Dziwne mam wrażenie, że to nie jest cała prawda, a skoro nie wiadomo wszystkiego, to trudno Ci coś radzić.
Jeśli to naprawdę było piwko, czyli granicę przekroczyłaś minimalnie, to prawdopodobnie starcisz prawko na 6 miesięcy. Karę finansową wyznacza sąd, nie ma w tym przypadku taryfikatora.

A Wam reagującym alergicznie powiem tyle:
zastanówcie się jaki efekt mają drakońskie kary w Polsce, np. odebranie prawa jazdy na rok, dwa... Wiecie jak to się kończy? Ano tak, że tak ukarany pijak czy niepijak, ale jeździ - bez prawa jazdy.

Ponadto, niejedna fajtłapa ze kierownicą jest bardziej niebezpieczna od kogoś kto ma 0,25 promila
  Profil uzytkownika: mabr     
kurku


Wpisów: 293
Od: 2008-06-11
2008-10-30 16:15
Ponadto, niejedna fajtłapa ze kierownicą jest bardziej niebezpieczna od kogoś kto ma 0,25 promila ....i to jesst sczera prawda
  Profil uzytkownika: kurku     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-10-30 16:38
Pfff....fajtlapa za kierownica, to nie wlasny wybor (chyba ze kupil prawko) to niedoskonalosc szkolenia, albo totalny opor na wiedze i taka osoba nigdy nie powinna dostac prawa jazdy.
Natomiast jazda "po piwku" jest swiadomym wyborem kierowcy, na ile mozna byc swiadomym "po piwku" jednym...dwoch...trzech....?

Ja uwazam, ze wszystkie samochody powinny byc wyposazone w alkolås.
Airbag chroni prowadzacego ew. po pijaku kierowce, a co chroni przechodnia?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-30 16:58
Absolutna większość kierowców nigdy nie jedzie po pijaku- więc z jakiej racji mają być zmuszani do zakupu urządzenia, którego nigdy nie potrzebują?

Równie niemądra byłaby propozycja profilaktycznej sterylizacji wszystkich mężczyzn- bo przecież mogą zgwałcić...

Poczekajmy parę lat, a możę i ta propozycja padnie w tym rozhisteryzowanym kraju
  Profil uzytkownika: mabr     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-10-30 17:21
Kilkanascie lat temu airbag byl luksusem, za ktory sie placilo dodatkowo, teraz jest standard, bo chroni. Niech i alkolås bedzie standardem i niech tez chroni.
I niech to bedzie rozhisteryzowany kraj, jezeli ja jako np. przechodzien (nie mam na mysli tylko mnie jako osoby) nie bede narazona na kierowce "po piwku" niechby on nawet byl jeden jedyny!
Ty mabr, czytasz statystyki...ja widze cos innego...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-10-30 18:11
Mabr, moze troche za slepo wierzysz, ze wiekszosc kierowcow nie jezdzi po pijaku...
Prawda jest taka, ze z limitem 0.2 z prawie kazedego, kto lubi malego drinka wieczorem mozna zrobic kryminaliste...
Nie mniaj, jak rzadko nie bede wiele od siebie dopisywal, bo zgadzam sie z tym co napisales w pierwszym poscie...
Ciekawe jednak, ze forumowe ORMO zaglada i tu i najlepiej wsadzic wszystkich za wszystko, na wszelki wypadekj na dozywocie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kurku


Wpisów: 293
Od: 2008-06-11
2008-10-30 18:59
unas co drugi po litrze jezdzi czasami a nie tam po piwku po litrze lepiej sie mysli
  Profil uzytkownika: kurku     
bucik
Szczecin


Wpisów: 545
Od: 2007-12-10
2008-10-30 19:17
Ciskacie w nia kamieniami a sami,,,NAPEWNO,,,nie jestescie lepsi,,,potraficie krytykowac innych,,,popatrzcie na siebie,,,zadnemu z was sie nigdy ale to nigdy nie zdarzylo cos podobnego,,,szczerze dziewczyna pisze i jeszcze dostaje baty,,,nie jechala nachlana jak to wiekrzosc z nas robi,,,
  Profil uzytkownika: bucik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-30 19:42
Ronj@: setki milionów kierowców z LEGALNYM 0,4 promila jest bezpiecznych, a marne 9 mln w Szwecji z 0,2 to od razu zabójcy? Ja wiem, tak mówi tutejsza propaganda, ale zastanów się:

0,8 promille
Luxemburg
Italien
Irland
Storbritannien

0,5 promille
Belgien
Danmark
Finland
Frankrike
Grekland
Holland
Tyskland
Slovakien
Spanien

0,2 promille
Norge
Polen
Sverige

Chorwacja właśnie podniosła z kretyńskiego 0,0 na 0,2.

Są badania dowodzące, że przeciętny kierowca z powodu zmęcznienia jest bardziej niebezpieczny niż kierowca po piwie!


Piszesz o pieszych...
Liczba rannych pieszych wzrosła po wprowadzeniu Zebralagen. To ono jest głównym zagrożeniem pieszych, kompromitacja Vägverket. Nie bez powodu poćwiartują tego dinozaura w przyszłym roku.
  Profil uzytkownika: mabr     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-10-30 19:48
Pieszych rannych i zmarlych niestety...
Wszystko przez zasade "obowiazkowego zaufania"... Mam pasy, wiec leze...
Byliscie kiedys w Sodertalje ??? Jesli prawo tam dziala, jak wszedzie indziej w Szwecji, to policja na kazdym przejsciu moze stac i wsadzac...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-30 19:52
W Polsce obniżono limity aby polepszyć statystyki Policji. Mogło spokojnie zostać 0,5 ‰ bo reakcje w takim stanie są nie do odróżnienia od tych jakie ma człowiek po 8h pracy lub 2h jazdy samochodem bez klimatyzacji itp. Policja coś musi robić dlatego tak ochoczo zabiera się za wszystko to co można znaleźć we krwi. Jakieś granice też muszą być.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-30 19:55
Byliscie kiedys w Sodertalje ???

Byłem nieraz. Najbardziej mnie tam wkurza to, że jest znak: "Sztokholm w prawo". Więc zjeżdżasz w prawo, a potem w dół i w lewo, a tam jest jakieś rondo. I jak to się mówi...ni h..ja autostrady nie ma.
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-30 19:56
Komisja Europejska rekomenduje 0,5
ale niestety każdy kraj ma swoich własnych populistów.
  Profil uzytkownika: mabr     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-10-30 20:24
Chorwacia nie przetrwalaby z tym 0.0, jesli to ma byc kraj z przemyslem turystycznym...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-30 23:03
mabr...wybacz stary ale po prostu "pieprzysz"

Jazda po alkoholu to patologia, ktora zamiast pietnowac starasz sie usprawiedliwiac i umniejszac?
Dzieczyna pisze ze po piwku jechala.Kazdy zlapany po alkoholu za kierownica jedzie "po piwku".
Takie zachowania nalezy pietnowac-nie dyskryminowac ludzi, ktorzy jada po akloholu tylko ich karac a zachowanie pietnowac.Moim zdaniem dopuszczalna dawka alkoholu dla kierowcy powinna wynosic 0.00.
  Profil uzytkownika: rysownik     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-30 23:27
Takie zachowania nalezy pietnowac-nie dyskryminowac ludzi, ktorzy jada po akloholu tylko ich karac a zachowanie pietnowac.Moim zdaniem dopuszczalna dawka alkoholu dla kierowcy powinna wynosic 0.00.

Jak chcesz skutecznie karać? W jaki sposób chcesz piętnować? Odpowiedz na te dwa proste pytania pamiętając, że społeczeństwo to krzywa Gaussa, a nie banda wytresowanych szczurów i białych myszek w klatkach.
  Profil uzytkownika: true     
Pauollo


Wpisów: 30
Od: 2008-08-24
2008-10-30 23:30
To ja może troszkę bardziej merytorycznie. Przypadek aktualny. Jezdzilem na policje tlumaczyc wiec znam historie z pierwszej reki. 0,26 promila, dwa piwa. Od razu zabrali 6000sk na poczet przyszlej kary. Zwolnili z policji po pobraniu krwi od razu (oczywiscie na miejscu badali alkomatem). Po ok miesiacu przesluchanie na policji i odeslanie dokumentow do sadu, gdzie sprawa odbywa sie zaocznie. Kara/mandat wyniosla 5700sk. Po kilku tygodniach przyszlo pismo i druk do wplaty 1700sk "bez ktorych sprawa nie bedzie rozpatrzona" Po wplacie po tygodniu przyszla decyzja z Vegverket ze mozna juz OD NOWA zdawac prawo jazdy i czek ze zwrotem 1450sk (rozumiem ze z tych 1700sk). Reasumujac, dwa piwa ok 6000 do tylu plus prawo jazdy.

Na poczatku na policji mowili ze prawo jazdy zwroca, tylko zamienia na szwedzkie, jednak okazalo sie ze trzeba zdawac. Jedynym plusem jest to ze w Polsce na policji nie jest odnotowane ze prawo jazdy zostalo zabrane wiec mozna powiedziec ze sie zgubilo i wyrobic nowe. Czego oczywiscie nie pochwalam

Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Pauollo     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-30 23:54
Jak chcesz skutecznie karać? W jaki sposób chcesz piętnować? Odpowiedz na te dwa proste pytania pamiętając, że społeczeństwo to krzywa Gaussa, a nie banda wytresowanych szczurów i białych myszek w klatkach.


True.To nic nie robmy.Nic nie mowmy.Nie pietnujmy.Malo tego.Zacznijmy pochwalac jazde po pijaku.Niech kazdy kto chce jezdzi po pijaku.
Czytalem kiedys jakis artukyl o tym ,ze czesto w spoleczenstwie negatywne, wrecz patologiczne(a takim jest jazda po %) zachowania sa postrzegane jako normalnosc i panuje ogolne przyzwolenie na takie zachowanie.I zamiast krzyczec glosno ze to zle wyszukuje sie "argumenty" ze w sumie nic sie nie stalo.
Nie u mnie.
Ja nazywam rzecz po imieniu-jazda po alkoholu jest ZLA!ZAWSZE!To jest pietnowanie zachowania.
Od wymyslania kar jest organ prawodawczy panstwa-nie ja.Od karania-organ sadowniczy - nie ja.
JA moge tylko negowac tylko takie zachowania.

Mam nadzieje ,ze Twoje dziecko nie znajdzie sie nigdy na kursie kolizyjnym z pijanym kierowca.
Dobranoc

  Profil uzytkownika: rysownik     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-30 23:57
Rysowniku lewaku jeden ty Odpowiedz na pytania.
  Profil uzytkownika: true     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-31 00:02
true odpowiedzialem.
od karania sa urzedy.
mnie chodzi o cos innego.
mnie chodzi o to ze patologiczne zachowanie jest tutaj "wybraniane" zamiast byc negowane.
bez jaj.
  Profil uzytkownika: rysownik     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-31 00:08
true odpowiedzialem.
od karania sa urzedy.
mnie chodzi o cos innego.
mnie chodzi o to ze patologiczne zachowanie jest tutaj "wybraniane" zamiast byc negowane.
bez jaj.


A mi chodzi o to, że negacja nie jest karą ani piętnowaniem.
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-31 08:28
> Mam nadzieje ,ze Twoje dziecko nie znajdzie sie
> nigdy na kursie kolizyjnym z pijanym kierowca.


A ja mam nadzieję, że kiedyś cię złapią gdy na drugi dzień po imprezie, świeży i ćwierkający, będziesz miał miał 0,2 promila. Wtedy może zrozumiesz, że bycie zmęczonym jest bardziej niebezpieczne niż te 0,2 promila.

Uprzedzając komentarze: wielokrotnie dmuchałem w Szwecji, zawsze mając 0,0. Dyskutuję hipotetycznie, bo nie lubię tak skrajnie fanatycznych poglądów.
Fanatyzm charakteryzuje zupełny brak rozsądku.
  Profil uzytkownika: mabr     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-10-31 08:37
A ja mam nadzieję, że kiedyś cię złapią gdy na drugi dzień po imprezie, świeży i ćwierkający, będziesz miał miał 0,2 promila. Wtedy może zrozumiesz, że bycie zmęczonym jest bardziej niebezpieczne niż te 0,2 promila.


parkuje sie wtedy samochod i wraca po niego jak sie jest 0 promili
  Profil uzytkownika: bety     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-31 09:19
Mała ściąga:

Charakterystyka stanów organizmu w zależności od zawartości alkoholu we krwi.

0,01-0,2 – poziom fizjologiczny alkoholu mogący istnieć w wyniku normalnych przemian materii.

0,2-0,3 – stan wskazujący na spożycie alkoholu, poprawa samopoczucia, lekkie rozluźnienie.

0,3-0,5 – zmniejszona samokontrola, lekkie upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, obniżenie krytycyzmu.

0,5-0,8 – uczucie odprężenia, ciepła; koordynacja procesów myślowych nie zawsze jest dokładna, osoba może sprawiać wrażenie trzeźwej, natomiast może wystąpić opóźnienie reakcji psychicznej na bodziec zewnętrzny.

******************************

0,8-0,9 – nieznaczne zakłócenia równowagi, mowy, widzenia i słyszenia; uczucie euforii.
1,1-1,2 – utrzymanie koordynacji i równowagi coraz bardziej utrudnione, wyraźne upośledzenie kontroli fizycznej i umysłowej.
1,4-1,5 – osoba sprawia wrażenie zadowolonej z powodu zmniejszenia hamulców psychicznych; częsta gadatliwość, połączona ze zdradzaniem tajemnic; niewyraźna mowa, zmącone widzenie, utarta sprawności motorycznych
2 – utrata kontroli motorycznej, potrzeba pomocy przy chodzeniu, ograniczenie procesów myślowych.
3 – zawroty głowy i wymioty; zaburzenia równowagi ciała; upośledzenie koordynacji ruchów złożonych.
4 – narastanie zaburzeń koordynacji wszystkich ruchów; mocne osłabienie odbierania bodźców zewnętrznych; skłonności do głębokiego snu.
5 – całkowita utrata świadomości, głębokie omdlenie, zanik odruchów; wzmaga się utrata ciepła; osłabienie akcji serca, możliwe porażenie układu oddechowego, bardzo wysokie prawdopodobieństwo zgonu.
6-< - porażenie kompleksu oddechowo-krążeniowego; zgon.


Krótko mówiąc, do 0,8 promila nie ma mowy o nietrzeźwości.
  Profil uzytkownika: true     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-10-31 09:28
True, Mabr, nie ma sensu ciagnac tego tematu...
Zaraz ktos zacytuje tu paragrafy i nie bedzie o czym gadac. To ostaeteczna bron we wszystkich problematycznych kwestiach...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-31 09:38
Nie lubię lewactwa, pier..niętych dewotek itp...albowiem reprezentuje to totalny brak realizmu.
Najlepsze jest to, że tego typu postawy odpowiadają m.in za faszyzm, nazizm i rasizm. Brak tolerancji i nie branie pod uwagę realnej rzeczywistości, nawet w słusznej sprawie to nadgorliwość. Używki są obecne w naszym życiu i nie da się ich wyeliminować żadnymi zakazami, należy z tym żyć, a ponieważ są jakieś granice należy ustawić próg tolerancji zgodnie z obowiązującą nauką.
  Profil uzytkownika: true     
Weterynarzyca


Wpisów: 803
Od: 2008-04-18
2008-10-31 09:42
Moim zdaniem nie ma co debatować, jaka jest bezpieczna ilość alkoholu we krwi. Moim zdaniem takiej nie ma! Każdy organizm inaczej reaguje, jedni po 4 piwach wyglądają na zupełnie trzeźwych a inni leżą martwi i ... Moim zdaniem, im wyższa kara za jazdę po piwku, tym może ktoś się dłużej zastanowi zanim wsiądzie za kółko. Wyobraźcie sobie swoja osobę, którą kochacie ponad zycie. Taką naprawdę NAJ. I teraz wyobraźcie sobie, że wychodzi rano do pracy, lub do przedszkola i nagle jakiś "wczorajszy" kierowca, który był pewien, że już jest OK, że przeciez się przespałem, zabija Wam tą osobę. Bo nic się nie stanie... Bo był pewien... Docierało by do Was takie tłumaczenie? Chyba zgodzicie się ze mną, że łatwiej w całej tej tragedii pogodzić się z wypadkiem a nie z tym, że ktoś był niby pewien, że moze jechac i czuje się dobrze. Moim zdaniem, jazda po piwku, jest narażaniem z premedytacją innych na ogromne cierpienie i tragedię. Nasz własny wybór. Nasza własna głupota, bo byłem pewien... Ile się w mediach słyszy: sprawca wypadku (choć ciężko to nazwać wypadkiem) miał tyle i tyle pomila, wjechał w grupę osób na przystanku, w grupkę dzieci idących do szkoły...

Może wrto się nad tym zastanowić, pomyśleć, zanim wsiądzie się za kółko na zasadzie- jestem trzeźwy, to przecież 2 piwka. Jedni mają wyobrażnie, inni jej nie mają. Moim zdaniem, to jest tylko i wyłącznie kwestia wyobraźni, kultury jazdy i własnych zasad a nie przepisow regulujących dopuszczalną zawartość alkoholu we krwi...
  Profil uzytkownika: Weterynarzyca     
Weterynarzyca


Wpisów: 803
Od: 2008-04-18
2008-10-31 09:46
Zawsze znajdą się osoby, które jeżdżą po piwku, tego nie zminią żadne przepisy i żadne tłumaczenia i pewnie nie zmienią zdania dopóki, doputy jakiś inny "kolega po fachu" nie spowoduje tragedii dotyczącej ich samych... Tak niestety jest i nikt nie ma na to wpływu.
  Profil uzytkownika: Weterynarzyca     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-10-31 12:25
Nie lubię lewactwa, pier..niętych dewotek itp...albowiem reprezentuje to totalny brak realizmu.


jakbys kiedys zostal potroncony (czego ci nie zycze)przez takiego wczorajszego kierowce to inaczej bys pisal.
  Profil uzytkownika: bety     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-10-31 14:19
jakbys kiedys zostal potroncony (czego ci nie zycze)przez takiego wczorajszego kierowce to inaczej bys pisal.

Bety proszę Cię. Przejrzyj statystyki: obniżenie progu z 0,5 do 0,2 promila spowodowało wzrost liczby nietrzeźwych kierowców. Tak więc albo wszyscy piją jak pili do tej pory, a do statystyki załapali się ci po jednym piwku albo zaczęliśmy więcej i częściej pić. To drugie uważałbym za niezłą porażkę, tak więc pozostaje to pierwsze: pijemy tak samo niezależnie od kary i widzimisię limitów.

We Włoszech są dosyć wysokie limity ale za ich przekroczenie konfiskują samochody i to jest uważam niezła kara i nieuchronna. Tym niemniej pojawia się pytanie czy gdyby zrobić to samo w Polsce z limitem 0,2 promila? Czy ktoś kto de facto nie stanowił zagrożenia na drodze, a miał 0,3 promila zasłużył na taką karę?

Moim zdaniem nie.
  Profil uzytkownika: true     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-31 16:20
""A ja mam nadzieję, że kiedyś cię złapią gdy na drugi dzień po imprezie, świeży i ćwierkający, będziesz miał miał 0,2 promila.""

mabr.co za bezsens?po imprezie swiezy i cwierkajacy a w wydychanym powietrzu jeszcze alkohol, ktory nie zdazyl wyparowac?? To jest ta "swierzosc i cwierkanosc"no prosze Cie,przestan.
I uwierz,ze mi to nie grozi Czemu?Powiem Ci przy najblizszej sposobnosci osobiscie

"""Nie lubię lewactwa, pier..niętych dewotek itp...albowiem reprezentuje to totalny brak realizmu.
Najlepsze jest to, że tego typu postawy odpowiadają m.in za faszyzm, nazizm i rasizm. Brak tolerancji i nie branie pod uwagę realnej rzeczywistości, nawet w słusznej sprawie to nadgorliwość. Używki są obecne w naszym życiu i nie da się ich wyeliminować żadnymi zakazami, należy z tym żyć, a ponieważ są jakieś granice należy ustawić próg tolerancji zgodnie z obowiązującą nauką."""

true.moje spojrzenie na kwestie picia alkoholu, jazdy pod alkoholem nie jest brakiem realizmu.Moje spojrzenie wynika wlasnie z realizmu.Z tego co widze, widzialem i przezylem.Realna rzeczywistosc jest taka,ze dziewczyna na tym forum napisala o tym ,ze jechala pod alkoholem i zaraz znajduja sie chetni ja bronic a jak by sie dalo-to nawet sluzacy rada co powinna zrobic by sie wymigac od odpowiedzialnosci.Zamiast zanegowac jej zachowanie-broncie jazdy po spozyciu alkoholu!To jest owa patologia, o ktorej wspominalem wczesniej w postach.

co do tolerancji o ktorej wspominasz.
Zauwaz ,ze to Ty "nie lubisz" co swiadczy o tym ,ze to Tobie brak tolrancji wiec nie zarzucaj tego innym.Mnie tolerancji nie brak-jeszcze moglbys sie jej ode mnie sporo nauczyc.Ale na pewno nie mam zamiaru tolerowac i przechodzic spokojnie obok tego typu sytuacji jak ta na forum gdzie ewidentnie negatywne zachowanie probuje sie zminimalizowac.Taki juz jestem.Koniec.Kropka.

Co do tego ze uzywki sa obecne w naszym zyciu i tak dalej.A kto mowi , ze nie sa?Ktos tu sie wypowiada na temat uzywek jako takich i sensu/bezsensu ich istnienia?Dyskusja dotyczy siadania za kolkiem po uzywce jaka jest alkohol i tego czy jest to madre i bezpieczne czy raczej niekoniecznie.

"""Bety proszę Cię. Przejrzyj statystyki: obniżenie progu z 0,5 do 0,2 promila spowodowało wzrost liczby nietrzeźwych kierowców. Tak więc albo wszyscy piją jak pili do tej pory, a do statystyki załapali się ci po jednym piwku albo zaczęliśmy więcej i częściej pić. To drugie uważałbym za niezłą porażkę, tak więc pozostaje to pierwsze: pijemy tak samo niezależnie od kary i widzimisię limitów."""

true-nie obraz sie ale normalnie ja zaczynam watpic w Twoja inteligencje.Przeciez nie o tym jest gadka co mowia statystyki.Przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni wpis w tym poscie.


"""Czy ktoś kto de facto nie stanowił zagrożenia na drodze, a miał 0,3 promila zasłużył na taką karę?"""

jezeli tak stanowiloby prawo to tak.zlamal prawo-zasluzyl na kare.


Nie pierwszy raz w zyciu spotykam sie z sytuacja gdzie ewidenta patologia jest traktowana jako normalnosc i brobiona a moje przedstawianie REALNEGO! punktu widzenia odbierane jako lewactwo, dewotyzm i fanatyzm.
  Profil uzytkownika: rysownik     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-10-31 16:51
Ja popieram, rysownika, sa dowowdy itd, gdyby cos sie dzialo na drodze, to ulamki sekundy decyduja co moze sie stac.

W moim gronie w SE byl zawodowy kierowca, ostatni alkohol na jaki sobie powalal byl do obiadu, jezeli nastepnego dnia rano jechal w trase nawet prywatnie.
Wlasnie dlatego, procenty zostaja dluzej niz sie czlowiekowi wydaje. W SE zdajsie problem pojawia sie w tym ,ze ludzie jezdza po narkotykach. W Pl podejrzewam ,ze tez jest taki problem.

True poczytaj wpisy na forum gazety zdajsie z Gorzowskiego, raz,, ze wpisy sa bardzo krytyczne wobec pijacych, dwa ludzie pisza jak sami dzwonili na policje, kiedy widzieli pijanych jadacych, 3) jezeli nie mogli zabrac kluczykow osobie pijanej to dzwonili na policje.
Czytalam z duzymi oczami, ale w PL wyraznie zmienia sie spoeleczne nastawienie do pijanych.


Jedno piwo to nie bycie pijanym, ale nadal zmniejsza sie prawdopodobienstwo zadzialania wlasciwego, w nieprzewidzianej sytuacji.



  Profil uzytkownika: karolina68     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-10-31 18:00
A co z takim biedaczkiem zrobic : http://wiadomosci.onet.pl/ 2700,1854653,z_4_promilami_kierowal_maluc hem,wydarzenie_lokalne.html
Zabiora prawo jazdy, ukarza, moze skieruja na leczenie, a moze i tak bedzie walil po pare dni z rzedu i jezdzil...
Moze sie zebrac w kupe i samosad wymierzyc, bo prawo i tak wobec takich debili jest bezradne ?
  Profil uzytkownika: bolek1970     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-31 18:26
Zabiora prawo jazdy, ukarza, moze skieruja na leczenie, a moze i tak bedzie walil po pare dni z rzedu i jezdzil...
Moze sie zebrac w kupe i samosad wymierzyc, bo prawo i tak wobec takich debili jest bezradne ?


Bolek nie chodzi o to co z nim zrobic.Nie chodzi o to czy wymierzyc samosad czy nie.
Chodzi o to by nie pochwalac takiego postepowania.By nie pochwalac jazdy na 2 gazach chocby to bylo tylko " male piFko" bo dzis male piFko za kierownica jutro moze zamienic sie w 4 promile we krwi za kierownica.
Chodzi o to by glosno mowic"JAZDA PO KAZDYM ALKOHOLU JEST ZLA"

  Profil uzytkownika: rysownik     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-10-31 18:48
Dokladnie o to chodzi... Pije, wiec nie jade, to raczej jasne. Jazda po jednym piwku, to idiotyzm, bo ja jednego piwka nigdy nie wypijam i watpie, ze wielu z nas potrafi powstrzymac sie na jednym. Dlatego ide na piwo i do glowy mi nie przyjdzie wracac samochodem.
Natomiast wierze, ze zdrowy limit 0.5 do 0.8 obowiazywal w kiedys w krajach, gdzie wypicie wieczorem malej porcji alkoholu jest codziennoscia. Dlatego wlasnie spokojnie mozna sobie bylo jechac na drugi dzien do pracy...
W Szwecji mieszkam zbyt dlugo, aby wierzyc, ze cos sie zmieni w tej dziedzinie. Jest dobrze jak jest, nie domagam sie zwiekszania tych limitow 0.2 % itd Tu narod musi sie nawalic, zrszta podobnie jak w PL, wiec te 0.2 jest OK, ale czy cos to rozwiazuje ? Raczej jestem sceptycznie nastawiony...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-10-31 19:25
> Chodzi o to by glosno mowic
> "JAZDA PO KAZDYM ALKOHOLU JEST ZLA"


A co powiesz rysownik na to, że kierowca zmęczony jeździ gorzej od mającego 0,2 promila?
Że "każda jazda jest zła"?
  Profil uzytkownika: mabr     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-10-31 20:21
i to jest argument do tego by nie negowac jazdy po alkoholu?
to mozemy uzyc tez takiego "co powiesz rysownik na to ze kierowca w ch...wym ogumieniu jest bardziej niebezpieczny od tego co ma 0,2"...albo "co powiesz(...)ktory sie zapatrzyl na fajna laske jest bardziej niebezpiczny od tego co ma 0,2"...albo"""ten co nosi oklary minusy i zapomnial akurat jest bardziej niebezpiczny od tego 0,2"......to sa argumenty Mabrze na to zeby wspierac jazde po alkoholu?
najwyrazniej nie pojmujecie logiki mojego rozumowania bo jest zbyt prosta.
Mowie jeszcze raz
Mnie idzie tylko i wylacznie o to by nie pochwalac negatywnych zachowan i nie ulatwiac nieponoszenia za takowe konsekwencji.Nic wiecej.

  Profil uzytkownika: rysownik     
PIOTRUŚ


Wpisów: 2
Od: 2008-11-01
2008-11-01 18:18
NO NIE JEST ŁATWO SŁYSZAŁEM ŻE NA IZBIE WYTRZEŻWIEŃ TO NA GOLASA SIĘ ŚPI TO PRAWDA?
  Profil uzytkownika: PIOTRUŚ     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-01 22:55
rysownik: tak mógłbyś powiedzieć, gdyby łyse ogumienie w większości krajów byłoby akceptowane.
A nie jest. Natomiast 0,2 promila - jest!

I dlatego właśnie nazywanie pijanym czy pijakiem kogoś, kto ma 0,2 to gruba przesada - bo w większości krajów byłby uznany za trzeźwego! Mam nieodparte wrażenie, że tak radykalne "wszystko albo nic" wypowiadają osoby same mające problem z alkoholem.

No ale fakt, że równie dobrze mógłbym się spierać, że prędkość na autostradzie powinna być 130 bo tak jest gdzie indziej. No, powinna, ale co z tego..
  Profil uzytkownika: mabr     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-01 23:01
Jednak widze ,ze nie potrafisz zrozumiec logiki mojego rozumowania bo jest zbyt prosta mabr.
  Profil uzytkownika: rysownik     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-01 23:02
a moze pijany kierowca zabil mi corke mabr?
Co Ty na to?
Mam prawo myslec to co mysle?
  Profil uzytkownika: rysownik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-01 23:12
Twoje rozumowanie jest właśnie ZBYT proste.
Jest czarno-białe, zero-jedynkowe. On-off.

A myśl Sobie, co chcesz. Tylko się czasem zastanów, czy coś Ci nie przesłania światopoglądu...
  Profil uzytkownika: mabr     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-01 23:22
rzecz w tym ,ze wlasnie "juz" mi nic nie przyslania swiatopogladu mabrze
  Profil uzytkownika: rysownik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-01 23:27
Nie mógłbyś być w większym błędzie. Nic tak nie ćmi obiektywności, jak czarno-białe widzenie świata.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2008-11-02 02:21
"Moim zdaniem, im wyższa kara za jazdę po piwku, tym może ktoś się dłużej zastanowi zanim wsiądzie za kółko. "

Moim zdaniem nie. Szczegolnie po wypiciu tego piwka, jak masz do wyboru wsiasc w samochod albo tunelbane, to moze ci wyobraznia platac figle

Moim zdaniem, ludzie beda mniej jezdzic po pijaku, jak nie bedzie sie dalo jezdzic po pijaku. Czyli jak w samochodzie beda alko-lås. Bo wtedy siedzac w knajpie i zamawiajac piwko bedzie ta swiadomosc, ze samochod moze potem nie ruszyc. Wiec sie go na wszelki wypadek nie zamowi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-02 07:21
Nie mabr.To Ty jestes w bedzie
  Profil uzytkownika: rysownik     
Weterynarzyca


Wpisów: 803
Od: 2008-04-18
2008-11-02 08:33
Kajetan, moje rozumowanie szło bardziej w kierunku myślenia : "piję- auto zostaje w domu" a nie "pije i zobaczymy jak się będę czuć". Może świadomość wysokiej kary odstraszy w ogóle przynajmniej część (bo na pewno nie wszystkich) kierowców od jazdy po piwku.
  Profil uzytkownika: Weterynarzyca     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 08:34
Rysowniku. Powiedz mi czy przekroczenie prędkości o 5 czy 10 km/h wydaje się tobie nieszkodliwe?
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-11-02 08:38
"piję- auto zostaje w domu" a nie "pije i zobaczymy jak się będę czuć".

Jak to się mówi "nie ma innej opcji". Nie znam nikogo kto jedzie na imprezę samochodem bądź też pije, a potem wraca prowadząc. Powrót taksówką to rzecz normalna. Innego typu zachowania są patologiczne.
  Profil uzytkownika: true     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-02 14:55
""2Nie znam nikogo kto jedzie na imprezę samochodem bądź też pije, a potem wraca prowadząc. Powrót taksówką to rzecz normalna. Innego typu zachowania są patologiczne."""

true.wroc kolego do pierwsego watku rozpoczynajacego te dyskusje
  Profil uzytkownika: rysownik     
beatasar1
eslov


Wpisów: 4
Od: 2008-09-28
2008-11-03 10:48
Witam dziekuje wszystkim za wyczerpujące komentarze do tek sprawy.W końcu doczekałam sie swojej kary- zabrane prawojazdy na rok i 17tys.koron do zapłaty plus koszta sądowe.Dziękuje i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: beatasar1     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-07 09:46
Jeszcze 3 grosze w kontekście chęci ubezwłasnowolnienia kierowców obowiązkowymi alkomatami w każdym aucie:

Liczba nietrzeźwych kierowców w Szwecji to 0,2%
wg. szefa ds. bezpieczeństwa ruchu w Vägverket,
Claesa Tingvalla.

Wątpliwe, czy tak niska liczba motywuje ograniczenie wolności osobistej dla 99,8% pozostałych kierowów.
Wg w.w. pana- tak. Widocznie sam jest alkoholikiem i nie rozumie że większość kierowców potrafi się kontrolować.

http://www.automotorsport. se/news/16108/tingvall-artikeln-bygger-på -grundläggande-tokigheter/
  Profil uzytkownika: mabr     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-11-07 10:39
Idiotyzm i pokazuwa...
Czytalem o tych alkomatach i znajac naszych rodakow zaraz moznaby na allefro kupic jakis wynalazek, do ominiecia...
Moze w koncu zrobilbym forune w Szwecji...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-07 12:49
Mabr tak dlugo jak bedziesz myslal ze jest ograniczenie wolnosci osobistej nie bedziesz potrafil tego zrozumiec.
Nie chcesz/nie potrafisz spojrzec na ten temat z innej perspektywy.Z perspektywy takiej ,ze te kroki sa czynione w celu poprawy bezpieczenstwa ludzi-szczegolnie tych trzezwych a nie jako chec ograniczenia ludzkiej wolnosci i wynikaja tylko i wylacznie z doswiadczen.Na zasadzie lepiej dmuchac na zimne.
Masz jakis inny pomysl w tej sprawie?
  Profil uzytkownika: rysownik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-07 13:55
Poprawa bezpieczeństwa będzie tylko rzędu 0,2%.
To tyle co nic, w granicach błędu, niezauważalna...

A wobec tego stosunkiem 0,2 do 99,8 zdecydowanie przeważa mój argument, że to będzie niepotrzebnym obciążeniem dla reszty kierowców.

Czyli mam prawie 500 razy więcej racji
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-07 13:59
Twoje rozumowanie bardzo mi przypomina paniczną reakcję USA na terroryzm: na wszelki wypadek zakazać wszystkich lotów, uwięzić bez procesu każdego podejrzanego, bo może wzorem ślepej kury się trafi...

To pijaków powinno się karać, a nie wszystkich jak leci. Oni niech sobie sami finanasują alkomaty i to drogie, z odczytem DNA, żeby nikt inny im nie dmuchał...

Przypominam że już teraz lekarze mają obowiązek zgłaszać do Länsstyrelsen wszystkich podejrzanych alkoholików- w celu profilaktycznej kontroli czy powinni mieć prawo jazdy. To mało?
  Profil uzytkownika: mabr     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2008-11-07 16:36
Ostatnio uslyszalam, ze w Polsce 10% wypadkow spowodowane jest przez nietrzezwych kierowcow.
Uslyszalam tez niezly komentarz, ze jakby wsadzic za kratki te 90% trzezwych, to o ile mniej wypadkow by bylo.
Komentarz rzecz jasna tez z Polski.
  Profil uzytkownika: ulaczka     
rysownik
Rutka Tartak


Wpisów: 569
Od: 2008-09-10
2008-11-07 20:54
Jak przyp...li w Ciebie pijany kierowca(nie wazne czy alkoholik czy nie)ze ledwie Cie z samochodu powycinaja to zmienisz zdanie i zamarzysz o tych maszynkach, ktore maja uniemozliwic jazde po akloholu KA-ZDE-MU! bo KAZDY czlowiek po alkoholu za kolkiem jest niebezpiczny.

Nie tylko alkoholicy jezdza pijani Mabr.

"""To pijaków powinno się karać, a nie wszystkich jak leci."""

idac tym tokiem rozumowania wprowadzenie zakazu posiadania narkotykow powinno dotyczyc tylko wybranej czesci spoleczenstwa?czyt.narkomanow?

Wprowadzenie takich przepisow nie jest checia karania kogokolwiek tylko proba stosowania dzialan majacych na celu zwiekszenie bezpieczenstwa na drodze-chocby nawet o te dwie setne.

""Przypominam że już teraz lekarze mają obowiązek zgłaszać do Länsstyrelsen wszystkich podejrzanych alkoholików- w celu profilaktycznej kontroli czy powinni mieć prawo jazdy. To mało?"""

bzdura wynikajaca tylko i wylacznie z niezrozumienia problemu i nieznajomosci sposobow tego problemu rozwiazania.Nawet mi sie nie chce o tym pisac.

MNie zastanawia dlaczego bedziesz czul sie tak strasznie pokrzywdzony i zniewolony jesli te przepisy wprowadzone zostana w zycie?oraz to jak wogole mozna negowac proby zwiekszenia bezpiczenstwa na drodze?
  Profil uzytkownika: rysownik     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2008-11-07 21:24
No nie do konca tak to jest, czemu mam kupowac tego typu urzadzenie skoro ja wogole nie pije???
Czy urzadzenia cos zmienia?? Watpie, na wszystko jest sposob.
Sam pomysl jest dla mnie idiotyczny i stanowi pewnego rodzaju ingerencje w moje zycie, dzis urzadzenia do wykrywania alkoholu, a za jakis czas co?? wszczepia mezatkom czipy by sprawdzic jak czesto uzywaja sobie z mezami. Paranoja.
Argumenty typu zobaczysz jak ci pijany kierowca przyp... do mnie nie docieraja, rownie dobrze moze to byc zmeczony, nacpany itd. Jestem absolutnie przeciw piciu za kierowniaca, ale ty juz za daleko zabrnales w tym swoim rozumowaniu z tymi urzadzeniami
  Profil uzytkownika: aga1977     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-11-08 13:14
> idac tym tokiem rozumowania wprowadzenie zakazu
> posiadania narkotykow powinno dotyczyc tylko
> wybranej czesci spoleczenstwa?czyt.narkomanow?


Nie.
Idąc tym tokiem rozumowania, powinno się po prostu karać za czyny popełnione, a nie domniemane.

Piszesz, że to nie kara. Ależ oczywiście, że tak.
To powiedzienie wszystkim kierowcom: "nie zasługujesz na zaufanie, prędzej czy później zostaniesz przestępcą". To samo w sobie jest zniewagą - i karą.

Do tego dochodzi fakt, że to utrudnienie życia- wszystkim. To wprowadzenie w życie absurdalnej koncepcji z filmu "Raport Mniejszości".

Równie mądre byłoby profilaktycznie wykastrowanie wszystkich mężczyzn. Są argumenty za: jeśli by to zrobić, na pewno żadna kobieta nie byłaby zgwałcona.
Pytanie tylko czy ingerencja na taką skalę może zostać uzasadniona dobrem zgwałconych kobiet? Niektóre z nich na pewno powiedzą że tak.

Ja jednak sądzę, że taki pomysł może być serio rozważany jedynie w społeczeństwie totalitarnym.
Jeśli obowiązkowe alkomaty zostałyby wprowadzone,
byłby to gwóźdź do trumny dla szwedzkiej demokracji.


> MNie zastanawia dlaczego bedziesz czul sie tak
> strasznie pokrzywdzony i zniewolony jesli te przepisy
> wprowadzone zostana w zycie?oraz to jak wogole
> mozna negowac proby zwiekszenia bezpiczenstwa na
> drodze?


Właśnie: "próby". Byłaby to próba, niczego nie zmieniająca. Bo skoro pijanych kierowców jest tylko 0,2% a wypadki powodują tylko niektórzy z nich, to zmiana w statystykach wypadków byłaby- jeśli w ogóle- to tak mała, że niezauważalna. A więc ograniczenie wolności i zaufania- w imię czego?

Negować ten absurd nie tylko można, ale trzeba!
Tak samo, jak należy poddawać w wątpliwość tzw. "wojnę z terroryzmem" i więzienie niewinnych w Guantanamo.

A niewinny- przypominam - jest każdy, komu nie udowodniono winy. To podstawa demokratycznej wolności. Alkomat w każdym aucie byłby jej pogwałceniem.
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-11-08 15:00
a moze Mabr spojrz na to z innej strony.


Wszystko co napisales o demokracji, o samostanowieniu itd, to ma sens, ale tylko pod warunkiem ,ze taki po alkoholu czlowiek jest sam na drodze, mozna by to podciagna pod eutanazje, albo samaobojstwo (chociaz tym samobojstwom tez jakos panstwo stara sie zaradzac), ale generalnie picie i jechanie bardziej mozna podciagnac po morderstwo.

na alkohol kazdy reaguje inaczej.
Po alkoholu jest pewna grupa ludzi, ktora nie kontroluje tego co robi, i jest pewna grupa ludzi, ktora ma zdecydowanie szybsza reakcje na alkohol niz przecietna. Chcialbys wiec badan wszystkich, zeby wlasnie stworzyc grupe tych zagrozonych i tylko do nich stosowac ograniczenia w samochodzie??


Technicznie, moze mozliwe, ale to dopiero bylby absurd.


Porownujac jest dosyc idiotyczne prawo dotyczace tego ,ze zwierze nie moze byc w domu zamkniete ile tam godzin, dla wlasciciela psa problem, dla kogos kto nie ma psa, te prawo nie ma znaczenia, ale w koncu jest prawo dopadajace tych ,ktorzy zaniedbuja psy. Podobnie z alkoholomierzem, ktos kto ma problem z byciem doroslym bedzie pomstowac na ten przepis, ktos inny nie bedzie go zauwazac.


Tak wogole o ile mi wiadomo, wizja alkoholomierzy w prywatnych samochodach pojawila sie dopiero po tym, jak skutecznie sie sprawdzily te urzadzenia dla kierowcow zawodowo pracujacych.


Owszem mozna sie klocic, ze czlowiek przeziebiony, zmeczony, moze duzo gorzej prowadzc niz po jednym piwie, byc moze w przyszlosci bedzie taki czujnik montowany ktory wykrywajac brak koncentracji, nie pozwoli kierowcy dalej jechac. Na razie najlatwiej i najtaniej jest eliminowac prosta rzecz-alkohol.


A wszystko nie dlatego ,ze chce sie ograniczyc demokracje, ale dlatego ,ze wyraznie pewna grupa ludzi nigdy nie dojrzewa, i trzeba ja traktowac jak dzieci.


  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-11-08 15:17
i proponuje caly cytat z artykulu podanego prze Mabra

'För det första är bara 0,2 procent av trafiken onyktra förare, men 25 procent av alla dödliga olyckor alholrelaterade.'

czyli 25 % wszystkich wypadkow smiertelnych w SE jest powozana z alkoholem!!!!

Czyli mi sie nasuwa jedno, poniewaz wszystkie wypadki ze smiercia sa rejestrowane, wiec wydaje sie ze liczba kierowcow po alkoholu powinna byc wyzsza- wiecej jezdzi pijanych niz 0.2 % bo np. nie ma az tyle kontroli,zeby statystyka byla prawdziwa. Jezeli jest mala stluczka, z udzialem kierowcy po alkoholu, to jestem w 100% pewna ze ten kierowca wszystko zrobi ,zeby stluczka nie byla zgloszona.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Forum -> Auto-Moto -> Na jak długo zabiorą mi prawo jazdy?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony