Odwiedzin 37816530
Dziś 2354
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - wlasna strona internetowa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorwlasna strona internetowa
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-10-19 23:01
taka niezwyczajana...
chodzi mi o sprzedawanie wlasnych zdjec na internecie.
kazdy moglby sobie ogladac i sciagac za niewielka, symboliczna oplata.
Jak wyglada to od strony technicznej i prawnej?
Chodzi mi o przepisy i koszty.
moze kajetan moglby cos podpowiedziec?
ps
nie interesuja mnie zadne agencje na te mam namiary tylko i wylacznie wlasna strona.

  Profil uzytkownika: darsim     
wluczykij


Wpisów: 438
Od: 2007-08-11
2008-10-19 23:17
ja sie zupełnie nie znam, ale jak za niewielka opłata to zawsze fajnie płacic przez sms. wygodnie i bezpiecznie... ja lubie tak płacic. pomysl nad tym, ale niewiem jak to funkcjonuje
  Profil uzytkownika: wluczykij     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-10-20 00:45
Prawnie to wlasne zdjecia mozesz sobie sprzedawac jak chcesz i za ile chcesz. Jest troche ograniczen jezeli chodzi o motywy, tzn. ewentualni ludzie na zdjeciach nie moga byc rozpoznawalni. W takim wypadku musisz miec pozwolenie tych osob na publikacje. Ale to sie tyczy nie tyle sprzedawania co wszelkiej publikacji (oprocz dziennikarskiej) zdjec. W innych krajach sa troche inne reguly. W Polsce o ile sie nie myle, jezeli na zdjeciu jest wiecej niz 5 osob, to mozna takie zdjecie publikowac.

Technicznie to moze byc roznie. Nie rozgladalem sie, ale na pewno sa gdzies gotowe systemy do takich rzeczy. Budowanie takich stron od poczatku jest dosc zmudne, i troche jak wymyslanie kola od poaczatku.

Jeszcze inna para kaloszy to placenie. Jest stosunkowo latwo znalezc partnerow, ktorzy zajmuja sie pobieraniem oplat zarowno przez SMS, karty kredytowe, prosto z kont bankowych, itd. Tylko oni najczesciej maja takie taryfy, ze trzeba miec dosc porzadny obrot, zeby to sie wogole zwrocilo. Wtedy moze SMSy sa najprostsza wersja (bo mozna czesto placic tylko procent od kosztu SMSa, a nie miesieczne oplaty) ale ograniczaja kupcow do jednego (lub niewielu) kraju.
Inna sprawa to Paypal, ale to tez trzeba miec u nich konto, co moze okazac sie byc uciazliwe... trudno cos doradzic.


Tak w skrocie, to ja bym sie rozejrzal za gotowym oprogramowaniem typu "webshop" ze spacjalnymi funkcjami do sprzedazy zdjec. Oprogramowania takie powinny miec opcje placenia i powinna byc mozliwosc wybrania dostawcy uslugi platniczej. Potem wykupic jakas ciekawa domene i duzo miejsca na dysku, zakupic duzo reklam u googla i... skratta hela vägen till banken.

Mam nadzieje, ze cos pomoglem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-10-20 16:20
dzieki kajetan, pomogles mi, przemyslalem sobie to i mam pewien pomyl, mam nadzieje, ze powoli wprowadze go w zycie.
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Komputer i człowiek -> wlasna strona internetowa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony