Odwiedzin 37802725
Dziś 3169
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - SOCJAL TO MASZYNA DO NISZCZENIA RELACJI RODZINNYCH

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSOCJAL TO MASZYNA DO NISZCZENIA RELACJI RODZINNYCH
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-10 08:07

Dotychczas nie wypowiadałam się na tym forum, ale kilka osób i ich naiwne wypowiedzi zmuszają mnie do zabrania głosu. Chodzi mi szczególnie o Karolinę i Ronię. Poglądy głoszone przez te osoby są nie tylko naiwne ale – i to przede wszystkim – niebezpieczne! Namawianie ludzi do kontaktu z socjalem jest równoznaczne ze zniszczeniem tychże ludzi, z unicestwieniem rodziny.
To zdaje się Karolina pisała, że pracownicy socjalni mają specjalne testy by „wyciągnąć” z dzieci stan faktyczny, tzw. prawdę. Owe testy to w gruncie rzeczy naprowadzające pytania które mają być potwierdzeniem tezy o rodzicach jako nieodpowiednich opiekunach. Wiele przypadków takiego „psychologicznego” podejścia było opisanych w szwedzkiej prasie. Dzieci, po przebytej terapii, oskarżały rodziców o najdziwniejsze przestępstwa; ojców skazywano za gwałty... tyle tylko, że nie miało to nic wspólnego ze stanem faktycznym.
Nie jestem zwolenniczką bicia dzieci, nie mniej jednak widzę olbrzymią różnicę między laniem a klapsem kiedy już nic innego nie skutkuje. Problem polega na tym, że rodzic nie jest robotem którego nic nigdy nie ma prawa zirytować.Poza tym warto podkreślić, że to tylko rodzicom nie wolno stosować kar cielesnych i za to pozbawia się ich opieki nad dziećmi,które umieszczane są w rodzinach zastępczych. W przypadku rodzin zastępczych stosujących kary cielesne, nie tylko nie wyciąga się żadnych konsekwencji, nie stosuje się żadnych testów by „dojść do prawdy”, a wręcz przeciwnie, twierdzi się że dziecko ma bujną fantazję,kłamie albo że to tak bardzo dziecku potrzebny kontakt fizyczny... Nie mam pod ręką adresu WWW, ale poszukam jeżeli kogoś to zainteresuje. Ale nie to jest najważniejsze. Bez względu na to jaki mamy pogląd na karę cielesną, jest problem socjalu. I nie o dobro dziecka tu chodzi, ale o władzę, prestiż i finanse.
Pracownicy tej instytucji nie ze mają odpowiedniego wykształcenia. Wbrew pozorom, w czasie studiów nie mają prawie żadnych kursów z zakresu psychologi. To jest jeden z problemów. Kolejny to nabór. Kilka lat temu w gimnazjach w Lund pojawiło się ogłoszenie mające na celu zwerbowanie przyszłych studentów do wyboru zawodu socjonoma. Głównym argumentem było stwierdzenie, że pracownik socjalny ma większą władzę aniżeli policjant i prokurator łącznie! Czyli nie zainteresowanie człowiekiem i jego problemami ale WŁADZA nad obywatelem! Kolejny problem to FINANSE. Fosterhem czyli rodziny zastępcze oraz behadlingshem tzn różne placówki działające leczniczo lub korygująco otrzymują olbrzymie sumy. Często jest to kilka tysięcy koron dziennie. W najgorszym razie jest to kilkanaście tysięcy miesięcznie. Domy takie prowadzone są bardzo często przez znajomych albo krewnych pracowników socjalnych. A w pozostałych przypadkach są to ciepłe posadki .
A jak działają?
http://www.feliciasliv.se/
http://www.nkmr.org/varfor _dog_daniel.htm
http://www.nkmr.org/fallet _aminoff_av_mikko_niskasaari.htm
http://www.nkmr.org/alexan der_aminoffs_historia.htm

To tylko kilka przykładów, ale zapewniam, że nie są to przypadki odosobnione.
A jak wygląda „przejęcie opieki nad dzieckiem” czyli omhändertagande:
http://www.youtube.com/wat ch?v=j6y3ihqJ52Y
Sama byłam świadkiem podobnego zdarzenia, z tą jednak różnicą, że działo się to przed erą komórek i nie mogłam tego sfilmować.
Proponuję zapoznać się z następującą stroną
http://www.nkmr.org/
która ma na celu obronę obywateli przed nadużyciami władz socjalnych. Znajduje się tam mnóstwo opisanych przypadków jak i wiele interesujących artykułów na poruszany tu temat.
A swoją drogą warto byłoby się zastanowić dlaczego właśnie w Szwecji, gdzie jest taka „wspaniała” opieka socjalna, jest tak wiele dzieci i młodzieży cierpiącej na depresje, zaburzenia odżywiania, rozliczne diagnozy literowe... chuligaństwo z morderstwem włącznie. Rozumiem że to nie powinno dziwić w przypadku Polski czy też innych państw w których dozwolona jest kara cielesna, wszak zwolennicy poprawnie politycznych teorii twierdzą, że to właśnie przemoc rodzi przemoc. Skąd więc w tym kraju tyle nieprzystosowanej młodzieży? Czyż nie powinno być odwrotnie?
Poza tym chciałabym zwrócić uwagę na to, że to nie koniecznie rodzice ponoszą odpowiedzialność za to co wyrosło z ich pociech. Proponuję przeczytanie kilku niezmiernie interesujących pozycji, być może pozwoli to na bardziej obiektywne spojrzenie na problem zamiast powtarzania obiegowych i politycznie poprawnych teorii.

1.Judith Rich Harris „Myten om föräldrars makt (varför barn blir som de blir)”
2.Steven Pinker „Ett oskrivet blad och andra myter om människans natur”
3.James Hillman „Själens kod (att söka sin natur och livsuppgift)”
4.Mary Pipher „Rädda Familjen”
5.Mary Pipfer „Rädda Ofelia”
Dwie ostatnie pozycje poruszają efekty działań terapeutycznych mających na celu „naprawianie” ludzi. Polecam szczególnie przeczytanie ich AnnieN, która napisała:

„Szwedzki socjal dal im pomoc i powinni byc wdzieczni ze pomaga im wybrnac z problemow. Dorosly nie bije dziecka jezeli sam nie ma problemow.
I dziwic sie ze Szwedzi maja stosunek ze czesc imigrantow jest problemowa.
Ludzie ktorzy bija wlasne dzieci maja problemy, ludzie ktorzy to popieraja maja tez problemy.”



Doprawdy prawdziwe problemy pojawiłyby się dopiero po tej pomocy, która nie jest niczym innym praniem mózgu i wmawianiem, że nie jest się nic wartym.
I jeszcze jedno. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego ta rodzina nie wyjechała od razu ze Szwecji. Nie wiem jak jest naprawdę, ale myślę, że nie bardzo mogą. Jeżeli są na kontrakcie, to przecież muszą przepracować okres do którego się zobowiązali. W przeciwnym razie musieliby zapłacić słone odszkodowanie za zerwanie kontraktu.

  Profil uzytkownika: Natalia1     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-08-10 09:41
Nareszcie ktos znajacy sie na rzeczy przedstawil rzeczywista sytuacje.
Sytuacje, ktora niejako "wyczuwalem" na podstawie doniesien prasowych i znajomosci lewackich systemow.

To jest wlasnie obraz tego kraju, w ktorym do niedawna stosowano nadzor typu policyjnego nad alkoholikami, kastrowano za zaburzenia psychiczne, zabraniano swobod religijnych.
Dzis najbardziej razace w lewackim raju, rzekomo tak tolerancyjnym, jest rozbijanie zwiazkow rodzinnych w najbardziej czulym punkcie: stosunki miedzy rodzicami
i dziecmi.

Za socjalna miske calkowita dominacja lewackiego panstwa ?
U siebie ... prosze bardzo.
Jako wzorzec dla innych ?
A wala !
  Profil uzytkownika: Borrka     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2008-08-10 09:51
Natalia masz duzo, duzo racji. Polskie dziecko dostalo klapsa i juz "deportacja z rodzinnego gniazda", szwedzki ojciec gwalci corke i zrobil jej dzieciaka, to jest okey, socjal wiele lat przymykal oczy. Plakac sier chce
  Profil uzytkownika: violina     
lukasz81


Wpisów: 261
Od: 2006-09-14
2008-08-10 10:58
Bardzo dobrze napisane. Jaki ludzie maja potencjal kiedy mysla sami za siebie, a nie powtarzaja propagande.
  Profil uzytkownika: lukasz81     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-10 12:11
Z komentarzem o socjologii to trochę źle trafiłaś.
Albo ci ktoś tutaj na forum (ten ktoś komu akurat temat jest bliski) napisze albo będzie mądry i oleje (mam nadzieję że będzie to to drugie bo to mądra osoba.

Socjal nie jest niewiadomo jakim cudem niewidem czy wyrocznią, tam są zwykli ludzi, i jak wszędzie dzieją się dobre i złe rzeczy.
Nikt nie pisał tutaj że socjal jest nieomylny. Tylko, że jest potrzebny i że jak się dziecku dzieje krzywda to trzeba interweniowac i czy wtedy zwie się to socjal, ciocia zosia czy co innego to już inna sprawa.
Tylko, że ktoś, kto dzieci leje nigdy tego nie zrozumie.

Zresztą na temat bicia dzieci to się nie wypowiadam, bo dawno doszłam do wniosku, że to nie jest temat do dyskusji z ludźmi z tego forum.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-10 12:17
Fosterhem czyli rodziny zastępcze oraz behadlingshem tzn różne placówki działające leczniczo lub korygująco otrzymują olbrzymie sumy. Często jest to kilka tysięcy koron dziennie. W najgorszym razie jest to kilkanaście tysięcy miesięcznie. Domy takie prowadzone są bardzo często przez znajomych albo krewnych pracowników socjalnych. A w pozostałych przypadkach są to ciepłe posadki .


To akurat jest tzw förtal i durnoty przenoszone przez plotkowanie, zazdrośc często zarówno przez Szwedów/ mieszkańców Szwecji z dziur gdzie nie ma nic innego do roboty niż pędzenie bimbru. Fala takich plotek największa była chyba w latach 80-tych, ale może teraz idzie nowa.

PS. wiadomo, że zawsze trafi się czarna owca (albo i całe stado) wsród tych co prowadzą fosterhem, to z nimi trzeba walczyc, a nie pisac bzdury o pieniądzach.
  Profil uzytkownika: maggie     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-10 12:32
tytul bardzo ostry,

Natalia, poniewaz negujesz to co jest, napisz wiec co bys zaproponowala w miejsce socjalu i jak to mialoby dzialac?
  Profil uzytkownika: karolina68     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2008-08-10 12:39
Karolina, zalozycielka postu pokazala druga strone socjalu, wyrazila swoja opinie, z ktora sie zreszta zgadzam, podala linki, przyklady, argumenty.
Wiec czego ty od niej chcesz???
Ma napisac rozprawke w tym temacie, referat jak poprawic system???
Nie oczekujmy zbyt wiele i przestanmy sie cholera czepiac, kobitka napisala w moim mniemaniu sporo, nie musiasz sie zgadzac ale po co te uszczypliwosci, nie zgadzasz sie z jej zdaniem to napisz co ci sie nie podoba i juz, bo po twoim poscie to ja nie widze czy ty sie z nia zgadzasz czy nie tylko wrzucasz swoje piec groszy dla podgrzania atmosfery,jak zwykle zreszta.
  Profil uzytkownika: aga1977     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-10 12:40
Jak dla mnie koleżanka zwróciła uwagę na problem korupcji, bez negowania "socjalu" jako takiego.
  Profil uzytkownika: true     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-10 13:34
Aga, nie wiem o co Ci chodzi,

przeczytaj sobie wywiad z rzecznikiem praw dziecka z PL,gdzie propozycje ida w strone tutejszych rozwiazan, jest juz nawet telefon dla dzieci narazie wprawdzie tylko z kierunkowym. Przeczytaj to, i sama pewnie zadasz te samo pytanie, co w zamian za istniejacy system w Szwecji.

  Profil uzytkownika: karolina68     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-10 13:51
Po co znowu te ciagle porownywanie do Polski ???
Piszemy o szwedzkim systemie i takowy tu dyskutujemy.

Okazuje sie, ze wiele pozostawia sobie do zyczenia.
Bardzo dobrze, ze ktos naswietla ta 'ciemna strone mocy', nie mniej dziwi mnie, ze trzeba zakladac nowe konto, aby takie sprawy poruszac ?
Czyzby autorka poruszala temat tabu ???
Nie mniej art dobry i zajelo mi 3 godziny przeczytanie calosci linkow itd.
Natalia, dzieki...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-10 13:59
Natalia napisala duzo w swoim poscie.

jak rozumiem glowne tezy wypowiedzi Natalii
'
-Bez względu na to jaki mamy pogląd na karę cielesną, jest problem socjalu. I nie o dobro dziecka tu chodzi, ale o władzę, prestiż i finanse.'

- I nie rodzice sa winni co wyrosnie z ich dziecka-
zaczynajac od konca:

Psychologia jest nauka oparta na teoriach,psycholodzy sa zwolennikami roznych teorii.
Jedna z teorii opiera sie na tym ,ze wszystko co sie z nami dzieje wywodzi sie z dziecinstwa. I tam wlasnie trzeba szukac przyczyn kim jestesmy w doroslym zyciu. jak rozumiem Natalia jest zwolenniczka teorii ,ze wlasne cechy dominuja wplyw otoczenia w procesie wzrostu. I rodzice nie maja wplywu wiekszego na dziecko.

To sa teorie, ja jako zupelny laik, fascynuje sie psychologia bo zawsze mozna sobie dopasowac nurt psychologii - ksiazke, do wlasnych przekonan.


  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-10 14:06
Jednym z argumentow Natalii jest to, ze wywiady(testy) z dziecmi sa stronnicze i sa przeprowadzaone tak ,zeby wykazac ze dziecko jest bite.


Ja zupelnie nie wiem jak odpowiedziec na taki zarzut.

  Profil uzytkownika: karolina68     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-10 14:07
Milo, ze forum rosnie w sile nowych uczestnikow, lub nowych nickow.

Uczestnicy forum, wypowiadajacy sie w tematach (tych o ktorych maja pojecie) moga jedynie przedstawic mozliwosci, gdzie mozna sie zwrocic o pomoc, zeby ta pomoc byla adekwatna. Nikt, nigdy nie stawial instytucji socjalu na piedestal. Jest mnostwo chybionych decyzji, jak i w wielu innych dziedzinach.
Niemniej jednak, tak jest zorganizowana tutaj pomoc dla rodzin z problemami, a jak konkretnoe ta pomoc bedzie wygladala, to juz jest indywidualne dopasowane do problemu, ktorego my czytelnicy forum, czy gazet, nie znamy do konca.
Organizacje spoleczne (Kvinnohus, Rädda Barnen, BRIS...itd) nie zyja swoimi wlasnymi prawami.
To nie podziemie.
Wszystkie dzialania sa podporzadkowane prawu tego panstwa (Socialtjänstlagen i np. Föräldrabalken, w sprawach rodzinnych)

Spedzajac czesc mojego wolnego czasu przy kryzysowym telefonie w Rädda Barnen, i znajac procedury, moje wypowiedzi na forum bazuje na doswiadczeniu, a nie na artykulach z gazet, czy zaslyszanych historiach. Zuchwale powiem, ze jestem za stara (z doswiadczeniem zyciowym i zawodowym) i za madra.

W sprawie metod wychowawczych, tzn bicie dzieci, wypowiedzialam swoje zdanie i go nie zmienie!
Nie ma argumentow, ktore by sklonily mnie do zmiany pogladow. Jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, ze niektorzy nie powinni miec dzieci, bo swoja nieudolnosc jako rodzic, odreagowuja na dzieciach...w taki czy inny sposob.
I czytajac na forum, rozpaczliwe krzyki o pomoc "czy socjal zabierze mi dzieci bo..." spowoduja u jednych a u innych
  Profil uzytkownika: Ronj@     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-10 14:23
Ja sadze ze informacje z forum trza brac bardzo bardzo lekko..

Przeciez nikt nie moze zagwarantowac ze ma racje... To nie jest jakies zrodlo "prawidlowej" informacji na 100 procent..
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-10 14:26
Ronj@...

MASZ RACJE !!!

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-10 14:41
Ronj@ manifestantka
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-10 14:46
Ronj@, mały hint dla Ciebie. Jeśli chcesz krzyczeć i manifestować to lepiej WŁĄCZYĆ CAPS LOCK!!!! Wtedy będzie efekt podniesionego tonu.
  Profil uzytkownika: true     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-10 15:21
True, mlody czlowieku, podaruj sobie infantylne komentarze.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-10 15:36
Ronj@, zwracam tylko uwagę na twój manifest, z którym nie można za bardzo dyskutować. Zakułaś łeb w zbroję "mądrości" wszelakiej i koniec. Zrób chociaż dziurkę w przyłbicy, może trochę oleju da się nalać.
  Profil uzytkownika: true     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-10 15:50
True, daj zyc !
W ostatnim watku, ktory tyczyl sie 'przekletych katow dzieci', rodziny polskich lekarzy, ktorzy poniesli 'zasluzone konsekwencje', pare osob przyznalo niewydolnosc instytucji socjalu. To bardzo duzo i w gruncie rzeczy, taki wniosek bardzo mi pasuje i zadawala. Udowodnilo mi to, ze nie mam jednak na forum do czynienia z ludzmi slepymi.
Dalsza dyskusja, jaka wywola ten watek tu, to juz wlasciwie malo mnie obchodzi, ale jest interesujaca.

Ronj@, musze sie zgodzic, ze niektorzy ludzie wogole nie powinni miec dzieci. Trudno mi to przechodzi przez gardlo, ale tak niestety jest. Widzialem sporo cierpienia, a funduja je czesto nieodpowiedzialni rodzice swoim dzieciom, bo chyba nie wiedza, ze kiedys te dzieci beda mialy 15-16 itd lat.
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-10 15:55
Wnioskuje, true, ze twoja zdolnosc zrozumienia co napisalam, jest bardzo ograniczona, z wiadomych powodow.
Nie mniej jednak, jest to forum dyskusyjne i dyskutantow sie nie wybiera, a wiec....taka jest moja "madrosc", jaka jest twoja?
I nie dyskutuj mnie, tylko fakty.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-10 16:38
'Poglądy głoszone przez te osoby są nie tylko naiwne ale – i to przede wszystkim – niebezpieczne! Namawianie ludzi do kontaktu z socjalem jest równoznaczne ze zniszczeniem tychże ludzi, z unicestwieniem rodziny.'




Wrocmy do korzeni
socjal wzial sie stad, ze badania wykazaly ,ze duza czesc przestepstw ma miejsce wsrod najblizszych czlonkow rodziny. Dotyczy do pobitych, zgwalconych dzieci, pobitych kobiet. Wracajac wiec do korzeni, jezeli ofiara jest dziecko, to bez wzgledu na to czy ma prawa spoleczne (te sa od 18 roku zycia) czy ich nie ma, dziecko ma prawo do obrony. Panstwo stworzylo wiec aparat wykonawczy- socjal.
Tyle teoria. I warto pamietac skad sie wzial socjal.

Ktos napisal wyzej ,ze socjal jets niebezpieczny bo wykorzystuje swoja wladze. Ja uwazam, ze prawa nadane socjalowi ,zeby wogole dziecko bylo chronione , musza byc realne i mocne.
Inaczej bedzie to pukanie do zamknietych drzwi z przepraszajacym usmiechem.

I jestem pewna, ze wsrod ludzi ktorzy wchodza w dzialania socjalne sa i idioci, i ludzie, ktorym sprawia frajde posiadanie wladzy jak i ludzie, ktorzy mysla o wlasnej korzysci.

I wlasnie i dziennikarze powinni wyciagac brudy a te linkowane organizacje powinny nadrzednie sprawdzac jak to dziala. I dobrze ,ze wlasnie te brudy wyplywaja.


Prywatnie nie widze zadnej alternatywy niz namawianie ludzi na kontakt z socjalem, bo mam swoje zycie , ograniczone finanse, ograniczona przestrzen w mieszkaniu, i jezeli dziecko sasiadow placze zbyt czesto, to skoncze na telefonie da jakies organizacji. A nie pchaniu sie samej w dana rodzine. Bo pomijajac wszystko, mi zycie mile. Niektore z tych spraw ocieraja sie mocno o ludzi z ktorymi normalny czlowiek nie chce miec do czynienia.
W tym kontekscie, bardzo jestem ciekawa jaka alternatywe, Natalia proponuje zwyklemu mieszkancowi, ktory slyszy i widzi, ze zle sie dzieje???



Jezeli Natalia chcesz napisac ,ze socjal nie dziala bo z zalozenia, taki system nie moze dzialac. To to jest bardzo mocne oskarzenie.

Poniewaz nie wszyscy jestesmy swiniami,( a przynajmniej taki mam swiatopoglad i mam dowody dookola) wiec nawet w najgorzej zorganizowanej organizacji sa ludzie, ktorzy robia duzo dobrego. Obok oczywiscie innych ludzi.




I na koniec,
spotkalam sie wiele razy z opinia ,ze socjaldemokraci ukrywali rozne problemy np. bali sie problemow zwiazanych z roznymi nacjami, i w tym kontekscie przestepstwa w rodzinach imigranckich, byly traktowane z przymrozeniem oka. Zas obecny rzad, zmienil polityke socjalna.

Ktos moze sie tu ustosunkowac do tych opinii???


  Profil uzytkownika: karolina68     
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-10 17:13
Maggi napisala:
„Z komentarzem o socjologii to trochę źle trafiłaś.Albo ci ktoś tutaj na forum (ten ktoś komu akurat temat jest bliski) napisze albo będzie mądry i oleje (mam nadzieję że będzie to to drugie bo to mądra osoba.”

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Czyżbyś zareagowała na twierdzenie o braku kompetencji pracowników socjalnych zwanych socionomami? Opieka nad dziećmi i młodzieżą którą przejął socjal i przekazał „kompetentnym” osobom, jest poniżej krytyki (chociaż – przyznaję – zdarzają się pozytywne przypadki). Kilka przykładów:

http://www.youtube.com/wat ch?v=SnwtbqT79xU
http://www.svd.se/nyheter/ inrikes/artikel_1138023.svd
http://www.sr.se/vast/nyhe ter/artikel.asp?artikel=1683938
http://www.gp.se/gp/jsp/Cr osslink.jsp?d=114&a=140277
http://www.nkmr.org/privil egierade_fosterforaldrar.htm
http://www.nkmr.org/foster mamma_kan_ha_slagit_15_aring.htm

Maggi pisze dalej:
„To akurat jest tzw förtal i durnoty przenoszone przez plotkowanie, zazdrośc często zarówno przez Szwedów/ mieszkańców Szwecji z dziur gdzie nie ma nic innego do roboty niż pędzenie bimbru. Fala takich plotek największa była chyba w latach 80-tych, ale może teraz idzie nowa.

PS. wiadomo, że zawsze trafi się czarna owca (albo i całe stado) wsród tych co prowadzą fosterhem, to z nimi trzeba walczyc, a nie pisac bzdury o pieniądzach.”



No cóż Maggi, nie mam zwyczaju argumentować poprzez nazwanie wypowiedzi oponenta „bzdurą” czy też „durnotą”. Odpowiadam więc kolejnymi linkami. Zapewniam, że ani DI ani też pozostałe media czy też profesora uniwersyteckiego nie można zakwalifikować do „mieszkańców Szwecji z dziur gdzie nie ma nic innego do roboty niż pędzenie bimbru”.

http://di.se/Nyheter/?page =/Avdelningar/Artikel.aspx%3Fmenusection% 3DDinapengar%3BDinapengarNyheter%26Articl eId%3D2006%255c11%255c12%255c3552%26src%3 Dxlink

http://www.nkmr.org/artike l_manga_omhandertagna_barn_i_motbjudande_ geschaft_av_anita_ankarcrona.htm

http://allehanda.se/arkiv/ artikel.php?page=lokalt&id=11190
http://www.nkmr.org/solhem _sigrid_och_lennart_quist_driver_fyra_bol ag.htm


Maggi pisze dalej:
„Socjal nie jest niewiadomo jakim cudem niewidem czy wyrocznią, tam są zwykli ludzi, i jak wszędzie dzieją się dobre i złe rzeczy.
Nikt nie pisał tutaj że socjal jest nieomylny. Tylko, że jest potrzebny i że jak się dziecku dzieje krzywda to trzeba interweniowac i czy wtedy zwie się to socjal, ciocia zosia czy co innego to już inna sprawa.
Tylko, że ktoś, kto dzieci leje nigdy tego nie zrozumie.”

Otóż trzeba się zastanowić czy dziecku naprawdę dzieje się krzywda. A jeśli już, to czy interwencja socjalu jest adekwatna albo nie okaże się o wiele większym złem. Gdyby problem ograniczał się wyłącznie do pomyłek, nie byłoby tej dyskusji. Niestety, tu chodzi o coś bardziej podstawowego: system ,którego celem jest całkowite unicestwienie rodziny jako komórki społecznej. Sami Szwedzi zaczynają budzić się ze swego snu i podważają sensowność działalności socjalu.
Artykuł na ten temat:
http://www.dn.se/DNet/jsp/ polopoly.jsp?d=572&a=744742

Dobrze byłoby też zastanowić się nad tym, że dlaczego określa się socjal jako socialtjänst i socialmyndighet, przecież to jedna i ta sama jednostka!
Nie może pomóc ktoś kto jest równocześnie egzekutorem stawianych wymagań!

http://www.nkmr.org/tyst_o m_varfor_barn%20omhandertas.pdf
http://www.peace.se/system felet.html


http://www.nkmr.org/omhand ertagna_barn_bara_en_bricka_i_spelet.htm
http://www.nkmr.org/artike l_barnfangelser_i_sverige.htm

Karolina napisała:

„Psychologia jest nauka oparta na teoriach,psycholodzy sa zwolennikami roznych teorii.
Jedna z teorii opiera sie na tym ,ze wszystko co sie z nami dzieje wywodzi sie z dziecinstwa. I tam wlasnie trzeba szukac przyczyn kim jestesmy w doroslym zyciu. jak rozumiem Natalia jest zwolenniczka teorii ,ze wlasne cechy dominuja wplyw otoczenia w procesie wzrostu. I rodzice nie maja wplywu wiekszego na dziecko”.
To sa teorie, ja jako zupelny laik, fascynuje sie psychologia bo zawsze mozna sobie dopasowac nurt psychologii - ksiazke, do wlasnych przekonan.”

Masz rację twierdząc, że psychologia to teorie. Mnóstwo teorii. Ta która Ciebie przekonuje to ta jedynie słuszna i obowiązująca tu. Chodzi oczywiście o teorie psychodynamiczne, pochodne psychoanalizy. Ciekawe, że mówisz o dopasowywaniu literatury do własnych przekonań. Dziwnym zbiegiem okoliczności ta teoria przedstawiana jest tu jako naukowo udowodniony pewnik. Podczas gdy na światowych uniwersytetach zajmuje ona około 10% nauczania, to w Szwecji poświęca się jej około 90%. To chyba nie przypadek, bo pozwala ona obwiniać rodziców za wszystko co się dzieje z dzieckiem. Jeżeli interesujesz się psychologią, a szczególnie tą jedynie słuszną teorią, nie mogło ujść Twej uwadze jak bardzo krzywdzono rodziny dzieci autystycznych. Bettelheim twierdził – jak się potem okazało na podstawie nie istniejących badań -że autyzm jest spowodowany brakiem uczuć ze strony matek, nazywając je „matkami lodówkami” (kylskåpsmödrar). Dzisiaj nikt na świecie nie odważyłby się tego zrobić, ponieważ wiadomo, że chodzi tu o neuropsychiatryczne uszkodzenie mózgu. No, może z wyjątkiem dużej części szwedzkiej psychiatrii dziecięcej będącej na usługach socjalu.


Nie chodzi o to Karolino, by coś przeczytać i bezkrytycznie zaakceptować. Chodzi o to by poznać jak dochodziło do powstawania pewnych modeli wyjaśniających naturę człowieka i zastanowić się chociaż przez chwilę czy gdzieś nie tkwi błąd interpretacyjny. A swoją drogą dziwne byłoby gdyby osobowość człowieka nie miała żadnego wpływu na charakter i postępowanie. To samo dotyczy środowiska otaczającego jednostkę i reprezentowanego przezeń systemu wartości.

Do postu Karoliny godz 16.38 ustosunkuję się bardzo chętnie, ale dopiero jutro. Dzisiaj rodzina wzywa.
  Profil uzytkownika: Natalia1     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-10 19:10
A czy ty Natalia nie możesz napisac wprost o co tobie właściwie chodzi, tak, żeby można było o tym podyskutowac, zamiast byc zmuszonym do czytania 50 linków (niektóre ze źródłami sprzed 15 lat) do artykułów o pieniądzach?
Socjal nadepnął tobie na odcisk?
W jakiś sposób twój znajomy został przez nich pokrzywdzony i uważasz, że trzeba zamknąc instytucję i niech każdy sobie robi z dziecmi co chce? (bo to ich "właśnośc")?
A moze problem w tym, że zabrania się bic dzieci?
Czy o to, że ktoś zajmuje się tymi dziecmi i dostaje za to pieniądze?

Ja mogę wrzucic 120 linków dotyczących kradnących Polaków. Czy to oznacza, że Polacy to złodzieje i że nie są do niczego potrzebni i najlepiej nas zlikwidowac?

Mogę też podliczyc ile kosztują róznego rodzaju zasiłki na dzieci dla kobiet, które nigdy w Szwecji nie pracowały, tylko co z tego? Tylko dlatego, że to kosztuje, czy że ktoś komu się zasiłek nie nalezy go otrzymuje, to oznacza, że powinno zlikwidowac się zasiłki dla wszystkich?


Wydaje mi się, że nie trzeba miec rodziców uzaleznionych od alkoholu, żeby zrozumiec, że dzieciom w takich rodzinach źle się dzieje i że trzeba im pomóc. I niech sobie to kosztuje, niech będa przy tym spektakularne "zabierania" wrzucane potem na youtube.

A może uważasz, że nie, że dla dziecka lepiej tam niż gdzie indziej i "taniej dla państwa"?

W przypadkach kiedy reaguje socjal, zazwyczaj jesli jest jakieś podejrzenie, to dzieci są zabierane tymczasowo, do wyjaśnienia. I w rezultacie czasem dzieci trafiają do fosterhem, czasem (jak w przypadku tych polskich rodziców) wracaja do rodziców. Taki jest praxis. Wiele się toczy dyskusji na temat czy tak powinno się robic czy nie, bo w przypadkach kiedy okaze się, że rodzice nie zawinili, albo wydarzyło się tylko cos jednorazowego, to pozostawia niestety ślad po sobie i straszne przykre sa takie przypadki.
Oczywiście, panie z socjalu mogłyby byc bardziej delikatne, lepsze, kompetentne itp, ale w końcu to tylko ludzie, i przypadków, w których oni pomogli jest o wiele wiecej niż tych złych, tylko, że niestety, właśnie tylko o tych złych się pisze.

Gdzieś tam w twoich linkach napisane jest o dziecku, które było podrapane na szyi i w końcu powiedziało, że “mama go dusiła” i socjal zareagował. Sprawę wyjaśniono, ale oczywiście, że to napewno było dramatyczne przezycie dla nich wszystkich. Pani z socjalu źle zrobiła i wszystkie brukowce o tym pisały.
Tylko że gdyby pani w socjalu stwierdziła, że to nic takiego, a potem dziecko byłoby zakatowane przez matkę, to co wtedy pisałyby gazety o socjalu? Co ty sama byś powiedziała? Ze socjal dobrze zrobił, że nie uwierzył dziecku?
Czy lepiej jest dmuchac na zimne czy gasic pożary?

Skoro socjal jest taki zły, to w takim razie czemu nie reaguje więcej ludzi?
Czemu dyskutuje się doszkalanie personalu a nie likwidację?
  Profil uzytkownika: maggie     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-10 19:18
Socjal ma swoje miejsce na ziemi. Cierzko mi to przez gardlo przechodzi, ale w tych porabanych czasach moze i lepiej, ze taka instytucja jest.
Jak dziala ? To juz stwierdzilismy, wiec nie likwidowac, ale napewno reformowac! Otwartosc na krytyke i przyznanie sie do bledow ze strony tej instytucji jest wskazane, a system sam sobie stworzyl potwora, wiec ktos musi sie nim teraz zajac
  Profil uzytkownika: bolek1970     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-10 19:24
A co do tego twojego profesora, czy ty czytałaś co on mówi? (jeśli to o tego z Lund chodzi)
Albo chociaż artykuł z DN, do ktorego wrzuciłaś linka?
DN pisze o tym, że panie w socjalu są super wazne, o tym jak im można pomóc i o tym jak dobrze, że media krytykują, bo to pomoże polepszyc ich działalnośc

Badania pana profesora na podstawie losów dzieci z lat 60/70 wykazują, że nie ma większych różnic w tym co z nich wyrosło pomiędzy dziecmi, które przeniesione były do fosterhem I ich rodzeństwem, które pozostało u rodziców.
Mówi, również że “jag ifrågasätter inte interventioner för barn som far illa i sitt hem - det vore närmast ett socialpolitiskt barbari att inte ingripa i sådana fall” i że nie ma lepszego pomysłu na zmiany, oprócz nawiazania do tego, że fosterhem jest zbyt niepewny dla dzieci I że dzieci w USA, gdzie oddaje sie do adopcji zamiast do fosterhem, maja o wiele lepiej.

Jak dla mnie to jest dobra krytyka i start do dyskusji i możliwych zmianach, ale niewiele w tym jest o "MASZYNIE DO NISZCZENIA RELACJI RODZINNYCH".
  Profil uzytkownika: maggie     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-10 21:46
"Skoro socjal jest taki zły, to w takim razie czemu nie reaguje więcej ludzi?
Czemu dyskutuje się doszkalanie personalu a nie likwidację?"

"De allra flesta svenskar misstror socialtjänsten"

http://www.dn.se/DNet/jsp/ polopoly.jsp?d=572&a=744742

Tylk wsrod Polakow w Polsce zaufanie do socjalu szwedzkiego wynosi 100%, no i oczywiscie jest pare takich osob wsrod poloni szwedzkiej.

Ja osoboscie mialem kontakt z socjalem 2 razy i oba byly akurat pozytywne.

Niemniej slyszalem wiele zlego od osob, ktore z socjalem mialy kontakt regularny, m.in znalem pracowniczke socjalu w swoim czasie i to co ona opowiadala o swojej pracy jezy wlos na glowie.
Byla zreszta psychicznie chora moim zdaniem, ale nadmiar wladzy jeszcze bardziej szkodzil jej i tak szwankujacemu rozumowi.


  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-10 21:50
a to chyba gwozdz do trumny tej wszechmogocej instytucji.

http://www.dagen.se/dagen/ Article.aspx?ID=150009
  Profil uzytkownika: darsim     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-10 22:15
A ty darsim przeczytałeś ten artykuł na DN.se czy tylko nagłówek?
Bo właśnie o to też pytałam Natalię.
  Profil uzytkownika: maggie     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-10 22:19
A ty darsim przeczytałeś ten artykuł na DN.se czy tylko nagłówek?"

przecioez nappisalem, ze moje oba osobiste kontakty z socjalem byly akurat pozytywne, jesli czytalas co napisalem nie tylko link.

Socjal to instytucja, ktora powinno sie zlikwidowac w Szwecji, podobnie jak kilka innych.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-10 22:28
Mysle, ze szwedzki socjal wyzadzil wiecej zlego niz dobrego w Szwecji, oczywiscie moje subiektywne zdanie.
Panstwo wie lepiej co jest dobre dla obywatela to dewiza panstwa komunistycznego i socjal jest wlasnie taka instytucja, ktora wie lepiej co dobre dla óbywatela niz obywatel.
Co najgorsze wyzadzil socjal to pietno jakie wywarl na swiadomosci Szwedow.
Radz sobie sam, a jak sobie nie radzisz to socjal Ci pomoze, ja mam serdecznie w dupie.
Takie jest mniej wiecej nastawienie przecietnego Szweda do innego prtzecietnego Szweda.
Socjal to Falsk trygghet.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-10 22:31
"SOCJAL TO MASZYNA DO NISZCZENIA RELACJI RODZINNYCH"

w kontekscie tego co napisalem powyzej wczesniej, moge sie tylko zgodzic w 100% z tytulowym stwierdzeniem.
Nawet je rozwinac:

"socjal to maszyna do niszczenia relacji miedzyludzkich."

To jest moje zdanie w temacie.

  Profil uzytkownika: darsim     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-10 23:14
'Co najgorsze wyzadzil socjal to pietno jakie wywarl na swiadomosci Szwedow.
Radz sobie sam, a jak sobie nie radzisz to socjal Ci pomoze, ja mam serdecznie w dupie'

Ot i cale streszczenie, tego co mnie boli w tym systemie !
  Profil uzytkownika: bolek1970     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-10 23:23
Maggie napisala:

"Skoro socjal jest taki zły, to w takim razie czemu nie reaguje więcej ludzi?
Czemu dyskutuje się doszkalanie personalu a nie likwidację?"

*************************************** ****************

Dlaczego nie reaguje wiecej ludzi? Droga maggie, w Danii, na 100 przypadków jest az 70% blednych decyzji konczacych sie odebraniem dziecka rodzinie i jeszcze nikt nie zareagowal... a przeciez powinno zaprotestowac conajmniej 100 000 ludzi (rodzice, dziadkowie, rodzenstwo i przyjaciele) - tyle, ze czlowiek niewiele znaczy. Co innego zwiazki, instytucje czy potezne firmy. Za tymi ludzmi nikt nie stoi, nikt nie reprezentuje ich interesów. Sa bardzo osamotnieni i zdruzgotani traumatycznymi przezyciami.

Dlaczego dyskutuje sie doszkalanie personelu a nie likwidacje? Dlatego, ze sama idea powolania takiej wladzy byla w zalozeniu dobra i miala na celu dobro dziecka, tyle, ze gdzies tam po drodze baaardzo sie wypaczyla. jestem zdania, ze nalezy naprawic to co zle zamiast "wylewac dziecko z kapiela".

Do zaniedban, na podstawie, których mozna odebrac dzieci rodzicom zalicza sie na przyklad: gdy dziecko ma zalozone dwie rózne skarpetki, przypadki pojawienia sie dziecka bez sniadania, ubranie nie spelniajace wymogów pogodowych (brak kurtki), fakt, ze bierze kapiel kilka razy na tydzien a nie codziennie.

No i teraz wyobraz sobie w jaki sposób odpowiada dziecko na zadawane pytania typu: jestes glodny? zimno ci? nie miales dwóch takich samych skarpetek? odpowiada: tak, tak i nie.

Tzw. wyszkolony personel zaczyna prowadzic obserwacje dziecka, przeprowadza wywiad srodowiskowy oraz rodzinny starajac sie znalezc odpowiedz na pytanie dlaczego tak sie dzieje.
Natomiast tzw. personel niewyszkolony sila odbiera dziecko rodzinie a po uplywie dwóch miesiecy okazuje sie, ze byla to tylko pomylka. Najpierw powinno sie przeprowadzic dochodzenie a dopiero potem podejmowac decyzje, które na dlugo zawaza na losach wielu ludzi, bo nie chodzi tutaj tylko o jedno dziecko. To dziecko ma rodziców i czesto równiez rodzenstwo.

  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-10 23:30
Dokladnie !
zapyataj mojego syna, co je ?
7-8 razy dziennie havre z mlekiem. To bardzo powazne zniedbanie z moiejs trony jako rodzica, bo dziecko nie ma normalnych posilkow. Ok, ma , ale pod pregierzem.
Jezuuuuuuu, jestem zlym rodzicem
itd


Mam sie bac , czy tylko pukac w leb ???>
  Profil uzytkownika: bolek1970     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-10 23:55
Iskierka jestem pod wrazeniem Twoich pogladow, Ty naprawde uwazasz, ze ludzie sa tak tepi ,zeby nie reagowac jezeli cos zle dziala???

'Dlaczego nie reaguje wiecej ludzi? Droga maggie, w Danii, na 100 przypadków jest az 70% blednych decyzji konczacych sie odebraniem dziecka rodzinie i jeszcze nikt nie zareagowal... a przeciez powinno zaprotestowac conajmniej 100 000 ludzi (rodzice, dziadkowie, rodzenstwo i przyjaciele) - tyle, ze czlowiek niewiele znaczy.'


Mam tez nadzieje ,ze wkleisz link do tych rewelacji!!!!!!
  Profil uzytkownika: karolina68     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-10 23:57
lepszy taki socjal niz kompletnie zaden.. lub taki co ma wszystko gdzies...
  Profil uzytkownika: paula_     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-11 00:02
jezeli ludzie popadaja w klopoty to przecietnie jest tak ,ze 'Radz sobie sam' tyle tylko ,ze nie zawsze jest minimum pomocy.



Jezeli byloby inaczej to nie byloby glodnych dzieci nie byloby ludzi bezdomnych i nie byloby zebrzacych!!!!


Mysle,Darsim ,ze zyjesz w utopii jezeli myslisz ,ze jak popadniesz naprawde w tarapaty to z dnia na dzien dostaniesz pomoc od kogokolwiek gdziekolwiek.

  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-11 00:10
Spotkalam jakis czas temu bogatego Indusa, i mial bardzo duze pretencje do tego ,ze Szwecja oficialnie nie kupuje produktow rozbionych przez dzieci. Jego logika polegala na tym ,ze te dzieci moglyby wiecej zarabiac i miec wiecej pieniedzy na jedzenie, a Indie bylyby bogatsze.


Pokretna logika, prawda??


Oczyiwscie sa afery co jakis czas bo wychodzi, ze gdzies tam ktos nie dopilnowal i dzieci pracowaly w fabryce.

  Profil uzytkownika: karolina68     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 00:10
Nooo...bolek, dzieciak jest nieodpowiednio odzywiany. A jesli zapytaja go czy kiedys bolal go brzuch (a przeciez jest to cos znane kazdemu dziecku, szczególnie gdy wleje w siebie litry coca-coli i obje sie cukierkami na urodzinach tatusia) - to moze pasc diagnoza, iz niedozywiony dzieciak ma bóle psychosomatyczne o podlozu lekowym
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 00:18
".....Tylk wsrod Polakow w Polsce zaufanie do socjalu szwedzkiego wynosi 100%, no i oczywiscie jest pare takich osob wsrod poloni szwedzkiej.

Ja osoboscie mialem kontakt z socjalem 2 razy i oba byly akurat pozytywne. "


DARSIM...

Jak kazda "panstwowa" Instytucaja ma czesto bledy. To co ja wiem to odpowiedzialnosc kontrolna prowadzi LÄNSTYRELSEN np w Stockholmie lezy ten oddzial co czuwa w Stadshuset.

Ja mysle ze jak nie bylo socialu tu Szwecji byla calkowita tragedia.. ludzie hyba biede klepali ze nie wiem jak. Ja sadze ze ta istytucja jest potrzebna ale ja trza ulepszyc zeby funkcjonowala dobrze dla obywateli.

Ja sadze ze jest bardzo dobrze ze social zabiera dzieci od rodzin co bije swoje dzieci czy np. rodzice maja problemy alkholowe..(ale sadze tez ze dzieci maja wrocic spowrotem do rodzicow.. jak sytuacja sie polepszyla)
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 00:21
Ja sadze ze jest bardzo dobrze ze social zabiera dzieci od rodzin co bije swoje dzieci czy np. rodzice maja problemy alkholowe..(ale sadze tez ze dzieci maja wrocic spowrotem do rodzicow.. jak sytuacja sie polepszyla)

I to jest jeden z tych koniecznych przypadków. Od tego m.in. jest/powinien być "socjal": reakcja na patologię.
  Profil uzytkownika: true     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 00:25
karolina68 napisala:

"Iskierka jestem pod wrazeniem Twoich pogladow, Ty naprawde uwazasz, ze ludzie sa tak tepi ,zeby nie reagowac jezeli cos zle dziala???"

*************************************** ***********

Predzej chyba jestes pod wrazeniem tego, ze sa ludzie, którzy nie klepia tego co im slina na jezyk przynosi z nadzieja, ze inni sa tak tepi, ze polykaja wszystko co uslysza lub przeczytaja.

_______________________________________ _______________
karolina68 napisala:

"Mam tez nadzieje ,ze wkleisz link do tych rewelacji!!!!!!

*************************************** *****************

Juz nie rewelacje...

" Der er fejl i kommunernes behandling i 2 ud af 3 sager om anbragte børn og unge, viser ny undersøgelse fra Ankestyrelsen af kommunernes håndtering af børnesager."
http://www.ast.dk/artikler /default.asp?page=804
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 00:26
w Danii, na 100 przypadków jest az 70% blednych decyzji konczacych sie odebraniem dziecka rodzinie i jeszcze nikt nie zareagowal... a przeciez powinno zaprotestowac conajmniej 100 000 ludzi (rodzice, dziadkowie, rodzenstwo i przyjaciele) - tyle, ze czlowiek niewiele znaczy.'

Podaj może link do tych rewelacji, bo przy stanie 70:30 wystarczy mejla wysłac do Brukseli i zareagują.

PS. ja nie pisałam o "reagowaniu" samym sobie, bo reakcji ze strony społeczeństwa jest dużo, tylko że jak sie poczyta trochę, to okazuje się, że krytyka jest głównie pozytywna, tzn co zrobic, żeby ulepszyc, a nie tylko w stylu takich o:
  Profil uzytkownika: maggie     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 00:30
To ca ja wiem to czesto sie bije dzieci w Polsce... czesto widzialem na wlasne oczy..

Dziecko placze a matka bije i bije...
Nie jest lepiej dyskutowac z dzieckiem...

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 00:33
To ca ja wiem to czesto sie bije dzieci w Polsce... czesto widzialem na wlasne oczy..

Dziecko placze a matka bije i bije...
Nie jest lepiej dyskutowac z dzieckiem...


Robin. Klapsy w pupę to nie bicie dzieci, ok? Niech to będzie jasne.

Jest taki kawał. Dedykuję go Tobie:

Przyjechał turysta pięknym nowym Mercedesem w góry. Wszędzie wolne pokoje więc szybko coś znalazł. Zajeżdża i pyta się bacy...
- baco nie macie dzieci? - zapytał w obawie o swój samochód.
- nie, nie mamy.
- ale na pewno?
- na pewno.
Wybrał się na szlak, wraca, a tam banda gówniarzy skacze mu po merolu, walą kijami, pourywali lusterka, szyba popękana. Turysta w głębokim stresie...
- baco! przecież mówiliście, że nie macie dzieci...
- bo nie mamy...
- ale?! a to kto?!
- to? to nie są dzieci... to skurwysyny.
  Profil uzytkownika: true     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-11 00:36
Przyjechał turysta pięknym nowym Mercedesem w góry. Wszędzie wolne pokoje więc szybko coś znalazł. Zajeżdża i pyta się bacy...
- baco nie macie dzieci? - zapytał w obawie o swój samochód.
- nie, nie mamy.
- ale na pewno?
- na pewno.
Wybrał się na szlak, wraca, a tam banda gówniarzy skacze mu po merolu, walą kijami, pourywali lusterka, szyba popękana. Turysta w głębokim stresie...
- baco! przecież mówiliście, że nie macie dzieci...
- bo nie mamy...
- ale?! a to kto?!
- to? to nie są dzieci... to skurwysyny.


po tureckich sankach skakac wolno


klapsy nie klapsy, kazda przemoc fizyczna nad mniejszym osobnikiem niz sam jestes to przemoc, a szczegolnie jesli nie moze sie obronic, koniec kropka!!!!
  Profil uzytkownika: paula_     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 00:37
True

Ale mi sie wydaje ze w Polsce jest wieksza patalogia niz tu Szwecji...

Czesto mi znajomi opowiadaja takie przypadki co sie dzieja w PL ze brak mi slow.

Pamietam ta historie co matka trzymala dzieci w beczkach...

A nikt w PL nie zareagowal... (nie orientuje sie czy w PL jest cos jak "social")
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-11 00:38
dla nie wtajemniczonych
mercedes-tureckie sanki
nie jest to moj wymysl bynajmiej
  Profil uzytkownika: paula_     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 00:41
karolina68 napisala:

"Spotkalam jakis czas temu bogatego Indusa, i mial bardzo duze pretencje do tego ,ze Szwecja oficialnie nie kupuje produktow rozbionych przez dzieci. Jego logika polegala na tym ,ze te dzieci moglyby wiecej zarabiac i miec wiecej pieniedzy na jedzenie, a Indie bylyby bogatsze.


Pokretna logika, prawda??


Oczyiwscie sa afery co jakis czas bo wychodzi, ze gdzies tam ktos nie dopilnowal i dzieci pracowaly w fabryce."

*************************************** *************

Rzeczywiscie, logika jest bardzo pokretna. W Danii dzieci od 13 roku zycia oficjalnie pracuja i placa podatki.

W 2005 roku ponad 20 000 mlodocianych pracowników uleglo wypadkowi przy pracy. W tej liczbie ponad 3000 mialo mniej niz 18 lat.

Srednio, co roku smierc w wyniku wypadku przy pracy ponosi 2 dzieciaków ponizej 18 lat.
http://www.ugebreveta4.dk/ 2006/36/Baggrundoganalyse/20000ungerammes hvertarafarbejdsulykker.aspx
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 00:46
Ale mi sie wydaje ze w Polsce jest wieksza patalogia niz tu Szwecji...

Czesto mi znajomi opowiadaja takie przypadki co sie dzieja w PL ze brak mi slow.

Pamietam ta historie co matka trzymala dzieci w beczkach...

A nikt w PL nie zareagowal... (nie orientuje sie czy w PL jest cos jak "social")


Robin, piszesz, że w Polsce jest gorzej, a zaraz potem nawet nie wiesz czy jest opieka społeczna.
Proszę:
http://www.ops.pl/
A zaraz po lewej spis ośrodków.

Weź Robin po uwagę to, że Polska jest 40 milionowym krajem o niezrównoważonym rozwoju, z dużą gęstością zaludnienia. Ze względów oczywistych w większości krajów (poza Rosją i Szwecją) zawsze nagłaśnia się patologię!!!! Ku lepszemu.
  Profil uzytkownika: true     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 00:48
"Do zaniedban, na podstawie, których mozna odebrac dzieci rodzicom zalicza sie na przyklad: gdy dziecko ma zalozone dwie rózne skarpetki, przypadki pojawienia sie dziecka bez sniadania, ubranie nie spelniajace wymogów pogodowych (brak kurtki), fakt, ze bierze kapiel kilka razy na tydzien a nie codziennie"

Eeeee, to szwedzki socjal ma duzo do uczenia sie od dunskego.

A ze mnie nie odebrano dzieci to chyba powinno sie zglosic jako niewykonywanie zadan wniszczajacyh, przez socjal.
Szczegolnie ten okres czasu, kiedy corka nie chciala sie ubrac rano i do przedszkola paradowala w kaloszach i pidzamie, a ubranie ktore pozwolila paniom w przedszkolu sobie nalozyc, to byla kiczowata sukienka z koralikami, koronkami...itp, zakupiona w prezencie przez jakas pociotke w Tajlandii...kilka numerow za mala. Paniom najczesciej zajmowalo kilka godzin, zeby ja namowic na zmiane stroju.
Dwoch takich samych skarpetek to nie widzialam na jej stopach jak dlugo pamietam, zapewne od tego czasu, jak cala jej garderoba wyladowala na podlodze w jej pokoju (i zostala tam przez wiele lat, dokladajac tylko nowe ciuszki, z czasem dolaczyly do tego stosu ksiazki szkolne)) w poszukiwaniu wspomnianej sukienki, ktora wreszcie schowalam, bo mi juz bylo wstyd, bo sie nie dopinala.
Sniadan do tej pory nie je.

Bolek, ja bylam jeszcze gorszym rodzicem, bo wszystko co gotowalam bylo niezjadliwe, procz zimnego mleka i flingor, a jarzynami chcialam ja otruc...i gdzie byl ten socjal, co mogl wybawic moja corke z tego horroru?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 00:51
Słuchaj Iskierka, nie rób z nas delibi, dobrze?

Jeśli sama nie znasz duńskiego to wrzuc tekst z linka, który wkleiłas tutaj
http://translate.google.co m/translate_t

i jeszcze raz przeczytaj o czym ty pisałaś i co jest w tym linku. I albo podaj właściwy link, albo wyjaśnij skąd wzięłaś te 70% blednych decyzji konczacych sie odebraniem dziecka rodzinie, skoro tam nawet nei chodiz o żadne odbieranie?


PS. Takie właśnie rozsyłanie rewelacji powoduje, że ludzie potem się dziwią, że rzeczywistośc jest inna.
  Profil uzytkownika: maggie     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 01:01
Przeciez podalam linka.
jesli znasz szwedzki to nie powinnas miec problemów ze zrozumieniem i czytaniem po dunsku, tak jak ja nie mam klopotów ze zrozumieniem szwedzkiego, chociaz zetknelam sie z nim po raz pierwszy tu, na forum
Link raz jeszcze:
http://www.ast.dk/artikler /default.asp?page=804

  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 01:05
Szwecja nie bedzie nigdy Dania.
A Dania nigdy Szwecja...

Kazde panstwo ma inne podejscie jak prawo ma byc i zycie.

Dania jest slynna juz kilka lat ze jest panstwem Anti-socjalnym.

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 01:07
True..

A jak wyglada opieka spoleczna w Polsce.
Jestem ciekawy... mozez mnie poinformowac

Dzieki
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 01:09
Wiesz co wstydziłabyś sie Iskierka

Poprostu nie znasz duńskiego i nie masz pojecia co jest napisane w tym artykule, co?
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 01:12
Podejrzewam, że reszta twoich "rewelacji" jest tak samo wiarygodna jak te twoje "70% blednych decyzji konczacych sie odebraniem dziecka rodzinie"....

No more comments.....
  Profil uzytkownika: maggie     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2008-08-11 01:12
Natalia...napislas tak wiele ze, przyznaje iz, nie wytrzymalem do konca.
Powiem tak: Nie korzystalem w tym kraju z socjalu. Ale z tego co slysze/wiem jest on sprawny...

To ocena laika........
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 01:12
Nie maggie, po prostu nie chce mi sie tlumaczyc, byc moze tylko ty masz problemy ze zrozumieniem j. dunskiego
Sróbuj przeczytac ten link, albo przyznaj sie, ze nie znasz szwedzkiego.
http://www.dr.dk/Nyheder/I ndland/2008/01/30/125608.htm
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 01:20
Dobrze.
Napisałaś:
w Danii, na 100 przypadków jest az 70% blednych decyzji konczacych sie odebraniem dziecka rodzinie i jeszcze nikt nie zareagowal... a przeciez powinno zaprotestowac conajmniej 100 000 ludzi (rodzice, dziadkowie, rodzenstwo i przyjaciele) - tyle, ze czlowiek niewiele znaczy.'

W artykule do którego linkujesz, nic o tym nie ma.
NIC.
Nawet jest podkreślone, że błędy nie dotyczą błędnego umieszczania dzieci.
Za to napisali, że przy kontroli w 11 gminach w Danii, w 2 przypadkach z 3 w przypadku kiedy zgłoszone są dobrowolne przeniesienia dzici z domów, duński socjal nie postepuje "książkowo". Albo tłumacząc dokładnie „Błędy dotyczą respektowania ustawowych kroków postępowania”.
  Profil uzytkownika: maggie     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2008-08-11 01:21
Czy wyscie powariowali?
O czym jest ta dyskusja?
Na co zeszla?
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 01:23
PS. Też nie lubie duńczyków, ale to nie powód to zmieniania faktów.

Jesli nie wierzysz co tam jest napisane to mamy na forum dziewczynę wychowaną w Danii, mogę ja poprosic o przetłumaczenie.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 01:24
Sorry Sebastian, ja poprostu niecierpię jak ktoś tak sobie "wodę leje"....
  Profil uzytkownika: maggie     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-11 01:32
a mowa byla o socjalu....
  Profil uzytkownika: paula_     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 01:38
Sorry, ja ju się wyłączam (chociaż akurat w tym linku było też o socjalu, ale w Danii).
Przepraszam, za- i prze-reagowałam, bo najpierw pomyslałam sobie, że straszne rzeczy się dzieją w Danii, skoro 70% dzieci jest niewłaściwie odebranych a potem przeczytałam artykuł i okazało sie, że owszem, nie jest dobrze, ale chodzi o inne sprawy.
  Profil uzytkownika: maggie     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 08:01
Mysle, ze socjal w Szwecji ma za duza wladze.
Samo istnienie socjalu to nic zlego i na pewno dobrze, ze jest taka forma pomocy.
Powinni jednak ograniczac sie wylacznie do pomocy materialnej a nie bawic sie w Pana Boga i decydowac co dla kogo jest lepsze.
Co do patologi to zaden kraj nie jest od niej wolny niestety.
Licytowanie sie czy jest ona wieksza w Polsce czy w Szwecji jest dziecinne.
Tym bardziej jesli ktos w Polsce czy w Szwecji nie mieszkal, tylko "slyszal".
  Profil uzytkownika: darsim     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 08:47
maggie napisala:
"
Za to napisali, że przy kontroli w 11 gminach w Danii, w 2 przypadkach z 3 w przypadku kiedy zgłoszone są dobrowolne przeniesienia dzici z domów, duński socjal nie postepuje "książkowo". Albo tłumacząc dokładnie „Błędy dotyczą respektowania ustawowych kroków postępowania”"

*************************************** ****************

anbringelse af børn uden for hjemmet, for eksempel i plejefamilier - czyli w tlumaczeniu na j. polski: umieszczanie dzieci poza domem, np. w rodzinach zastepczych. Po przeprowadzeniu tzw. wyrywkowej kontroli 143 przypadków okazalo sie, ze nie dopelniono procedur postepowania. Pomimo, ze komuny znaly sytuacje rodzin nie uczynily nic co mogloby im pomóc, poza ulokowaniem dziecka poza domem, oczywiscie. To tak w skrócie.

Czy wiesz, ze to tak naprawde oznacza, iz ludzie szukali pomocy u pracowników socjalnych, a jedyne co otrzymali to ulokowanie dziecka poza domem: w instytucji lub zastepczej rodzinie? Myslisz, ze to bylo dobrowolne? Skad inaczej wzielyby sie skargi i interwencja urzedu je badajacego?

Pracownicy socjalni, podejmujacy decyzje majace zawazyc na zyciu calej rodziny przez wiele nastepnych lat ich zycia, sa wielkiej mierze niekompetentnymi arogantami.
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 08:50
A jak wyglada opieka spoleczna w Polsce.
Jestem ciekawy... mozez mnie poinformowac


Nie wiem. Nigdy nie miałem do czynienia.
  Profil uzytkownika: true     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-08-11 09:28
[Wpis wykasowany przez Administratora]
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 09:32
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: darsim     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2008-08-11 11:43
tak z ciekawości zapytam, ten wasz socjal to się tak wszystkimi swoimi klientami interesuje, czy ich dzieci gotowane posiłki jedzą i takie same skarpetki noszą czy tylko tymi gdzie są sygnały o jakiejś patologii? nasz niemiecki interesował się tylko czy ktoś przypadkiem na czarno nie pracuje albo samochodu nie kupił, też najczęściej za sprawą donosu życzliwego krajana
  Profil uzytkownika: Badboy     
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-11 12:55
Karolina
„Wrocmy do korzeni
socjal wzial sie stad, ze badania wykazaly ,ze duza czesc przestepstw ma miejsce wsrod najblizszych czlonkow rodziny. Dotyczy do pobitych, zgwalconych dzieci, pobitych kobiet. Wracajac wiec do korzeni, jezeli ofiara jest dziecko, to bez wzgledu na to czy ma prawa spoleczne (te sa od 18 roku zycia) czy ich nie ma, dziecko ma prawo do obrony. Panstwo stworzylo wiec aparat wykonawczy- socjal.
Tyle teoria. I warto pamietac skad sie wzial socjal.”

Nieprawda. Socjal nie powstał jako odpowiedź na przeprowadzone badania.
Dlaczego i jak to się zaczęło?
Alva Myrdal, jedna z czołowych historycznych postaci socjaldemokracji uważała, że dzieci powinny być wychowywane kolektywnie. Rodzina to był – według niej – konserwatywny przeżytek. Na tym podłożu zbudowano cały system niszczenia rodziny jako komórki społecznej. To panie przedszkolanki, nauczycielki w szkole, kuratorki i pracownice socjalne stały się najważniejszymi osobami dla dzieci zamiast, jak dotychczas, matki. Miało to bezpośredni związek z higieną rasową. Niewłaściwy element należało zlikwidować poprzez sterylizację, a pozostałych wychować kolektywnie na posłusznych państwu identycznych obywateli. To oczywiście super expresowa wersja. Socjal nie powstał – jak twierdzi Karolina - jako efekt przeprowadzonych badań. To był wieloletni proces zapoczątkowany przez ideologię socjalistyczną jako narzędzie pozwalające na trzymanie obywateli w ryzach.

„Ktos napisal wyzej ,ze socjal jets niebezpieczny bo wykorzystuje swoja wladze. Ja uwazam, ze prawa nadane socjalowi ,zeby wogole dziecko bylo chronione , musza byc realne i mocne.
Inaczej bedzie to pukanie do zamknietych drzwi z przepraszajacym usmiechem”.

Tym stwierdzeniem Karolina, otwiera drogę totalitarnemu systemowi. Już to widzę. Dziecko sąsiadów Karoliny często płacze. Ona dzwoni do socjalu (anmälan) a oni robią dochodzenie i zabierają dziecko. Oczywiście nie pukają „do zamknietych drzwi z przepraszajacym usmiechem”ale postępują jak na prawdziwą władzę przystało: oskarżają bez dania możliwości rodzinie na wytłumaczenie co tak naprawdę powoduje płacz dziecka.
Nic więc dziwnego,że ludzie mający kontakt z socjalem mówią o upokorzeniach i traktowaniu jakby byli debilami lub przestępcami.


„Prywatnie nie widze zadnej alternatywy niz namawianie ludzi na kontakt z socjalem, bo mam swoje zycie , ograniczone finanse, ograniczona przestrzen w mieszkaniu, i jezeli dziecko sasiadow placze zbyt czesto, to skoncze na telefonie da jakies organizacji. A nie pchaniu sie samej w dana rodzine. Bo pomijajac wszystko, mi zycie mile. Niektore z tych spraw ocieraja sie mocno o ludzi z ktorymi normalny czlowiek nie chce miec do czynienia.
W tym kontekscie, bardzo jestem ciekawa jaka alternatywe, Natalia proponuje zwyklemu mieszkancowi, ktory slyszy i widzi, ze zle sie dzieje???”

A skąd wiesz, że źle się dzieje? Że dziecko płacze? Płacz, nawet częsty, nie jest wyznacznikiem jakichkolwiek nieprawidłowości. Poza tym Karolina nie możesz wiedzieć co to za ludzie skoro ich nie znasz i nie chcesz mieć z nimi do czynienia. Nie wyciągajmy wniosków na podstawie przesądów. Wystarczy, że socjal to robi!

„na koniec,
spotkalam sie wiele razy z opinia ,ze socjaldemokraci ukrywali rozne problemy np. bali sie problemow zwiazanych z roznymi nacjami, i w tym kontekscie przestepstwa w rodzinach imigranckich, byly traktowane z przymrozeniem oka. Zas obecny rzad, zmienil polityke socjalna.”

Karolina, masz całkowitą rację! Oczywiście, socjal jak i inne instytucje państwowe realizują politykę rządową. Patrzą – jak ty to nazywasz – z przymrużeniem oka na pewne zjawiska i piętnują inne w zależności od celu jaki sobie postawiono. Doprawdy, sama bym tego lepiej nie ujęła!

  Profil uzytkownika: Natalia1     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2008-08-11 13:17
"A skąd wiesz, że źle się dzieje? Że dziecko płacze? Płacz, nawet częsty, nie jest wyznacznikiem jakichkolwiek nieprawidłowości."

chyba się trochę zagalopowałaś
  Profil uzytkownika: Badboy     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 13:27
Oczywiście nie pukają „do zamknietych drzwi z przepraszajacym usmiechem”ale postępują jak na prawdziwą władzę przystało: oskarżają bez dania możliwości rodzinie na wytłumaczenie co tak naprawdę powoduje płacz dziecka.

Ciekawe skąd ty bierzesz takie coś?
A potem ludzie się dziwią, ze tyle jest mitów.
  Profil uzytkownika: maggie     
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-11 13:41
Badboy
Dziecko może płakać dlatego, że je bolą np. uszy. Z powodu powracających zapaleń. Albo egzema trudna do wyleczenia a swędzenie i pieczenie prawie niemożliwe do złagodzenia. To tylko przykłady.

  Profil uzytkownika: Natalia1     
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-11 13:53
Maggi
„Albo chociaż artykuł z DN, do ktorego wrzuciłaś linka?
DN pisze o tym, że panie w socjalu są super wazne, o tym jak im można pomóc i o tym jak dobrze, że media krytykują, bo to pomoże polepszyc ich działalnośc”

Faktycznie, tak tam jest napisane. Bardzo poprawnie i odzwierciedla punkt widzenia socjalu. Szkoda, że umknęło Ci następujące:

"De allra flesta svenskar misstror socialtjänsten"
Fackförbundet SKTF:s ordförande Eva Nordmark presenterar ny opinionsmätning: Bara var sjätte medborgare har någon grad av förtroende för socialtjänsten. Socialtjänsten i svenska kommuner saknar förutsättningar att göra ett bra jobb. Det har lett till att socialsekreterarna som yrkeskår har tappat i förtroende hos allmänheten. Saken blir inte bättre av massmediernas rapportering, exempelvis om skandalhändelserna i Vetlanda och Rödeby. En ny opinionsmätning visar att blott 17 procent av svenskarna har förtroende för socialtjänsten. Även bland dem som haft privat kontakt med socialtjänsten är det bara drygt var fjärde svensk som hyser förtroende för dess verksamhet. Därför bör regeringen utreda frågan om professionaliteten i socialtjänsten.

Czyli:
Przytłaczyjąca większość Szwedów nie ufa służbom socjalnym.
Tylko 17% czyli co szósty obywatel ma w jakimś stopniu zaufanie dla służb socjalnych.
Służby socjalne nie posiadają kwalifikacji do dobrej pracy. Pracownicy socjalni jako grupa zawodowa straciła zaufanie społeczeństwa. I dlatego rząd powinien zastanowić się nad profesjonalnością służb socjalnych.
.
Jak mogłaś tego nie zauważyć? Cała reszta to próba wytłumaczenia dlaczego tak jest i znalezienia lekarstwa na poprawę sytuacji, na podniesienie poziomu ufności obywateli do socjalu.
A swoją drogą Maggi, dlaczego tyle agresji? Czy nie można dyskutować bez osobistych wycieczek?

„Socjal nadepnął tobie na odcisk?
W jakiś sposób twój znajomy został przez nich pokrzywdzony i uważasz, że trzeba zamknąc instytucję i niech każdy sobie robi z dziecmi co chce? (bo to ich "właśnośc")?
A moze problem w tym, że zabrania się bic dzieci?
Czy o to, że ktoś zajmuje się tymi dziecmi i dostaje za to pieniądze?”



Gdyby nawet chodziło o mnie czy może mojego znajomego, nie zmieniłoby to w żadnym razie faktów, że odbiera się dzieci bez konkretnych powodów. Nigdy nie protestowałabym gdyby rzeczywiście chodziło o rodziny patologiczne! Pieniądze mają tu znaczenie. I to bardzo duże. Wysokość wynagrodzenia za zajmowanie się obcymi dziećmi wpływa na zapotrzebowanie na takie dzieci. Po prostu są to dobrze płatne miejsca niezbyt uciążliwej pracy.Stąd biorą się wszystkie niepotrzebne interwencje!

Nie bardzo wiem jak ty sobie wyobrażasz wymianę poglądów. Kiedy jag mówiłam o kosztach ponoszonych w związku z odbieraniem rodzicom dzieci skwitowałaś to niezbyt grzecznie:

„To akurat jest tzw förtal i durnoty przenoszone przez plotkowanie, zazdrośc często zarówno przez Szwedów/ mieszkańców Szwecji z dziur gdzie nie ma nic innego do roboty niż pędzenie bimbru. Fala takich plotek największa była chyba w latach 80-tych, ale może teraz idzie nowa”.

Kiedy podaję linki z informacją, masz o to pretensje.


„Wydaje mi się, że nie trzeba miec rodziców uzaleznionych od alkoholu, żeby zrozumiec, że dzieciom w takich rodzinach źle się dzieje i że trzeba im pomóc. I niech sobie to kosztuje, niech będa przy tym spektakularne "zabierania" wrzucane potem na youtube.”

To nie było dziecko z rodziny alkoholików! Doprawdy, nie przeszkadza ci absolutnie sposób w jaki policja zajęła się dzieckiem!!!? W jaki sposób postępowanie policji było bardziej humanitarne od przysłowiowego klapsa danego przez zirytowanego czy sprowokowanego zachowaniem dziecka, rodzica?
Twoja reakcja potwierdza jedynie to co powtarzam niemalże do znudzenia: nie o dobro dziecka tu chodzi i o obronę jego przed brutalnością ale tylko i wyłącznie o rodzinę i niszczenie jej.
Wielokrotnie powtarzałam, że nie jestem zwolenniczką kar cielesnych. Nie mniej jednak jestem w stanie zrozumieć że w pewnych prowokujących sytuacjach mogą zawieść nerwy.
Nie rozumiem natomiast brutalności przedstawicieli władzy. A jeszcze mniej usprawiedliwiania tego. Cel nie uświęca środków!

















,
  Profil uzytkownika: Natalia1     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2008-08-11 13:54
jak dziecko często płacze np. dlatego, że ma zapalenie uszu to też może być sygnał, że rodzice nie dają sobie rady z zapewnieniem mu opieki lekarskiej i albo sprawę lekceważą albo nie potrafią o dziecko zadbać, na ogół zdrowy rozsądek pozwala sąsiadom rozróżnić powody tego płaczu
  Profil uzytkownika: Badboy     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-11 13:57
Wielokrotnie powtarzałam, że nie jestem zwolenniczką kar cielesnych. Nie mniej jednak jestem w stanie zrozumieć że w pewnych prowokujących sytuacjach mogą zawieść nerwy

No i mamy kolejnego kata na forum. Witaj w klubie Natalia...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-11 14:05
"Wielokrotnie powtarzałam, że nie jestem zwolenniczką kar cielesnych. Nie mniej jednak jestem w stanie zrozumieć że w pewnych prowokujących sytuacjach mogą zawieść nerwy"


a ja nie jestem w stanie zrozumiec jak osoba 5 razy wieksza moga na tyle poniesc nerwy by uderzyc bezbronne dziecko. NIC nie usprawiedliwia takiego zachowania, KOMPLETNIE NIC!
  Profil uzytkownika: paula_     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 14:23
Tylko 17% czyli co szósty obywatel ma w jakimś stopniu zaufanie dla służb socjalnych.

Ja uważam, ze dobrze, że nie ufają ślepo i sami myślą.
Poza tym podałaś ten artykuł jako poparcie tego, że (cytuję): “socjal to systemt ,którego celem jest całkowite unicestwienie rodziny jako komórki społecznej. Sami Szwedzi zaczynają budzić się ze swego snu i podważają sensowność działalności socjalu”.

Przeczytałam artykuł i nie znalazłam tam niczego o “unicestwianiu rodziny” czy “podważaniu sensowności działalności socjalu” a tylko zalążek do dyskusji o ulepszaniu socjalu.
A ty?

Po prostu są to dobrze płatne miejsca niezbyt uciążliwej pracy

Chyba nie masz dzieci, skoro wychowanie dziecka nazywasz niezbyt uciązliwą pracą.

I jak to mówią, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Tak jak napisałam, napewno taniej byłoby zostawic te dzieci u pijackich czy maltretujacych rodzin.


To nie było dziecko z rodziny alkoholików!

Jakie dziecko masz na mysli? Ja dałam tylko przykład, a nie pisałam o żadnym konkretnym dziecku.



A tak w sprawie tej „maszyny do niszczenia rodzin”, możesz Natalia wyjaśnic w jaki sposób socjal niszczy rodziny? Do tej pory nie odpowiedziałaś na żadne zadane pytanie.... no ale „kto pyta nie błądzi”.

Więc jak socjal może zniszczyc normalną rodzinę, gdzie nikt nikogo nie gnębi, nie bije i nie maltretuje? Czy też rodziną nazywasz dorosłych ludzi trenujacych swoją siłe na dzieciach? W takim razie nie pytam wiecej.

Tak patrząc na Polaków i Szwedów, ciągle się na tym forum słyszy, że Szwedzi są tacy pewni siebie i ciagle sie widzi jak Polacy cierpią na gorsze poczucie własnej wartośc. Chyba skądś to się bierze?

Czy dziecko bite regularnie i cały czas poniżane będzie miało takie same poczucie własnej wartosci niż takie, które wie, że ma swoje prawa i od małego wie, że jest człowiekiem jak wszyscy inni, tylko w mniejszym rozmiarze i szanuje ludzi, za to jacy są a nie dlatego, że ktoś mu to wbił pasem?

To, że jest taka państwowa organizacja, która broni praw dzieci czy kobiet napewno daje jakieś poczucie bezpieczeństwa, bez takiego organu pozostałaby tylko bezsilnośc.

  Profil uzytkownika: maggie     
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-11 14:25
„jak dziecko często płacze np. dlatego, że ma zapalenie uszu to też może być sygnał, że rodzice nie dają sobie rady z zapewnieniem mu opieki lekarskiej i albo sprawę lekceważą albo nie potrafią o dziecko zadbać, na ogół zdrowy rozsądek pozwala sąsiadom rozróżnić powody tego płaczu”

Niestety, na pewne dolegliwości nie ma lekarstwa. Jedno z moich dzieci tak miało. Wizyty u lekarzy specjalistów były tak częste, że aż nie chciano nam dawać terminów. Nie było lekarstw czy maści, których nie próbowaliśmy. Nie jestem w stanie powiedzieć ile to było wspólnie nieprzespanych i przepłakanych nocy. Najlepszą poradą jaką otrzymałam było stwierdzenie, że dziecko z tego wyrośnie. Rzeczywiście, wyrosło. Dzisiaj wspominamy ten okres z uśmiechem. Cieszę się jednak niezmiernie, że mieszkałam we własnym domu, nie byłam zdana na „zdrowy rozsądek” sąsiadów i że nie miałam za sąsiadów Polaków, którzy są przekonani, że socjal jest dobry na wszystko, włączając w to przewlekłe choroby. Przy okazji przypomnę historię Daniela, którego odebrano matce właśnie z powodu choroby z którą rzekomo nie radziła sobie. Tyle że po odebraniu go matce, chłopiec zmarł na tę właśnie chorobę!
  Profil uzytkownika: Natalia1     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 14:28
Nie mniej jednak jestem w stanie zrozumieć że w pewnych prowokujących sytuacjach mogą zawieść nerwy"

Taaak i dlatego dziecko ma płacic za te zawodzące nerwy.
A mnie właśnie złamał się paznokiec na klawiaturze, chyba powinnam przyłożyc Kajetanowi, bo to wszystko przez jego forum.


No i mamy kolejnego kata na forum.

Ja bym ten wasz “klub” nazwała klubem bezsilnych a nie katów. To tak jak pies – zagoniony w róg ze strachu gryzie.
  Profil uzytkownika: maggie     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 14:34
Natalia1, świetne, rzetelne posty i bardzo dobre odpowiedzi. Wnioskując z wypowiedzi, nikt tutaj nie dorasta Tobie do pięt , no może Iskierka, Darsim i Bolek. Mam wrażenie, że co niektórzy zastąpili polską świątojebliwość, komunistyczno-socjalistycznym odmóżdżeniem, a siedzenie w pierwszej ławce w kościele, zastąpili kapowaniem na sąsiadów do socjalu.
Znamiennym jest wkładanie do jednego worka kary w postaci klapsa oraz chamskiego "pobicia".
  Profil uzytkownika: true     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-11 14:41
"Znamiennym jest wkładanie do jednego worka kary w postaci klapsa oraz chamskiego "pobicia""


jesli chodzi o dzieci to jedno i drugie to przemoc fizyczna...
daj tak sasiadowi "klapsa", bo cie nerwy puscily za to ze muzyke gra za glosno jak chcesz spac.. chcialabym to zobaczyc...
  Profil uzytkownika: paula_     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 14:41
tu wiekszosc ludzi nie wie o czym pisza, tylko pisza co im sie wydaje, nie bede wymienial nickow, zeby uniknac zbedznej dyskusji.
Natalia pisze o tym co zna i jest to bardzo ciekawe.
  Profil uzytkownika: darsim     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 14:43
A swoją drogą Maggi, dlaczego tyle agresji?

To nie agresja, to zboczenie zawodowe. Moja praca wymaga ode mnie tego, że np jak ktoś mówi "tego nie da się wykonac" to ja muszę wiedziec, zarowno "czego" jak i co mają na myśli z "wykonaniem" itp.

Albo uzywając bardziej popularnego przykładu, jak ktoś twierdzi, że "rura jest okrągła" to co znaczy rura i co znaczy okrągła, z jakiego miejsca i odległości ją się oglada i przy jakiej pogodzie.

I często okazuje się, ze jak ten ktoś tylko trochę się ruszy z miejsca i psojrzy jeszcze raz to rura wygląda na kwadratową a nie okrągłą.
Wiec to nie agresja tylko dociekanie.
  Profil uzytkownika: maggie     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 14:47
Nierozumie dlaczego kazdy tak osobiscie wrzytsko to bierze..

Hyba jak mielscie lufe to napewno wy sie pozabijascie.

A ze NN przesadza i chce wam zmienic zdanie to jej sprawa.

Chcecie cos zmienic tu w Szwecji.. to piscie do politykow co sie rzadza... trza pisac i pisac do skutku.. i protestowac wrzedzie w gazetach, na ulicah.. wiec manifestowac maxymalnie

Tu co sie pisze tu na FORUM sa tylko puste slowa.. taki zal.. nic wiecej..

Chcecie cos zrobic dla innych pokascie a nie piscie.. nie wiem czy to polska cecha ciagle sie klucic i pokazac kto ma racje....

I dzieci sie nie bije.. nie ma zadnego powodu w kazdej sytuacji.

Ten co bije swe dziecko jest nieodpowidzialbym rodzica
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 14:54
"Chcecie cos zmienic tu w Szwecji.. to piscie do politykow co sie rzadza... trza pisac i pisac do skutku.. i protestowac wrzedzie w gazetach, na ulicah.. wiec manifestowac maxymalnie"

jedynie co tu pomaga to naglosnienie sprawy publicznie w mediach a najlepiej w tv.
Szwedzi tylko tego sie boja, chociaz tez umieja podmisc wszystko pod wycieraczke na koniec.
  Profil uzytkownika: darsim     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 14:55
Dobrze ze Darsim ma racje z mna
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-11 14:57
Nie bede po raz setny tlumaczyl, co mam na mysli mowiac o katach.
Dzieci sie nie bije. Calkowicie sie zgadzam.
To tyle...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Natalia1


Wpisów: 7
Od: 2008-08-10
2008-08-11 15:21
Maggi:
To nie było dziecko z rodziny alkoholików!

Jakie dziecko masz na mysli? Ja dałam tylko przykład, a nie pisałam o żadnym konkretnym dziecku.

Ano stąd:

„Wydaje mi się, że nie trzeba miec rodziców uzaleznionych od alkoholu, żeby zrozumiec, że dzieciom w takich rodzinach źle się dzieje i że trzeba im pomóc. I niech sobie to kosztuje, niech będa przy tym spektakularne "zabierania" wrzucane potem na youtube.”

Chyba mówisz tu o konkretnej sytuacji, nieprawdaż?

"A mnie właśnie złamał się paznokiec na klawiaturze, chyba powinnam przyłożyc Kajetanowi, bo to wszystko przez jego forum."


Oj Maggi, zaczynam mieć poważne wątpliwości czy dość uważnie czytasz. Wyraźnie mówiłam o zdenerwowaniu sprowokowanym zachowaniem dziecka a nie złamanym paznokciem albo czym innym.

"Albo uzywając bardziej popularnego przykładu, jak ktoś twierdzi, że "rura jest okrągła" to co znaczy rura i co znaczy okrągła, z jakiego miejsca i odległości ją się oglada i przy jakiej pogodzie. I często okazuje się, ze jak ten ktoś tylko trochę się ruszy z miejsca i psojrzy jeszcze raz to rura wygląda na kwadratową a nie okrągłą."

Słownik języka polskiego ISBN 83-01-11835-0

RURA: „...długi przewód o przekroju pierścieniowym, używany najczęściej do transportu cieczy i gazów. Cienka,gruba rura. Rura żeliwna, stalowa, ceramiczna. Rury kanalizacyjne, wodociągowe. Rura odpowietrzająca, odprowadzająca.
Prowadzić, rozprowadzać wodę rurami. Rura wydechowa w pojazdach mechanicznych; rura odprowadzająca gazy spalinowe. Rura jarzeniowa”,

Na Boga nic tu nie ma o kwadratowej rurze!
Jeżeli więc ktoś przy drugim spojrzeniu widzi kwadratową rurę to musi mieć porządnie zachwiane poczucie rzeczywistości albo zwykle halucynacje!
Już lepiej nie patrz na otaczającą cię rzeczywistość po raz drugi, bo istnieje realne niebezpieczeństwo symptomu „kwadratowej rury”!



  Profil uzytkownika: Natalia1     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 15:27
Natalia...

Czy ty szukasz kata tu na Forum?

Widze ze sie caly czas czepiasz sie
Maggie.. i nie mozez odpuscic jej zdania

Nie rozumie podejscia.

Wlasnie zrob cos z tym...
..napisz to gazet, otworz ludzia oczy
ze cos nie jest tak.

Niz tu manifestowac pustymi slowami i
linkami..
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 15:35
nikt sie tu maggie nie czepia, zwykle jest odwrotnie to maggie sie´czepia, bo jak sama pisze, cytuje:

"to zboczenie zawodowe. Moja praca wymaga ode mnie tego, że np jak ktoś mówi "tego nie da się wykonac" to ja muszę wiedziec, zarowno "czego" jak i co mają na myśli z "wykonaniem" itp"

z drugiej strony jakkolwiek czepianie sie maggie bywa meczace, szczegolnie jak probuje ona udowodnic, ze rura jest kwadratowa, czasami ma to swoje dobre strony, bo nagle moze okzac sie, ze rzeczywiscie w Szwecji rury moga byc kwadratowe.

Ja mogge maggie duzo wybaczyc, aczkolwiek nie ukrywam, ze bywa bardzo meczaca i czasem lepiej ja ignorowc.

  Profil uzytkownika: darsim     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 15:42
Ja wlasnie pamietam ta sytuacje cos 10dni temu.
Strasznie duzo osob pisalo...

Kobieta byla martretowana przez swego meza.. ludzie sie oburzali, dali rade... a mysliscie ze ona kiedys nam odpisala... ANI RAZU...

Ja nawet proponowalem jej nawet zeby sie zkontaktowala sie z mna. I wspolnie pojde ja do biura socjalnego z nia i sie dowiemy jakie sa mozliwosci. A myslisz ze ONA zrobila.. oczywiscie NIE.

To jest zawsze tak tu na Forum... Ludzie duzo duzo pisza, oburzaja sie ale jak pozniej chodzi o pomoc tak jak trza.. to sie OLEWA...

Nie wiem dlaczego... Czy to jest kolejna Polska cecha?

Poddam linka:

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=24118
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 15:46
"Ja nawet proponowalem jej nawet zeby sie zkontaktowala sie z mna. I wspolnie pojde ja do biura socjalnego z nia i sie dowiemy jakie sa mozliwosci. A myslisz ze ONA zrobila.. oczywiscie NIE."

co Cie boli, ze Cie olala?

moze krepowala sie, albo nie chciala naduzywac Twojej uprzejmosci.
Chyba lepsza cecha niz natrectwo.

Milo, ze oferujesz swoja pomoc, ale nie potrzenie to wytykasz pozniej, taka szwedzka cecha?
  Profil uzytkownika: darsim     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 15:46
Kobieta byla martretowana przez swego meza.. ludzie sie oburzali, dali rade... a mysliscie ze ona kiedys nam odpisala... ANI RAZU...

To na pewno moja wina bo napisałem, że to prowokacja.
  Profil uzytkownika: true     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 15:48
Nie, to nasza, bo ja wysylalismy do socjalu.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 15:49
...ktory by zniszczyl te wspaniale relacje rodzinne.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 15:51
Darsim..

Mi wcale ni boli ze nie zkontaktowala sie z nami. Napewmo jest miljon powodow..

... ale chcialem napisac taka reflexie...

Ze my czesto na FORUM od razu chcemy pomoc komus.. i pozniej kazdy chce byc expertem w daniej sytuacji (nawet ja)...

Pozniej wychodzi ze taka osoba olewa nas...

JA rozumie ze TRUE ma racje z tym... ze moze ktos chcial poprostu zrobi zart z nami w tej daniej sytuacji..

Wiec chce powiedziec ze NIE MOZNA wrzytsko wziasc do siebie na SERIO tu na Forum....


  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 15:54
Ronj@


Ale CUD ze uratowalas ten post ze Social jej bedzie nisczyl zycie
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2008-08-11 15:55
ostatni wpis Natalii jest co najmniej o "dupe potlucz",az sie nie chce mi rozwijac "dlaczego"....
  Profil uzytkownika: pati_sko     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 15:57
Robin, nie ma znaczenia czy osoba byla fikcyjna.
Mysle, ze sam problem jako taki istnieje i podano kilka waznych miejsc gdzie mozna sie zglosisc....ale po formalna pomoc niestety trzeba sie zwrocic do socjalu....w oczekiwaniu na reforme tej instytucji, zapoczatkowana tu na forum, w tak waznej kwestii jak przywrocenie rodzicom przywileju bicia dzieci. Moze doczekamy sie jakiegos konkretnego dzialania wobec ogolnej przemocy w rodzinie?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 15:58
"Ze my czesto na FORUM od razu chcemy pomoc komus"

"my"?
czyzbym przegapil, ze sa tu jacys "my"?
Jak sa "my" to musza tez byc "wy".

od pomocy jest socjal w Szwecji nie my, nieprawda?
  Profil uzytkownika: darsim     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 16:02
Darsim...

Tak.. '

Socjal jest ta wlasciwia istytucja co ma pomoc nam jak inni nie moga pomoc czy to sa sprawe finanowe czy rodzinne np jak maz mnie bije i nikt nie che mi pomoc
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 16:03
"w tak waznej kwestii jak przywrocenie rodzicom przywileju bicia dzieci"

tez bede walczyl o przywrocenie rodzicom prawa do bicia dzieci.
Skoro w Szwecji dokunuje sie masowych aborcji, w ramach, ze kazda kobieta ma prawo do "swojego ciala"
to tak samo kazdy rodzic ma prawo stluc wlasne dziecko w ramach tego samego prawa "do swojego ciala".
Wystapie tu ze smiala teza:

Dzieci w Szwecji cierpia, dlatego, ze nie sa bite.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 16:06
"Dzieci w Szwecji cierpia, dlatego, ze nie sa bite"

a tu jest potwierdzenie:

http://www.nymedicin.com/n ews/2005/06/30/Psykisk_ohalsa_bland_barn_ och_ungdomar%3B_kommentar.html
  Profil uzytkownika: darsim     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:08
Dorosli widocznie tez.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:10
...sorry, ucielo text....

Dorosli widocznie tez cierpia na psykisk ohälsa.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 16:10
Ja hyba tez zaczne bic moja corke....
jak tak sie poleca

Ale sczerze muwiac... nigdy nie potrafilbym. Jak mozna dziecko swoje bic. Jak ja juz cos takiego zrobilem to sadze ze taka osoba co ja nie ma zadnego prawa miec dzieci.. nawet zwierzat.
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 16:11
tez bede walczyl o przywrocenie rodzicom prawa do bicia dzieci.
Skoro w Szwecji dokunuje sie masowych aborcji, w ramach, ze kazda kobieta ma prawo do "swojego ciala"
to tak samo kazdy rodzic ma prawo stluc wlasne dziecko w ramach tego samego prawa "do swojego ciala".


Ale to jest logiczne Darsim. Szwecja daje kobietom ostrzeżenie: chcesz urodzić dziecko? dobrze się zastanów. I tym sposobem 1/3 kobiet w Szwecji wybiera aborcję, a reszta decyduje się na współodpowiedzialność za wychowanie razem z państwem, prawomocnym "członkiem" rodziny.
  Profil uzytkownika: true     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 16:14
Ode mnie to najlepiej łapki z daleka proszę trzymac.

A w sprawie rur, zupełnie nie rozumiem po jaką cholerę te referaty i to skierpowane do baby z tej branży ...

Ale jak już...
Temat z rurą to często spotykany test logicznego myślenia i myślenia out of the box.

Pyt:Jaka jest rura?

Jeśli stoi się przed rura (powiedzmy z nierdzewnej stali, dim 1600 mm to z przodu wygląda jakby była okrągła. Jak się w nia wejdzie, to jest jak tunel (cylinder). Jesli się stoi z boku czy wysoko nad nią to wygląda jak prostokąt.
Dla małej mrówki stojacej na górze rury jest płaska.

Odp: to zalezy gdzie się stoi.
  Profil uzytkownika: maggie     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:14
O rany, Robin, czytaj uwaznie
Jak cie dzieciak sprowokuje to masz prawo, ale nie jak partner, bo ci moze oddac.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 16:14
ilosc pobic w Szwecji rosnie nie maleje i to przede wszystkim wsrod mlodziezy, sa to pobicia coraz bardzie brutalne i niesprowokowane.
Jak widac wychowanie szwedzkie przynosi odwrotne rezultaty, a socjal oczywiscie jest bezradny.
Mlodocianych przestepcow wysylalo sie na obozy rehabilitacyjne nad morze srodziemne, gdzie przez rok razem ze swoimi opiekunami chleja i przechodza prywatne lekcje wychowania seksualnego.
Wiem to z opowiadan chlopaka, ktory sam przez to przechodzil, jak i z prasy i tv w swoim czasie.
Teraz nie ma juz pieniedzy na taka dzialalnosc socjalu.
  Profil uzytkownika: darsim     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:15
a wtedy bedzie naruszenie dobr cielesnych!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 16:16
Czy u was też tak leje????

Tutaj właśnie pada największy deszcz jaki widziałam w tym kraju i chyba własnie zapchała mi się jedna (niekwadratowa) rura, tzn rynna ...
  Profil uzytkownika: maggie     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:17
2008-08-11 16:14
--------------------------------------- -----------------------------------------
O rany, Robin, czytaj uwaznie
Jak cie dzieciak sprowokuje to masz prawo, ale nie jak partner, bo ci moze oddac.
2008-08-11 16:15
--------------------------------------- -----------------------------------------
a wtedy bedzie naruszenie dobr cielesnych!
--------------------------------------- -----------------------------------------


Tak mialo byc.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:18
Maggie, bo jest kwadratowa, jakby byla okragla to by sie nie zapchala
  Profil uzytkownika: Ronj@     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 16:26
..ale temat sie rozciagnal.

Dobrze miec inne aspekty.. np jak RURA dziala.

A kwadaratowe sa.. nawet widzialem na wlasne oczy...

I nie razu slyszalem TY STARA RURO (jak ktos sie klucil po polsku)

Czytalem wlasnie w gazecie internetowej ze slonce bedzie nie dlugo.. ale mysle ze juz Lato sie zakonczylo i zbliza sie fajna jesien. Wiec czlowiek bedzie wiecej w lokalach i siedzial w domu/czy u znajomych.. Tez dobrze jest z ta jesienia..

Teraz tu w City swieci SLONCE !!!! (dla waszej info)

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 16:33
"Teraz tu w City swieci SLONCE !!!!"

City?
Masz na mysli New York City?
NYC.
  Profil uzytkownika: darsim     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-11 16:39
hmm...

Moglem dodac Stockholm

  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 16:40
Ronj@, ta rynna była trochę przyplaszczona .
W panice poleciałam jak wariat przepychac rynne i znalazłam w niej …. zdechłą żąbę. To już druga, wcześniej zgarnęłam jedną z dachu. Jak żaba może się dostac na dach?

Robin, no jak najbardziej są kwadratowe rury, tzw rektangulära kanalrör.
Są okrągłe, kwadratowe, prostokątne i takie przyplaszczone (plattovala). Tylko wybierac i przebierac...
  Profil uzytkownika: maggie     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 16:43
Szkoda ze juz zdechla, bo mozna by ja ocucic...i kto wie?...kto wie?.....moze jakis prins?
Ty lepiej wlaz na dach i szukaj zywych zab,wieksza szansa. Moge ci pomoc
  Profil uzytkownika: Ronj@     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-08-11 17:14
Dobra, ale moze poczekamy aż wyzdrowiejesz?

Kurcze, jakby rynna była kwadratowa jak na zdjęciu to moze żabom byłoby łatwiej...

http://www.felix.pl/wpis_5 62,pl.htm


z drugiej strony jakkolwiek czepianie sie maggie bywa meczace, szczegolnie jak probuje ona udowodnic, ze rura jest kwadratowa,

Niczego nie musze udowadniac, pierwsze kroki w Szwecji stawiałam wśród rur. O różnych kształtach.

Jeżeli więc ktoś przy drugim spojrzeniu widzi kwadratową rurę to musi mieć porządnie zachwiane poczucie rzeczywistości albo zwykle halucynacje!

To spójrz Natalia na obrazek i potem powiedz czy halucynujesz

http://marketeo.com/pl/off erDetail/150704_PROFILE_ZAMKNI%C4%98TE_-_ RURY_KWADRATOWE_-TANIO.html
  Profil uzytkownika: maggie     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-11 17:20


"Niczego nie musze udowadniac, pierwsze kroki w Szwecji stawiałam wśród rur. O różnych kształtach"

No to teraz bedzie temat!
Posadza cie o taniec na rurze
  Profil uzytkownika: Ronj@     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-11 17:29
Robin, dlaczego w kazdym watku w ktorym cos piszesz musisz miec takie negatywne konkluzje co do Polski i polakow. Bardzo to mnie irytuje i nie bede tego dluzej ukrywal !
Niestety prezentujesz dosc przecietnie szwedzki sposob myslenia i poslugujesz sie stereoptypami, na dodatek wszystko dla Cibie jest czarne i biale.
Szkoda, gadac...
Na pewno jestes spoko facet i posiadasz troche wiedzy i doswiadczenia, ktora warto sie tu dzielic, aleo Polsce, to ty chyba malo wiesz ( czytaj: to co wyczytales w szwedzkich gazetach).
pzrd/
  Profil uzytkownika: bolek1970     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-11 19:44
'Cieszę się jednak niezmiernie, że mieszkałam we własnym domu, nie byłam zdana na „zdrowy rozsądek” sąsiadów i że nie miałam za sąsiadów Polaków, którzy są przekonani, że socjal jest dobry na wszystko, włączając w to przewlekłe choroby.'

Natalia nie rob z nikogo idioty, oczywiscie ,ze kazdy przytomny czlowiek zainteresowac sie powinien co sie dzieje jezlei dziecko sasiadow non stop placze.

Ale rzad tez pracuje nad reforma


A tu odpowiedz rzadu:
'Utredning till skydd för barn och unga

I december 2007 tillsattes en ny utredning till skydd för barn och unga.

jeden z punktow:
* vilken kompetens behövs för att arbeta inom den sociala barn- och ungdomsvården? Socialsekreterare som arbetar med myndighetsutövning har komplexa och svåra uppgifter. De behöver särskild kompetens och erfarenhet för att klara sitt arbete. Det behöver klargöras vilka krav man kan ställa på dem. Detsamma gäller för de socialsekreterare som arbetar med utredningar om vårdnad, boende och umgänge.

Utredningen ska redovisa uppdraget senast den 15 juni 2009.

http://www.regeringen.se/s b/d/8442/a/93759
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-11 19:48
vilken kompetens behövs för att arbeta inom den sociala barn- och ungdomsvården? Socialsekreterare som arbetar med myndighetsutövning har komplexa och svåra uppgifter. De behöver särskild kompetens och erfarenhet för att klara sitt arbete. Det behöver klargöras vilka krav man kan ställa på dem. Detsamma gäller för de socialsekreterare som arbetar med utredningar om vårdnad, boende och umgänge."

Ty chyba nie wierzysz na powaznie w to co pisza?
Na papierze zawsze wszystko ladnie wyglada.
ps
oni to przepisuja z jednego wzoru wszystko.

  Profil uzytkownika: darsim     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2008-08-11 19:55
Przeczytalam w komentrzu Natali wzmianke o Alvie Myrdal. Drgawek dostaje juz na sama mysl, ze taka glupia baba miala taka wladze. Z drugiej strony, tylko w Szwecji taki "monster" mogl sie panoszyc maja wsparcie swoich partyjnych kamratow. Cala jej ta ideologia, bez cienia milosci do dziecka i rodziny, to wytwor chorej mozgownicy. Jej wlasne dzieci oskarzaly ja o to, ze nigdy sie nimi nie interesowala ani nie stworzyla prawdziwej dla nich rodziny. Do dzisiaj strasza jej idee i zasady.
Bicia dzieci nie uznaje, ale uwazam, ze bledem jest uczenie dzieci donoszenia na rodzicow juz od najmlodszych lat. Tak wychowane dziecko nie ma respektu dla nikogo, bo wie, ze moze manipulowac otoczenie i zwykle to robi, jak nadarzy sie okazja, aby osiagnac to co chce. Dzieci sa bystre i szybko sie ucza.
Bezstresowe wychowanie nie zawsze jest na miejscu, sa dzieci ktore potrzebuja dyscypliny i twardych zasad (popatrzcie na tych wyrostkow wyrywajacych kobietom torebki, rzucajacych kamieniami, podpalajacych szkoly, kradnacych cudze mienie itd, itp). To tych wlasnie powinien brac pod swoje skrzydla socjal, a nie takich ktorym rodzice dali klapsa albo wytargali za uszy, bo od tego jeszcze nikt nie umarl, w kazdym razie ja o tym nigdy nie slyszalam
  Profil uzytkownika: violina     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-11 19:58
zobaczymy co wyjdzie, sprzatania po socjalistach to jest proces.

Ale ja dzis nie jest w stanie dyskutowac,bo poszlam z bolem do akut i skarzylam sie na to co mmnie boli, powiedzieli ze tego ruszyc nie moga..ale za to wycieli cos co moggli. I teraz boli mnie to co przedtem plus boli po wycieciu. I jeszcze nie moge dojsc po jaka cholere mi wycieli to co wycieli akurat teraz. -
  Profil uzytkownika: karolina68     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-11 20:07
No i jest kolejny kat.
Witaj Viloino, nazywam sie bolek i jestem katem, od kilku tygodniczlonkiem klubu anonimowych katow.
  Profil uzytkownika: bolek1970     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 20:13
klubu anonimowych katow

Tylko się chciałem zapytać czy ja też jestem w klubie? Nie dostałem legitymacji oraz nalepki na szybę samochodową, a zgłoszenie i autogiro poszło 3 tygodnie temu
  Profil uzytkownika: true     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2008-08-11 20:20
Bolus, dzieki za przywitanie Katem nie jestem, ale mam odwage miec wlasne zdanie i nie daje sie poniesc przez "stado baranow" i beczec jak one. Za duzo widzialam zlego (dobrego tez oczywiscie) w tym kraju, zeby bezkrytycznie "polykac" wszystko, co nam serwuje wladza i spoleczenstwo (czyli osoby narzucajace swoje poglady). Klapek na oczach (takich jakie maja konie ) tez nie nosze, zycie mnie wiele nauczylo, tak jak podroze (bo te podobno ksztalca).
Mlodziezy daje sie wykrzyczec, bo to ich prawo , swiat do nich przeciez nalezy!
  Profil uzytkownika: violina     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 22:12
Badboy napisal:

"tak z ciekawości zapytam, ten wasz socjal to się tak wszystkimi swoimi klientami interesuje, czy ich dzieci gotowane posiłki jedzą i takie same skarpetki noszą czy tylko tymi gdzie są sygnały o jakiejś patologii? (...)"

*************************************** ************

Taki obowiazek komuna nalozyla na przedszkola i szkoly. Jesli pedagog zaobserwuje, ze dziecko np. wyludza jedzenie u kolegów w klasie i jest to proces powtarzajacy sie - to powinien powiadomic o tym fakcie urzad socjalny. Pedagodzy powinni byc czujni na zmiany w zachowaniu dziecka i porównywac je z wczesniejszym wizerunkiem dziecka i tak np. zainteresowac sie odmiennym zachowaniem znanego im wczesniej dziecka a takze odbierac wysylane przez nie charakterystyczne sygnaly. Taka procedura obowiazuje wszystkie instytucje we wszystkich cywilizowanych krajach: w Danii, w Szwecji, Niemczech czy Polsce a fachowo okreslana jest mianem profilaktyki wtórnej, której zadaniem jest uchwycenie objawów martletowania.

Pedagodzy maja za zadanie nie tylko obserwowac dziecko ale równiez jego rodziców, np. zachowanie rodziców i dzieci przy odprowadzaniu i odbieraniu ich z przedszkola itd.





  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-11 22:29
darsim napisal:

"ilosc pobic w Szwecji rosnie nie maleje i to przede wszystkim wsrod mlodziezy, sa to pobicia coraz bardzie brutalne i niesprowokowane.
Jak widac wychowanie szwedzkie przynosi odwrotne rezultaty, a socjal oczywiscie jest bezradny.
Mlodocianych przestepcow wysylalo sie na obozy rehabilitacyjne nad morze srodziemne, gdzie przez rok razem ze swoimi opiekunami chleja i przechodza prywatne lekcje wychowania seksualnego.
Wiem to z opowiadan chlopaka, ktory sam przez to przechodzil, jak i z prasy i tv w swoim czasie.
Teraz nie ma juz pieniedzy na taka dzialalnosc socjalu."

*************************************** ***********

Rosnie nie tylko ilosc pobic o niespotykanej wczesniej brutalnosci ale rosnie mobning, który stal sie problemem we wszystkich szkolach i jest uprawiany przez coraz to mlodsze dzieci. Duza skale wzrostu mobningu obserwuje sie takze w miejscach pracy, wsród doroslych ludzi, tzw. pokolenia wychowanego bezstresowo.

Rosnie spozycie alkoholu, srodków odurzajacych, narkotyków i przestepczosci wsród nieletnich.

Rosnie przemoc seksualna a mlodziez przyznaje, ze nie ma ochoty na seks ale uprawia go pod przymusem. Mlode dziewczyny tna swoje ciala a okres oczekiwania na pomoc psychologa wynosi rok, nawet dla mlodziezy, która próbowala popelnic samobójstwo. W szpitalach psychiatrycznych brakuje wolnych miejsc.

To co napisales o obozach rehabilitacyjnych jest prawda.

I tak jak zauwazasz - brakuje pieniedzy. A jest to dopiero czubek góry lodowej.
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-11 22:47
Rosnie nie tylko ilosc pobic o niespotykanej wczesniej brutalnosci ale rosnie mobning, który stal sie problemem we wszystkich szkolach i jest uprawiany przez coraz to mlodsze dzieci. Duza skale wzrostu mobningu obserwuje sie takze w miejscach pracy, wsród doroslych ludzi, tzw. pokolenia wychowanego bezstresowo.

I teraz wszystko jasne: "klapsy" dla dzieci są przestarzałe. Przygotowanie dzieci do życia w środowisku mobberów wymaga radykalnych środków wychowawczych: przymus psychiczny, szantaż, stawianie spraw na ostrzu noża, zlecanie wykluczających się zadań, a to wszystko tylko "rozmowa, rozmowa, rozmowa"....całe godziny rozmów, tylko to zakonserwuje nasze pociechy w kontakcie z szefem, który jest kobietą.
  Profil uzytkownika: true     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-12 12:26
ja sobie pomyslalam, ze spojrzenia na socjal bardzo zalezy od tego jakie ma sie doswiadczenia na codzien.

Ja mieszkam w dzielnicy gdzie wylatujace przez okno kobiety sie zdarzaja, dzieci a zwlaszcza dziewczynki po 11 roku zycia miewaja problemy. m

Poniewaz to sie zdarza wiec automatycznie do sytuacji moze czasem mniej groznych przywiazuje sie wieksza wage.
I mnie w sumie, ucieszylo ,ze przeczytalam w tej notce o polskiej rodzinie, ze szybko zadzialali i odebrali dzieci. Wlasnie dlatego ,ze tu zeby zapobiec tragedii potrzeba szybkiego dzialania.



Poza tym, w domu w ktorym ja mieszkam wszelkie interwencje , sa zasluga Szwedow. Zdarzaja sie rozne sytuacje, ale imigranci zamykaja sie w domach. Kiedys sasiadka odebrala bron zacpanym i pukala do drzwi,zeby jej otworzyli i nikt jej nei otworzyl. Po tej akcji wymienilismy telefony na wypadek wypadkow i szybkiego porozumienia.


W tym kontekscie, pisanie na polonijnym forum, gdzie wiadomo ,ze u podstaw naszego swiatopogladu jest nie wtracanei sie w sprawy prywatne innych, ze socjal to bzdura, to jest pewna odpowiedzialnosc.


Uwazam ,ze polski swiatopoglad jest taki ,zeby sie nie wtracac jest obecny w PL, wiele z tych tragedii o ktorych czytamy ostatnio prawie co tydzien. Trwalo. Nie zdarzylyby sie gdyby sasiedzi reagowali.

True jak wrocisz do Polski, porozmawiaj o tym jakie jest nastawienie znajomych- sasiadow jak za sciana trwa awantura za awantura, kobieta ma podbite oko, dzieci placza???

Zrob swoista ankiete a potem napisz.


Oczywiscie mozecie znow probowac obalac ,ze w dzielnicach takich jak moja nie ma problemow, ktore powinien zajmowac sie socjal.

  Profil uzytkownika: karolina68     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-08-12 12:37
Na przeciwko mojego domuw Poznaniu mieszka rektor UAM.
Jak zobacze pobita rektorowa,to podchlapie na policje.

Mowiac powaznie, najmadrzejsze przyslowie jakie slyszalem, to "Pack schlägt sich, Pack verträgt sich".
Sens taki, by nie wtracac se w konflikty plebsu.
  Profil uzytkownika: Borrka     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-08-12 12:51
ja mimo tego ze jestem polka zawsze mnie interesuje co sie dzieje wokol mnie,
kiedys jechalismy samochodem a z okna zobaczylam ze male dziecko stalo na parapecie w otwartym oknie, zatrzymalismy samochod i podbieglam do okna, krzyczalam ze moze mnie ktos uslyszy , kawalek dalej zobaczylam kobiety siedzace i tam pobieglam i powiedzialam o co chodzi , jedna z nich byla z tego bloku, weszla do blkou i zaczela walic w drzwi mieszkania i zastala matke szwedke zajeta swoimi sprawami , na tym sie zakonczylo ze dziecko zostalo zdjete z parapetu i tyle,
mysle ze gdyby to byl obcokrajowiec to napewno na ty by sie nie zakonczylo,

kiedys w szkole mialam rozmowe z nauczycielka szwedka na temat jaki zly wplym ma telewizja na dzieci i ona mi mowila ze wogole nie ma telewizji w domu a ma dwoje dzieci, ja jej na ta ze gdybym zabrala moim dzieciom telewizje to byscie mi dzieci zabrali a ona mi w zaparte ze byloby inaczej ale szybko skonczyla rozmowe jak jej powiedzialam ze miedzy mna a nia jest wielka roznica , ona jest szwedka a ja polka.
  Profil uzytkownika: bety     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-12 13:21
'ja mimo tego ze jestem polka zawsze mnie interesuje co sie dzieje wokol mnie, '


I wlasnie o taka postawe chodzi, bylabys wiec prawdopodobnie wsrod osob ,ktore wychodza z domu jak slysza z cos sie dzieje.

Co niestety nie zmienia faktu, ze wiekszosc nie reaguje. To sa fakty. .


Ale sa tematy w ktore az trudno uwierzyc ,ze maja miejsca w Europie.
Np. zaszywanie pochwy, to raczej bedzie dotyczyc dziewczac mieszkajacych np. w moim regionie. I choc podobno wywozi je sie ze Szwecji do UK czy Holandii albo na wakacje do domow, zbey zrobic ten straszby zabieg, to naprawde bym chciala zeby personel pracujacy w Rinkeby, Tensta, Husby potrafil zobaczyc i pomoc dziewczynce po takiej 'operacji'.

  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2008-08-12 13:31
przyznam sie Bety ,ze nie rozumiem tego argumentu.

'szybko skonczyla rozmowe jak jej powiedzialam ze miedzy mna a nia jest wielka roznica , ona jest szwedka a ja polka.'




  Profil uzytkownika: karolina68     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-08-12 14:37
poprostu ona we wlasnym kraju moze robic co chce ale janie
ona widocznie zrozumiala szybciej bo zakonczyla rozmowe
  Profil uzytkownika: bety     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-12 15:22
A ciebie, bety zeslali tutaj za kare?
Czy jestes na wystepach goscinnych?
To jest taki sam kraj jak i jej, pracujesz dlatego kraju, placisz podatki...
Wkurza mnie takie myslenie...."przepraszam ze jestem" ale rownie wkurza mnie myslenie "jestem towar ekskluzywny"

Wezcie wy sie ogarnijcie i zacznijcie postrzegac siebie w nowym srodowisku, to i was zauwaza.

"Man bekräftas genom andra" (sorry, nie chce mi sie tlumaczyc, to lepiej brzmi w oryginale)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-12 15:31
Ronj@

Sama widzisz ze ciagle ludzie sie tu sprzeczaja o byle co..

Ja sadze ze social jest potrzebny, co np. wy zrobisliscie jak nie mieliescie gdzies sie podziac. Np ktos wyrzucil was na ulice. Hyba biuro socjalne jest zabawiazane pomoc wam. (Muwie o osobach co dlugo juz mieszkaja w Szwecji a nie "turystow")

Przeciesz ja place jeden z najwiekszych podakow na swiecie i chce zeby jakos panstwo funkcjonowalo, ze szkola byla za darmo, ludzie mieli jakos OK itd
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-08-12 15:42
Ronia ja moge sobie to mowic codziennie ale i tak bede miala miala mowione co innego jak nie w oczy to poza oczy bo naprzyklad nie mam nazwiska Svensson lub z innych powodow
Robinson ja sie nie sprzeczam tylko stwierdzam fakty
  Profil uzytkownika: bety     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-12 15:47
bety, spoko

Kazda oosba ma prawo do swoich zdan i podgladow. Ale ja czesto zauwazylem ze strasznie ludzie biora wrzytsko to do sibie co inni pisza... zeby jescze Polska nie zginela typ. tak odczuwam

Nie wiem czy tylko ja do zauwazylem. Czy moze tak naprawde nie jest, bo nie umie wrzystko tak pieknie po polsku jak wy.
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-12 16:12
A ty bety, to musisz byc taka super i zeby wszyscy cie kochali?
To wspolczuje ci, ze nie mozesz sobie pozwolic na porazki i musisz sie bronic slowami "bo jestem z Polski"

Nawiazujac do nazwiska, moje dzieci jak tylko nauczyly sie przedstawiac imieniem i nazwiskiem, to jednoczesnie nauczyly sie je literowac.
Pamietam jak corka przedstawila sie w przedszkolu, pierwszego dnia....powiedziala ladnie imie i nazwisko i natychmiast zaczela literowac nazwisko
  Profil uzytkownika: Ronj@     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-08-12 16:25
sory ale w tym momnecie zauwazylam Ronia ze czepiasz sie zbyt bardzo mnie

ja nigdzie nie napisalam ze w czasie rozmowy z nauczycielka powiedzialam ze jest z Polski tylko ze jestem obcokrajowcem i mysle ze powiedzialam prawde bo tak jest, nie jestem rodowitym szwedem i nigdy nie bede a robienie z siebie na sile kims kim sie nie jest jest dla mnie smieszne
a pozatym gdyby nie bylo zwracania uwagi na to ze jestesmy obcokrajowcami to mysle ze nie mieliby ci rodzice problemow z socjalem,
jakos rzadko sie slyszy zeby jakies dziecko zostalo odebrane szwedom ale obcokrajowcom czesto

  Profil uzytkownika: bety     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2008-08-12 16:37
bety myslisz sie, szwedom zabiera sie rowniez dzieci. nie wiem skad ta opinia, ze szwedom nie zabiera sie dzieci?, bo nie pisza o tym w gazetach? no ale jak ktos sowje opinie opiera na tym co pisza w gazetach to tudno

ja znam dwie szwedzkie rodziny, ktore stracily dzieci "na rzecz" socjalu. W jednym wypadku mieli racje (tak mysle) w drugim niestety nie i choc dziecko wrocilo do rodziny, to tragedia dziecka spowodowana rozlaka z rodzicami jeste niestety nie do odwrocenia... nie znam za to zadnej rodziny nie szwedzkiej, ktorej socjal odebralby dzieci. No ale nie pisali o tym w gazetach...
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2008-08-12 16:40
Przykro mi bety, ze luzna dyskusje uwazasz, za czepianie sie.
Widocznie mamy rozny humor i widac ze od razu (mimo smajlikow) zakladasz, ze ktos sie czepia, niz przyjmujesz to z przymruzeniem oka.

Skaczcie sobie do gardel i kloccie sie dalej.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2008-08-12 16:59
zaczne od tego z czym mi sie kojarzy "klaps" bedac dorosla(bo jka bylam mala to dostawalam po dupsku,a nie ze "klapsa" )

a kojarzy mi sie klaps-no normalnie ztym,ze maz czasami klepnie mnie w tyleczek w celu...go klepniecia noi zeby poczuc jego jedrnosc.....wiec normalnie jak ja bede mogla dac dziecku klapsa?w jakim celu?

ja bed bezstresowo straszyc bebokami,ufoludkami i duchami

  Profil uzytkownika: pati_sko     
bety


Wpisów: 1131
Od: 2007-06-03
2008-08-12 17:19
przeczytalam jeszcze raz moj wpis i zwracam honor Ronia , napisalam ze jestem polka ale to z rozpedu ale tak naprawde tego nie powiedzialam

ale tak jak juz mowilam wiele krotnie JA NIE CHCE SIE Z NIKIM KLUCIC

  Profil uzytkownika: bety     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2008-08-12 18:27
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2008-08-12 19:58
Pati_sko, a co to jest bebok?
  Profil uzytkownika: ulaczka     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2008-08-12 20:17
nie wiem,nigdy ich nie widzialam,i nie chce ich zobaczyc-dlatego staram byc grzeczna
  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2008-08-12 20:25
PS
o istnieniu bebokow powiedzial mi moj maz
  Profil uzytkownika: pati_sko     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-08-12 20:31
true napisal:

"I teraz wszystko jasne: "klapsy" dla dzieci są przestarzałe. Przygotowanie dzieci do życia w środowisku mobberów wymaga radykalnych środków wychowawczych: przymus psychiczny, szantaż, stawianie spraw na ostrzu noża, zlecanie wykluczających się zadań, a to wszystko tylko "rozmowa, rozmowa, rozmowa"....całe godziny rozmów, tylko to zakonserwuje nasze pociechy w kontakcie z szefem, który jest kobietą."

*************************************** *************

Dopiero dzisiaj przeczytalam rozmowe z adwokatem Jerzym Misiowcem ze Sztokholmu, w której prezentuje on swoje poglady na klapsa. Polecam zapoznanie sie z wywiadem, chociaz watpie aby jasnosc sprecyzowanych okreslen byla w stanie oswiecic ciemosci.
http://www.poloniainfo.se/ artykul.php?id=1043

True... rozmowa jak najbardziej, ale gdy maluch uparl sie aby za wszelka cene wcisnac cos do gniazdka z pradem lub przekreca kurki z gazem to ani rozmowy, ani tlumaczenia nie pomoga. Dziecko w tym wieku nie jest w stanie zrozumiec pojec abstrakcyjnych i nie zdaje sobie sprawy z grozacego mu niebezpieczenstwa. W takiej sytuacji klaps jest przyjmowany ze zrozumieniem.

Kobieta-szef? - oby tylko nie wyrastala w dziewczecej bandzie. Dziewczece bandy, specjalizujace sie w okaleczaniu kolezanek to zupelny fenomen naszych czasów.
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-12 20:46
"I teraz wszystko jasne: "klapsy" dla dzieci są przestarzałe. Przygotowanie dzieci do życia w środowisku mobberów wymaga radykalnych środków wychowawczych: przymus psychiczny, szantaż, stawianie spraw na ostrzu noża, zlecanie wykluczających się zadań, a to wszystko tylko "rozmowa, rozmowa, rozmowa"....całe godziny rozmów, tylko to zakonserwuje nasze pociechy w kontakcie z szefem, który jest kobietą."


zgadza sie

alternatywa to komplerne olewanie, kogo to obchodzi co robisz?
chyba jeszcze gorsze.
  Profil uzytkownika: darsim     
dr biedronka


Wpisów: 6
Od: 2008-08-12
2008-08-12 23:25
rozumiem ,że dyskusja nasza dotyczy systemu prawnego w Szwecji i socjalu, jako ważnego jego ogniwa . Podstawową jednostka społeczna w Polsce jest rodzina .Inaczej jest tutaj . Ingerencja w życie rodziny odbywa się , jakże często , z inicjatywy osób niekompetentnych i jest niezmiernie krzywdząca przede wszystkim dla dzieci. Zapomnieliśmy bowiem wspomnieć o tym, co przeżyli chłopcy , gdy zostali umieszczeni nagle wśród obcych osób,nie mówiących w rodzimym języku. Czy ta sytuacja wpłynęła na nich korzystnie?Czy ich uchroniła przed jakimś niebezpieczeństwem? W jakim wymiarze stanowiła dla nich dobro? Dla dzieci najważniejsi są rodzice. Nawet dla tych maltretowanych.Miłość dziecka do matki, czy ojca po prostu jest- w rodzinach o prawidłowo wykształconych więzach rodzinnych. Czy to tyczy się Szwecji i szwedzkiej rodziny? Odpowiedzcie sobie państwo sami. Kryteria moralne w Szwecji i Polsce znacznie od siebie odbiegają. To , co jest niemoralne dla mnie, dla mojego szwedzkiego kolegi po fachu jest normą. Przykład z dziedziny etyki lekarskiej. Zostałam zaproszona do udziału w przymusowym szkoleniu z alkoholizmu. Szkolenie to prowadziła pani psycholog i nie zawierało informacji, mogących mnie , lekarza szczególnie interesować. Wysłuchałam banałów na temat choroby alkoholowej na poziomie programu podstawowego studiów medycznych i wtedy właściwie okazało się,że celem naszego spotkania jest instruktaż, jak postępować muszę, gdy spotkam się z pacjentem , u którego podejrzewać mogę chorobę alkoholową. No więc jak? Natychmiast zameldowac do socjalu , a już Wielki Brat zajmie się dalszą diagnostyką i ew. leczeniem mojego chorego. A gdzie etyka lekarska? A gdzie tajemnica lekarska? A w sumie to przecież mowa była nawet nie o chorym , zagrażającym zdrowiu lub życiu innych lub sobie, ale o człowieku, co przychodzi do mnie i mogę jedynie podejrzewać problem u niego z alkoholem. Człowiek ten może stanowić zagrożenie w rozumieniu socjalu i systemu dla tegożże.I chyba właśnie tu leży sedno .
  Profil uzytkownika: dr biedronka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-13 06:51
" No więc jak? Natychmiast zameldowac do socjalu , a już Wielki Brat zajmie się dalszą diagnostyką i ew. leczeniem mojego chorego. A gdzie etyka lekarska? A gdzie tajemnica lekarska? A w sumie to przecież mowa była nawet nie o chorym , zagrażającym zdrowiu lub życiu innych lub sobie, ale o człowieku, co przychodzi do mnie i mogę jedynie podejrzewać problem u niego z alkoholem. Człowiek ten może stanowić zagrożenie w rozumieniu socjalu i systemu dla tegożże.I chyba właśnie tu leży sedno"

powinienes jeszcze zglosic gdzie potrzeba, zeby mu prawo jazdy zabrali prewencyjnijnie.
Szwedzi wychowani w tym systemie na szczescie tez sie tym nie przejmuja, bo byloby tu faktyczne pieklo na ziemi na poziomie komunistycznych Chin, jakby wszystko robilo sie tak jakl ONI tego chca.

Trzeba zyc w tym obledzie kolego skoro juz sie zdecydowales, zeby w to wdepnac i nie mow, ze nie wiedziales w co sie pakujesz.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-13 07:51
http://www.slf.se/pages/21 995/etik_debattartikel.pdf
  Profil uzytkownika: darsim     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-08-13 09:14
Ok, nawrocilem sie.
Zrozumialem, jak ma nasze doskonale spoleczenstwo funkcjonowac. W gruncie rzecy, to wielka ulga dla mnie. Po co mam sie wysilac, jesli mam socjal. Kazdemu, kto zwroci sie o jakas przysluge do mnie odpowiem: pier...l sie, masz przeciez socjal.
Uzyskalem , tez sporo informacji, jak postepowac z dziecmi. Bede je straszyl socjalem i to bedzie moja podstawowo#a metoda wychowawcza. 'Zachowuj sie, bo pogadasz z socjalem...', to moj pierwszy i ostatni argument w wyegzekwowaniu czegos od dziecka.
I wszystko gra...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-13 10:37
"W gruncie rzecy, to wielka ulga dla mnie. Po co mam sie wysilac, jesli mam socjal. Kazdemu, kto zwroci sie o jakas przysluge do mnie odpowiem: pier...l sie, masz przeciez socjal.
Uzyskalem , tez sporo informacji, jak postepowac z dziecmi. Bede je straszyl socjalem i to bedzie moja podstawowo#a metoda wychowawcza. 'Zachowuj sie, bo pogadasz z socjalem...', to moj pierwszy i ostatni argument w wyegzekwowaniu czegos od dziecka.
I wszystko gra..."

Domyslam sie ironi w tym co piszesz, ale to faktycznie tak w Szwecji funkcjonuje.
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Na każdy temat -> SOCJAL TO MASZYNA DO NISZCZENIA RELACJI RODZINNYCH
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony