Odwiedzin 37815882
Dziś 1706
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Problem z internetem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProblem z internetem
godis
Hult


Wpisów: 97
Od: 2008-03-15
2008-08-07 19:53
Kilka dni temu przyslali mi modem z Comhem (Webstar) ale cos mi zle dziala. Za kazdym razem jak wylaczam komputer i np. nastepnego dnia znowu go wlaczam to nie mam internetu (a nie odlaczam modemu). Probuje odlaczac te wszystkie kable, potem znowu je wkladam, wylaczam modem i komputer, potem wlaczam i tak kilka razy bez skutku. Zazwyczaj dopiero po okolo pol godzinie po ktoryms tam ponownym wlaczeniu modemu zaczynam miec internet. I tak codziennie. Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna?

Dodam ze jak internet dziala to swieca sie 4 pierwsze lampki a 5-ta miga, a po wylaczeniu komputera ta 5 przestaje migac.
  Profil uzytkownika: godis     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2008-08-07 19:58
"Za kazdym razem jak wylaczam komputer i np. nastepnego dnia znowu go wlaczam to nie mam internetu (a nie odlaczam modemu). Probuje odlaczac te wszystkie kable, potem znowu je wkladam, wylaczam modem i komputer, potem wlaczam i tak kilka razy bez skutku. Zazwyczaj dopiero po okolo pol godzinie po ktoryms tam ponownym wlaczeniu modemu zaczynam miec internet. I tak codziennie."

nie rozumiem w czym problem, przeciez dziala?
  Profil uzytkownika: darsim     
godis
Hult


Wpisów: 97
Od: 2008-03-15
2008-08-07 20:40
Chyba nie przeczytales ze zrozumieniem. Uwazasz ze tak ma byc, ze za kazdym razem gdy wlaczam komputer musze sie przez pol godz. meczyc zeby internet zaczal dzialac? Odlaczam i podlaczam kable az w koncu zaczyna dzialac, ale to chyba nie tak ma byc...
  Profil uzytkownika: godis     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2008-08-07 20:58
z tego co piszesz, to najwyrazniej modem sie wylacza za kazdym razem jak wylaczasz kompa.
  Profil uzytkownika: paula_     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-08-07 21:17
A nie masz zasilacza od modemu na tej samej listwie? Nie wierzę w krasnoludki i wg mnie odłączasz od niego zasilanie.
  Profil uzytkownika: true     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-08-08 08:50
najprosciej donich zadzwonic .. niech sie podlacza do twojego modemu i sprawdza ... , a tyle co wiem to ich modemy sie nazywaja Scientific Atlanta , to ich ostatnie modemy , sam mam taki , i wpracy rowniesz ...
maja sie nanim palic na stale 4 lampki , a 5 miga jak masz podlaczony komp do niego ..

jesli po wylaczeniu kompa , i ponownego wlaczenia nie dziala internet , moze cos z kablami jest ??? lub z Twoja karta sieciowa .. zobacz ikonke czy jestes podlaczona do netu , czy nie masz krzyzyka ze kabel nie jest podlaczony, trudno jest pomoc jak sie nie jest na miejscu ..
  Profil uzytkownika: szary     
godis
Hult


Wpisów: 97
Od: 2008-03-15
2008-08-08 09:09
"A nie masz zasilacza od modemu na tej samej listwie? Nie wierzę w krasnoludki i wg mnie odłączasz od niego zasilanie."

Po pierwsze nie mam listwy, a po drugie gdybym odlaczala modem to gaslyby wszystkie lampki a nie tylko jedna.

Probowalam dzwonic do Comhemu ale bylo ponad 50 osob przede mna w kolejce wiec zrezygnowalam...
  Profil uzytkownika: godis     
godis
Hult


Wpisów: 97
Od: 2008-03-15
2008-08-08 09:12
"maja sie nanim palic na stale 4 lampki , a 5 miga jak masz podlaczony komp do niego .. "

To znaczy ze tak ma byc, ze jak wylaczam komp. to ta 5-ta lampka gasnie? Ale wtedy przy wlaczeniu komp. powinna chyba sie automatycznie zapalac a u mnie sie tak nie dzieje.
  Profil uzytkownika: godis     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-08-08 16:42
tak jak pisalem wczesniej , trudno cos powiedziec jak sie nie siedzi kolo kompa ..

w kazdym razie tak umnie jest , 4 sie pala , 5 miga , jak wylacze kompa to pala sie tylko 4 , jak wlaczam to po chwili miga 5 lampka ..
  Profil uzytkownika: szary     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2008-08-10 11:00
moze jest problem w tym ze nie masz tego podlaczonego pod pierwsze gniazdo tel.,tylko pod jakies nastepne,a w pierwszym masz np.,tel i to zakluca,ja mialam podobny problem kiedys ale z telia i nie wiedzialam ,ze to ma takie znaczenie z ta kolejnoscia gniazd,az do momentu kiedy sobie sprawilam tv digital z teli i wtedy wszystko sie wydalo,bo jak tv podlaczalam w 1 gniazdo,w nastepnych nie mialam nic,ani internetu,ani tel.,musialam kompa zwlec z gory i podlaczyc tez pod 1 gniazdo,wiem ,ze sa inne rozwiazania techniczne i wcale nie musialam przeprowadzac sie z kompem,ale na razie nie mam na to funduszy,popatrz,przetestuj, moze to jest przyczyna twojego problemu z internetem
  Profil uzytkownika: petitka18     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2008-08-10 11:36
Ja tez mam internet z comhem, taki sam modem.

U mnie tez 5 dioda miga a pozostale sie swieca caly czas, ale internet chodzi dobrze.
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-08-10 12:42
Ja bym sprobowal powymieniac kable. I jezeli komputer ma wiecej kart sieciowych, to sprobowac inne.

Moze tez byc wadliwy modem. Odeslij im ze "funkar inte".
  Profil uzytkownika: kajetan     
godis
Hult


Wpisów: 97
Od: 2008-03-15
2008-08-10 20:52
Na szczescie problem sam sie rozwiazal. Od 2 dni juz wszystko dziala. Nic nie zrobilam, zadnych kabli nie wymienilam, niczego nie przestawilam, po prostu nagle zaczelo dzialac i tak juz zostalo. Dziwne ale sie ciesze i mam nadzieje, ze juz tak zostanie na dluzej.
  Profil uzytkownika: godis     
Rozet


Wpisów: 34
Od: 2007-10-31
2008-08-15 01:51
Uwaga!!!
Za kazdym razem kiedy modem chce sie polaczyc ,wysyla sygnal do polaczenia,kiedy linia jst obciazona,wylacza sie i laczy sie na nowo!
Kazde polaczenie kosztuje ok. 50öre.
Ja mialem te problemy z jednym z tych szpecow do wyciagania z portfela.Nawet 100 razy a 50 öre na kazde polaczenie!!
UWAGA!!!
  Profil uzytkownika: Rozet     
Forum -> Komputer i człowiek -> Problem z internetem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 38 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony