Odwiedzin 37816200
Dziś 2024
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - piorun zniszczyl system. pomocy!!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpiorun zniszczyl system. pomocy!!!
marika30


Wpisów: 86
Od: 2008-01-21
2008-06-22 21:54
Wczoraj niedaleko mojego domku była burza, a ze mam domek niedaleko słupa wysokiego napięcia to przy grzmocie uległ zniszczeniu mój system. pojawia się komunikat, czy uruchomic w ostatni prawidłowy sposób (jakos tak) i po zatwierdzeniu enterem monitor robi się czarny i nic nie rusza. czy mozecie podpowiedziec co zrobic? mam tam kilka ważnych dokumentow i mnóstwo zdjęć które chciałabym odzyskac, pal licho z komputerem, i tam chcę kupic nowy, zależy mi tylko na odzyskaniu danych. jak wiecie - pomóżcie, będę wdzięczna.
  Profil uzytkownika: marika30     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-06-22 22:09
Jeżeli dochodzi w ogóle do opcji sartu z ostatnich funkcjonujących ustawień to znaczy że piorun/szlag nie trafił twardego dysku, co by było raczej kuriozalne. Mogło ewentualnie coś się stać na jakiejś magistrali płyty głównej, chociaż wtedy raczej nie pokazywałby się żaden obraz.
Możesz:
a) Zrobić recower systemu przy pomocy płyty instalacyjnej i opcji z "r" w drugim zapytaniu, po odnalezieniu przez program instalacyjny istniejącego już systemu operacyjnego.
b) Jeżeli kupisz nowy komputer to wyciągnij z obecnego twardy dysk, przełącz jumperki na nim na "slave" i dodaj do nowego komputera załączając go obok nowego dysku. Z nowego windowsa wejdziesz w foldery i pliki (zdjęcia, dokumenty, filmy etc.) na starym dysku i skopiujesz je sobie na nowy. Warunkiem jest jednak, że niezrobiłaś wcześniej zabezpieczenia plików przed zmianami (skrivskydd), bo wtedy mogą być kłopoty z ich kopiowaniem.
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-06-22 22:18
pojawia się komunikat, czy uruchomic w ostatni prawidłowy sposób (jakos tak) i po zatwierdzeniu enterem monitor robi się czarny i nic nie rusza. czy mozecie podpowiedziec co zrobic?

Podczas uruchamiania wciśnij F8, pojawi się _menu_, w którym wybierz opcję uruchamiania w trybie awaryjnym, nie wiem jak to jest po szwedzku. Jeśli to nie zadziała to znaczy, że coś jest zepsute.
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-06-22 22:43
...w trybie awaryjnym, nie wiem jak to jest po szwedzku. ...
- felsäkert läge
  Profil uzytkownika: Uwe     
marika30


Wpisów: 86
Od: 2008-01-21
2008-06-23 17:33
Dzięki wielkie za pomoc; właśnie przywróciłam system; jak się okazało to wcale nie takie trudne. raz jeszcze dzięki.jest tylko jeden jeszcze problem-internet nie działa, teraz korzystam z laptopa mamy, możliwe żeby piorun uszkodził gniazdko?
  Profil uzytkownika: marika30     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-06-23 17:55
jest tylko jeden jeszcze problem-internet nie działa, teraz korzystam z laptopa mamy, możliwe żeby piorun uszkodził gniazdko?

Oczywiście, najgroźniejsze dla gniazdek są pieruny kuliste, gniazdka w kontakcie z takim pierunem najszybciej się palą.
Są pewne sposoby i zabezpieczenia. Gdy nadchodzi burza, należy wygonić ptaki, a gniazdko ściągnąć z dachu i schować w suchym miejscu, najlepiej do jakiejś skrzynki. Trzeba to robić niezwykle ostrożnie bo w środku mogą być jajka. Po burzy odkładamy gniazdko na swoje miejsce, a jeśli się nie trzyma to można użyć trochę "superglue"
  Profil uzytkownika: true     
Forum -> Komputer i człowiek -> piorun zniszczyl system. pomocy!!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony