Odwiedzin 37897325
Dziś 1895
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Warunki dopuszczenia samochodu do ruchu drogowego

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWarunki dopuszczenia samochodu do ruchu drogowego
mieczu
Kraków


Wpisów: 4
Od: 2004-07-06
2004-07-06 20:46
Cześć. Mam pytanie : jakie są warunki dopuszczenia samochodu do ruchu drogowego w Szwecji ? Jak wiadomo w Szwecji są bardzo restrykcyjne warunki odnośnie ochrony środowiska, wiec nie jestem pewien czy z samochodem kilkunastoletnim, z wielotysiecznym przebiegiem , nie zawrócą mnie do Polski.Jakie auto w najmniejszym stopniu zanieczyszcza środowisko: na benzynę , gaz, czy olej napędowy ? Proszę o szybkie udzielenie jakiś informacji.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mieczu     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2004-07-06 22:09
Ale co Ci chodzi z tym dopuszczeniem do ruchu?

Wjazd turystyczny autem zarejestrowanym w Polsce?
Wtedy nikt nie będzie Ci niczego sprawdzał.
Przeciwnie: w UE obowiązuje reguła maksymalnego ułatwienia przepisów.
Dlatego np. mimo że w Szwecji są obowiązkowe zimowe opony zimą, to turyści nie muszą ich mieć a np. w Hiszpanii mimo przepisów nie trzeba mieć zapasowej pary okularów (jeśli nosisz okulary)

A może chodzi Ci o zarejestrowanie w Szwecji?
W takim razie wystarczy, by auto było wcześniej dopuszczone do ruchu w którymś w krajów UE.

Tak się robi np. ze sportowymi autami, np. do-montowanie turbo w Szwecji jest skazane na niepowodzenie- auta nie da się przerejestrować, nie przejdzie przeglądu. Ale można sprowadzić takie przerobione auto np. z Niemiec jeśli było tam zarejestrowane

Tak więc nie jest tak restryktywnie, jak myślałeś
  Profil uzytkownika: mabr     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2004-07-06 22:26
Nasz Uno z 1988r. i wielotysiecznym przebiegiem smiga sobie po Szwecji jak najbardziej

"Jakie auto w najmniejszym stopniu zanieczyszcza środowisko: na benzynę , gaz, czy olej napędowy?"
- pewnie na gaz, no nie?

to milo, ze sie tak troszczysz o srodowisko
  Profil uzytkownika: iza     
Bastol
Łódź


Wpisów: 1
Od: 2004-07-07
2004-07-07 23:39
huhu, co sie porobilo, kobieta poucza faceta w sprawach motoryzacji . Plec piekna - Tak trzymac!!!
  Profil uzytkownika: Bastol     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2004-07-08 00:57
ee tam, wcale nie poucza...

ja nawet prawa jazdy nie mam
  Profil uzytkownika: iza     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2004-07-08 08:18
Bastol,
Kobiety powoduja mniej wypadkow. Troche ciezko to zrozumiec ?
  Profil uzytkownika: AnnaN     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2004-07-08 09:21
Kobiety powoduja mniej wypadkow bo o wiele mniej jezdza. Gdyby kobieta byla tak czesto za kierownica jak facet to niestety byloby 3 razy wiecej wypadkow.

Ja mialem w ostatnim okresie 2 zdarzenia cale szczescie niegrozne spowodowane przez glupote kobiet!!!
Raz zawracala (U-sväng) i zahaczyla o moj samochod bo zle sobie skalkulowala ilosc miejsca jakie ma ale gdyby to robila "z glowa" to zawralaby powoli i widzac, ze sie nie zmiesci poczekalaby.
Drugi przypadek to chyba sobie pomylila pedal gazu z hamulcem bo przy malej predkosci w korku nagle przyspieszyla i walnela w moj zderzak.

Mysle, ze kobieta za kierownica ma problemy z prowadzeniem samochodu i automatyczna reakcja.... najpierw musi przemyslec co trzeba zrobic, pozniej spojrzec gdzie jest pedal hamulca czy drazek zmiany biegow a nastepnie zrobic zamierzona czynnosc. Zajmuje wiec kobiecie troche czasu co facet robi w ulamku sekundy. Stad tez widzimy na drogach takie opieszale samochody
Jeszcze inny typ kobiety-kierowcy to taki, ktory jedzie z punktu A do punktu B nie zwracajac uwagi na to co sie dzieje wokolo. Gaz do dechy i moze sie uda przejechac wszyskie skrzyzowania bez komplikacji.
OK sa tez dobrzy kierowcy wsrod kobiet ale to wyjatkowe wyjatki!
  Profil uzytkownika: gigge     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2004-07-08 09:38
No akurat! Że Ty natrafiłeś na baby, to wcale nie oznacza, że one źle jeżdża, a już napewno nie mniej! Mnie stuknięto 2 razy, za każdym razem był to kierowca z penisem, a nie żadna baba, czyli jaki mam z tego wyciągnąc wniosek?
Rozejrzyj się na ulicy, przecież to głównie kobiety siedzą za kierownicą.

  Profil uzytkownika: maggie     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2004-07-08 11:22
Wniosek jest taki, ze jestes pewnie tym drugim typem kobiety-kierowcy, ktory jedzie z jednego punktu do drugiego bez zwracania uwagi na innych...
  Profil uzytkownika: gigge     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2004-07-08 12:08
Jakos tak sie sklada, ze to kobiety maja zdolnosc do koncentrowania sie na kilku rzeczach na raz...Wiec to moze tylko facetom go glowy nie przyjdzie, ze to oni samipowoduja te wypadki Sa przeciz tak skoncentrowani na wlasnej szkodzie, ze juz brak miejsca na obiektywizm!
  Profil uzytkownika: dankom     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2004-07-08 12:25
Koncentracja kobiet na wielu rzeczach na raz .... czyli na zadnej z nalezyta uwaga!

Ale jest znany fakt, ze kobiety maja problemy z podzielnoscia uwagi i wykonaniem niektorych rzeczy bez dluzszego zastanawiania sie czyli szybkiego podejmowania decyzji co jest niesamowicie wazne w ruchu drogowym. Najgorszy jest brak zdecydowania....

  Profil uzytkownika: gigge     
mieczu
Kraków


Wpisów: 4
Od: 2004-07-06
2004-07-08 16:11
Bastol, po prostu sprawdzałem wiedzę kobiet na temat motoryzacji Widzę, ze pierwotny temat obral nieco inny kierunek, zamiast info na temat danych technicznych samochodów mamy zażartą damsko-męską dyskusję na temat,która płeć lepiej prowadzi .. hehe . I tak wiadomo, ze faceci
  Profil uzytkownika: mieczu     
Forum -> Auto-Moto -> Warunki dopuszczenia samochodu do ruchu drogowego
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Stolarz/Ekipę (Tumba)
szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 0 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony