Odwiedzin 37816860
Dziś 2684
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - problem z pamiecia RAM

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorproblem z pamiecia RAM
jaro


Wpisów: 13
Od: 2003-05-11
2008-05-26 22:04
kupilem dwie nowe kosci do laptopa kazda po 2gb (laptop posiada dwa gniazda) wlozylem,odpalilem i niestety zamiast smigac na 4gb wyciagam "zaledwie" 3gb... gdzie sie podzial 1gb wrocilem do sklepu i tam poinformowano mnie ze musze sciagnac service packa 1 (vista) i wszystko bedzie spoko..niestety nie zadzialalo czy moze ktos z was wie o co wtym wszystkim chodzi? prosze o pomoc i z gory dziekuje...
jaro

..achaaaa laptop jest w miare nowy (HP Pavilion dv9500) i jak wspomialem smiga na "vista home"
  Profil uzytkownika: jaro     
fuks


Wpisów: 225
Od: 2008-02-23
2008-05-30 23:52
Ciekawa jestem czy bios w twoim laptopie jest w stanie obsluzyc 4 Gb, jezeli nie to zaktualizuj bios. I czy widzi w biosie tez tylko 3 GB? Sprawdzales czy np. na linux-ie knopix bedzie widoczny 4 Gb? lub na programie everest.
Moze czestotliwosc pamieci jest nieprawidlowo dobrana do plyty glownej.
  Profil uzytkownika: fuks     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-05-31 09:03
Twoj system operacyjny nie potrafi adresowac wiecej. Zeby korzystac z 4GB pamieci musisz miec 64 bitowy system operacyjny. Uzywajac 32 bitowego systemu (obojetnie czy Windows, Linux, czy cokolwiek innego) bedziesz widzial tylko okolo 3,2Gb pamieci.

Problem w tym, ze 32 bitowy system potrafi zaaresowac totalnie 2^32 bajtow (2 do potegi 32), czyli 4GB. Ale w te mozliwe do zaadresowania 4GB wchodzi tez pamiec grafiki, i innych urzadzen. Dlatego zostaje okolo 3GB RAM, troche roznie z zaleznosci od tego ile masz tej "innej" pamieci w komputerze.

Krotka odpowiedz: Zainstaluj Vista 64bit. Zaden serwice pack ci nie pomoze jezeli masz 32bit.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-05-31 10:42
Jest tak jak pisze Kajetan. Z jednym małym wyjątkiem. Są systemy Microsoftu i to 32-bitowe, które wykorzystują do 128 GB pamięci RAM. Właśnie mam na zwykłym starym komputerze postawione Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition, SP2. Działa o niebo lepiej niż XP, a wygląda tak samo i na procesorach intela obsługuje do 128 GB. Tak więc?
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-05-31 11:15
Nie do konca. Enterprise Edition obsluguje do 32GB. Datacenter Edition obsluguje do 128GB

Mozna to osiagnac podobno w Vista i XP tez.
http://msdn.microsoft.com/ en-us/library/aa366796(VS.85).aspx

Ale... daje to jeden dodatkowy krok w wybieraniu adresu, co powinno powodowac, ze dostep do pamieci bedzie wolniejszy a co za tym idzie, komputer bedzie wolniejszy. Pytanie wiec, czy ten dodatkowy gigabajt jest warty wolniejszego komputera.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-06-03 08:25
Nie do konca. Enterprise Edition obsluguje do 32GB. Datacenter Edition obsluguje do 128GB

Mozna to osiagnac podobno w Vista i XP tez.
http://msdn.microsoft.com /en-us/library/aa366796(VS.85).aspx

Ale... daje to jeden dodatkowy krok w wybieraniu adresu, co powinno powodowac, ze dostep do pamieci bedzie wolniejszy a co za tym idzie, komputer bedzie wolniejszy. Pytanie wiec, czy ten dodatkowy gigabajt jest warty wolniejszego komputera.


A zerknij tutaj
http://msdn.microsoft.com/ en-us/library/aa366778(VS.85).aspx

Tutaj enterprise edition ma limit 32GB bez service packa i 64GB z SP2.

XP nie przeskoczy 4GB, chyba, że zmienią jądro.

Jeśli chodzi o twoje wątpliwości związane ze spowolnieniem. Nie martwiłbym się, pamięć stronicowana jest i tak kilka tysięcy razy wolniejsza od pamięci RAM.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-06-03 09:34
Sprobowalem wiec wlaczyc to PAE na moim komputerze wedlug opisow w linkach, i.... nic.

Dalej mam 3,4 GB pamieci. Mam Windows XP SP3 i wyglada na to, ze PAE sie wogole nie wlacza.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> problem z pamiecia RAM
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony