Odwiedzin 37783392
Dziś 162
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Serial "Mistrz i Malgorzata"

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSerial "Mistrz i Malgorzata"
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2008-05-26 14:07
Pamietam jak kiedys w dyskusji o ksiazkach kilkoro z nas uznalo ta ksiazke za ulubiona.

Czy wiecie, ze od kilku tygodni w poniedzialkowe wieczory TVP1 nadaje znakomity rosyjski serial, ekranizacje "MiM"? Dzis o 22.30 siodmy odcinek (z dziesieciu).
Serail - jak dla mnie rewelacyjny - jednak z jedna istotna wada: polski lektor zagluszajacy rosyjskie dialogi .

Dla zainteresowanych, ktorzy nie widzieli poprzednich odcinkow podaje link do Youtube w oryginalnej wersji jezykowej wszystkich odcinkow serialu z tekstem angielskim:

http://www.youtube.com/wat ch?v=WLQ6rwF7LJM
  Profil uzytkownika: j23     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-05-26 14:12
youtube - I am lovin' it!!
j23 - dzieki za linka
to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze telewizor to przezytek
  Profil uzytkownika: AgataN     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2008-05-26 14:55
Nie zgodze sie z Toba .

Internet jest:
1. dobrym uzupelnieniem telwizji
2. albo, jesli ktos woli, telewizja fajnym uzupelnieniem internetu).

Jako stary telemaniak wyznaje zasade nr 1.
Ale na szczescie nie jestem ekstremista, bo okresami potrafie zyc zarowno
bez dostepu do TV jak i bez Netu .
  Profil uzytkownika: j23     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-26 15:05
Jest jeszcze taka mądrość: jeśli ktoś twierdzi, że internet zastępuje telewizję, to ma za słaby telewizor
  Profil uzytkownika: mabr     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-05-26 15:45
mabr - ja telewizora poprostu nie mam
i uwazam, ze z dostepem do internetu i dobrym projektorem telewizja jest mi niepotrzebna. Dzieki temu ogladam tylko to, co tak naprawde chce obejrzec, a nie to, co akurat serwuja mi w TV.
  Profil uzytkownika: AgataN     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-05-26 15:49
ale jak mi zaczniesz porownywac jakosciowo obraz z Twojego pudelka z moim projektorem to pewnie polegne w przedbiegach. Wiec uprzedze - bardziej chodzilo mi o posiadanie dostepu do telewizji niz posiadanie samego odbiornika.
  Profil uzytkownika: AgataN     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-05-26 15:56
to juz ostatni komentarz - ostatnio w wyborczej byl super reportarz o tym jak i dlaczego Polacy ogladaja telewizje. Byl to wywiad z przecietnym Polakiem, u ktorego w domu miejscem glownym w mieszkaniu jest oczywiscie odbiornik TV. Jednym z argumentow przemawiajacych za kupnem super ekstra wypasnego telewizora, bylo "bo rybki na ekranie wygladaja bardziej rzeczywiste niz te w akwarium"... - jak dla mnie to wystarczyloby umyc czasem akwarium, albo znalezc sobie lepsze, tansze i zdrowsze hobby
  Profil uzytkownika: AgataN     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-26 15:57
"Dobry projektor" to jak "uczciwy złodziej"- drobna sprzeczność Ale rozumiem: słaba internetowa jakość jest dodatkowo rozmywana przez projektor i wtedy może nie przeszkadzać
Koniec OT.
  Profil uzytkownika: mabr     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-05-26 16:13
no wlasnie mowie, ze nie tyle o jakosc odbioru mi chodzi co o to, co wlasciwie sie odbiera. Wole dobry film z wlasnego wyboru w gorszej jakosci (choc jak dla mnie jest zadowalajaca), niz xxx calowe cacko zajmujace pol pokoju zeby sobie seriale ogladac bo to akurat leci w TV.
Nie bede sie klocic, bo kazdy ma inne priorytety.
Tak czy siak - ten artykul o ktorym wspomnialam - jest genialny - lepszy niz "Kiepscy" i wszystkie inne seriale razem wziete. Najgorsze jest to, ze jest autentyczny.
http://wyborcza.pl/1,76842 ,5090027.html
  Profil uzytkownika: AgataN     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2008-05-26 17:51
"no wlasnie mowie, ze nie tyle o jakosc odbioru mi chodzi co o to, co wlasciwie sie odbiera."

Dokladnie
Telewizja, gdzie sie siada przed pudelkiem i patrzy na to co akurat leci to przezytek.
Content is king i tu chyba youtube nie ma sobie rownego (na dobre i na zle)
  Profil uzytkownika: kajetan     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2008-05-26 22:19
Mnie osobiscie telewizja w ogole nie odbiera mozliwosci wyboru,raczej stwarza mozliwosc ich dokonywania ,a to co jest pokazywane traktuje jako propozycję, ktora niekoniecznie musi zostac uznana za interesującą.Nie wyobrażam sobie zycia bez tv w domu,nawet wtedy, kiedy spełnia rolę łapacza kurzu

Mistrz i Małgorzata jestem zaskoczona,ze były osoby,ktorym sie to podobało.W mojej klasie ksiązka nie spotkała sie z entuzjastycznym przyjęciem a ja ,ktora byłam nia zachwycona, zostałam ochrzczona "klasowym swirem"

Niestety probowałam ogladac ten serial,pomimo,ze nigdy nie robię czegos takiego,zeby po przeczytaniu ksiażki ogladac ekranizację,ani po ekranizacji siadac do ksiązki,i niestety zmeczyłam sie tylko walczac z widokiem przedstawienia na ekranie, a tym co stworzyłam w wyobrazni czytajac ją.Za bardzo sie kłociło i byłam zawiedziona.Serial wyszedł mi za słaby
Ale z pewnoscia dla kogos, kto nie ma takich problemow warte zobaczenia.
  Profil uzytkownika: blu     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2008-05-27 08:29
Dobrze zrobiona reklama to taka, ktora sprawia ze decydujac sie na konkretna rzecz jestes swiecie przekonana, ze to Twoj i tylko Twoj wolny, swiadomy wybor i nikt na Ciebie nie mial wplywu... to samo jest z telewizja.
Problem z telewizja jest tez taki, ze nie maja nic do zaproponowania, a ludzie i tak to lykaja. Nie twierdze, ze ogladasz wszystko jak leci, wiec nie bierz tego sobie blu do siebie. Niemniej jednak przecietny Polak ogladajacy telewizje 4 godziny dziennie chyba jednak nie dokonuje wlasciwych wyborow, bo jak popatrzec na program to tam znalazloby sie cos moze na raptem godzine (a i to z bieda), ale nie na jedna czwarta dnia!!
  Profil uzytkownika: AgataN     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-05-27 09:30
Rodak majacy kilkaset kanalow zawsze moze wybrac cos ciekawego i zdrowiej dla oka jak oglada na dobrym ekranie niz na zlym a jezeli spedza caly wolny czas przed telewizorem to nie kradnie, raczej nie bije zony i nie pije za duzo. A wiec jest to bardzo zbozne zajecie
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2008-05-27 10:39
TV kontra szeroko rozumiany Internet to w gruncie rzeczy to samo.

Prawdziwy hard core to umiejetnosc zycia bez zarowno TV, Netu, komputera czy telefonii komorkowej.

Jeszcze nie spotkalem takiej osoby, ale np. czytalem kiedys wywiad z b. ministrem (w latach 90) spraw zagranicznych prof. Skubiszewskim (co prawda to staruszek), krory twierdzil ze slucha tylko radia i czyta gazety i ksiazki, zadnej TV, komputera czy komorki .
  Profil uzytkownika: j23     
Forum -> Na każdy temat -> Serial "Mistrz i Malgorzata"
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 2 użytkowników.


TEMU
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony