Odwiedzin 37896828
Dziś 1398
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - pytanie?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpytanie?
romandor


Wpisów: 22
Od: 2007-02-22
2008-05-06 09:35
Witam szanownych forumowiczów mam takie pytanie może ktoś sie orientuje w tej sprawie jak to tu wygląda?Jeśli samochód miał być w przeglądzie pare dni przed wypadkiem spowodowanym nie z winy kierujacego,jakie mogą być tego konsekwencje?Czy ubezpieczenie wypłaci odszkodowanie i czy grozi jakaś odpowiedzialność karna?Proszę o odpowiedz pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: romandor     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-06 10:01
Tu zarejestrowane auto, szwedzka ubezpieczalnia?

To w razie spóźnionego przeglądu auto miało automatyczny zakaz poruszania się po drogach. Wtedy ubezpieczalnia dostaje cynk z rejestru pojazdów i ubezpieczenie zostaje zawieszone. Marne szanse.

Najwyżej jeśli auto ma ubezpieczenie NW i/lub AC (szwedzki halv- lub helförsäkring) to ubezpieczenie przechodzi na tzw. garażowe i obejmuje m.in. kradzież i stłuczki parkingowe.

Poza tym, w Szwecji z reguły nie ma czegoś takiego jak "wypadek bez winy kierującego". Siedzisz za kierownicą i odpowiadasz za to co soę dzieje.
No, chyba że miałeś zawał lub coś w tym rodzaju albo ktoś ewidentnie wyjechał na czerwonym lub był pijany.
Inaczej z reguły orzekana jest współwina.
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-06 10:05
ciekawi mnie do kiedy mogles jezdzic autem ??? czy auto mialo miec przeglad do ostatniego kwietnia czy maja ..
  Profil uzytkownika: szary     
romandor


Wpisów: 22
Od: 2007-02-22
2008-05-07 06:39
autem moglem poruszac sie do 29 kwietnia.a jesli chodzi o przyczyne wypadku to wymuszono mi pierszenstwo na skrzyzowaniu ze znakiem stop
  Profil uzytkownika: romandor     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-07 07:58
mozesz miec problem , skoro miales przeglad do konca kwietnia , a jezdziles autem w maju bez przegladu , to znaczy ze auto mialo "körföbud" , jak sie ubezpieczalnia do tego dopatrzy mozesz miec problem , choc nie musisz .

Za moje nie zaplacili dlatego ze mialem zima letnie opony ...
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-07 07:59
trzeba bylo isc na przeglad .. nawet jak by nie przeszedl to masz zawsze prawo miesiac sie poruszac po przegladzie
  Profil uzytkownika: szary     
romandor


Wpisów: 22
Od: 2007-02-22
2008-05-07 09:20
TEN MIESIĄC PO PRZEGLĄDZIE WŁAŚNIE KOŃCZYŁ SIĘ W TYM TERMINIE SAMOCHÓD NIE PRZESZEDŁ PRZEGLĄDU TYLKO NA ZAPAROWANĄ LAMPE Z PRZODU I HAK DO PRZYCZEPY NIE DAŁO SIĘ GO WYCIĄGNĄĆ
  Profil uzytkownika: romandor     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-07 09:29
W Szwecji można chyba jeździć z hakiem?

Nie widzę możliwości, żeby ubezpieczalnia się nie dowiedziała, że jeździłeś pojazdem mającym körförbud (zakaz jazdy)

Ale skoro tamten wyjechał spod znaku STOP, to w każdym razie nie będziesz raczej miał współwiny. To ciężkie przewinienie z jego strony, za które może stracić prawo jazdy.

Jeśli tylko masz jakichkolwiek świadków, to powinieneś spróbować dogadać się ze sprawcą, grożąc mu zgłoszeniem na policję i utratą prawa jazdy.

(zgłoszenie grozi Tobie karą za jazdę bez pozwolenia, ale postraszyć sprawcę zawsze można)
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-07 09:37
zawsze mozna powiedzec ze jechales na drive in .. bo nie trzeba zamawiac czasu jak juz byles raz na przegladzie .. , jak dobrze pamietam to chyba mozesz meisiac jezdzic , a masz 2 miesiace na zrobienie ombesiktning.
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-07 09:39
jak masz hak sciagany ,a na przegladzie nie da rady go sciagnac , to auto nie przejdzie przegladu , wiec dobrze jest przed przegladem go sciagnac i nasmarowac ,
  Profil uzytkownika: szary     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-05-07 09:49
Zgadza się, na ombesiktning można jechać przez 2 miesiące - dobra myśl, szary!
  Profil uzytkownika: mabr     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-05-07 09:56
A nie trzeba haka miec wpisanego w rejestarcję auta?

Dobry pomysł z jazdą na przegląd, ale mam wrażnie, że to stało się w długi, wolny od pracy weekend..

Z drugiej strony jesli spisali papiery i wysłali do ubezpieczalni tamtego, to może wcale nie będą patrzec jak z przegladem.
  Profil uzytkownika: maggie     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-05-07 10:20
maggie , swieta racja ... ubezpieczalnia moze nie zauwazyc .. oni tez robia bledy ... to tacy sami ludzie jak my

moga tylko byc zainteresowani samym wypadkiem i kogo wina .. i napewno przeocza ze mial körförbud

wiec glowa do gory ..
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Auto-Moto -> pytanie?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 1 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony