Odwiedzin 37877131
Dziś 360
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Opłaty od Carpark w Polsce

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOpłaty od Carpark w Polsce
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-17 13:48
No nic, ryzyko się odpłaciło razy dwa Nie tak to sobie wyobrażałem. Nie narzekam, a komentuję.

W razie gdyby ktoś się zastanawiał czy mandaty na 300 sek przychodzą do Polski? To odpowiadam, że tak przychodzą po około 10 miesiącach

Firma to www.egb.pl. Zadzwoniłem tam i dowiedziałem się, że mają setki takich spraw i że nie są to mandaty za przekroczenie prędkości tylko właśnie enigmatyczne opłaty za złe parkowanie. Myślę sobie: "Carpark idzie ewidentnie na ilość, a podstawą działania firmy jest dochód a nie troska o porządek".

Tak na marginesie. Ja wiem, że zegarek za szybką musi być ale czy można gdzieś znaleźć jakiś przepis, że nieumieszczenie "zegarka" za szybą jest wykroczeniem? Czy status turysty nie jest jakiś inny? Na granicy nie rozdają "zegarków", jakoś ciężko się dokopać do tej informacji.
  Profil uzytkownika: true     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2008-04-18 07:58
Moja opinie co do tych faszystow znasz... Niedlugo caly schowek bede mial pelen ich 'mandatow' i dalej mam ich gdzies...
Do mnie nic za cholere nie przyszlo z wyjatkiem jednego wezwania do zaplaty. Bylo to 3 lata temu, za nie zaplacenie (automat byl na kompletnym odludziu i nie mialem drobych )na osiedlowym parkingu w Norrkoping. Rok temu juz mieli kierowac sprawe do sadu i otrzymalem 'ostatnie ostrzezenie' i ...???
Mandatow mam cala kolekcje i jesli ktos chce moge sie powymieniac, oferuje carpark, securitas...z Getheborga, rzadki unikat (ponoc policyjny) z Sigtuna, i prawdziwy rarytas z Tyreso...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-04-18 09:57
Carpark to największe sk..syny w Szwecji.
Idą w zaparte i kłamią w żywe oczy ile wlezie.
Liczą na to że ludziom nie będzie się ich chciało ciągać po sądach dla trzystu koron- i w tym mają rację
  Profil uzytkownika: mabr     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-18 10:10
Ja tylko przestrzegam Wygląda na to, że zautomatyzowali proces i nie mają żadnych problemów ze ściąganiem w Polsce. Jest jakiś jeden pośrednik na całą Szwecję, on potem oddaje to wszystko tej firmie w Bydgoszczy.
  Profil uzytkownika: true     
Lucc


Wpisów: 192
Od: 2007-03-01
2008-04-20 09:52
Proces faktycznie jest zautomatyzowany Ale ze sciaganiem to juz nie tak latwo Przede wszystkim firma egb idzie zawsze w zaparte i po prostu robia z siebie debili Dzwonilem kiedys do nich i poprosilem o kopie mandatu oraz zdjecie i powiedzialem, ze do czasu jak tego nie dostane to nie zobacza ani pol grosza W odpowiedzi dostalem pismo juz nie od firmy egb ale od radcy prawnego firmy Radcy napisalem maila - mandat i zdjecie albo figa z makiem Jako odpowiedz przyszla oferta od firmy, ze podziela mi naleznosc na raty lol Jest jeszcze jedna fajna rzecz w tym wszystkim Niezbyt rozgarnieta dziewczyna prowadzaca moja sprawe wygadala sie, ze moje dane osobowe kupili od innej firmy za jakies 200zl(nazywa sie Krajowy rejestr pojazdow,albo europejski rejestr pojazdow czy jakos tak). No to mysle sobie tak: moj nr rejestracyjny ma tylko urzad, pzu i dealer Poszedlem od jednego do drugiego i pytam tak: Czemu rozdajecie moje dane osobowe bez mojej zgody, a potem jakas firma tym kupczy Oczywiscie odpowiedz wszedzie padala taka sama - Myyyyy no co pan!!! U nas dane to tak sie chroni jak nie wiem cooo!! Na co ja Ok to juz nie moja sprawa Zajmie sie tym prokurator Najwieksza bladosc na twarzy pojawila sie u pracowniczki urzedu Zastanawialem sie tez nad jeszcze jedna sprawa Co by bylo gdyby do firmy egb wyslac pismo, ze nie wyrazam zgody na posiadanie ani przetwazanie moich danych osobowych Badz co badz sa oni prywatna firma i prawa przestrzegac musza Co wy na to?
  Profil uzytkownika: Lucc     
Lucc


Wpisów: 192
Od: 2007-03-01
2008-04-20 10:02
Aha Kiedys rozmawialem z policjantka na temat mandatow I co ciekawe Jezeli sa za brak biletu parkingowego,Pskiva itp to carpark i inne hieny nie odpuszczaja i sprawa trafia do Polski Jezeli mandat jest za przewinienia poza parkingami np samochod zostawiony na czas sprzatania, albo za blisko skrzyzowania itp. to pani z usmiechem na twarzy powiedziala, ze jako obcokrajowiec(bylismy juz wtedy w Unii) moge go sobie spokojnie do kosza wyrzucic Bo oni na razie to dopiero sie zastanawiaja co z tym fantem zrobic i jak rozwiazac sprawe nieplacacych obcokrajowcow
  Profil uzytkownika: Lucc     
Forum -> Auto-Moto -> Opłaty od Carpark w Polsce
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony