Odwiedzin 37826195
Dziś 2335
Czwartek 2 maja 2024

 
 

Forum: 3po3 - gradacja Przeszczepa a sprawa polska

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorgradacja Przeszczepa a sprawa polska
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-11 01:07
wlasnie kolega z emigracji wrocil z polski i z nim rozmawialem. gradacja mowi jest taka:

1 to, Ci ktorzy zarabiaja najmniej, czyli totalna padaczka jakies niecaly tysiac pln lub troche ponad, zyja z dnia na dzien, za pozyczone od 1 do pierwszego, 20 kazdego miesiaca juz bez kasy, chlop robi 4 zmiany, chleje bo chleje, ale robi, w niedziele sie umyje, bo jak wiadomo chlop po robocie musi byc umyty i wypity
(inne odmiany: jozek pod kioskiem z piwem, patologia, buzuny,jakies pobicia, policja, zona czasami dostaje wpierd.l bo baba musi sluchac, nie chce NIKOGO obrazac tym postem, to gradacja wg przeszczepa)

2 bardziej przerabane maja Ci drudzy, czyli Ci ktorzy siedzac przy jakims podrabianym lidlweiserze, na pytanie ile zarabiaja odpowiadaja "przecietna krajowa jest" z naciskiem na to, ze "nawet troche powyzej", na pytanie o konkrety odpowiadaja 1500 cos w tym stylu (ja nie pytam czy netto czy brutto czy tara czy srutto i czy po potraceniu czy przed przetraceniem i czy od tego podatek i paliwo wlasne....) to jacys mlodzi kierownicy, telekurierzy mcdonalda, sklepikarze, drobni drobniewicze, ciekawe sa rozmowy w pubach, pannie w pabie najlepiej wkrecic cos, ze kupiles nowa mebloscianke czy kolkotapczan (to sa slowa przeszczepa - ja nie wiem jak jest) mowi, ze brak wyluzowania, spiecie, pieprzenie mlodziezy w pubach o polityce!!!! to jakies na prawde nienormalne, zeby tylko o polityce napierdalac i polityka nonstop w telewizorze, to klatwa tutenchamona mowie, ze jak tutenchamon umieral to rzucil klatwe, ktora krazyla po wszechswiecie iles tam tysiecy setek lat i w koncu trafila nad wisle, w okolicach skierniewic, tam znalazla zyzna glebe, zapuscila korzenie i rozrosla sie na calosci, zatrzesly sie gory i wzburzylo morze i tak juz zostalo i trwa do dzisiaj.

3 najbardziej przejehane maja jednak ci co zarabiaja powyzej 4 tys i powyzej ponad polowe od powyzej... ci to dopiero maja lajf. 3 kawy do 10 rano to norma schiz w pracy, target podnoszony, kasa ta sama, menager ostatnio coraz mniej gada i bardziej sie przyglada, kredyt na mieszkanie, pogon (szczecin) w weekend watroba i szyja i apiac, ale ci to chociaz niby nie marnuja czasu i wiedza po co zyja... oni musza znosic oddech pierwszych i drugich, do tego ukryci kaczynscy, atakowani tuscy, tajni listonosze,
+ tematy na 4 baty w sejmie, ta sama bajka od 150 lat
+ sylwester w zakopanem, narty, landcruiser, suzuki swift, zona, tesco, seks waginalny w sobote, nad ranem zawsze inaczej,
+ dodaj sobie cokolwiek co chcesz
+ oczekuje na glosy sprzeciwu, mnie ten kraj, w ktorym jestem zacheca do dzialania, a nie zniecheca - mowie do przeszczepa... polska kraj nieprzyjazny obywatelowi, chocby byl nawet z samej platformy.

(w norwegii podobno wcale nie jest az tak kolorowo, choc podobno slonce swieci jakos tam czasami

celowo pominieci zostali emeryci i rencisci, pielegniarki w stanie permanentnego strajku z chwilowym zawieszeniem broni, choc mimo wszystko czujne , strazacy, hutnicy i mlodziez w wieku gimnazjalnych, wszystkie dane osobowe przedstawiane w materiale zostaly zmienione na prosbe uczestnikow programu, drobnych nie przyjmujemy, prosze rozmienic w kiosku na przeciwko, jutro od dziesiatej bedzie czynne, mowie chyba panu, dobranoc.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-11 01:18
przegrzewane mieszkania i nadmierna koncentracja na zdrowiu, tematy zastepcze anologicznie to tendencji czy raczej trendow w sejmie, gazeta wyborcza, panorama, kino, lody, gabka, grzyb robak, tele WIZOR
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-11 08:29
Koleżanka z HR'ów powiedziała mi, że za nic w świecie nie mogą nikogo znaleźć do pracy za 2 tys netto do pracy przy taśmie gdzieś we Wrocławiu. Coś z tą gradacją nie tegas. Ale tak jak mówisz, tak myśli przeszczep.
  Profil uzytkownika: true     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-11 10:20
Leszku wszedzie sa ludzie bogatsi i biedniejsi zarowno w krajach bogatych jak Irlandia i biednych jak Polska, taka juz ta nasza ulomna natura ludzka..

Twoj socjologiczny opis jest kapitalny! Zwlaszcza opis
tego co w Polsce najlepsze, kobiet. Panie z grupy biednej "dostaja czasami wpierd'l", panny z grupy sredniej sa "podrywane na mebloscianke" a panie z grupy bogatej maja "seks waginalny w sobote". Widac komu dobrze.

Jedyna slaboscia opisu jest "celowe pominiecie emerytow i rencistow". Starsi forumowicze mieszkajacy w kraju poczuja sie jak zwykle zapomniani i bedzie im smutno.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-11 16:22
Temat poruszany wielokrotnie.
Prawda jest chyba taka, ze takie oceny zaleza od srodowiska, rejonu Polski, wieku oceniajacego.

Z mojego punktu widzenia jest to obraz BARDZO niepelny.
Pozbawiony "gornej" czesci.

Ale moi znajomi z reguly naleza do pokolenia, ktoremu niezle sie powiodlo w latach 90-siatych.
Wtedy znajomosc jakiegos jezyka obcego, troche pieniedzy z saksow, rodzinne zaskorniaki otwieraly rozne furtki.
Stopa wzrostu gospodarki utrzymywala sie latami
powyzej 5%.

Wreszcie ... wymagania byly ciagle mniejsze.

Dzieci tych "mlodych wilkow", po niemal 20 latach startuja z innych pozycji.
Nie maja problemow Wiesi z Rutki - Tartak, czy Jozka z Czarnej.
Ich zainteresowanie "emigracja" ogranicza sie do programu "Erazmus".

Z jednym musze sie zgodzic: stosunki w pracy sa coraz gorsze.
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-11 16:59
Jezeli Leszek pominal swiadomie(!!) nedze ludzi starych z kilkusetzlotowa emerytura to te gorna grupe bym mu darowal. Nie kazdy emeryt moze uniknac buta kierownika noclegowni majac dobrodzieja w bogatej Skåne.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-12 00:24
_____jezeli Leszek pominal swiadomie(!!) nedze ludzi starych z kilkusetzlotowa emerytura to te gorna grupe bym mu darowal._________________________

w polskim szczesciu i sukcesie jest zawsze miejsce na jakies niepokoje, lęki, cos co nie daje zasnac i dreczy jak zly sen - to szczegolnie zas dotyczy wlasnie tej grupy, ktora pominalem, borrkowych krezusow lat 90-tych, ludzi z gornej pólki, dyrektorow handlowych, executive, zlota karta gold citibank, szyfrowany zegarek z hongkongu, zona kariera swoje zycie swoj swiat, dzieci skrzypce fortepian francuski.

(gory sie pietrza i burzy sie morze)
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-12 01:03
No, ja nie wspomnialem jeszcze o tych, ktorzy sa po prostu dobrzy w swym SAMODZIELNYM fachu.

Ich interesuje obecnie emigracja pod Warszawe, Krakow, Poznan.
Mazury sie powoli nudza.

PS. Wczoraj wracalem pociagiem z Berlina.
Jechalo dwoch ambitnych Rutko - Tartaczan.
Z Irlandii chlopaki wracali.
Takiego cyrku DAWNO nie ... slyszalem.
Podsluchiwalem.
Tak.
  Profil uzytkownika: Borrka     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-12 01:05
Temat poruszany wielokrotnie.
Prawda jest chyba taka, ze takie oceny zaleza od srodowiska, rejonu Polski, wieku oceniajacego.

Z mojego punktu widzenia jest to obraz BARDZO niepelny.


Borrka. A dlaczego się dziwisz? Taki obraz Polski mają ludzie, którzy stamtąd uciekli do lepszego życia...i można by powiedzieć, że z przesłanek ideowych...ale niestety nagminne epatowanie i poruszanie tematu pieniędzy świadczy dobitnie, że była to emigracja ku dobrobytowi. Najciekawsze jest to, że są to późne lata 70, początek i połowa lat 80. Są też tacy do wyjechali na początku lat 90...I to w głównej mierze ci właśnie emigranci aż do grobowej deski będą się pocieszać, jak to w PL jest h...wo i będzie h..wo. Dla nich do niedawna Jaruzelski był prezydentem sejmu kontraktowego.
Wciąż w oczach te same stare obrazy, puste półki, trabanty i duże fiaty, szarość...tego już nie ma, to historia...

Nie dociera do nich, że wcale nie żyje im się lepiej bo przecież te całe rankingi, ta szwedzka maniera, to wszystko świadczy o tym, że wygrali los na loterii.
Śmiem twierdzić, że są w błędzie bo pomimo tego co pokazują media (wzorem amerykańskim) w wielu rejonach Polski żyje się po prostu dobrze, i nie ma znaczenia czy to Lublin czy Warszawa, czy szczęście daje im nowa plazma i volvo w garażu, czy też spotkanie z kumplami przy jabolui...ludzie wszędzie są szczęśliwi o ile tego chcą.

A takie przeszczepowe gnioty świadczą tylko o żałosnej próbie dowartościowania swojego żywota.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-12 01:10
Ich interesuje obecnie emigracja pod Warszawe, Krakow, Poznan.
Mazury sie powoli nudza.


Borrka, nie fatyguj się. Ja wiem jak jest, ty wiesz jak jest. Wystarczy.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-12 01:31
Leszku wszedzie sa ludzie bogatsi i biedniejsi zarowno w krajach bogatych jak Irlandia i biednych jak Polska, taka juz ta nasza ulomna natura ludzka..

Ależ oczywiście...ale to nie jest cała prawda. Można ukryć biedę na drodze niesprawiedliwości społecznej, wtedy państwo musi się bawić w robin hooda

Albo jest sprawiedliwie, wtedy wychodzi ta twoja ułomna ludzka natura bo jednym się chce, a innym się nie chce, normalka i tak ma być.

  Profil uzytkownika: true     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-12 02:27
komunikat platny:

zainteresowanych dalszymy losami pani moniki i teodora zapraszamy i wklikniecie linku prosimy o, wlasnie na prosbe brocoli forumowicza wznowiono epizod pierwszy (z nieznaczna korekta)


komunikat platny:

zainteresowanych dalszymy losami pani moniki i teodora zapraszamy i wklikniecie linku prosimy o, wlasnie na prosbe brocoli forumowicza wznowiono epizod pierwszy (z nieznaczna korekta)


http://www.poloniainfo.se /forum/temat.php?temat=21855

jak dalej moga sie potoczyc losu ich zwiazki?


wszelkie komentarze pozadane !!!


jak dalej moga sie potoczyc losu ich zwiazki?


wszelkie komentarze pozadane !!!
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-12 03:00
______Koleżanka z HR'ów powiedziała mi, że za nic w świecie nie mogą nikogo znaleźć do pracy za 2 tys netto do pracy przy taśmie gdzieś we Wrocławiu. Coś z tą gradacją nie tegas. Ale tak jak mówisz, tak myśli przeszczep._____

gradacje sa rozne true, chodzi tylko o pewien wycinek calosci, to plynnie przez siebie przechodzi i trudno mowic o stalych granicach, to przeplywa i jest. a bajki kolezanek z haerow odpuscmy sobie, kazdy wie jak jest.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-12 03:42
______No, ja nie wspomnialem jeszcze o tych, ktorzy sa po prostu dobrzy w swym SAMODZIELNYM fachu.

Ich interesuje obecnie emigracja pod Warszawe, Krakow, Poznan.
Mazury sie powoli nudza.
___________________________________

wiem, borrka ze jest lepiej, mamy pozytywne sygnaly z naszych okolic,starzy klienci z inowroclawia sprzedali ten dom, ktory tam cos tam kiedys wykanczalismymalowalismy... i kupili kamienice na rynku pewnego miasta ok 100tys mieskancow w kuj-pom, przepadla nam duza robota - na dole restauracja i 3 pietra. odstapilismy ta prace znajomym z polski i chyba ja zrobili, ludzie nas szukaja, dzwonia do doroty, pytaja co gdzie i czemu oni teraz wyjechali, pukaja sie w glowe, nie rozumieja, ja szczerze mowiac - tez nie


...pisze to ze smiertelna powaga... koleznka otwiera biuro designu wnetrz, skonczyla studia dostala papier wiec mogla i wlasnie do niej uderzaja klienci i pytaja o nas, mysle ze dobry fachowiec moze wyciagnac nawet do 12 tauzenow per month
ale ja na razie jeszcze nie chce wracac, irlandia daje mi pewien power, nie zrobilem jeszcze tu wszystkiego co moglem i wiem, ze jeszcze wiele wiele tu jest perspektyw KONTAKTOW, tu ludzie maja kesz i jeszcze dlugo beda mieli, oni sie odradzaja, odreagowuja swoja chujowa przeszlosc, jakies klatwy tutenchamonow, bezlebubow i innych, iles lat bylo slabo, teraz musi byc dobrze
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-12 03:45
zreszta nie chodzi tu tylko o kesz, chodzi bardziej o mentalnosc ...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-12 10:30
Niechec emerytow miejskich do emerytow z Rutki-Tartak jest uzasadniona. Emeryt majacy rente rolnicza, ogrodek i dostep do plodow runa lesnego jest krezusem przy emerycie z Zoliborza ktory moze wzbogacic jadlospis co najwyzej kotem z piwnicy. Jest w tym ryzyko ze inni emeryci majacy tez na kota oko.. doniosa gdzie trzeba.

Jasne ze sa obszary w Polsce gdzie sie dobrze zyje, prawie jak w kraju bogatym co Leszek pominal. Niemniej szansa ze nasz emeryt lub naukowiec kiedykolwiek sie z tym zetkna jest minimalna a Leszka realna o ile wroci..
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-12 10:41
Ile razy mam powtarzac slowa Pani Kierowniczki:
Ptasiego mleka nam nie brakuje !

Ale z kotami jest faktycznie kiepsko.
Od czasu, gdy otworzyli wietnamska budke pod parkiem Zeromskiego.
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-12 10:56
Ptasiego mleka Wam nie brakuje dzieki sponsorowi ze Skåne. A co bedzie jak facetowi odbije, zapomni, zapije sie itp, wtedy czeka twardy but kierownika noclegowni, zebractwo i inne wystepki na bruku
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-04-12 11:55
Ale z kotami jest faktycznie kiepsko.
Od czasu, gdy otworzyli wietnamska budke pod parkiem Zeromskiego.



  Profil uzytkownika: true     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-13 13:42
Borrka say:___________PS. Wczoraj wracalem pociagiem z Berlina. Jechalo dwoch ambitnych Rutko - Tartaczan.
Z Irlandii chlopaki wracali. Takiego cyrku DAWNO nie ... slyszalem.Podsluchiwalem.Tak.________

- trudno Cie prosic teraz o wierne odbudowanie poslyszanych dialogow w pociagu relacji... ale chociaz sens przytocz, jakis epizod, co sklonilo Franka i Alka do powrotu do macierzy?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-13 14:25
true say: _______A takie przeszczepowe gnioty świadczą tylko o żałosnej próbie dowartościowania swojego żywota.___

- true, ale przyznasz przeciez, ze emigrant chyba ma prawo do wyrazania wlasnego zdania na temat wlasnego kraju, jesli tydzien temu byl tam i na zadane pytanie "jak tam w polandzie?" po prostu odpowiedzial. czemu wszyscy Polacy mieszkajacy w Polsce uwazacie, ze jak emigarant klnie na Polske to probuje sie w ten sposob dowartosciowac ? - przeciez tak na prawde, tez jest Polakiem, chwilowo (?) przebywajacym poza granicami kraju, ktory krytykujac Polske krytykuje tez w pewnym sensie siebie, mieszkanca Polski, przebywajacego poza nia... akurat znam dobrze przeszczepa i raczej nie zauwazylem jakis powaznych kompleksow u niego. to inteligentny mlody czlowiek z wyzszym wyksztalceniem.

dobrze, odwrocmy moze zatem pytanie - co mozemy my Emigranci pomyslec o Polakach z Polski, ktorzy mowia, ze wyjechali tylko nieudacznicy (nie zapomnimy tego panu, panie prezydencie!) - czyz nie jest to wlasnie proba dowartosciowania siebie - obywatela zyjacego w Polsce, ktory byc moze i chcialby wyjechac,
(wkurza go juz srednia krajowa i ciagle od 1 do 1...)
ale nie za bardzo wie jak sie do tego zabrac, albo po prostu brakuje mu jaj... wtedy za doskonala przykrywke dla wlasnej niezaradnosci stanowia takie wartosci jak patriotyzm, srednia krajowa, "tu sie urodzilem i tu zawsze bede u siebie i nikt mi nic nie powie, ze jestem gorszy", "TAM zawsze bedziesz drugiej kategorii" podczas gdy w Polsce zawsze bedziesz I kategorii, ale co z tego, ze jestes I kategorii jesli panstwo i tak ma cie w dupie i patrzy tylko jak wyciagnac z twojej kieszeni tych pare pieprzonych miedziakow, ktore udalo ci sie zarobic w fabryce kukurydzy w 3zmianowym systemie pracy i z batem managera na plecach?

bo ciagle biadolenie, ze wyjechali tylko ludzie niewyksztalceni a elita zostala w Polsce (czyt.warszawa, krakow, wroclaw, poznan, gdansk) to po pierwsze mit po drugie nudny mit po trzecie nieprawdziwy mit. o ile mity bywaja w ogole prawdziwe...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-13 14:42
________Niechec emerytow miejskich do emerytow z Rutki-Tartak jest uzasadniona. Emeryt majacy rente rolnicza, ogrodek i dostep do plodow runa lesnego jest krezusem przy emerycie z Zoliborza ktory moze wzbogacic jadlospis co najwyzej kotem z piwnicy_________

- zabardzopochwalony, w gradacji przeszczepa celowo pominelismy te grupe - ich bowiem zal mi jest cholernie i krew sie we mnie gotuje, jak wyobraze sobie ich wegetacje za pare stow pln na miesiac. to zalosne, ze ludzie pracujacy w Polsce ponad trzydziesci lat (placacy zusy, srusy, podatki) otrzymuja teraz jakies ochlapy, z ktorymi nie wiadomo co zrobic - oplacic mieszkanie, czy kupic nowe buty na zime, czy moze zaplacic prad bo odetna w koncu? a co z lekarstwami na cukrzyce ischias i lumbago>? co wybrac? bo miesiac na chlebie i herbacie jakos przeciez da sie przezyc...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-15 20:33
Chcesz Leszek powiedziec, ze jest odwrotnie ?
Ze to elity wyjezdzaja do sprzatania, podcierania tylkow i na zmywak ?
Sadze, ze watpie.

Tak wiec elity zostaja w Kraju.
Jaki niby mialby byc cel ich wyjazdu ?
Z definicji sa to ludzie, ktorym powodzi sie ponadprzecietnie.

Wynika z tego, iz wyjezdaja nie-elity.
Taki jest bezlitosny wynik algebry zbiorow.

Natomiast nazywanie ich nieudacznikami, jest dokladnie tak samo nieuzasadnione, jak przypisywanie im szczegolnej przedsiebiorczosci.
To standardowi przecietniacy.

Ludzie przedsiebiorczy staraja sie dolaczyc do elit.
Jednym sie udaje, innym zapewne nie.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-15 20:45
Nie zauwazylem Twojego pytania orozmowe w pociagu.

Otoz, podsluchani dzentelmeni pochodzili z zabitej deskami dziury.
"Obecnie Iłowo-Osada jest siedzibą jednej z najbardziej wysuniętych na południe gmin województwa warmińsko-mazurskiego.
Zmiany gospodarcze dokonane w Polsce po Okrągłym Stole przyniosły zmniejszenie rangi miejscowości. Gospodarka wolnorynkowa przyczyniła się do upadku parowozowni, zlikwidowano kino "Orion". Nadal jednak istnieje Wytwórnia Pasz Proxial, a ostatnio do Iłowa przeniesiono również część zakładów LG z pobliskiej Mławy."

Z perspektywy pozbawionego kina "Orion" Ilowa Osady, Irlandia wydaje sie zapewne disneylandem. Obu panom zabroklo natomiast skromnej refleksji - ta perspektywa nie jest jedyna obowiazujaca w Polsce.
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-15 21:56
Najslabsi z tych co sprzatali, musieli wrocic, nigdy zadnych elit z bliska nie widzieli i nie zobacza. Jedyny dodatek do ich glodowej emerytury to Patriotyzm.
Wiecznie szukajacy/bladzacy Leszek nie bedzie (mam nadzieje) nigdy w takiej sytuacji.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 01:09
___________Chcesz Leszek powiedziec, ze jest odwrotnie ?
Ze to elity wyjezdzaja do sprzatania, podcierania tylkow i na zmywak ?
Sadze, ze watpie._____________________

- chce powiedziec, ze czesc z nich to byc moze przyszla elita, ktora kiedys wroci. experience w uk czy ir to dobra karta przetargowa w poszukiwaniu pracy
w Kraju n/Wisla.
druga czesc z nich to ludzie, ktorzy w pewnej czesci mogliby stanowic elite w dniu dzisiejszym w Kraju gdyby nie to, ze kraj w pewnym momencie okazal sie na tyle nie do zniesienia, ze jedynym wyjsciem bylo z niego wyjechac..., kraj kopnal ich i powiedzial fak ju. albo wyjechali, zeby zdobyc experience (nie zawsze glowna pobudke do wyjazdu stanowia finanse!!!!!!! to odkrycie wieczoru!!!!!!) dlatego juz teraz obsadzaja wysokie stanowiska w bankach, sa wlascicielami wlasnych interesow (jak chocby tworca centrum medycznego medicus z polskimi lekarzami i cala ta polska opieka http://www.medicus.ie/ ) o calym sektorze budowlanym nie wspomne. wiele polskich srednich i malych firm. polish quality polish job good job.

_____________Tak wiec elity zostaja w Kraju.
Jaki niby mialby byc cel ich wyjazdu ?
Z definicji sa to ludzie, ktorym powodzi sie ponadprzecietnie.________________________ ___

- no wiec jest tak jak mowisz, kazdy gdzies tam sie odnalazl, niektorym sie udalo w polsce niektorym poza nia. trzeba sie mocno zastanowic czego sie chce.

__________Wynika z tego, iz wyjezdaja nie-elity.
Taki jest bezlitosny wynik algebry zbiorow._________

o yeah Borrka, zawsze w Twojej wypowiedzi taki punkt jest, ktory przekresla, podkresla, burzy i odbudowuje wszystkie argumenty powiedziane wczesniej w ulamku sekundy i stawia potencjalnego rozmowce pod sciana:

+++++++___________Wynika z tego - wynika z czego?, Borrka, "wynika z tego jednoznacznie" chciales powiedziec? znowu demagogia Ci sie uruchamia?
"iz wyjezdaja nie-elity" ? ach te losu wyniku zbiorow algebry przeliczenia bezlitosne.

_____Natomiast nazywanie ich nieudacznikami, jest dokladnie tak samo nieuzasadnione, jak przypisywanie im szczegolnej przedsiebiorczosci.
To standardowi przecietniacy.____________

- standardowi przecietniacy zapierdalaja w sharpie i orionie za 1200 pln Borrka, o jakiej my gradacji mowimy?

___________Ludzie przedsiebiorczy staraja sie dolaczyc do elit.
Jednym sie udaje, innym zapewne nie._______________

- mowiac to "zapewne" to cos z autopsji? no ten tegez nie zrozum mnie zle, cos nie tak? jakby co to przylatuj do ir, wiem gdzie sa tanie dobre mopy...
Borrka nam tez sie uda. zadales sobie kiedy pytanie czy wierzysz w sukces, czy raczej czy jestes w stanie uwierzyc w swoj wlasny sukces i czym mialby on dla ciebie byc, jesli tak - to jestem o Ciebie spokojny

?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 01:24
wiecie po czym poznac mlodego wąsa w samolocie?

- po otwartym laptopie na kolanach, filmie z polskimi subtitlesami widocznymi z ostatniego rzedu...

to przeszczep say

(ostatnio ryanair i airlingus urzadzily "Dzien Wąsa" na lotnisku. wszystkie Wąsy przepuszczane byly bez kolejki, bagaze glowne odbierane byly juz przy wejsciu przez chinskich lokajow i wreczana wata z cukru lub orzeszki ziemne do wyboru koka kola plus. Byl Stefan Wacek i Jozek. to bylo pozegnalne airport-party.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 01:28
_______Wiecznie szukajacy/bladzacy Leszek nie bedzie (mam nadzieje) nigdy w takiej sytuacji. _________

nie bede Zabardzo, nigdy nie bede, obiecuje sobie to.


  Profil uzytkownika: Leszek B.     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2008-04-16 01:58
"- standardowi przecietniacy zapierdalaja w sharpie i orionie za 1200 pln Borrka, o jakiej my gradacji mowimy?"

nic dodac nic ujac, wspanialy odnosnik. tylko, ze to jest akirat niewykwalifikowana sila robocza i z przecietniakami czyli klasa sredania nie ma nic wspolnego.
przeciatniacy to tzw klasa srednia, czyli pielegniarki, nauczyciel itp.
elita...no coz...ta zna true i borrka w tym watku jedynie
  Profil uzytkownika: kanadolka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 09:05
Tak trzymac Leszek

Te elity nie dalyby naszemu personelowi kuchennemu napiwku chocby blagal na kolanach
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 09:12
3 kawy do 10 rano to norma schiz w pracy, target podnoszony, kasa ta sama, menager ostatnio coraz mniej gada i bardziej sie przyglada, kredyt na mieszkanie, pogon (szczecin) w weekend



Ja nic nie chcę mówic, ale jest 9:00 a ja już 3 kawy zaliczyłam. Reszta tez się zgadza - również ze szwedzkimi realiami.
  Profil uzytkownika: maggie     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 09:15
Maggie nie przesadaj z tymi kawami, prosze. Kobieta po tylu kawach staje sie bardzo pobudliwa
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 09:28
Poza tym... to ja mam dziwne wrażenie, że wy udajecie.

Nie wiem co przez to chcecie osiagnąc - może wydaje wam się, że jak będziecie udawac, ze nie znacie biedy i ciezkiej pracy i że tego nie widzicie to wyjdziecie na jakiś lepszych? W stylu "ja, wielce wykształcony/ super zarabiający mam dobrze i nie mam pojęcia, że wogółe można miec źle"?

Ja mysle, że to jest ogromna nonchalacja, już nie nazwę tego inaczej. A jesli to nie pozowanie i nonszalacja to w takim razie głupota i zaślepienie (proszę sobie wybrac co do was lepiej pasuje).

Dla mnie w każdym razie to jest swiństwo.
Większosc ludzi zarabia kiepsko, zarówno tutaj jak i w PL. Próbują zwiazac koniec z końcem, czasem podpierajac to jakimś zasiłkiem, pracą na czarno itp.

Owszem, może są niezaradni, może niewykszłaceni, może poprostu nie stac ich było na naukę, może zbrakło ambicji. Ale to jest większa cześc społeczeństwa i trzeba byc głupim i ślepym, żeby to negowac.

A prawda jest taka, ze przecietny Szwed nie ma 20- iluś tys kr od ręki, tak jak i przeciętny Polak nie ma 2.000 zł na dzien dobry, tak jak i przeciętny Amerykanin nie ma 3 tys $.
I zaprzeczanie temu to zwykłe obnoszenie się swoimi możliwościami, bez brania pod uwagę codziennych realiów.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 09:30
I tymże wpisem potwierdzam - 3 kawy z rana nie wróżą dobrze .
  Profil uzytkownika: maggie     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-16 09:57
Straszliwa gonitwa mysli w tych wpisach.

A wszystko jest dosc proste.

1.Wg statystyk 85% polskich gastarbeiterow pracuje fizycznie, jako malo wykwalifikowana sila robocza.

2.Umiejetnosci zdobyte w takiej pracy nie sa nikomu potrzebne w Starym Kraju - przedziwne zludzenia dotyczace "experience" pozostana zludzeniami.

3.To, co mogloby sie naprawde liczyc, a wiec duze pieniadze, zdobyc jest coraz trudniej. Emigrant staje przed alternatywa:
budowanie w miare normalnego zycia kosztem zadluzania sie (o gromadzeniu kapitalu nie ma mowy), albo wegetacja i odkladanie kazdego euro, funta, korony.
Tyle, ze te walutki malo sa dzis w Polsce warte.
1 EUR = 3.41 zl.
To paranoja, ale prawdziwa paranoja.
I dlugofalowa tendecja.

Dedykuje wszystkim:

>rzeczywiscie wracaja z moich kolegow z liceum ktorzy kilka lat temu prawie wszyscy wyjechali prawie juz wszyscy wrocili albo wroca, jezeli ktos zarabia na wyspach niewiele a takich jest zdecydowana
wiekszosc i wykonuje najciezsze najnizej platne prace to nie ma to zadnego sensu. Zycie w anglii jest naprawde 3 razy drozsze i nie ma co sie oszukiwac poczawszy od wynajmu mieszkania cen zywnosci
konczac na bilertach komunikacji publicznej.
W Polsce wynajmiecie przyzwoite mieszkanie za 1000 zl a w anglii placicie tyle za pokoj w ktorym gniezdzcie sie jeszcze z 5 podobnymi do was nieudacznikami<

Wypowiedz z forum GW.
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 10:04
Maggie masz racje ale jezeli tu pisza zwykli ludzie to raczej nie szpanuja. Ale jezeli personel kuchenny udaje na forum pania ktorej nigdy z bliska nie widziala a byly emigracyjny nieudacznik udziela rad to zlosliwe typy maja radoche i sa surowo karcone przez..
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 10:24
Dzięki janne za to słowo "szpanowanie", tego mi brakowało.

Ja w takim razie przyłączę się chyba do "złośliwców" bo po nabrabiu dystansu do forum, coniektóre wpisy "elity" przyprawiają mój żołądek o odruch wymiotny.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 10:25
Ale zresztą, zbiża się lato, trzeba schudnąc, więc ja chętnie poczytam więcej, nie będa potrzebowała myślec o diecie .
  Profil uzytkownika: maggie     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 10:26
Zlosliwcy sa przekleci przez.. na wiek wiekow
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 10:28
Wolę byc przeklęta niż posądzona o podobne myślenie, hm... "elitarne" .
  Profil uzytkownika: maggie     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 10:30
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-16 10:31
Chcialoby sie czas zatrzymac.
Wrecz cofnac do komfortowej sytuacji, gdy szwedzki zasilek socjalny stawial w szeregu krezusow finansowych PRL.

Gdy w 1990 roku zlamal sie ten system, dochodzilo do licznych depresji, prob powrotu, najczesciej jednak zamkniecia sie w emigranckich "okopach Swietej Trojcy"
i udawaniu, ze nic sie nie zmienilo.

Ze po jednej stronie Baltyku w dalszym ciagu maly fiat na przydzial, kartki na benzyne i dorsz zapakowany w sowiecka "Prawde"...
Po drugie, cala wspanialosc Mc Donald's, przecen w Ahlensie i wspomnianych zasilkow socjalnych.

Dla wiekszosci rzeczywiscie nie ma innego wyjscia, niz codzienna mantra "w Polsce nie da sie zyc".

  Profil uzytkownika: Borrka     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 10:31
I taka mała, szybka refleksja:
Szwedzka "elita" przynajmniej nie musi jeździc pociagiem, ciekawe kiedy polska "elita" do niej dociagnie?
  Profil uzytkownika: maggie     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 10:43
Polski emeryt z Zoliborza, byly chemik jest na straconej pozycji w walce o kota z piwnicy jezeli przeciwnikiem bedzie emeryt ktory nosil worki. Emeryt proletariusz ma teraz diete miesna, teraz on nalezy do "elit" i moze Borrke poniewierac czynnie.
Borrka ma za to wiecej patriotyzmu..
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-16 14:10
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym pociagiem, Maggie?

Pociag kosztuje dwa razy drozej, niz samochod.
Masz na mysli latanie samolotem ?
  Profil uzytkownika: Borrka     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2008-04-16 14:13
Nie, mnie tak ogólnie bawi ta wasza "elita".
  Profil uzytkownika: maggie     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-16 14:15
To znaczy ci, ktorzy nie jezdza pociagami ?
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 14:17
Elita to silny emeryt z piwnicy ktory chodzi pieszo
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-16 14:20
Nie stac go na hospicjum i wozek, znaczy ?
  Profil uzytkownika: Borrka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-16 14:26
Stac go zeby zabrac kota 'hospicjantowi' skazujac tegoz na diete wegetarianska
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 22:58
____3 kawy do 10 rano to norma schiz w pracy, target podnoszony, kasa ta sama, menager ostatnio coraz mniej gada i bardziej sie przyglada, kredyt na mieszkanie, pogon (szczecin) w weekend _____

___Ja nic nie chcę mówic, ale jest 9:00 a ja już 3 kawy zaliczyłam. Reszta tez się zgadza - również ze szwedzkimi realiami. ________

a weekend - a w weekend co, czemu urwalas, Maggie?

Maggie nie przesadzaj z kawami, w internecie odnalazlem odczytalem zobaczylem kiedys artykul o tym nawet. to podobno gorsze niz mary hłana. szkodzi sto razy bardziej. i nic z tego nie masz tylko spida i myslociagi, a tu nie o to chodzi. w pracy trzeba byc sprawnym...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 23:08
____________Zlosliwcy sa przekleci przez.. na wiek wiekow______

i zeslani w czelusc

(w spuszczonych sa 2 wolne miejsca - osoby chetne do udzialu w dziale spuszczeni 3po3 czyli 3 razy po trzykroc spuszczeni , bezplatnie rozdane zostana gadzety, czapeczki i breloczki.

zabardzopochwalony czuj czuj czuwaj

  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 23:16
____"""""________Zycie w anglii jest naprawde 3 razy drozsze i nie ma co sie oszukiwac poczawszy od wynajmu mieszkania cen zywnosci
konczac na bilertach komunikacji publicznej.
W Polsce wynajmiecie przyzwoite mieszkanie za 1000 zl a w anglii placicie tyle za pokoj w ktorym gniezdzcie sie jeszcze z 5 podobnymi do was nieudacznikami
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 23:25
borrka Ty bardzo lubisz slowo nieudacznik, czesto je powtarzasz. czy masz moze z nimi cos wspolnego?

lubisz sie karmic jakimis przemielonymi wymiocinami pawla ze szczecina, ktory byc moze zyl na kupie w 10, ale to byl jego wybor - tak chcial i tak zyl.
ja tez zylem we wspolnej chacie, ale w miare szybko sie usamodzielnilem - to wszystko widzisz zalezy od tego co sie chce. uswiadomienie sobie tego w odpowiednim momencie moze miec wplyw pozniej na cala reszte zycia.

polska kraj nieprzyjazny obywatelowi, klody pod nogi rzucajaca na kroku kazdym i do zycia nie motywujaca.
polska smutny kraj.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-16 23:35
__________________budowanie w miare normalnego zycia kosztem zadluzania sie (o gromadzeniu kapitalu nie ma mowy), albo wegetacja i odkladanie kazdego euro, funta, korony.
Tyle, ze te walutki malo sa dzis w Polsce warte.
1 EUR = 3.41 zl.
To paranoja, ale prawdziwa paranoja.
I dlugofalowa tendecja.___________________

co lepsze Borrka, jesli musialbys wybierac to ktora opcje wskazalbys jako wlasciwa tobie?

zobaczysz Borrka co sie stanie w Polsce jak zlotowki zamienia na euro - ile te cyferki teraz znacza i ile beda znaczyc... ty oczywiscie tego nie odczujesz, przeczytasz o tym w necie.


TO ZE SPADA EURO WZGLEDEM ZLOTOWKI NIE OZNACZA, ZE W POLSCE JEST LEPIEJ !!!!!!!!!!!!

to jakies hokus pokus borrkowe sprytne zagranie socjotechniczne, zestawienie, cyferki,... hehe hehehhhee....
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-17 00:06
_____Polski emeryt z Zoliborza, byly chemik jest na straconej pozycji w walce o kota z piwnicy jezeli przeciwnikiem bedzie emeryt ktory nosil worki.
Emeryt proletariusz ma teraz diete miesna, teraz on nalezy do "elit" i moze Borrke poniewierac czynnie.
Borrka ma za to wiecej patriotyzmu..________

borrka zajal sie zawczasu hodowla kotow, obserwowal z boku co robia jego koledzy - Krezusi Lat Dziewiecdziesiatych , teraz jest spokojny...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2008-04-17 00:22
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-17 00:42
lowelas twoje zdrowie
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2008-04-17 01:15
Panowie...

Obiektywie mowie...mnie tu lepiej sie zyje...
z mojej jednej wyplaty teraz tutaj za kawal ciezkiej roboty jestem w stanie pojechac na drugi koniec swiata na wycieczke...po uprzednim oplaceniu rachunkow, zywnosci i innych tam takich niezbednych spraw.

Nawet, gdy Pani Kierowniczka juz 18.00 swiatlo gasi, bo prad zdrozal.
  Profil uzytkownika: Borrka     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-17 01:22
ciesze sie, Borrka, Twoje zdrowie tez, nie lowelas? pijemy z Borrka? u was na odwyku tez czasami pijecie nie? Borrka a jak tam u ciebie w firmie, Pani Kierowniczka tez czasami cos zasysa, ty razem z nia, czy nie?
szampana jakiegos albo cos w tym stylu...?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2008-04-17 05:45
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-17 08:48
Leszek, bardzo prosze, daruj sobie niestosowne komentarze: "Pani Kierowniczka cos zasysa"
To naprawde nie jest w dobrym tonie!
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-17 21:32
right, jesli kogos znowu urazilem, to sorry, moze nie do konca rozumie watek pani kierowniczki i na ile to prawdziwe jest, a na ile tylko w wyobrazni Borrki.

jesli cos nie tak to pardonsorry
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2008-04-17 21:47
lowelas...jestes wspaniala, solidna, uczciwa istota, tak trzymaj zaznaczam, ze ten komentarz jest calkowicie oderwany od watku i nienic wspolnego z jakimkolwiek wpisem
  Profil uzytkownika: kanadolka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-18 08:40
Leszek zartowalem

Wpis Lovelasa jest lepszy niz xxx dyskusji o emigracji
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 20:26
Wciąż w oczach te same stare obrazy, puste półki, trabanty i duże fiaty, szarość...tego już nie ma, to historia...

my to wiemy true... zreszta jestem pojedynczy wiec powiem ja to wiem, in true, my nie z tej dekady i kontakt mamy z polska jak w stosunku najlepszym... hm...jakby tu to powiedziec, zeby nikogo nie urazic...

...polska kraj nieprzyjazny obywatelowi, klody pod nogi obywatelowi rzucajaca, klodami po glowie bijaca brzuchach i, strzepy nerwow, polska wstrzasajace odkrycie w teleekspresie. polska pies u jeb al pania w noge. polska sprawa musi poczekac dwa tygodnie a jak pan pierwszego lutego nie pojawi to cofna pana wniosek o 3 miesiace i bedzie sie pan musial ubiegac o nowy,
polska, obywatele, igrzyska hehehehhheee...

platini juz powiedzial, ze jak w 09 styczniu AD nie bedzie stadionow to sam przyjedzie zobaczyc o co w tym burdelu biega i zabrac kase, polska gapa w kacie stala i powoli sie staczala...
he...

polska pieniazki zachlanni obywatele do pieniazkow co dostep maja, polska prywata i antyobywatelski pierwiastek w oczach,

-------Nie dociera do nich, że wcale nie żyje im się lepiej bo przecież te całe rankingi, ta szwedzka maniera, to wszystko świadczy o tym, że wygrali los na loterii. -----------------------

- tru, wygrali, a co - nie mogli?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 20:33
wyzbylem juz sie wewnetrznej mantry "ale zawsze jestem u siebie" to moja wiara na tym sie opiera...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 21:06
kanadolka say:
____________lowelas...jestes wspaniala, solidna, uczciwa istota, tak trzymaj zaznaczam, ze ten komentarz jest calkowicie oderwany od watku i nienic wspolnego z jakimkolwiek wpisem_____________

kanadolka, ale lowelas to wie, nie musisz go uswiadamiac, zreszta do konca nie wiemy o kogo chodzi bo lowelas, kiedys byl "lowelas" a teraz jest "lowelas14"
tyle razy prosilismy o niezmienianie nickow, lowelas, czy az 14 razy wyproszono cie z forum i numerowales sobie czy jak... ?
moze chcialbys wystapic w dziale 3po3 w temacie poruszajacym ta problemtyke, jako gosc specjalny... redaktor zada tylko pare pytan, don't worry, nie chodzi nam o Twoje dane osobowe... Twoje zdrowie...

acha, co to znaczy "byle kto" dla Ciebie, tak chociaz w dwoch trzech zdaniach...

kanadolka - jak tam u Ciebie - ? - gotujesz te pierogi caly czas i zenisz kanadolom, i dobrze idzie? - wierze, ze tak, ty masz tam gdzie swoja restauracje czy catering?
czemu w szwecji Ci sie nie udalo i oglnie what da faken story? answer me, pliz

wiecie, ze w angli nie czaja irlandzkiego slowa klucza, ktory brzmi "what's the story?", jest to bardziej rodzaj przywitania niz zapytania. holendrzy i francuzi tez nie... w canadzie i usa .... (?) _____ 0000

irl trzy kolory...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 21:08
what tha fckn story, may..>>?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 21:46
juz czterysta razy tu bylismy, kanadolka, daj se dzis spokoj z tym rosolem, napisz cos o salacie
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 22:30
uwaga albo lecimy w dol albo gadamy... spicie juz w tym calym sztokcholmje ?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2008-04-18 23:14
no to moze czacik?
  Profil uzytkownika: ulaczka     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2008-04-18 23:20
tak ulaczka, wypada tam sie przeniesc...tutaj gorzej niz onet ...
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 23:23
nie wiem kanadolka gdzie ty tu onet widzisz...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-18 23:24
ulaczka mnie na czat nie wpuszczaja, moze w koncu zmienie nicka?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-04-19 00:22
a co? masz tam bana od moderatora?
  Profil uzytkownika: iza     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-20 00:55
nie sadze, niby za co? dzisiaj moge, wczoraj nie wiem dlaczego, ale nie moglem, jutro bede mogl? ja slyszalem, ze tu gdzies jest na tym forumie jakis kajetan i on wpisy wykasowuje, albo bany uruchamia, takie rozne programy..., isn't?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-04-20 00:57
co ty, banow nie rozdaja na prawo i lewo, trzeba sobie zasluzyc
  Profil uzytkownika: iza     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2008-04-20 11:58
Leszek B bany sie stosuje alez oczywiscie, ale najpierw jest kilka razy ostrzenie/straszenie banem hihi
  Profil uzytkownika: Misiaka     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2008-04-20 12:10
Bany to tylko dla lobuzow, a tu takich nie ma..
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-04-20 14:39
"najpierw jest kilka razy ostrzenie/straszenie banem"

Alez jakie ostrzeganie/straszenie? Obietnica
  Profil uzytkownika: kajetan     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2008-04-20 15:07
kajetan ok, teraz bede juz wiedziec, dzieki za wyjasnienie
  Profil uzytkownika: Misiaka     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-20 23:18
__Bany to tylko dla lobuzow, a tu takich nie ma.. ____

no niby tak, ale coraz bardziej odczuwam nietolerancje tylko dlatego, ze jestem czarnuchem z Czadu, grzecznym przeciez i uczynnym, ale czarnuchem jednak, kupilem sobie w penneys nowe rzeczy, wszystkie biale, ze wygladam jak schludny tenisista przed derby w atlancie city, ale mimo to mnie banuja, czy jest na to jakas rada?

i prosze moderatorow o nie wyrzucanie mnie z czata za kolor skory !


  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-04-20 23:26
____leszek...to ze ise z toba zgadzam...nie znaczy ze pic z toba bede..juz ci mowilem....ze z byle kim nie pije.._____

- tylko dlatego, ze jestem czarny? przykro mi lowelas, myslalem, ze jestes rowny facet i rowno traktujesz wszystkich..., ja juz widzialem na mityngu u Was w AA sekcja Sthm, ze mi sie troche z niechecia przygladales... ale zeby az do tego stopnia, zeby pogardzic tenisista z ugandy i nie wypic z nim kielicha przed meczem... ?

  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-05-06 23:35
i co temat sie skonczyl? wszyscy sie wyplakali, poutwierdzali w przekonaniu, ze dokonali slusznych wyborow zyciowych, a co za niektorych zycie dokonalo wyboru... he.. smutne to to. zbudowano po raz kolejny hierarchie i ponownie je zburzono by odbudowac. zyzna gleba polska sprawa i przeszczepa gradacja co to serca poruszyla i niepewnosc w tychze zasiala...

prawda jest jedna: Polska kraj nieprzyjazny obywatelowi, macocha ruchajaca swe dzieci i wyciagajaca im lizaki z kieszeni... polska w literze prawa juz krzywa i skrzywdzona (nie mozna wszystkiego zganiac na hitlera i komunizm, 50 lat juz minelo... obudzmy sie!!! Obywatele!!!), polska wesole miasteczko w wakacje nad morzem i nowe intermarche i hitachi w poznaniu pod radomiem i 1000 miejsc pracy i 1000 oszukanych kolejnych i obrabowanych przez trzesaca sie lape podatkowo-zusowa, polska Polska z zydowskim premierem folksdojczem z lumpenproletariatu z gdanska i fobia nienawisci w oku zasiana (Donald, to nie do Ciebie (wiem od kajetana, ze czytasz to forum czasami), nie obrazaj sie, jestem za Toba anyway!), ale tak o Tobie mowia te łajzy z PiSdy) polska kurwa pod sklepem nocnym wolajaca o litosc i ksiadz do milosci namawiajacy w kolejna Niedziele Zwykla na kazaniu, polska gaz 20% up i chuj z emerytami co to w Powstaniu Warszawskim cale to gowno z bliska widzieli i przezyli, polska polska polska, polska Polska to moj kraj i moje jezioro i moja matka 40 km stad, tam urodzona i wujek i ciocia z gniezna... fuck sake plakac sie chce...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-05-07 01:59
ja jestem wrazliwy wbrew pozorom
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-05-25 04:37
przeszczep odciął się od świata i nie odbiera telefonów. chodzą słuchy, że zwariował. to chyba dlatego, że ełro spadło a złotówka nadskoczyła, choć to niemożliwe bo przeszczep nie jest ciułaczem oszczędzaczem zbierającym na budowę willi pod radomiem więc wszystko mu jedno jaki jest stosunek płciowy ełro do złotówki. być może na złą kondycję psychiczną przeszczepa ma wpływ coraz mniejsza ilość wąsów na wyspie. brak inspiracji dla artysty to ból ogromny i każdy to wie kto tvn24 fanem jest. ja złapałem ostatnio na grafton street takiego małego wąsa w koszuli flanelowej. wił sie rzucał jak piskorz, ale udało się. wrzuciłem go do kwasu, zeby sie skurczył. teraz się suszy a jak wyschnie to powieszę go sobie na lusterku w samochodzie, tak na pamiątkę,... wąsy będę mu czesał szczoteczką do zębów, którą mam już przygotowaną w specjalnym etui podróznym jak na biwak się jedzie.
ktoś inny znow mowił mi, że widział przeszczepa na south circular road jak w turbanie pod meczetem robił pompki a jego skwaw z zasłoniętą twarza biła go batem po plecach i krzyczała hurry up you lazy bastard (ognie miłości do allacha i nienawiści do bliźnich płonęły w jej czarnych oczach a płomien miał kształt bomby z lontem) i piosenkę nuciła i gwizdała boba sinclara love generation tytułem pod, popularną tą piosenkę co ją każdy zna i raz przynajmniej w życiu ją zanucił i zagwizdał (prząśniczki i kelnerki na temple bar, zbieracze runa leśnego i executive gold rolex directors).
...może to dlatego właśnie nie odbiera telefonów, przyczyn może być zresztą wiele, jednak niepokoi mnie ten fakt i zamierzam coś z tym zrobić - być może nawet pójdę w poniedziałek na policję i zgłoszę fakt niech coś z tym zrobią, bo bądź co bądź ale Wyspa bez aktywnego przeszczepa nie będzie już nigdy taką samą. czy może Wy, szanowni forumowicze wiecie co się dzieje z przeszczepem, jeśli tak - piszcie, jeśli nie - piszcie tym bardziej.

(myślę z rodzicielską miłością o Waszych wątrobach i analizuję wszystko to co powiedział mi lowelas na ostatniej dyskotece w absolucie przy kielszku bezalkoholowego szampana)

wasz Buwdzadze pozdrawia Was serdecznie - hwa ta tumba malungwa gmbwha tanta !
co znaczy:
Bóg Ojczyzna Honorarium
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2008-05-25 11:26
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-05-26 20:19
podziwiam lowe, podziwiam,
podziwiam i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-06-28 02:19
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-06-29 11:59
o Iza ! chociaz czesc bys powiedziała ...

czy mogłabys na chwile wkleic to co wyciełaś bo nie wiem co Ci teraz odpisać, nie pamietam ost wpisu, albo wyslij mi na mejla. pliz
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-06-29 13:30
Czesc

Ty juz najlepiej nic nie odpisuj bo mi sie cierpliwosc do Ciebie konczy...
  Profil uzytkownika: iza     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-06-29 14:19
[Wpis wykasowany przez Leszka B.]
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-01 23:45
powiem iza tak na prawde co mysle:
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-01 23:45
[wpis wykasowany przez Leszka B.]
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-01 23:46
co za historia iza?
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 01:09
...tego już nie ma, to historia...


true say choc prawda znaczyła zupełnie odwrotnosć
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 01:21
iza dziś palnik jutro piekło hell ju andersen?
andersten did't. uderstan ging a.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 01:22
to jest to wytłumaczenie czemu
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 01:23
jak zajebiscie poprawnie piszę po pol'sku
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 01:24
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 19:38
[Wpis wykasowany przez Moderatora (iza)]
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 19:39
[wpis wykasowany przez Leszka B.]
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-07-02 19:48
Leszek chlopie, co sie z Toba dzieje?

Kiedys naprawde pisales niezle texty a teraz?
  Profil uzytkownika: iza     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 20:50
jestem zdegradowany,

poza gradacja przeszczepa i byc moze o sprawe (nie)polska zahaczajac...


wypaliłem asie

  Profil uzytkownika: Leszek B.     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2008-07-02 20:57
Leszku - czy Tobie sie nie nudzi? Pisac o niczym? Nie lepiej zrobic cos konstruktywnego?
My na prawde mamy wiecej rzeczy do zrobienia niz czytanie tych.... nie napisze nawet czego.
  Profil uzytkownika: monilka     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 21:08
tzn asi zadnej nie wypalałem (!!!) ostatnio zona tez nie ma na imie asiaaaa

wypalilem sie
i asie

o czym mozna ciągle gadac ? co wymyslac? pytac sie jak a-kasse zalatwic?
a sie aasie tez
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2008-07-02 21:39
______________ Pisac o niczym?


no własnie monilka, witaj, cierpie na jakis rodzaj grafomanii - sprawia mi to przyjemnosc, wiem ze przeginam, spaliłem sie, trudno, chyba na serio mowie czesc Wam

  Profil uzytkownika: Leszek B.     
franekzkrainyfiranek


Wpisów: 181
Od: 2008-10-24
2008-10-24 03:51


___________pojedziemy do Szwecji i będziemy mieli dzieci pójdziemy do parku bedziemy sie kochac bede mial na imie hamsun albo pete kupimy sobie wille w Lonebergi i korty w Bulerbyn kupimy sobie krasnale do lasu i oczko wodne do rzeki jestem Uffe Rabe Franek Tomek przed nazwiskiem won przydomek ja bede mial na imie Hans Christian Kans Andersom a ona Lina__________

Byc dobrym uczciwym Szwedem Kmutem, Hansunem albo chocby Alfredem

czy jest to możliwe bo kolega mi mówił, że tak, ale wole sprawdzic i zapytac jakby ktos cos wiedział to prosze seryjnie odpisac


pozdrawiam serdecznie
franek z krainy irlandzkich firanek

(uwaga wiadomo, że wąsy wróciły juz dawno (albo wyjechaly do jakichs tam innych norwegii, teraz do Polandu wracaja ludzie z kasa. na i tak nienajlepsza kondycje Kraju n/ Wisła wroca emigranci z kasa i zdumpinguja stefana i alka, bedzie cieżko, ale da się jakoś życ wszędzie przecież. Borka wie. jakos a jakos to jednak caly czas dwie rozne jakosie (?) -ci ? moze lepiej, pewnie,ważne, że rodzina blisko, że w razie jak coś to ciocia krysia popilnuje paulinki a piotruś zawsze sie grzecznie z nia bawi)

duzo też słyszałem o szwecji że do wyjeżdzają?

  Profil uzytkownika: franekzkrainyfiranek     
franekzkrainyfiranek


Wpisów: 181
Od: 2008-10-24
2008-10-24 03:56
łyżki i widelce strugać z drewna, wielkie o szczerym spojrzeniu ryby łowić w rzece srebrnej w szwecji dalekiej tym kraju uczciwym i pięknym. na targ w soboty jezdzic , kupic slazowych orzeszków za szwedzkie pieniądze dla swoich szwedzkich dzieci
  Profil uzytkownika: franekzkrainyfiranek     
franekzkrainyfiranek


Wpisów: 181
Od: 2008-10-24
2008-10-26 02:45
żonę mieć Linę tak czystą i uczciwą, że nie chce się jej w ogóle dymać, tylko leżeć przy niej, leżeć i patrzeć jak je jedzenie i oddycha powietrzem
  Profil uzytkownika: franekzkrainyfiranek     
synko_gniew_rybaka
Eire


Wpisów: 3607
Od: 2009-01-04
2009-03-07 22:15
to byly piekne dni

(juz niebawem kontynuacja gradacji Przeszczepa - tym razem naocznym świadkiem bedzie Synko Buwdzadze z Firanek Krainy - Swobodny Obserwator, ktory jak papierek lakmusowy zanurzony w rzeczywistosc powie prawde szczera, wracac nie wracac, budowac dom w zgierzu czy siedziec dalej na socjalu, warto ciułac i umrzec na zawal w wieku 43 lat czy lepiej zyc pelnia życia i myslec o wlasnym biznesie i perspektywie pasywnego dochodu, warto byc czlowiekiem czy lepiej być wąsem - juz niedlugo - wszystko sie wyjasni... zapisy na bezplatny udzial w sprawozdaniu z Polszy prowadzi ten link: http://Link.zapisynaprawdz iwajazde.pl

audycja jest w 100% darmowa i ma na celu naprowadzenie wszystkich na wlasciwy cel - (...)

wypelnij nagrody i wygrywaj kody,
dla pierwszych dziesieciu osob nagroda wycieczka do Wloclawka dla 6 osob

  Profil uzytkownika: synko_gniew_rybaka     
Forum -> 3po3 -> gradacja Przeszczepa a sprawa polska
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Firma sprzatajac Skura (Älvsjö)
Zbrojarze (Stockholm)
Zatrudnię zbrojarzy (Göteborg )
Personel sprzatajacy do hotelu (Nacka)
Sprzątanie (Stockholm )
Remonty łazienek (Stockholm )
Sprzątanie (Linderöds )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Podatek od dochodów w Polsce
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony