Odwiedzin 37816061
Dziś 1885
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Pomocy...jak to zrobic

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomocy...jak to zrobic
Ewcia 37


Wpisów: 32
Od: 2005-04-28
2008-03-06 19:17
Kupilam kiedys polsat cyfrowy i oplacilam go z gory na 2 lata,ok i mam.Teraz bedac w kraju kupilam cyfre+,bo chcialam miec canal+ i to czego na polsacie nie bylo.Zmienilam antene na nowsza od cyfry i chce cyfre miec w salonie a polsat w sypialni.I zaczol sie maly problem,kupilam kable i tzw F-splitter 5-1000MHZ do digital tv i jak razem to podlaczam nie chce dzialac.Osobno jak dotykam przewodow sygnaly i polsatu i cyfry sa bez problemu z anteny,czyli jest dobrze ustawiona i widac problem tkwi w tym tzw rozgalezniku.Czy ktos moze wie jak moge to zrobic???pojade do sklepu jutro i bede chciala wymienic ale na co???zeby obydwie tv dzialaly????
  Profil uzytkownika: Ewcia 37     
Ewcia 37


Wpisów: 32
Od: 2005-04-28
2008-03-06 19:19
Moj nr gg to 8675655,lub moze na forum ktos podpowie to i innym moze przyda sie taka informacja,dziekuje
  Profil uzytkownika: Ewcia 37     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-06 20:16
Wydaje mi się, że kupiłaś video splitter, który ma pasmo do 1 GHz....
a z konwertera idzie do 2,4 GHz czyli 2400 MHz. Tak więc idź i powiedz, że chociaż wtyczki takie same to nie będzie to działało.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-06 20:18
Tutaj masz przykład, http://www.satserwis.pl/po kaz.php?nazwa=oferta/14/1453.dat
Wystarczy, że powiesz, że pasmo ma być do 2,4 Ghz, powinni wiedzieć o co chodzi.
  Profil uzytkownika: true     
Tangram


Wpisów: 9
Od: 2007-11-06
2008-03-07 08:40
Nie wiem jak masz wykonaną instalację, ale jeśli są to dwa tunery...jeden Polsat drugi Cyfra , to przez żaden taki rozgałęźniczek nie będzie to działało. Tuner satelitarny odbiera programy w dwóch polaryzacjach V i H. Przełączane one są napięciem 13 V i 18 V. Jednym kablem, do pojedynczego konwertera w antenie nie da rady tego zrobić.Jedną z możliwości jest: podwójny konwerter , dwa kable niezależnie do każdego z tunerów.
  Profil uzytkownika: Tangram     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-07 11:04
Ten rozgałęźnik, do którego link dałem powinien działać, typ quattro. Ale czy kupi taki w Szwecji? Chyba kupi.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-07 11:05
Ale z tego co czytam potrzeba jeszcze tzw. "multiswitch". Tak więc sam rozgałęźnik faktycznie nie będzie działał.
  Profil uzytkownika: true     
Ruslan
Gesto zaludniona


Wpisów: 398
Od: 2002-05-17
2008-03-07 11:39
Konwerter (twin) to punkt wyjsciowy, bez tego ani rusz, nawet z "multibandem". Nie mozna chyba jednego konwertera zasilac z dwoch odbiornikow, jeszcze mniej zmusic go do pracy na roznych polaryzacjach i zakresach rownoczesnie.

Czyli podwojny konwerter i 2 kable zdaje sie byc najtanszym i najprostszym rozwiazaniem.
  Profil uzytkownika: Ruslan     
Ewcia 37


Wpisów: 32
Od: 2005-04-28
2008-03-07 12:36
Bardzo wam dziekuje za podpowiedzi,wymienilam wlasnie na ten drugi rozgaleznik i sprobuje,ale jakby nie wyszlo to znow do sklepu i co wtedy mialabym kupic zeby te 2 konwertery zamontowac.No bo 2 mam,jeden od anteny polsatu ,drugi od cyfry.i jak je do anteny podlaczyc,zeby byl sygnal???Dziekuje wam za pomoc z gory.

Niby dziala,ale jednak na kanalach ktore maja ta sama polaryzacje,wylaczylam w jednym z dekoderow zasilanie LNB,tak ze tylko jeden zasila konwerter.Tak wiec moe ktos podpowie mi jeszcze...prosze.Czy do talerza od cyfry moge dokupic tylko ten stelaz na 2 konwertery i bedzie dzialalo????

  Profil uzytkownika: Ewcia 37     
Ewcia 37


Wpisów: 32
Od: 2005-04-28
2008-03-07 12:49
Jak dziala w jednym miejscu to nie w drugim,albo wywala programy jak sie przelacza,albo w jednym dziala wszystko a na drugim tylko pare programow,jakies zamieszanie,czyli konwertery 2 sa niezbedne.Teraz tylko jak to zamontowac.Tak jak pisalam mam antene cyfry,a druga z polsatu zdjeta lezy.Tak wiec konwertery sa dwa,jak je teraz zamontowac zeby dzialalo.Czy taka antena wystarczy czy musialabym zmienic te antene na wieksza.Czy ten stelaz wystarczy i tylko podlaczyc konwertery.
  Profil uzytkownika: Ewcia 37     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-03-07 14:03
Dokup konwerter i podstawkę do "zeza" (szw: sidomatning) albo jeszcze lepiej: podwójny konwerter z dwoma wyjściami. Potem jeden kabel z jednego wyjścia na Polsat, a z drugiego wyjścia oddzielny kabel na Cyfrę i po kłopocie.
Ten splitter ci się nie przyda.
  Profil uzytkownika: mabr     
Tangram


Wpisów: 9
Od: 2007-11-06
2008-03-07 22:53
Nie kombinuj za dużo....konwerter typu "twin" ( dwa niezależne konwertery w jednej obudowie), dwa kable ...jeden do polsatu , drugi do cyfry...koniec...działa.
"Zez" stosuje sie do dwóch konwerterów osobnych...ale jeden wtedy odbiera Hot Birda, drugi Astrę...a polsat i cyfra sa na Hot Birdzie.
  Profil uzytkownika: Tangram     
Tangram


Wpisów: 9
Od: 2007-11-06
2008-03-07 22:59
Przy zakupie konwertera zwróć uwagę...ma być z dwoma wyjściami V/H i V/H....bo jest też konwerter z dwoma wyjściami...V i H (taki sie stosuje właśnie do multiswichy o których ktoś wcześniej wspomniał)
  Profil uzytkownika: Tangram     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-04-03 21:51
Mam jedno z moich zdjec, które lubie i program photoshop.
Bardzo bym chciala zmienic zdjecie z kolorowego na czarnobiale i usunac tlo ze zdjecia, albo jakos je zamazac, rozmyc.

Udalo mi sie zamienic je na czarnobiale, cala reszta, z tlem jest dla mnie nie do przeskoczenia a nie chce wycinac siebie i umieszczac na jakims innym tle.

Czy ktos moze mi powiedziec czy jest to w ogóle do zrobienia i ewentualnie wytlumaczyc jak to zrobic?
Jesli jest to jednak dosc skomplikowana operacja i wymagajaca wiekszej wiedzy, to pewnie tlumaczenie niewiele mi pomoze


  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2008-04-03 22:03
Na www.allegro.pl jest kobitka ktora za grosze potrafi cuda ze zdjeciem robic, wiec jak sie nie znasz to polecam, zreszta wiele tam ogloszen o uslugach foto, moze nie warto tracic czasu skoro nie znasz programu
  Profil uzytkownika: aga1977     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2008-04-03 22:37
Aga - bardzo dziekuje za odzew Wlasciwie to chce byc soba na zdjeciu, abym mogla sie poznac - cud jest mi potrzebny do tla, a faktycznie nie znam tego programu.

Troche tez boje sie ryzyka zwiazanego z wyslaniem mego zdjecia calkiem nieznajomej osobie - co jesli równiez za grosze je komus sprzeda?
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
aga1977
Wrocław / Sztokholm


Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2008-04-04 19:09
To profesjonalistka, moje zdjecia tez obrabiala, cudoooooooo, nie chcialam, by mnie jakos zmieniala, ale dodala refleksy, zmienila wlasnie tlo, wyszlo tak ze robi wrazenie, szkoda ze nie masz w profilu maila to bym ci wyslala zdjecie przed i po. Zdjec nie udostepnia nikomu innemu, bo niby po co hihi.
A w sumie fajnie miec zdjecie gdzie sama sobie sie podobasz - my kobitki jestesmy bardzo wymagajace i krytyczne wzgledem siebie, wiec jedno fajne zdjecie tak na starosc, by sobie powspominac to fajna rzecz
  Profil uzytkownika: aga1977     
Forum -> Komputer i człowiek -> Pomocy...jak to zrobic
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 40 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony