Odwiedzin 37816046
Dziś 1870
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - data na zdjęciach?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordata na zdjęciach?
claudia


Wpisów: 128
Od: 2004-02-11
2008-01-05 18:18
witajcie
mam problem ,po przerzuceniu zdjeć na komputer nie ma na nich dat,a w aparacie są,a zależy mi żeby byly na wydrukowanych zdjeciach,jak to zrobic,i czemu zdjęcia do kompa schodzą bez dat,mam Nikon Coolpix.Dzieki z góry za pomoc,pozdrawiam
  Profil uzytkownika: claudia     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-01-05 19:52
Hmmm, nie wiem czy jest taka opcja, może jest. Tak czy inaczej datę masz zawsze zapisaną w dwóch miejscach: 1) data utworzenia pliku, 2) dane 'exif'. Data nie zginie. Na pewno możesz zrobić datę na zdjęciu drukując je bezpośrednio z aparatu poprzez pictbridge.
  Profil uzytkownika: true     
claudia


Wpisów: 128
Od: 2004-02-11
2008-01-05 20:48
tak,mogę bezposrednio drukować z aparatu,ale jeśli w aparacie na zdjęciu jest data a po wrzuceniu na komp tej daty nie ma to dlaczego???czy to aparat?szukam w ustawieniach w aparacie i nic i juz mnie nerwy biorą bo do tej pory nie miałam tekiego problemu,jak mam to zmienić??czy to wina aparatu?przecież ta data powinna być!niby nic a jednak zawsze coś,ale jak jest 360 zdjęć to trudno naraz drukowac z aparatu,a zdjęcia trzeba zrzucic i sa bez dat,może ktos jednak coś zaradzi bo miał podobny problem,dzięki True bardzo za odpowiedz
  Profil uzytkownika: claudia     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-01-05 21:08
a jak wydrukujesz bezposrednia z aparatu to jest data na zdjeciu ???
  Profil uzytkownika: szary     
claudia


Wpisów: 128
Od: 2004-02-11
2008-01-05 22:19
juz dzis nie bede drukować,ale jutro zobacze,nawet jesli bedzie to najwazniejsze dla mnie zeby w kompie byla data ,bo przeciez zdjec jest mnóstwo i jak spamietac kiedy a szczególnie to jest wazne jesli chodzi o dzidziusiawięc mam nadzieje ze jakos rozwiażemy ten problem wspólnymi siłami,ja pierwszy raz z czymś takim sie spotkałam po drodze z aparatu do kompa ginie data,dziwyyyy
  Profil uzytkownika: claudia     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-01-05 22:58
Data zawsze jest w plikach ze zdjeciem. Jak klikniesz prawym guzikiem na zdjecie i wybierzesz "Egenskaper" to tam masz wszystko napisane. Kiedy zdjecie bylo zrobione, jakim aparatem, ustawienia aparatu, itd.

Ta informacja nie jest jednak widoczna jak ogladasz zdjecie. Znaczy, nie jest "wpalona" w sam obrazek, tylko jest w pliku oprocz obrazka.

Domyslam, sie, ze sa programy ktore moga wydrukowac zdjecia tak jak chcesz, znaczy napisac ta date na wydrukowanym zdjeciu.

  Profil uzytkownika: kajetan     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2008-01-05 23:09
Właśnie. Te dane są w zdjęciu. Żeby ich się pozbyć trzeba posłużyć się programem (np Stripper).
  Profil uzytkownika: broccoli     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-01-05 23:34
Tu masz program, ktory to podobno robi. Nie sprawdzalem

http://www.freedownloadsce nter.com/Multimedia_and_Graphics/Misc__Gr aphics_Tools/Magitime.html
  Profil uzytkownika: kajetan     
claudia


Wpisów: 128
Od: 2004-02-11
2008-01-07 20:22
dzięki kochani!
podobno to w aparacie mam ustawić czyli załączyć datę tylko nawet czasu nie mam tego poszukac w ustawieniach,ciekawe czy zadziala pewnie tak
  Profil uzytkownika: claudia     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-01-07 22:00
Ja bym tego nie robil.
Dolozyc date drukujac jest prosto, a zdjac "wypalona" date (gdyby sie chcialo np. wydrukowac powiekszenie bez daty) wcale nie tak latwo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> data na zdjęciach?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 44 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony